Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Obrabljenost pnevmatike

Napisal/-a primozek68 Pe jul 07, 2017 8:49 am

Ok zdej, koga boli k*rac za tvoje gume. Svetuj avtorju, ni se treba spovedat do konca v vsaki temo. Maš temo o gumah pa tam pametuj.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Obrabljenost pnevmatike

Napisal/-a DePalmo Pe jul 07, 2017 9:52 am

Tebe bi pa res enkrat rad srečal v živo, me prav zanima kdo se skriva za temi "možatimi" besedami.

Avtorju sem že svetoval, odziva se ne. Je pa res da sem prevzel njegovo temo, se opravičujem (njemu, ne tebi).
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Obrabljenost pnevmatike

Napisal/-a pskoda Pe jul 07, 2017 10:55 am

DePalmo je napisal/-a:@pskoda: Mehanik mi rihta avto hkrati ima pa še optiko, tako da je verjetno nastavil vse. Rekel sem mu da naj gume bolj odpre ravno zaradi ovinkov, pred tem mi je naredil optiko da so bile gume naravnost in ni bilo pravega občutka skozi ovinke, sedaj mi jih pa radira. A si jaz prav predstavljam da če so gume odprte, naj bi to zgledalo takole: / - \ Ker po tej logiki, bi moralo pobirat notranje robove ...


Nastavil ti je samo stek saj se vidi iz priponke, ki si jo prilimal.

Ko ti nastavi optiko traja par 1000km, da se vidi razlika ali se ravna globina profila razen, če jo je zajebal u amen potem se vidi kmalu oz se vidi tudi z prostim očesom
Priponke
Zajeta slika.JPG
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Obrabljenost pnevmatike

Napisal/-a DePalmo Pe jul 07, 2017 12:47 pm

Hvala za tole, sedaj se mi malo več sanja o čem se gre in če prav zastopim, bi moral naklon bolj zapret oz. povečat negativni naklon, s tem bi pokompenziral obrabo zunanjega roba. Sedaj imam itak nove gume in bom spremljal kako se bo obnašalo. Če bo isto, se bo še tole popravilo in upam da bo potem bolje.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Obrabljenost pnevmatike

Napisal/-a Energetik81 To jul 11, 2017 11:28 am

DePalmo je napisal/-a:Uniroyal RainExpert 3 sem imel, RainSport ni v moji dimenziji. In vem da so mehkejše, a so mi vseeno zdržale dve do tri sezone in so se približno enakomerno obrabljale, zadnji komplet mi je zdržal sezono in pol, kar pa ni normalno za umirjeno vožnjo. Sedaj imam gor Vredestein Spotrac 5, boke ima pa isto mehke kot Uniroyal.
Kako kej Vredestein držijo na mokrem v primerjavi z Rainexpertom?
Jaz še nisem imel možnosti sprobat Rainexpert na mokrem, čakam dež.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Obrabljenost pnevmatike

Napisal/-a DePalmo To jul 11, 2017 11:54 am

Nisem jih še imel možnosti res sprobat na mokri cesti, se pa jih nekako bojim ... Drsel še nisem, ampak prej sem pogumno zapeljal v ovinek, pri teh pred njimi zaviram. Malo pogrešam tisto prepričanje v oprijem kot sem ga imel pri Uniroyal :)

Lahko pa napišem da kljub temu da imajo mehke boke, so presenetljivo vodljive in se avto čisto drugače obnaša kot prej, tudi ni videt da bi pobiralo robove, prej ko sem bil na AC mi jih je vidno radiralo.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Obrabljenost pnevmatike

Napisal/-a DePalmo Po jul 24, 2017 12:27 pm

Energetik81 je napisal/-a:Kako kej Vredestein držijo na mokrem v primerjavi z Rainexpertom?
Jaz še nisem imel možnosti sprobat Rainexpert na mokrem, čakam dež.

Danes sem imel šanso sprobat Vredestein v mokrem skozi ovinke in tudi skozi luže in sem se odločil da mi bo pač radiralo Uniroyalke. Grem nazaj, Vredestein so pa na voljo če jih kdo želi. Enostavno je preveč spodrsavanja da bi jim zaupal, poleg tega je pa tudi veselica ko zapeljem v lužo, teh problemov z Uniroyal nisem imel.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Obrabljenost pnevmatike

Napisal/-a Energetik81 Po jul 24, 2017 12:47 pm

Meni pa še ni uspelo sprobati na mokrem, se me dež izogiba. Da bi šel namensko ob dežju na cesto, se mi pa ni dalo... Morda danes..
Glede obrabe bom pa še videl, do zdaj letne gume še nisem znucal bolj kot do 6mm v 5 letih, tako da to ne bo problem zame.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Obrabljenost pnevmatike

Napisal/-a nejc1986 Po jul 24, 2017 1:19 pm

De palmo, katere dimenzije imas te gume, ki pravis , da so na voljo?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Obrabljenost pnevmatike

Napisal/-a DePalmo Po jul 24, 2017 4:32 pm

@Energetik81: Jaz sem lih šel na cesto ko je začelo fajn deževat, zato sem jih pa še malo bolj sprobal ... Ti pa povem da jih boš prej zradiral ker so premehke, ampak drugih pa tudi neboš hotel več, sploh ko se boš navadil kako se to lepo pelje po mokri cesti in da se lužam ne rabiš izogibat. Enostavno zapelješ čez in se malo bolj prši okoli tebe, avto tudi trzne ne, s temi sem mislil da me bo potegnilo s ceste.

@nejc1986: Gume so Sportrac 5 205/60 R15 91V DOT 1217, na voljo bojo pa takoj ko dobim druge gume, predvidoma proti koncu tega tedna ali na začetku drugega. Z njimi je bilo narejenih približno 1000 km.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov