Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Re: re

Napisal/-a FBR To nov 06, 2007 12:27 am

mega_ne je napisal/-a:
halo007 je napisal/-a:Ja pa sj ti jih ni treba zmeri centrirat. Sam prvič.

ja seveda :roll:


Moj vulkanizer pravi enako. Problemov nisem mel pa še nikol zarad tega, ker ne bi vsako leto peljal znova centrirat.... lahko pa da je tudi kontra...who knows :?
 
halo007
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne apr 23, 2006 11:21 am

re

Napisal/-a halo007 To nov 06, 2007 10:46 am

Iz zakaj se potem splača imeti dvojna platišča?
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Re: re

Napisal/-a Kritik To nov 06, 2007 11:02 am

halo007 je napisal/-a:Iz zakaj se potem splača imeti dvojna platišča?


Ker če imaš avto dlje kot 5 let se že pozna, da si prišparal. Recimo za mojega pridejo 4 jeklena platišča R14 okoli 180 ojrov, pa če računaš da 2X na leto narediš premontažo in centriranje za sanjskih 24 ojrov (seveda ne v ljubljani) imaš v 3 ,5 leta to povrnjeno, tisti ki delajo premontažo in centriranje v lj imajo povrnjeno še prej... S tem da jih potem niti enkrat ne pelješ centrirat, čeprav sem mnenja da jih je treba. No morda pretiravam z 5 leti, recimo med 3 in 4 leti....

@Xsara vts: Nisem rekel da je FUL treslo, ker AX pri veči hitrosti še vseeno ni bil Yugo, ampak da so se na volanu čutile vibracije... je bil res občutljiv na te zadeve, ker kot sem že rekel niti 1x nisem premontiral gum brez ponovnega centriranja....
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss To nov 06, 2007 11:28 am

Če so gume dobro centrirane že prvič ne vem zakaj bi jih bilo potreba vsako leto ponovno :?

Ker vedno uporabljam dvojne feltne, ki jih centriram samo na začetku, ko grejo nove gume gor in se mi ni še nikoli zgodilo, da bi jih moral čez čas ponovno uravnotežit.

Lahko samo omenim, da sem zelo tečen, če pri avto karkoli ropota oziroma bognedaj celo trese se pravi, da bi takoj ukrepal ob morebitnem tresenju ampak v zadnjih 10 letih mi tega še ni bilo treba storiti.

Tako, da moje mnenje je, da je to ali buča, ki jo lansirajo vulkanizerji za večji zaslužek ali pa pri nekaterih uteži odpadejo oziroma na kakšen drug način poškodujejo gumo (robniki, zažlajfana guma, udarne jame, nepravilna obraba zaradi optike...itd)
 
halo007
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne apr 23, 2006 11:21 am

re

Napisal/-a halo007 To nov 06, 2007 11:34 am

Ja seveda ni treba. Eni se pač preveč radi držijo pravil. Vulkanizerji so pa veseli :)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe To nov 06, 2007 4:52 pm

pa se jest.montaza gum na 16" alu platisca centriranje in 4 novi ventilcki=19 eur
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager To nov 06, 2007 5:14 pm

Kok ste smešni... Ko je treba kupit kak super duper delux zračni filter da muka po vaških cestah, denar kar leti od vas. ko se gre pa za varnost pa šparate da je veselje.
In ja, če maš 2 kompleta felten in pnevmatik je le te pred montažo na avto centrirat ker se zadeva zaleži, pade pritisk...
@Xsara Vts: :clapclap
L.P.
Dräger
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR To nov 06, 2007 5:37 pm

Drager je napisal/-a:Kok ste smešni... Ko je treba kupit kak super duper delux zračni filter da muka po vaških cestah, denar kar leti od vas. ko se gre pa za varnost pa šparate da je veselje.
In ja, če maš 2 kompleta felten in pnevmatik je le te pred montažo na avto centrirat ker se zadeva zaleži, pade pritisk...
@Xsara Vts: :clapclap
L.P.
Dräger


Jst ti pa povem, da je moj vulkanizer (bivši dirkač v slo) reku, da ni panike in da se to dela samo na začetku. Razen seveda če udariš v robnik, zapelješ v luknjo, ti odpade utež... jst nisem še enkrat tako mel problemov s tresenjem, ker če bi jih imel, bi peljal centrirat.
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager To nov 06, 2007 5:56 pm

FBR je napisal/-a:
Drager je napisal/-a:Kok ste smešni... Ko je treba kupit kak super duper delux zračni filter da muka po vaških cestah, denar kar leti od vas. ko se gre pa za varnost pa šparate da je veselje.
In ja, če maš 2 kompleta felten in pnevmatik je le te pred montažo na avto centrirat ker se zadeva zaleži, pade pritisk...
@Xsara Vts: :clapclap
L.P.
Dräger


Jst ti pa povem, da je moj vulkanizer (bivši dirkač v slo) reku, da ni panike in da se to dela samo na začetku. Razen seveda če udariš v robnik, zapelješ v luknjo, ti odpade utež... jst nisem še enkrat tako mel problemov s tresenjem, ker če bi jih imel, bi peljal centrirat.

Žal se jaz z njim ne strinjam. Iz izkušenj ti govorim kar je res. Poglej, kolikokrat po tem ko si centriral si zapeljal v večjo luknjo? Mogoče nobenkrat. Kolikokrat si se peljal po slabi cesti ki je bila zelo slaba in polna manjših lukenj? Predvidevam da velikokrat saj si moj sodržavljan in oba živiva v sloveniji. No in točno taka vožnja je pripomogla k temu da guma in feltna nista več 0 0. Verjemi.
Poglej ni nujno da centriraš, je pa priporočljivo. ;)
L.P.
Dräer
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe To nov 06, 2007 5:58 pm

Drager je napisal/-a:
FBR je napisal/-a:
Drager je napisal/-a:Kok ste smešni... Ko je treba kupit kak super duper delux zračni filter da muka po vaških cestah, denar kar leti od vas. ko se gre pa za varnost pa šparate da je veselje.
In ja, če maš 2 kompleta felten in pnevmatik je le te pred montažo na avto centrirat ker se zadeva zaleži, pade pritisk...
@Xsara Vts: :clapclap
L.P.
Dräger


Jst ti pa povem, da je moj vulkanizer (bivši dirkač v slo) reku, da ni panike in da se to dela samo na začetku. Razen seveda če udariš v robnik, zapelješ v luknjo, ti odpade utež... jst nisem še enkrat tako mel problemov s tresenjem, ker če bi jih imel, bi peljal centrirat.

Žal se jaz z njim ne strinjam. Iz izkušenj ti govorim kar je res. Poglej, kolikokrat po tem ko si centriral si zapeljal v večjo luknjo? Mogoče nobenkrat. Kolikokrat si se peljal po slabi cesti ki je bila zelo slaba in polna manjših lukenj? Predvidevam da velikokrat saj si moj sodržavljan in oba živiva v sloveniji. No in točno taka vožnja je pripomogla k temu da guma in feltna nista več 0 0. Verjemi.
Poglej ni nujno da centriraš, je pa priporočljivo. ;)
L.P.
Dräer


jst se strinjam s tabo.treba jih je vsakic centrirat preden jih das gor.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx To nov 06, 2007 6:38 pm

Sem danes dal zimske na svojih felgah gor, in so ble lani centrirane, prevozenih je blo ene 10kkm s temi felgami in so ble popolnoma razcentrirane danes, na eno felgo je sla celo 50g utež, torej je pametno vsaj tu pa tam nacentrirati felge, sploh pa če daš nove gume gor, ker se te sčasoma uležejo. da so pa NEKATERI vulkanizerji totalni lopovi sem pa danes nažalost ponovno opazil na svoji koži ( oz. felgah :D )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
halo007
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne apr 23, 2006 11:21 am

re

Napisal/-a halo007 To nov 06, 2007 6:39 pm

Jah kr povej ane. Tut poimensko.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: re

Napisal/-a maniaxxx To nov 06, 2007 7:15 pm

halo007 je napisal/-a:Jah kr povej ane. Tut poimensko.


Sej sm, sam v drugi temi v pravnih nasvetih. Tle je bolj tema o centriranju ipd..to so mi pa nekak uspešno naredil...vsaj nekaj :D
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Quiksilver
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: Ne dec 11, 2005 8:43 pm

Napisal/-a Quiksilver To nov 06, 2007 7:31 pm

kdo ve a je u btc-ju kak ugoden in kakovosten vulkanizer?
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss To nov 06, 2007 8:05 pm

Drager je napisal/-a:In ja, če maš 2 kompleta felten in pnevmatik je le te pred montažo na avto centrirat ker se zadeva zaleži, pade pritisk...
Dräger


aha zanimivo... tole bi pa prosil, da malo razložiš

- kaj se zaleži? Guma, ki je nataknjena na feltno in ni na avtu se v 8 mesecih neuporabe ne deformira (če je pravilno shranjena ali v stolp ali pa še bolja na stojalu), v nasprotju s situacijo ko avto 10dni stoji na enem in istem mestu in pritiska na isti del gume.

- kje pade pritisk? če guma nima praveg pritiska jo verjetno greš napumpat in ne centrirat - al sem mogoče zamudil kakšno novo tehniko ;)
 
halo007
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne apr 23, 2006 11:21 am

re

Napisal/-a halo007 To nov 06, 2007 8:08 pm

Ja gravitacija vpilva na uteži. ki se razrahljajo in nekoliko premaknejo. Kako tega ne veš :)
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: re

Napisal/-a BBoss To nov 06, 2007 8:24 pm

halo007 je napisal/-a:Ja gravitacija vpilva na uteži. ki se razrahljajo in nekoliko premaknejo. Kako tega ne veš :)


ops my bad... se posipam s pepelom :lol:
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager To nov 06, 2007 10:45 pm

Lej sej brezveze da ti razlagam če si moje pisanje bral z negativnim odnosom. Očitno je da morete naketeri še malo zrast da boste znali normalno komunicirat z ljudmi. Forum je zato da si en drugemu pomagamo in svetujemo, ampak to ni to.
Zdaj pa hitro pančkat da jutri ne zamudite v šolo. ;)
L.P.
Dräger
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR To nov 06, 2007 10:55 pm

Drager je napisal/-a:Zdaj pa hitro pančkat da jutri ne zamudite v šolo. ;)


In potem ti drugim razlagaš kako naj se odraslo obnašajo.... :?
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager To nov 06, 2007 11:03 pm

FBR je napisal/-a:
Drager je napisal/-a:Zdaj pa hitro pančkat da jutri ne zamudite v šolo. ;)


In potem ti drugim razlagaš kako naj se odraslo obnašajo.... :?

Nimam jaz kaj tega razlagat, zato imajo starše.Taka je pač situacija.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov