Uporabniški avatar
pety
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe okt 06, 2006 10:09 am
Kraj: Maribor

Goodyear Excellence VS Toyo Proxes T1-R

Napisal/-a pety To feb 13, 2007 9:05 pm

Fantje rabim pomoč!
Kaj predlagate kaj je boljši nakup Goodyear Excellence ali Toyo Proxes T1-R v dimenziji 205/50/17? :roll:
Obe gumi sta v enakem cenovnem razredu in skorajda enako ocenjeni.

Ajde...

Lp
Renault še ni slabega avta naredo.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Sr feb 14, 2007 2:08 pm

Tudi sam sem bil pred kratkim v podobni dilemi.

Gumi sta obe dobri. Na koncu sem se odločil za GY zaradi nekoliko daljše pričakovane življenjske dobe. Dimenzija gume ni ista (195/50R15), vseeno pa sem zelo navdušen. Naredil sem kakih 5000km na teh gumah, so dovolj tihe, vseeno pa dajejo dobre rezultate ob priganjanju. Posebej pozitivno pa sem bil presenečen v mokrem obdobju, saj aquaplaninga praktično ni zazanati razen ob res konkretnem pretiravanju.

Edina zadeva, ki v začetku nekoliko preseneti, je opazen prehod med delom gume ki je namenjen vožnji naravnost in delu ki nudi oprijem v zavoju. v trenutku prehoda je povratna informacija podobna kot pri vožnji na meji, naslednji trenutek pa guma neverjetno dobro drži v zavoju in je do meje zdrsa še zelo daleč

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Cimpi
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: So feb 11, 2006 10:56 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Cimpi Sr feb 14, 2007 2:17 pm

pety: Jaz ti predlagam Toyo Proxes T1-R Kolko sem okrog gledal pa vpraseval pa vse sem prisel do zakljucka da bi naj dalje drzala in oprijem tudi zelo dober. Vprasanje je kaksen avtomobil imas ali imas lahek potem GY ce pa tezek tako kot jaz pa Toyo raje.
Lp
 
Uporabniški avatar
pety
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe okt 06, 2006 10:09 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a pety Sr feb 14, 2007 8:04 pm

Hvala obema za odgovore!

Tristan01: Tudi jaz sem imel same dobre izkušnje z GY, sicer z GY Eagle F1 v dimenziji 195/50/15, pa vendar. Oprijem je bil fenomenalen tako po suhem kot po mokrem čeprav je bila smrečica, obraba pa minimalna, saj je bila guma najprej 3 sezone na mojem velikokrat močno gnanem cliotu 1.4 16v potem pa še na bolj gnanem fiatu coupeju, na koncu pa je svojo pot po 4 sezonah končala na Mobi krogu.

Cimpi: avto je srednje težek: 1350 kilski megane CC, zakaj?

Lp
Renault še ni slabega avta naredo.
 
Uporabniški avatar
Cobra1
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po jul 24, 2006 7:52 am

Napisal/-a Cobra1 Sr feb 14, 2007 8:18 pm

Sam mam GY Excellence 195/60/15 in oprijem v zavoju je nenormalno dober.
Sam sem zelo zadovolje, če jih boš vzev ti zihr ne bo žav.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Če feb 15, 2007 12:37 pm

pety je napisal/-a:Hvala obema za odgovore!

Tristan01: Tudi jaz sem imel same dobre izkušnje z GY, sicer z GY Eagle F1 v dimenziji 195/50/15, pa vendar. Oprijem je bil fenomenalen tako po suhem kot po mokrem čeprav je bila smrečica, obraba pa minimalna, saj je bila guma najprej 3 sezone na mojem velikokrat močno gnanem cliotu 1.4 16v potem pa še na bolj gnanem fiatu coupeju, na koncu pa je svojo pot po 4 sezonah končala na Mobi krogu.

Cimpi: avto je srednje težek: 1350 kilski megane CC, zakaj?

Lp



Jaz vozim Clio DCI (80KM), pa sem na serijski dimenziji gum resno trpel zarati pretežkega nosa, ki je v hitrih ovinkih preveč silil iz zavoja. Delno sem zadevo uravnovesil z nekoliko nižjim tlakom v zadnijh gumah, vendar ni bilo pravega učinka.

Ko sem zamenjal gume (sicer širše) pa se je to spremenilo. Avto tudi v hitro voženih zavojih ostaja dolgo časa nevtralen, ko pride do zdrsavanja ali nenadnega odvzema plina, pa ni neprijetnih presenečenj. Skratka zelo zadovoljen.

Res pa je, da gre za relativno lahek avtomobil (slaba tona) in bi se težji avtomobil lahko drugače obnašal.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Cimpi
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: So feb 11, 2006 10:56 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Cimpi Pe feb 16, 2007 10:07 am

pety: zaradi tega ker je Toyo bolj trda guma kot GY in ni obraba tako velika. Govorim da podlagi že izkusenih drugih voznikov. Jaz mam passata tudi 1400kg zaradi tega bom vzel toyo proxies ker je tezek avtomobil in se hitro vozim.
Lp
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Pe feb 16, 2007 11:00 am

v eni podobni temi, so prišli do dognanja, da je toyo najboljša za svoj denar
lp
 
Uporabniški avatar
Cimpi
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: So feb 11, 2006 10:56 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Cimpi Pe feb 16, 2007 11:03 am

kljukec: jap zato sn mu tudi tukaj napisal mi ni tezko ceprav drugje pise, ker vem da meni bi tudi fajn blo da nebi rabo okrog gledat :)
Lp
 
sanny
Novinec
 
Prispevkov: 407
Pridružen: To nov 30, 2004 2:06 pm
Kraj: koper

Napisal/-a sanny Pe feb 16, 2007 11:12 am

Cimpi je napisal/-a:pety: zaradi tega ker je Toyo bolj trda guma kot GY in ni obraba tako velika. Govorim da podlagi že izkusenih drugih voznikov. Jaz mam passata tudi 1400kg zaradi tega bom vzel toyo proxies ker je tezek avtomobil in se hitro vozim.
Lp


si prepričan o tem klar praviš?? da je toyo trša od goodyear?? sem mel toyo proxes na xr2 in so šle v 2 mesecih
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Pe feb 16, 2007 11:19 am

sanny je napisal/-a:
Cimpi je napisal/-a:pety: zaradi tega ker je Toyo bolj trda guma kot GY in ni obraba tako velika. Govorim da podlagi že izkusenih drugih voznikov. Jaz mam passata tudi 1400kg zaradi tega bom vzel toyo proxies ker je tezek avtomobil in se hitro vozim.
Lp


si prepričan o tem klar praviš?? da je toyo trša od goodyear?? sem mel toyo proxes na xr2 in so šle v 2 mesecih

to je bla trditev nekaterih članov foruma tudi v drugi temi, in so rekl, da je ta veliko trša kot neka druga toyo k je bla crap kar se tiče vzdržljivosti
dejansko se toxo priporoča zaradi dobrega oprijema in rel. majhne obrabe- tud jst bom kupu toyo
zanimivo pa je, da je pri 205/45 r 17 toyo 108 eur- GY pa 136
lp
 
Uporabniški avatar
pety
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe okt 06, 2006 10:09 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a pety Pe feb 16, 2007 6:51 pm

Kljukec: v dimenziji 205/50/17 pa stane GY 125,80€, Toyo pa 130,50€, tak da pri ceni ni neke razlike, vseeno pa je GY cenejša.
Hvala vseeno vsem za odgovore, trenutno pa se tehtnica nagiba bolj k GY, ker imam enostavno s samo znamko dobre izkušnje.

Lp
Renault še ni slabega avta naredo.
 
Uporabniški avatar
dmatoh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr jan 11, 2006 6:25 pm

Napisal/-a dmatoh Po feb 19, 2007 7:03 pm

TOYO!!! Jaz sm imel GY F1, letos bo pa TOYO PXT-1R! Ralika pa je ˝normalnemu˝ vozniku skoraj neopazna!

lp
 
Uporabniški avatar
Cimpi
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: So feb 11, 2006 10:56 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Cimpi Sr feb 21, 2007 6:08 pm

sanny je napisal/-a:
Cimpi je napisal/-a:pety: zaradi tega ker je Toyo bolj trda guma kot GY in ni obraba tako velika. Govorim da podlagi že izkusenih drugih voznikov. Jaz mam passata tudi 1400kg zaradi tega bom vzel toyo proxies ker je tezek avtomobil in se hitro vozim.
Lp


si prepričan o tem klar praviš?? da je toyo trša od goodyear?? sem mel toyo proxes na xr2 in so šle v 2 mesecih


Kot ti je ze kljukec zgoraj napisal :)
Lp
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov