Letne pnevmatike:

Da, imam že nameščene (stare)
168
26%
Da, imam že nameščene (nove)
129
20%
Še čakam z namontiranimi zimskimi
344
54%
 
Skupaj glasov : 641
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a svetilnik Če feb 27, 2020 9:49 pm

Imam že dve leti Hankook Ventus Prime 3. Ne toplo ne hladno, nič posebnega...
 
ribcek
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne okt 12, 2008 6:08 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a ribcek Pe feb 28, 2020 4:24 am

Sem že napisal predhodno da me zanima tudi nexen n'fera su1, ker pa v 93H ali V verziji ne obstaja lahko kupim samo ojačane, W97 XL. Naloadan avto sicer ne bo nikoli Oz redko. Kako se obnesejo take?
Vse kar zmorem.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a Kohec Pe feb 28, 2020 10:14 am

Gume z oznak XL imajo ojačane bočnice, zato so nekoliko težje in trše. Zato je vožnja nakoliko manj udobna.
 
ribcek
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne okt 12, 2008 6:08 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a ribcek Pe feb 28, 2020 6:53 pm

Pozna kdo Nexen Primus?
Vse kar zmorem.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a thunderbolt Pe feb 28, 2020 10:33 pm

Potreboval bi nasvet glede pnevmatik (17col). Avto je trenutno na Savinih zimakih eskimo hp2 - guma je gor 3. sezono. Guma se vedno zelo suverena, pozna se rahel padec v bocnemu oprijemu v mokrem: nic kriticnega, ampak malo motece. Edina vecja slabost: glasnost. Sicer pa prvi dve sezoni na ravni najboljsih.
Za letne sta v igri Sava uhp2 in Hankook ventus prime 3. Zanima me, ce mi zna kdo povedat, ali gre pri omenjenih gumah po dveh sezonah performans v mokrem tudi dol?
Do zdaj je bil gor Conti, ki je bil po 3. sezoni se enako suveren, ampak škrbast. Conti sedaj ne pride v postev, ker je v moji dimenziji skoraj enkrat drazji kot Sava. Imam raje po vsaki drugi sezoni novo gumo, kot pa 4 sezone gor staro.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx So feb 29, 2020 11:01 pm

tukaj vzami raje hankook, kolega ma uhp savo in je tretjo sezono bil izrazit padec zmogljivosti.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a svetilnik Ne mar 01, 2020 4:38 am

Kot sem že zgoraj napisal, Hankook Ventus Prime 3 niso nič posebnega, mogoče celo malce preveč drseče, kar opažam na krožnih križiščih in pri zaviranju, sploh, ko je malce hladnejši asvalt.
 
ribcek
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne okt 12, 2008 6:08 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a ribcek Ne mar 01, 2020 8:42 am

Skoraj sem zaključil z izborom in za Hankook, tudi na tyrereviews je highly 'recommended' za mojo dimenzijo, verjetno velja, da za dve sezoni gume so ok, nadaljne leto ali dve pa vsaka oz večina znamk 'pelje' po svoje.
Vse kar zmorem.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a thunderbolt Ne mar 01, 2020 11:26 pm

Hvala za mnenja, se nekako nagibam k hankooku.

Moje izkusnje so, da npr. Conti pa tudi Michelin ohranjata dober performans tudi 3. in 4. leto oz. bolje receno, padec v obnasanju gum na mokrem je bil res minimalen oz. nezaznaven. To je bilo, ironicno, samo še pri Savi S3, ki je generalno popljuvana.

Kaj pa Pirelli cinturato P7? V moji dimenziji je cenovno med Savo in Hankookom. Je premium guma, ampak so precej mesana mnenja nad Pirellijem nasploh: eni izjemno zadovoljni, drugi jih totalno skurc....
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a Cefizelj Po mar 02, 2020 6:33 am

Poglej še kakšen Barum. Budget Conti. Sem jih mel v 225/40/18 pa so bile dobre gume. Sicer niso bile za veliko kilometrov ampak za tist denar takrat so bile super.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a pskoda Po mar 02, 2020 6:49 am

Od pirellija so edino dobre pzero, ampak morajo imeti oznako samo pzero ne recimo pzero nero te so za en k
Lp
 
ribcek
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne okt 12, 2008 6:08 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a ribcek Po mar 02, 2020 1:33 pm

svetilnik je napisal/-a:Kot sem že zgoraj napisal, Hankook Ventus Prime 3 niso nič posebnega, mogoče celo malce preveč drseče, kar opažam na krožnih križiščih in pri zaviranju, sploh, ko je malce hladnejši asvalt.


hm, verjetno se ne motiš https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2020-ACE-Mid-Range-Summer-Tyre-Test.htm
Vse kar zmorem.
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a ribko To mar 03, 2020 6:46 am

Trenutno imam M Primacy 3 in je potrebna menjava. Odločam se med Primacy 4 ter Pilot Sport 4. Zanima me če je že kdo stestiru eno ali drugo in kaj mi bolj priporočate za dimenzijo 205/55 R16
 
trakus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne jul 15, 2012 8:53 pm
Kraj: Ptuj

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a trakus To mar 03, 2020 2:51 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Pozdrav. Lahko prosim poveš kako si bil zadovoljen z Primacy 3 v tej dimenziji? Sam se ravno tako odločam med Primacy 3, Primacy 4 in Pilot Sport 4.
Hvala in LP
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a ribko To mar 03, 2020 5:17 pm

Zelo zadovoljen tudi po petih sezonah. trenutno imajo slabe 4mm profila.

What is the difference between Michelin Primacy 3 and 4?
Michelin Primacy 4 product description & features
Michelin have developed the Primacy 4, successor to the extremely popular Primacy 3, for high levels of safety and longevity. ... * New and Worn (worn means 2mm tread depth), on 205/55 R16 91V MICHELIN PRIMACY 4, is above the R117 European regulation wet grip threshold.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a Cefizelj To mar 03, 2020 9:48 pm

Kolko si naredil kilometrov? Pilotke so bolj mehke, agresivne, tako da če si bolj umirjen voznik Primacy.
 
Ketna18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po okt 14, 2019 3:34 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a Ketna18 Sr mar 04, 2020 3:33 pm

Se enkrat jaz.

Imam vprašanje v zvezi s podatki o gumah, napisanih s strani spletnih prodajalcev.

Nekako odločen sem, da kupim gume Sava Intensa UHP 2, o katerih pa različni prodajalci, poleg različne cene, navajajo tudi različne podatke o porabi goriva, oprijemu na mokri cesti in tudi glasnosti samih pnevmatik.

https://www.gume-zivic.si/205-50-17-93y ... uhp-2.html

Prodajalec iz zgornje povezave navaja oprijem na mokri cesti "A", porabo goriva "C" in glasnost 68 dB. Cena: 64€

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/sava- ... /PBL244161

Petrol navaja oprijem na mokri cesti prav tako "A", porabo goriva prav tako "C", medtem ko bi po njihovem glasnost naj bila 70 dB. Cena: 69,20€

https://www.mimovrste.com/avtomobilske- ... l-fp-letna

Mimovrste navaja oprijem na mokri cesti prav tako "A", medtem ko porabo goriva "B" ter glasnost 71 dB. Cena: 69,90€

Zavedam se, da ne gre za bistvene razlike in da to niso tako pomembni podatki, vendarle pa me zanima, kako je možno, da trije različni prodajalci, navajajo različne podatke? Tudi takšno odstopanje v ceni zgornjega prodajalca je nekoliko "sumljivo", čeprav po navedbah nekaterih od vas, naj bi šlo za preverjenega prodajalca. Zato me zanima predvsem glede podatkov o mokri cesti, porabi goriva in glasnosti pnevmatik, kje se da preverit "resnične" podatke oz. komu verjeti?
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a ribko Sr mar 04, 2020 3:51 pm

Cefizelj je napisal/-a:Kolko si naredil kilometrov? Pilotke so bolj mehke, agresivne, tako da če si bolj umirjen voznik Primacy.

Nevem točne številke. So mi pa čudne primerjave med primacy 3, primacy 4 in pilot sport 4. glede obrabe
Primacy 3
https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Primacy-3.htm
Primacy 4
https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Primacy-4.htm
Pilot sport 4
https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-4.htm
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a Cefizelj Če mar 05, 2020 8:03 am

Koliko kilometrov pa na leto narediš?

Tiste podatke jaz jemljem z rezervo. Sem že pri parih britancih prebral opis v smislu ta guma je 100% boljša od prejšnje, ki sem jo imel. Potem pa opisuje da je prej vozil letne pozimi in je sedaj to prva zimska. Čudno da je 100% boljša :)

Uglavnem če delaš več kot 25k-30k km na leto Primacy, drugače pa Pilotka. Boš presenečen kako dobra guma je pilotka.
 
SkIDiver
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če mar 24, 2005 7:05 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ste že namestili letne pnevmatike?

Napisal/-a SkIDiver Če mar 05, 2020 10:09 am

GY EfficientGrip Performance, Conti EcoContact 6 in Bridgestone Turanza T005 v 225/55/16 95V ali 95W. Iščem kompromis med suho in mokro podlago z večjim poudarkom na mokri podlagi. Kaj izbrati? Lahko pričakujem zaščitni rob pri preseku 55%? Na spletu ne najdem nobene informacije.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov