Uporabniški avatar
aygo
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Če sep 07, 2006 3:05 pm
Kraj: slovenija

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a aygo Sr dec 08, 2010 3:54 pm

 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a tomzzi Če mar 01, 2012 4:00 pm

Da ne odpiram nove teme... Če imam za letne vpisan hitrostni razred V ali lahko dam gor en razred višje? Torej hitrostni razred W? Ali bi bilo kaj kompliciranja...? Se prav je lahko višji hitrostni razred?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a pskoda Če mar 01, 2012 4:55 pm

Lahko imaš višji hitrostni razred
Lp
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a noj Če mar 01, 2012 5:34 pm

tomzzi je napisal/-a:Da ne odpiram nove teme... Če imam za letne vpisan hitrostni razred V ali lahko dam gor en razred višje? Torej hitrostni razred W? Ali bi bilo kaj kompliciranja...? Se prav je lahko višji hitrostni razred?


Hitrostni razred je lahko vedno višji, ne sme pa biti nižji, razen v primeru zimskih pnevmatik je lahko en hitrostni razred nižji.

Lp Jan
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
Bila
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr apr 03, 2013 10:49 am

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a Bila Če apr 04, 2013 7:46 am

Pozdravljeni! Sem že pisal tudi pod drugo temo, ampak ta se mi zdi še bolj primerna. Ali kdo ve, če je sledeča storitev brezplačna: Pripis na listek poleg 195/55/15/85H in 185/55/15/82V še pnevmatike 185/55/15/82H. Razlogi so preprosti:
- na števcu imam označeno maksimalno hitrost 210km/h
- nikoli se ne bom vozil niti 180km/h (kaj šele toliko) kot je na števcu
- razred V dovoljuje oz. omogoča hitrost do 240 km/h kar pa je nemogoče z mojim avtom
- cena pnevmatik 185/55/15/82H glede na 82V je za isti model cenejša za 10€

Kje bi se to dalo opravit in kakšna je cena storitve?! Potem bi bilo vse v skladu s pravili, sam pa bi prihranil 40-50€ za Dunlop Bluresponse... Je kakšen zakon ali urad ali agencija ali AMZS ali policija pristojna za takšen odgovor?
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a Energetik81 Če apr 04, 2013 7:55 am

To bi tudi mene zanimalo. Avto ima tovarniško max hitrost 170km/h, homologirane gume so pa v razredu H (14col) in V (15col). :roll:
Ne vem kater pacient si je zmislil te hitrostne razrede, ko je pa jasno, da avto ne bo niti po klancu presegel 190km/h, torej razreda T.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Bila
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr apr 03, 2013 10:49 am

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a Bila Če apr 04, 2013 8:25 am

sem sedaj pisal na AMZS, bom še vprašal kakšnega kolega policaja... da vidimo kaj rečejo na to...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a pskoda Če apr 04, 2013 9:43 am

Mene samo zanima kolikokrat ti je policaj oz kdorkoli gledal če imaš pravi hitrostni razred?
Po moje nobenkrat in je to vprašanje bol brezpredmetno kot ne.
V tvojem primeru vzameš cenejše in za tist denar pelješ recimo punco na večerjo ali kaj podobnega
Lp
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a Energetik81 Če apr 04, 2013 9:46 am

Problem je, ker se ti v razred lahko zapiči zavarovalnica v primeru nesreče.

Jasno, da mi ne bo šel policaj težit, kar tako, ker imam na stock 14col jeklenih 1 hitrostni razred manj. :lol:
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a pskoda Če apr 04, 2013 9:56 am

Zase ti lahko 100% povem, da ni zavarovalnica nič težila in tudi nikol nisem slišal, da zaradi tega ne bi
krila škode bolj problem je dobit evrčke v vrednosti škode
Lp
 
Bila
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr apr 03, 2013 10:49 am

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a Bila Če apr 04, 2013 10:44 am

Odgovor od A.M. Miklavc d.o.o.:

Na vozilu je dovoljeno imeti samo tiste dimenzije in kakovost pnevmatik, ki so vpisane v homologacijskem kartončku. Edina zadeva, ki se lahko spremeni je, da so lahko pnevmatike kakovostnejše, torej je dovoljeno povečati nosilnost in hitrostni razred. Zmanjšati pa tega ni dovoljeno, razen v primeru ko gre za zimske pnevmatike z oznako M+S v tem primeru je lahko hitrostni razred za 2 razreda nižji kot je predpisan v homologacijskem kartončku.

Edina možnost za zmanjšanje/povišanje dimenzije , hitrostnega razreda in nosilnosti pnevmatik je da pri generalnem uvozniku za Vašo znamko vozila dobite izjavo s tehničnimi podatki v kateri generalni zastopnik izjavlja da se dotično vozilo(obvezna navedba št. šasije) lahko uporablja tudi z drugimi dimenzijami in v drugi kakovosti, katero navede na izjavo! Na podlagi te izjave lahko izvedemo vpis dodatnih dimenzij pnevmatik in platišč v potrdilo o skladnosti. Cena za tak vpis je 31,09 eur.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a Energetik81 Če apr 04, 2013 12:05 pm

Se mi je zdelo tako nekako, ja. Sicer pa - 31€ in potem lahko nabavljaš gume tudi po 10€/komad ceneje. Bi se skorajda splačalo.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a EX-B Če apr 04, 2013 12:54 pm

Najprej rabis najdit en TUV za feltne na katerem je dimenzija in hitrostni razred ki ga zelis homologirat za tvoj avto :) Kolikor imam jaz izkusnje, od generalnega uvoznika znamke avtov takih izjav ne dobis, saj ima vsak model ze homologirane vse pnevmatike, ki so za tovarno "pasejo gor".
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a RS84 Sr nov 06, 2013 5:13 pm

Pozdravljeni.

Res da je tema malce starejsa pa vseeno nekateri pišejo da je lahko hitrostni razred zimske pnevmatike za 2 hitrostna razreda nižji drugi da ni. Ma kdo kako povezavo na kateri je jasno razvidno, da je zakonsko res lahko?

LP
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a pskoda Sr nov 06, 2013 5:22 pm

Drži se kar piše v homologaciskem kartončku pa ne boš imel nobenih problemov, če misliš da bodo tebe j....
Lp
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a RS84 Sr nov 06, 2013 5:31 pm

Ne gre zame ker imam take gume kot v kartončku. Danes smo se pogovarjal tud o tem pa eni rečejo 1 hitrostni razred drugi 2 eni da ne sme biti odstopanja.... Najdel sem smo na spletn istrani ki jo prilagam nekaj o temu.
Po moje se jih ogromno vozi z nižjim hitrostnim razredom sploh starejsih ker niti ne vedo za to niti jih ne opozorijo vulkanizerji. Sam če je zakonsko res tako zakaj se pa nebi vozil saj je guma kar nekaj cenejša in X4 se nabere pa ponavadi tudi avto toliko ne gre kolikor sta 2 razreda nižje od navedenega.

http://www.gumishop.si/faq.php?id=17
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a pskoda Sr nov 06, 2013 5:39 pm

Eni pravijo, da so lahko za 2 razreda nižje eni za 1. Osebno se sploh ne obremenjujem s tem, ker itak noben ne gleda indeks hitrosti, indeks teže ampak samo dimenzije, zato tudi ne vem točnega odgovora
Lp
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a RS84 Sr nov 06, 2013 5:48 pm

No nekdo sigurno gleda indeks hitrosti in teže če ne drug zavarovalnica, ki mora izplačat kak večji odškodninski zahtevek in se lahko zapiči v to.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a pskoda Sr nov 06, 2013 7:02 pm

Pri meni se zavarovalnica triglav ni nič vtikala mogoče ima kdo drug kakšne drugačne iskušnje
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Vprašanje-hitrostni razred gum

Napisal/-a DePalmo Sr nov 06, 2013 7:29 pm

Tudi meni niso nič komplicirali na zavarovalnici ko sem imel totalko (nisem bil jaz kriv), pa sem imel napačno in nehomologirano dimenzijo na avtu. Res pa da na originalnih feltnah, zato so verjetno pozabili sploh pogledat.

Drugače, za zimske gume je dovoljeno imeti do dva hitrostna razreda manj kot je homologirano.

4) Zimske pnevmatike so tiste pnevmatike, ki imajo na boku proizvajalčevo oznako "M+S" ali ''M.S'' ali ''M&S''. Zimske pnevmatike so lahko za največ dva razreda nižjega hitrostnega razreda, kot ga zahteva konstrukcijsko določena najvišja hitrost vozila.

http://www.policija.si/index.php/preventiva-/1148 (nekje na sredini strani)

(3) Zimske pnevmatike so lahko tudi nižjega hitrostnega razreda (največ za dva hitrostna razreda), kot je najnižji predpisani s strani proizvajalca vozila za dovoljene pnevmatike vozila.

http://www.uradni-list.si/1/content?id=95141 (tudi nekje na sredini strani)
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov