MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a MercedesV To jul 17, 2018 8:52 am

Pozdrav,

zanima me ,če morda kdo ve ,kje bi nekako najugodneje nabavil

4x Continental 185/60R15 H AllSeasonContact XL ??

Hvala.lp
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a Fnatic To jul 17, 2018 9:47 am

Tukaj si točno določil, kakšne gume bi rad. Sepravi pojdi na net in poglej, kdo ima morda kak evro manj kot drug. Pa nekako najugodneje in Continental ravno ne gre skupaj. Conti niso ravno ugodne. Če veš, kaj želiš, pač nabavi in je. Moje conti so bile kupljene pri vulkanizerju direkt. Cena je bila 1 eur na gumo manjša kot sem po netu iskal. Pa nisem iskal popustov. Tako je prišlo..
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a limas To jul 17, 2018 10:35 am

Tam kjer jih vidiš vse štiri preden jih montirajo. Pri meni je "najceneje" faktor, da je izdelana v zahodni Evropi in je premijskega razreda. Vse gume, ki sem jih kupoval, sem dobil najceneje pri dobro založenem vulkanizerju v spodnji Šiški. Reklame niso dovoljene.
Če sem prav prebral, kupuješ celoletne gume kontinental. Boljša izbira v tem razredu so mišlenove ali gudjerove celoletne gume. Cene so skoraj identične.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a MercedesV To jul 17, 2018 12:33 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!


Hvala.

A niso continental skoraj povsod na testu med celoletnimi na drugem mestu ?
Kolikor sem gledal ima conti nekako najboljše razmerje v vseh pogledih. Skoraj raje vidim da je malenkost slabša v snegu kot na suhem . Obraba je tudi zažaeljeno da je neka normalna.

Kje bi naj bila godyearova boljša ?

Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a limas To jul 17, 2018 1:13 pm

Predvsem v tem, da se ne obrabi tako hitro kot kontinental in v tem, da z leti ohrani kakovost v ostalih parametrih.
Vse adakove objave je treba gledati z veliko rezervo, saj je njihova glavna agenda promocija nemške avto industrije in vsega kar spada zraven.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a MercedesV To jul 17, 2018 1:32 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!


Razumem.

Se pravi če gledam moje izbire imaš v mislih tole :

Vector 4Seasons Gen-2 185/60R15 88H XL

??
lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a limas To jul 17, 2018 1:41 pm

Ja. Dobra izbira.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a maniaxxx To jul 17, 2018 8:07 pm

MercedesV je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira!


Hvala.

A niso continental skoraj povsod na testu med celoletnimi na drugem mestu ?
Kolikor sem gledal ima conti nekako najboljše razmerje v vseh pogledih. Skoraj raje vidim da je malenkost slabša v snegu kot na suhem . Obraba je tudi zažaeljeno da je neka normalna.

Kje bi naj bila godyearova boljša ?

Lp



Ta goodyearova je izredno dobra po dezju pa tudi po snegu je dobra, je pa slabša po suhem, sploh pri višjih temperaturah. Ni to zdej kriticno, in vseeno je pomembnejše da drzi po slabih voznih razmerah ko so manjše rezerve kot na suhi cesti
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a MercedesV To jul 17, 2018 8:18 pm

Nekako sem že skoraj odločen da bo nakup teh goodyeark.

Če sem sedaj brez problema vozil tri leta nonstop savine zimske eskimo hp ,potem vsaj po neki logike tudi tole nebi smelo biti
težava voziti tudi ene tri leta.

Pa savine eskimo hp so zakonsko še čisto ok,tudi nobenih voznih težav , sem se pač odločil da bom počasi vseeno preobul avto ,pa da bo spet nekaj časa mir.

lp
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a rs5 Sr jul 18, 2018 10:26 am

Če ti savine hp-jke še zakonsko ustrezajo za vožnjo,jih zvozi do bolj hladnejših dni.Potem pa zamenjaj. Italjanski taxisti imajo zelo radi te savine gume,predvsem zaradi vzdržljivosti in oprijema med drugim.Nekje v zimskem obdobju jih dajo gor in jih zvozijo do konca brez menjave za letne(ne pa vsi) pravijo da je to najbolša računica cca40tkm.
S goodyear celoletnimi pa niso preveč za zadovoljni.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a MercedesV Sr jul 18, 2018 11:05 am

Ja, itak imam namen še voziti do jeseni... Bi šle še čez zimo ,samo bom vseeno prej menjal.

Niso slabe te savine, Nobene posebnosti glede obrabe. Lepo enakomerno obrabljene ,pa so tudi nonstop gor.

Bom probal najverjetneje te goodyerke. Nekako upam da bodo vsaj zatorej kot sava. Realno pa je tako goodyear -sava dejansko ena firma.

Bi dal še enkrat savo gor ,zimske hp , samo me moti ker moje dimenzije nimajo v težnostnem razredu 88 ??

Hp je samo 195/55r15 in težnostni razred 85. Saj če nebi enkrat gledal v homologaciji da morajo biti 88 se sploh nebi obremenjeval in bi gladko dal še enkrat savo gor.


lp
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a MercedesV So jul 21, 2018 8:25 pm

Sem ponovno v dilemi kaj narediti...

Sem bil že tik pred naročilo celoletnih goodyeark, pa je debata navrgla ,da so zelo dobra opcija tudi zimske michelinke ki se baje ponašajo
z zelo malo obrabo ??

Gre pa za konkretno tele gume :
MICHELIN 185/60R15 88T ALPIN A4 XL

??


Že sedaj vozim tri sezone brez menjave zimske sava eskimo ,tako da to ni problema.

Ima kdo kakkšno pametno idejo , kateregume je v danem primeru bolje namontirati ?

Celoletne goodyearke ali zimske michelinke ?


Pa pustimo vse debate okrog da je bolje imeti zimske in letne in vso drugo znanost ,ampak se osredotočimo samo na ponujeno opcijo med konkretno zimsko in celoletno gumo.

lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a limas So jul 21, 2018 8:52 pm

Zadnja serija mišlen alpin ima večjo obrabo od prejšnjih serij, čeprav je guma za snežne razmere vrhunska.
In zimsko mišlen boš veliko hitreje obrabil od celoletne gudjer. Tudi varnost (zaviranje, vodljivost) z zimsko gumo v poletnih razmerah je slabša.
Kot sem ti predlagal v zgornjih postih.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a MercedesV So jul 21, 2018 9:19 pm

Če prav razumem je po tvoje boljša izbira celoletna goodyear ? Saj pravim če bodo vsaj tam tam kot so savine Hp so zmagale.
Če bi sava hp 2 v moji dimenziji obstajala v težnostnem razredu 88+ bi brez pomislekov še enkrat nataknil savo.Da sem kdaj šel gledat homologacijo...haha. Pravijo kar ne vidiš ne boli... Sedaj ko sem videl da mora biti 88 , mi pa ni nekako zavestno za gor dajati 84.

Pri zimski michelinki gre za A4 . Zdaj če je potem A5,A6 naslednica ,potem sem tako na brzino po testih videl da je še A4 najbolje ocenjena .


Zanimivo je tudi pogledat več testov ,in kaj hitro človek opazi eno bistveno posebnost.

Včasih nekdo reče ,dunlopka,kleberca,michelinka je zanič , spet drugi istih gum ne more prehvaliti.

Verjetno tudi zaradi tega ,ker glede na teste je razvidno ,da odločilno vlogo pri ocenah gum igrajo tudi dimenzije samih gum.

Recimo michelinka v velikosti 15 col ,je v sami špici po ocenah ,ta ista michelinka v velikosti 17 col je pa recimo čisto na repu razpredelnice.

Tako da vsaj glede na teste ni vse v znamki gume.







In še ena čisto postranska zadeva.
Ko smo že pri raznih dimenzijah gum. Razumem da morajo biti na vozilu tiste dimenzije ki so vpisane v homologacijo. Pustimo za sekundo zakone .

Kaj je načeloma večji "prekršek " ? Ali če namontiraš gume z drugim presekom , ali gumo z manjšo nosilnostjo ?? Vem da nič ni dovoljeno.

Življensko bi rekel da je "prekršek" , s katerim vsaj teoretično lahko nekoga ogrožaš prej nepravilni težnostni razred.

Zaradi preseka gume ,boš dejansko škodoval sam sebi ,ker bo brzinomer kazal 100kmh , realno pa boš vozil 103kmh...To pa vsaj po moji logiki ni ogrožajoče za nikogar razen za denarnico.


Pišem zato ,ker imam vpisane 195/55 ,185/69r15 88 ,kar pa oboje ne nudi neke izbire ,pa še cene so višje.

Če pa pogledam recimo 195/60 ki ni vpisana ,je pa takoj izbira večja in nižje cene.

To okoli tega kaj je dejansko večji "prekršek" je moje razmišljanje ,da se ne bo kdo preveč vžigal in moraliziral kako je treba zakone spoštovati.



lp
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a Gyga Ne jul 22, 2018 9:01 pm

MercedesV je napisal/-a:Pozdrav,

zanima me ,če morda kdo ve ,kje bi nekako najugodneje nabavil

4x Continental 185/60R15 H AllSeasonContact XL ??

Hvala.lp


https://www.ceneje.si/Izdelek/8620036/a ... contact-xl

ni za kaj.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Nakup gum ,kje ?

Napisal/-a MercedesV Ne jul 22, 2018 9:11 pm

MI smo že nekako pri drugem tipu...

GOODYEAR VECTOR 4SEASONS GEN-2 185/60/R15 88H

lp
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov