xgx
 

mnenja:poceni in dobre gume

Napisal/-a xgx To feb 27, 2007 12:32 pm

zanima me, katere gume so po vaših mnenjih nekako dobre, glede na ceno in to kar so gume sposobne. zanima me, da naredi veliko kilometrov, zdrži veliko let (min 3 sezone, do max 5 sezon) pa da se ne strdne takoj, tko da po 3h ali 4h letih vsaj se malo drži cesto, ce je to mozno.
sicer kupujem gume 215/45/17 na gume-direkt.com pa nevem kaj se odločit.
imam normalno vožnjo in veliko na daljse relacije. so pa tudi trenutki, ko si clovek da duska.

Hvala za vase predloge in mnenja.
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass To feb 27, 2007 12:38 pm

Poceni in dobro se medsebojno izključuje, še posebej pri gumah. Drugače pa uporabi iskanje, ker je teh tem že skoraj toliko kot takih o športnih filtrih.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Gost
 

Napisal/-a Gost To feb 27, 2007 12:43 pm

dobre gume, ki ti bo držala 3-5 sezon žal ni.
 
Uporabniški avatar
red_mamba
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 545
Pridružen: To jul 02, 2002 7:36 pm

Napisal/-a red_mamba To feb 27, 2007 12:45 pm

jaz bom za svojga A3 kupil v roku 2 mesecev pnevmatike
TOYO PROXES T1-R 225/45 ZR17 94Y RF (letev za zascito platisca)
127€ na gume-direkt, bom pa jaz še v avstriji pokukal za njimi

tukaj pa teste vidiš http://www2.sicherbestellen.de/tests/44/Toyo_PROXEST1R_Reifentestcom.html
(nižja št. je boljša)
Bad things happen to good people all the time for no reason!

Adijo Slovenija
 
xgx
 

Napisal/-a xgx To feb 27, 2007 1:10 pm

ja...sej sm si malo prebrau po forumu, pa sm vidu da bi se skoraj bl splacalo kupit prej toyo kot goodyear. sam tko..cudno mi je, da nardi tko malo km! 20.000km? kaj ni to malce premalo? za tko..normalno voznjo in bol trso gumo bi pricakoval max 40.000km.
moj stari z original gumami na P407 sw je naredu 40.000km. sicer normalna voznja. jaz z mojim p307 sw pa bi tudi rad naredu kaj takega. sam glede na to, da je toyo trsa kot goodyear, mislim da bi toyo potemtakem naredila vec km.
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass To feb 27, 2007 6:32 pm

Za 307sw pa res ne rabiš nekaj filozofirat kere gume blablabla, saj ni to neka raketa.
Kolk daš tolk maš.
Vprašaj se koliko boš dal za 4 gume, zdržale pa bodo od 15-50k km, odvisno od gume in tvoje vožnje. Če hočeš, da dlje zdrži pač kupiš "touring" gumo.
Bolj guma prijema, mehkejša je in prej se znuca. Sej si imel fiziko v šoli?
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
Paris
Uporabnik
 
Prispevkov: 1057
Pridružen: To okt 17, 2006 7:35 pm
Kraj: Somewhere over the rainbow

Napisal/-a Paris To feb 27, 2007 7:04 pm

Ti kr Mišelinke kup!
Zihr je zihr! :bow
Slika
 
Gost
 

Napisal/-a Gost To feb 27, 2007 8:00 pm

:shock: Poceni dobre gume :?:
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Napisal/-a Slicker To feb 27, 2007 8:01 pm

a mi lahko nekdo pove kakšna je razlika med gume ki ima zaščitni rob in med gume ki tega nima.
 
Gost
 

Napisal/-a Gost To feb 27, 2007 8:06 pm

una z robom ma rob, kot ime pove, ki sluzi zasciti platisca. Kar se pa tiče gum, dobra guma ti ob mal bol aktivni voznji ne bo zdrzala vec k 20-25 kkm, vsaj meni ne. Zimske , ki jih imam trenutno (še) gor, imajo prevozenih cca 10kkm pa imajo manj kot pol profila še...
 
Uporabniški avatar
SlaFko
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Po jan 15, 2007 1:19 pm

Napisal/-a SlaFko To feb 27, 2007 8:44 pm

Odvisno kaj so zate poceni in kaj dobre gume!
Sam lih nekega kompromisa pomoje tukj ni za najt!
Malo dnara, malo muzike!

Ps: čudno d se še ni pojavu nben, ki prisega na "malo" rabljene gume! :roll: :roll:
'Ko voli nek' izvoli...
 
Gost
 

rabljene

Napisal/-a Gost To feb 27, 2007 9:29 pm

Kupi malo rabljene gume!
Lahko dobiš dobre za malo denarja!
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Če mar 01, 2007 11:40 pm

Anonymous je napisal/-a: dobra guma ti ob mal bol aktivni voznji ne bo zdrzala vec k 20-25 kkm, vsaj meni ne.


Se en dejavnik je, ki ga vsi mocno pozabljate. Kje zivis in kaksen asfalt imas. Men ni noben problem skurt gumo, ki ne bo naredila tut 10.000km. Z lahkoto :?
SlikaSlika
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov