Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a Dizzy Po mar 12, 2018 2:28 pm

malo sem v dilemi. lani na začetku poletja sem nabavil Kumho Ecsta PS71. guma, kar se oprijema tiče, je vrhunska - suho ali mokro, drži. verjetno tudi zato, ker je precej mehka in jo je v prvi sezoni in 25.000 km vidno pobralo, ampak nič kritičnega.

zakaj torej razmišljam o menjavi?
- guma je precej glasna, sploh ob zaviranjih
- guma je ... recimo takole - po prvih 5000 km jo je bilo potrebno scentrirati, potem je bilo bolje (še vseeno ne idealno oz. tako, kot je bilo prej z Michelin Primacy HP), pa potem še okoli 20.000 km še enkrat (ampak takrat je verjetno odletela utež, ker so se vibracije pojavile v par kilometrih vožnje po AC). še vseeno se čuti vibracije
- guma je precej "žejna" - poraba je cca. pol litra višja napram Michelin prej ...
- poigravam se z mislijo iti tudi z letnimi pnevmatikami na dimenzijo 195 65 15, ki je še druga dovoljena dimenzija (Kumho so 215 45 17), ker je ta dimenzija neprimerljivo bolj udobna

je smiselno menjati pnevmatike po eni sezoni ali bolje potrpeti še eno, morda dve?

dimenzija pnevmatik pa tudi takšna, da dvomim, da bi jo lahko hitro prodal ...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a RedBaron Po mar 12, 2018 2:35 pm

Finančno ziher ni smiselno menjat... ker za njih boš dobil... drobiž (verjetno).

Je pač (ponavadi) tako, da če vzameš neko cenejšo gumo, je pač treba vzeti v zakup, da ne bo vrhunska na vseh področjih...

Jaz bi jih zvozil, še posebej če oprijem ni problem. Kar se porabe tiče, pa dvigni tlak v gumah za 0.2 ali 0.3 bar...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a pskoda Po mar 12, 2018 4:29 pm

Ne sme preveč pumpat drugače jo bo po sredini pobiralo.

Ne moreš kumho primerjat z michelinom
Lp
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a Dizzy Po mar 12, 2018 4:34 pm

no, roko na srce, so področja, kjer je Kumho konkretno superiornejši. oprijem v mokrem, sploh pa akvaplaning - Michelin je tu pogorel na vsej črti, sploh pri akvaplaningu.

Michelin je bil boljši v tem, da je imel boljšo porabo, malenkost tišja, je pa bila trša v vožnji in nisem čutil nič, s Kumhotom vsaj nekaj čutim. pa Michelin se res drži, kar je obrabe tiče. 25000 km in ni bilo opazne razlike v obrabi. :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a pskoda Po mar 12, 2018 4:41 pm

Ko boš 1x imel pilot sport cup boš videl kako se ta guma pelje.
Če boš preveč v ovink pripeljal ti bo prej premo odtrgal predno bo guma zdrsela =P :D

Za po mokrem je vsaj za mene vsaka guma ok, ker takrat divjat je brezveze
Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a limas Po mar 12, 2018 5:44 pm

Michelin je premijska znamka, kumho pač ni. Ni možno primerjati mercedesa in kie.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a nejc1 Po mar 12, 2018 6:16 pm

Zvozi jih še eno sezono, potem pa kot si rekel greš na 195/65R15 (če te izgled ne moti in ne podiraš ravno hitrostnih rekordov čez ovinke) in boš imel več udobja in mnogo cenejše gume. 16 col pa nimaš nič homologirano? To bi bila neka najboljša kombinacija za letni set...
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Po mar 12, 2018 11:35 pm

Kumho so za take ki naredijo letno 5k , ne pa 25k. Sploh pa ce si vajen dinamicne voznje :D
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a RedBaron To mar 13, 2018 4:36 am

pskoda je napisal/-a:Ne sme preveč pumpat drugače jo bo po sredini pobiralo.

Ne moreš kumho primerjat z michelinom



Ponavadi proizvajalci navedejo dokaj nizek tlak, da je voznja udobnejsa. Seveda je spet odvisno od avta do avta, ampak naceloma 0.2 bar ni problem, celo izboljsa se obcutek v voznji.

Jaz jih ze skoz pumpam 0.2 vec, pa jih nikol ne pobere po sredini, obicajno so vecji problem robovi :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a pskoda To mar 13, 2018 7:02 am

Jaz sem ga hotel samo opozorit.
Če že zdaj pumpa več, ker ljudje mislijo, da s tem zmajšajo porabo kar je samo delno res bo kmalu preveč in se bo guma na sredini bolj izbočila in posledično bo večja obraba na sredini + slabši bo oprijem

sp.: tako ko ima negativen učinek premalo napumpana ima tudi negativen učinek preveč napumpana guma
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a DePalmo To mar 13, 2018 7:38 am

Ja, če so preveč, 0.2-0.3 ni preveč oz. se itak vidi po parih 100 km kako se obnaša. Za moj avto je predpisan tlak 2.3, pa vedno pumpam na 2.5 ali 2.6, pa mi včasih še vedno pobere zunanje robove, po sredini mi jih še nikoli ni zradiralo, pa nimam dinamične vožnje.

Kar se pa tiče menjave po eni sezoni: računice ravno ni, če pa misliš da bo zato bolje, kar v menjavo. Osebno sem jih tudi že menjal po eni sezoni ampak zaradi tega ker "premium" guma ni bila premium in sem drsel po mokri cesti. Jaz pač ne gledam na računico, ampak da se udobno in varno počutim na cesti v vseh pogojih.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Menjava pnevmatik po eni sezoni

Napisal/-a Dizzy To mar 13, 2018 10:44 am

nejc1 je napisal/-a:Zvozi jih še eno sezono, potem pa kot si rekel greš na 195/65R15 (če te izgled ne moti in ne podiraš ravno hitrostnih rekordov čez ovinke) in boš imel več udobja in mnogo cenejše gume. 16 col pa nimaš nič homologirano? To bi bila neka najboljša kombinacija za letni set...


ja, mi je bilo zanimivo, ko sem videl homologacijo in not 195/65R15 in 215/45R17. pa sem potem ugotovil, da sta si dimenziji overall zelo zelo blizu, tako da me čudi, da kakšne 16 col variante ni vmes (vem, da prejšnji model je imel to velikost) ...

verjetno bom res še eno sezono potrpel in potem menjal ...

kar se ostalih komentarjev oz. predlogov tiče.

- sam pritisk v pnevmatikah sem dvignil že takoj, ker so precej mehkejše, čeprav so XL in je bilo takoj boljše. tudi odzivnost in vse (kolikor le-te lahko pri Priusu sploh je, ampak recimo, Michelin nisem nič čutil, s temi vsaj nekaj informacij na volan dobim).
- Kumho načeloma niti ni slab, sem bil zelo pozitivno presenečen. lani sem jih vzel, ko sem moral na hitro nekaj narediti glede pnevmatik, pa sem pri zaupanja vrednem vulkanizerju cincal - Bridgestone Turanza ali Kumho in mi je zagotovil, da med pnevmatikama ni toliko razlike v kvaliteti, kot je je v ceni. in deloma ima celo prav.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov