svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Falken ziex 914

Napisal/-a svetilnik So feb 10, 2018 8:34 am

Zanima me kaj več o tej pnevmatiki, seveda izkušnje uporabnikov
https://www.mimovrste.com/letne-avtomob ... r16-84v-xl
V moji dimenziji je, cenovno ugodna.
 
Carmack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Sr jul 06, 2011 8:31 pm

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a Carmack So feb 10, 2018 3:35 pm

Jaz jih imam že 2 sezoni na P307 SW. NIč posebnega, za moje razmere čisto OK guma, je pa res da nisem nek Fitipaldi.

lp,
 
Uporabniški avatar
RaVeN
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne mar 08, 2009 1:16 pm

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a RaVeN So feb 10, 2018 5:57 pm

Jaz jih tudi vozim že dve sezoni in zaenkrat nimam pripomb čez gumo. Po suhem se dobro obnese in tudi na mokri cesti še nisem doživel slabega odziva gume.

Tako da zaenkrat sem zadovoljen z nakupom.
lp
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a Picolo So feb 10, 2018 6:55 pm

Imel te gume 4 sezone (prevoženo cca 35k km) v dimenziji 195/50R16 XL..torej skoraj iste kot tvoja dimenzija.
Jaz bi jih ocenil tako:
+trde bočnice tako, da so dobre za športno vožnjo
+odlične v suhem prve 2 sezoni
+predvidljive na meji
+majhna obraba (4 mm v cca 35k km ob pogosto dinamični vožnji)
+niso preglasne
-v mokrem zadovoljivo prve 2 sezoni, potem pa precejšen upad..sploh pri speljevanju in zaviranju
-tretjo sezono nekaj slabše že v suhem
-trša zmes izdelave: so bolj za večje kilometrine in manj let uporabe, ker so po 4 sezonah zrele za menjavo

Glede na naše podnebje (relativno dosti dežja in vlage), bi v tem cenovnem razredu prej svetoval Uniroyal Rainsport 3 (imam odlične izkušnje z letnimi Uniroyal). Nekateri se pritožujejo nad mehkimi bočnicami, vendar v tej dimenziji +XL dvomim, da bi lahko bila to težava. V moji dimenziji je žal draga, zato sem letos vzel Kumho HS51, ki so tudi mehkejše zmesi. Kakšne pa so pa še ne vem..
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a nejc1 So feb 10, 2018 7:50 pm

Poročaj kako boš zadovoljen s temi Kumho, jaz sem jih vzel lani in sploh nisem bil zadovoljen, prej sem imel KU31 in so bile razen glasnosti gum dosti boljše povsod :? ...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a maniaxxx Ne feb 11, 2018 7:18 pm

nejc1 je napisal/-a:Poročaj kako boš zadovoljen s temi Kumho, jaz sem jih vzel lani in sploh nisem bil zadovoljen, prej sem imel KU31 in so bile razen glasnosti gum dosti boljše povsod :? ...


Kaj pa jim je manjkal? Sam tudi razmišljam o HS51.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a nejc1 Ne feb 11, 2018 8:15 pm

Že nove so zelo drsele po mokrem predvsem pri močnem zaviranju, pa tudi bočni oprijem ni bil ne vem kaj, če si pa pri pospeševanju potegnil z malo več gasa je pa tudi zelo kopalo, skoraj kot da bi vozil po snegu. Po suhem so pa bile ok dokler ni bilo prevroče, tam do 25, mogoče 30 stopinj, v ta vročih poletnih dneh, ko je bilo 30++ stopinj jim pa spet ni pasalo in je spet precej drselo... V glavnem jaz jih po mojih izkušnjah ne bi priporočal, če Kumho potem raje kateri drug model (mogoče PS31)... Aja gume so bile made in china(če bi to prej vedel jih sploh ne bi naročal, čeprav danes se že svašta dela tam.., zadnjič sem videl kitajske continental crosscontact), prejšne KU31 so bile korejske...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a svetilnik Ne feb 11, 2018 9:44 pm

Marec bo kmalu, pa bomo videli kakšne bodo novosti in kaj bo na razpolago.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a maniaxxx Ne feb 11, 2018 9:48 pm

nejc1 je napisal/-a:Že nove so zelo drsele po mokrem predvsem pri močnem zaviranju, pa tudi bočni oprijem ni bil ne vem kaj, če si pa pri pospeševanju potegnil z malo več gasa je pa tudi zelo kopalo, skoraj kot da bi vozil po snegu. Po suhem so pa bile ok dokler ni bilo prevroče, tam do 25, mogoče 30 stopinj, v ta vročih poletnih dneh, ko je bilo 30++ stopinj jim pa spet ni pasalo in je spet precej drselo... V glavnem jaz jih po mojih izkušnjah ne bi priporočal, če Kumho potem raje kateri drug model (mogoče PS31)... Aja gume so bile made in china(če bi to prej vedel jih sploh ne bi naročal, čeprav danes se že svašta dela tam.., zadnjič sem videl kitajske continental crosscontact), prejšne KU31 so bile korejske...


Uf težke besede, na testih so ble pa ocenjene zelo dobro, sploh na angleških...zdej si mi pa naredil problem :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a pskoda Po feb 12, 2018 7:19 am

Saj nove so kar večina dobre, ampak potem ko se malo izrabijo potem je pa ogromna razlika med cenenimi in dražjimi. Cenene gume so po izrabljenosti nekje pol profila zelo poslabšajo in tega ne omenjajo pri testih, zato so testi vprašljivi.


Problem uporabnikov je ponavadi ta, ko imajo montirane stare recimo conti že izrabljene in ko montirajo nove recimo falken pravijo uuu kako je dobra falken ja seveda je dobra ti probaj obe nove in boš videl katera je dobra
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a Firediver Po feb 12, 2018 7:41 am

A nisi v istem postu razlagal, da je razlika najbolj očitna, ko je guma napol izrabljena?

Torej: Primerjaj napol izrabljeno conti in falken, da vidiš razliko!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a pskoda Po feb 12, 2018 8:11 am

Ja bolj ko bodo izrabljene večja bo razlika med ceneno in dražjo gumo
Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a Ivan36 Po feb 12, 2018 8:43 am

Problem uporabnikov je ponavadi ta, ko imajo montirane stare recimo conti že izrabljene in ko montirajo nove recimo falken pravijo uuu kako je dobra falken ja seveda je dobra ti probaj obe nove in boš videl katera je dobra

Falken JE dobra guma! Imel že zelo rabljene na PT Cruiser pač jih je lastnik dal gor tiste RTT smrekica, letne 8) So se res v dežju odlično držale in presenetljivo dobro v suhem a so bile preveč stare + že na robovih preveč posnete.
 
wavemaker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 543
Pridružen: Pe jan 30, 2004 5:10 pm

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a wavemaker Po feb 12, 2018 9:07 am

vozim že drugi komplet falken 914, sicer 205 55 16, z njimi sem popolnoma zadovoljen. V mokrem se tudi dobro obnesejo, sicer pa ne vozim na meji, tako da dirkaškega mnenja nimam. Glede porabe goriva ne vidim razlike, obrabijo se mi pa v 50.000 km.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a Picolo Po feb 12, 2018 6:03 pm

nejc1 je napisal/-a:Poročaj kako boš zadovoljen s temi Kumho, jaz sem jih vzel lani in sploh nisem bil zadovoljen, prej sem imel KU31 in so bile razen glasnosti gum dosti boljše povsod :? ...

Poročam kako se bodo obnesle.

nejc1 je napisal/-a:Že nove so zelo drsele po mokrem predvsem pri močnem zaviranju, pa tudi bočni oprijem ni bil ne vem kaj, če si pa pri pospeševanju potegnil z malo več gasa je pa tudi zelo kopalo, skoraj kot da bi vozil po snegu. Po suhem so pa bile ok dokler ni bilo prevroče, tam do 25, mogoče 30 stopinj, v ta vročih poletnih dneh, ko je bilo 30++ stopinj jim pa spet ni pasalo in je spet precej drselo... V glavnem jaz jih po mojih izkušnjah ne bi priporočal, če Kumho potem raje kateri drug model (mogoče PS31)... Aja gume so bile made in china(če bi to prej vedel jih sploh ne bi naročal, čeprav danes se že svašta dela tam.., zadnjič sem videl kitajske continental crosscontact), prejšne KU31 so bile korejske...

Tudi moje HS51 izdelane konec 2017 so made in china...me je kar malo stisnalo, ko sem videl :? Vprašanje, če je sploh razlika, vendar sem malo upal na korejsko izdelavo..
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a yeo Po feb 12, 2018 6:32 pm

Tudi zimske Kumho WP71 so made in china :(
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a maniaxxx Po feb 12, 2018 7:36 pm

Zimske mam te kumho ( wp71 ) pa niso glih šrot, nek presežek tud ne...po snegu so celo boljše od conti ts860, so pa slabše na suhem.

pskoda je napisal/-a:Saj nove so kar večina dobre, ampak potem ko se malo izrabijo potem je pa ogromna razlika med cenenimi in dražjimi. Cenene gume so po izrabljenosti nekje pol profila zelo poslabšajo in tega ne omenjajo pri testih, zato so testi vprašljivi.


Problem uporabnikov je ponavadi ta, ko imajo montirane stare recimo conti že izrabljene in ko montirajo nove recimo falken pravijo uuu kako je dobra falken ja seveda je dobra ti probaj obe nove in boš videl katera je dobra


Še nikol nisem gume imel dovolj dolgo da bi jo izrabiil tako da to ni problem, ampak nočem neki kar je že kot novo zanič.

Uglavnem, kaj naj nabavim v 205 50 17 da je odzivna, pa dobr prime v dezju ( v suhem je tak vsaka dobra )..
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a svetilnik To feb 13, 2018 5:37 pm

Tudi to sem imel v ožjem izboru, sploh zaradi ocen, Nokian Line.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/Line.htm

So mi pa leta nazaj na bočnicah pokale, Nokian Z G2
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Falken ziex 914

Napisal/-a Picolo So maj 12, 2018 11:20 pm

nejc1 je napisal/-a:Že nove so zelo drsele po mokrem predvsem pri močnem zaviranju, pa tudi bočni oprijem ni bil ne vem kaj, če si pa pri pospeševanju potegnil z malo več gasa je pa tudi zelo kopalo, skoraj kot da bi vozil po snegu. Po suhem so pa bile ok dokler ni bilo prevroče, tam do 25, mogoče 30 stopinj, v ta vročih poletnih dneh, ko je bilo 30++ stopinj jim pa spet ni pasalo in je spet precej drselo... V glavnem jaz jih po mojih izkušnjah ne bi priporočal, če Kumho potem raje kateri drug model (mogoče PS31)... Aja gume so bile made in china(če bi to prej vedel jih sploh ne bi naročal, čeprav danes se že svašta dela tam.., zadnjič sem videl kitajske continental crosscontact), prejšne KU31 so bile korejske...


Kot sem obljubil, poročam o oprijemu Kumho HS51 v primerjavi s Falken Ziex 914. Na žalost se lahko kar podpišem pod komentar uporabnika nejc1. V dimenziji 195/50R16 ob dinamični vožnji v suhem komaj spravijo na cesto 110 KM in 240 Nm , kar so Ziex 914 zmogle zlahka. Zanimivo je tudi, da pri maksimalnem zaviranju glasno cvilijo, vendar ni takega pojemka kot pri Falkenu s skoraj nič cviljenja. V mokrem pa so kar malo nevarne ob neprevidnosti...v primerjavi s Falken, ki že tako niso najboljše v mokrem, so celo rahlo slabše...sploh bočni oprijem ne daje samozavesti. V glavnem pričakoval več.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 11 gostov