Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a Daedalus Pe jun 20, 2014 3:28 pm

yashica je napisal/-a:Ne vem zakaj nekateri še po miljavženkrat razloženi oznaki DOT, ki ni drugega kot okrajšava za prometno ministrstvo ZDA ( United States Department of Transportation - USDOT ali DOT), to oznako povezujete z datumom izdelave gume. To dvoje nima nobene povezave razen, da sta si blizu. Bistvo oznake DOT je ta, da se guma, ki nima te oznake (nima dovoljenja prometnega ministrstva) ne sme prodajati v ZDA.

Prodajalci se naslanjajo na priporočila evropskega združenja proizvajalcev avtoplaščev in platišč (ETRTO), nemške gumarske zveze in britanskega združenja distributerjev, ki navajajo, da je guma ob ustreznem skladiščenju nova do petega leta starosti. Japonsko združenje (JAMTA) recimo priporoča menjavo gum, ki so starejše od 10 let, medtem, ko avtomobilska industrija priporoča menjavo po 6-ih letih.


DOT pomeni "Date of Tiremakement"! Poduči se predno soliš pamet!




Seveda ne mislim resno. :mrgreen:

Jaz mislim, da če so gume skladiščene kot je treba, ni panike, če so PAR let stare. Za nekaj let (3+) pa nisem več ziher, je pa res, da nimam pojma kaj zaen premaz pride na gumi. Načeloma je tako, da se polimeri v vakuumu ne bi smeli kaj dosti starati, ampak vakuuma ta premaz sigurno ne naredi.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a Daedalus So jun 21, 2014 9:04 am

Drobni tisk, fantje. :D
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a pskoda So jun 21, 2014 10:35 am

Zame guma ki je stara več kot leto dni ni več nova guma, ampak guma ki je nerabljena in če prodajalec to omeni in je temu tudi primerna cena ni nič narobe če pa jaz plačam polno ceno pa hočem, da je guma nova stara max 1 leto
Lp
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a bucko_99 So jun 21, 2014 12:15 pm

men sploh ni pomembno kaj pomen kratica dot. Tam ko piše dot pogledam zadne štir številke in to je to. Vsa umetnost :)

Js sem tut mnenja tko kot pškoda da če kupujem nove mi je sprejemljivo do enga leta, kar je starejše ne kupim.
 
Plano
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po okt 27, 2014 2:19 pm

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a Plano Če nov 20, 2014 3:48 pm

Danes sem dobil 4 LETNE gume iz Mimovrste.com in so vse DOT 1914,tako da sem super zadovoljen.Naročil sem pa Goodyear F1 ASYM 2,in so bile slabe 2€ dražje na komad,kot pri najcenejšemu na spletu,vendar sem se odločil za njih ker mi je trgovina bolj znana in bolj zaupam,kot kaže upravičeno ;)
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a Robi-77 Ne feb 11, 2018 9:11 pm


Žal ne bo šlo. DVomim, da ameriško ministrstvo tedensko izdaja dovoljenja za prodajo iste znamke, tipa in dimentzij gume. Kupli sem štiri GY UG9, dimenzij 195/65-15. Dve sta bili DOT 2617, dve pa 3317.

Tkoe piše na eni izmed spetnih strani:
DOT (Department of Transportation) pneumatike označuje datum njene proizvodnje. Sestoji iz 4 številk, ki označujejo teden in leto proizvodnje gume.

Na primer : DOT B94W HWNX 3903

B9 : Oznaka tovarne, kjer je bila guma izdelana.
4W :Oznaka značilna za proizvajalca te dimenzije .
HWNX : Neobvezna oznaka značilna za proizvajalca.
3903 : Datum proizvodnje gume. Tukaj je bila guma izdelana v 39. tednu leta 2003
 
swifter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To jan 22, 2019 1:56 pm

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a swifter Sr feb 13, 2019 6:32 pm

mene pa zanima ali je bolje kupiti na mimovrste.com ali na https://www.gume-direkt.com/
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a limas Sr feb 13, 2019 6:48 pm

Na "mimovrste" jo pred plačilom in prevzemom lahko še preveriš, če je vse kot je treba. tisti drugi ponudnik ti jih dostavi preko dostavne službe. Dobiš kar dobiš. Mogoće preveč zaležane, z različnimi dot-i ali pa je vse v redu.
Poskusi še tukaj. Jaz kupujem pri njemu. Naročiš preko spleta in prevzameš lahko osebno:
https://www.gume-pnevmatike.com/page/o-nas/2
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a RedBaron Sr feb 13, 2019 7:10 pm

Sam gume večinoma kupujem na spletu.. Kupoval sem na gume-direkt, enaa, mimovrste, gumax. Nikjer nobenih problemov, frišen DOT, cena pa ugodnješa kot pri vulkanizerju... Plačam preko spleta, nikoli po povzetju, izberem dostavo na dom. Do sedaj nimam pripomb.

Gume-direkt je postal precej dražji od mimovrste...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a uros11 Sr feb 13, 2019 7:20 pm

Pri vulkanizerju jih vedno dobim ceneje kot na spletu, pa še brezplačna montaža sledi. Tako da sem nehal preko spleta kupovati.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a yeo Sr feb 13, 2019 7:35 pm

Tudi sam sem opazil, da stvari v slovenskih spletnih straneh niso več ugodne. Zimske gume sem kupil pri pooblaščenem servisu jeseni, saj so dali boljšo ponudbo, kot je na spletu.
Pred kratkim sem želel nek gospodinjski aparat kupit na mimovrste, ampak sem šel za foro v merkur in je bil ceneje kot na mimovrste.
Najvrjetneje se je spletna prodaja tako razširila, da ni več ugodna. Preko spleta kupijem samo še od kitajcev :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a esem Sr feb 13, 2019 7:50 pm

limas je napisal/-a:....Poskusi še tukaj. Jaz kupujem pri njemu. Naročiš preko spleta in prevzameš lahko osebno: https://www.gume-pnevmatike.com/page/o-nas/2
Se sicer strinjam, a bi rad opozoril, da so me ti z linka 4x klicali, da so dobili gume, ki sem jih naročil po tel in 3x usrali (napačna dimenzija, ponovitev le-te), Šele četrtič je bilo OK. O kakšnem opravičilu ne duha ne sluha, kaj šele...
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a avto fan1308 Sr feb 13, 2019 10:24 pm

Enako je bilo pri meni @esem da ne govorim še o tem, da zaradi neke napake najprej niti kakšne gume sem naročil niso vedli.
Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a emozul Sr feb 13, 2019 10:40 pm

Jaz, imam zaenkrat zelo dobre izkušnje z gumax.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a DePalmo Če feb 14, 2019 9:52 am

Sem gume že naročal preko neta, plačal vnaprej, dobil napačne in jih na mestu zavrnil ter takoj zatem tudi poklical trgovino, so se opravičili in odposlali druge.
Drugače pa nimam težav, po mojih izkušnjah so pa vulkanizerji še vedno dražji od spletnih nakupov. Mogoče je to odvisno od lokacije? Bližje Lj, dražje gume?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a RedBaron Če feb 14, 2019 11:57 am

Odvisno od gume... ce isces tocno doloceno gumo, se zna zgodit, da je pri vulkanizerju ceneje. Ce pa se osredotocis na rang gume, se pa na netu ponavadi najde ceneje.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Letne pnevmatike preko spletnega centra mimovrste.com

Napisal/-a Doche Če feb 14, 2019 7:53 pm

Jaz pa raje spregledam 5eur drazjo gumo po komadu pri vulkanizerju, kot pa da narocam preko neta (seveda, vedno za referenco gledam cene na netu ampak se mi ne da vec narocat in s tem ukvarjat, dostava, placilo itd..). Seveda je odvisno kaj mi dolocen vulkanizer nudi.

Se mi je zgodilo, da sem moral ze kar konkretno placat, da je vzel sploh moje stare gume npr. in jih on potem dal v razgradnjo. Po drugi strani pa... kje so se toliko prijazni, da v primeru nakupa gum, ne zaracunajo menjave? Jeseni sem pri Vulcotu vzel 2 kompleta gum, letne in zimske za en avto, menjava v enem dnevu, in sem placal za oboje menjavo itd..
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov