Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager To okt 30, 2007 3:00 pm

Prjatu od 5g ti pa na avtocesti ni moglo trest verjemi. 10g se že čuti ja, za 5g moreš bit pa že prekleto pozoren na vibracije, ki so lahko tudi drugačnega izvora.
Drugače je pa tako. Jaz ko delam poberem vse uteži dol nima veze kake so in nabijem gor popolnoma nove. Tisti ki pa nalimajo dodatno gor in stare pustijo, naj pa logično tudi manj računajo. Čeprav je meni to blesarija ker potem lahko limaš uteži gor v nedogled.
L.P.
Dräger
 
Uporabniški avatar
SENATOR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 737
Pridružen: To sep 14, 2004 6:06 am
Kraj: near Nova Gorica

Napisal/-a SENATOR To okt 30, 2007 3:08 pm

Danes delal premontažo in me je prišlo vse skupaj 42 EUR, sepravi premontaža ALU 16'', centiranje in skladiščenje starih gum.
30 STYLING AWARDS

http://www.youtube.com/watch?v=fZYbGHM5WY0
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik To okt 30, 2007 3:14 pm

Drager je napisal/-a:Prjatu od 5g ti pa na avtocesti ni moglo trest verjemi. 10g se že čuti ja, za 5g moreš bit pa že prekleto pozoren na vibracije, ki so lahko tudi drugačnega izvora.
Drugače je pa tako. Jaz ko delam poberem vse uteži dol nima veze kake so in nabijem gor popolnoma nove. Tisti ki pa nalimajo dodatno gor in stare pustijo, naj pa logično tudi manj računajo. Čeprav je meni to blesarija ker potem lahko limaš uteži gor v nedogled.
L.P.
Dräger


Če me spomin ni zapustil, je rekel da je točno toliko sfalilo.... po tej ''terapiji'' mi volana ni več treslo. Sicer pa sem imel vedno težave z vibracijami, ob vsaki menjavi gum.... AX je imel neke čudne ALU felge, na tri luknje, francoske mislim da se jim reče.... V glavnem problem sem trajno rešil z prodajo avta :D
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR To okt 30, 2007 4:20 pm

tom2 je napisal/-a:RE: FBR Kje sem menjal? Hm, ne vem če bi mu po vsem tem še reklamo tu gor delal. Če se pelješ iz mesta proti Šentjerneju, je kmalu en na desni strani...
LP


Če je to tist na (po) ovinku mi je vse jasno. Sem enkrat rabu dve gumi kupit in je rabil 15min da je pogruntal da ma stranko v delavnici, sem se samo pobral ven... 1. in zadnjič, da sem bil pri njemu...
 
denyto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr jan 17, 2007 4:33 pm

Napisal/-a denyto To okt 30, 2007 4:37 pm

40 evrov za 4 alu platišča.menjava gum in centriranje, brez montaže na avto.Aja med tem ko sem čakal na kole mi je šef rekel, da če mi ne rabijo montirat naj premaknem avto, ker stranke čakajo, a njegov delavec mi je rekel an pripeljem gor na dvigalo, da ne bo rabo gum in feln daleč nosit, ker je za oboje isto plačan :lol:

vulkanizerstvo Matjanec, v mb na šentiljski
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a tom2 To okt 30, 2007 5:15 pm

FBR je napisal/-a:Če je to tist na (po) ovinku mi je vse jasno.

Ja, na istega misliva. :evil: :evil:
tom2
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat To okt 30, 2007 5:27 pm

Hja nevem ampak deloma sem vesel saj sem pri lokalnem vulkanizerju dal danes za premontažo vseh 4 gum na litih alu platiščih z centriranjem in vsem vsega 15€ tuki pa vidim,da so cene drugje kr za 50% višje. :D
tko,da sm kr vesel,da nisem zadnič šel v lj montirak k sem kupoval gume.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo To okt 30, 2007 6:38 pm

v kočevju dal 22eu,14 colske letne dol s felg pa zimske gor.
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
michelin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: To avg 15, 2006 7:07 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a michelin To okt 30, 2007 6:40 pm

Kritik je napisal/-a:Bemtiš, kamorkoli v Ljubljani pokličem hočejo imeti od 35 ojrov dalje za jeklena platišča (premontaža+centriranje+ventilčki). :roll: Povsod vprašam če za ta denar dobim tudi kaj za spit medtem ko čakam, pa vse kar se sliši po telefonu je tišina. :P Vem za enega dosti blizu, ki računa 24 ojrov za vsa 4 platišča. Bomo kar tja peljal.


tukaj sem se pa nasmejal :P ali si vprašal ,če imajo tudi kuharja zaposlenega ;) :noro
Slika
Slika
Slika
 
halo007
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne apr 23, 2006 11:21 am

re

Napisal/-a halo007 To okt 30, 2007 6:41 pm

Pri Boštjanu v Bistrici ob Sotli dal 6 eur za komplet montažo (zimskih na jeklena) :P
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: re

Napisal/-a maniaxxx To okt 30, 2007 6:46 pm

halo007 je napisal/-a:Pri Boštjanu v Bistrici ob Sotli dal 6 eur za komplet montažo (zimskih na jeklena) :P


Sam tist je ze hrvaška. :D
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
halo007
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne apr 23, 2006 11:21 am

re

Napisal/-a halo007 To okt 30, 2007 6:48 pm

Ni :P

Se pa splača ;)
Aja naslednje moje gume bodo firestonke, ker imajo edine v tej dimenziji rob.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx To okt 30, 2007 6:52 pm

ka ti bo rob na jeklenih platičih?? :D ... pa ja, bistrica je ze hrvaška, sploh če mas simobil :D ..js pa razmisljam, da bom dal zimske kr na alu felge..ko jih j**e :D ..bodo pa al bridgestone lm20 ( mam na sluzbenem, ful so hude ) al pa dunlop winter response...sam morm prvo lasoo podturit komu al pa skurit :D
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Napisal/-a border_ To okt 30, 2007 7:17 pm

poznam enega k montira za : 13 eur za stiri gume
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus Sr okt 31, 2007 8:50 am

paskvale je napisal/-a:
f.taunus je napisal/-a:Delamo za 4€ premontaža + 3€ centriranje jeklenih platišč (alu so 4€) po komadu. Torej skupaj 7€/8€ po komadu. :D


A dej, in kje?

BHS hitri servis.
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Napisal/-a simimedi Sr okt 31, 2007 10:23 am

Danes sem preobu Cliota in je naneslo takole: 28€ - premontaža, centriranje, vijačenje na 14 Jeklena.

Za laguno je pa bilo 36€, ker so 16 alu z senzorjem.

Če povzamem:

Megane: par centov manj kot 32€ (kakšno stran nazaj)
Clio: 28€
Laguna: 36€

LP
 
halo007
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne apr 23, 2006 11:21 am

re

Napisal/-a halo007 Sr okt 31, 2007 12:59 pm

Drag šport postaja tole. Praktično maš že za vsako premontažo eno jekleno platišče.
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Sr okt 31, 2007 1:13 pm

Drager je napisal/-a:
Bor je napisal/-a:V grosuplju premontaža in centriranje. 25€
Men se zdi totalno drago. Z evrom se je podražilo za 10€. Še ne dolg nazaj je blo ene 3500sit.

ja pa ti veš da vmes prišel evro? Pa da so se cene dvignile in da so stroški vedno večji. Sem v tem fohu in vem kako je. Pri ceni 25€ pozabi na kak zaslužek.
Jebiga evropo smo hotli met in zdaj jo imamo.
L.P.
Dräger


Sicer nimam nič osebno proti teb ampak govorim nasplošno.

Kaj točno že maš stroškov pri premontaži gum? A mogoče tisto mažo, da gre guma lepš gor al je svinc kr na enkrat tok drag. PA tud 25€ ( kar je učitno eden iz med cenejših ( tuki seveda ni ventičkov vštetih) ) za 15 minut dela je kar precej. Glede na to, da če drugi, ki delamo za neko povprečno plačo nimamo več kot 4-5€ na uro. Tudi, če ti davkarije pobere pol je to v eni uri še vedno 50€ na uro zaslužka. In tako dalje.

Učitno bote mel čedalje manj biznisa, ker bo folk začel kupovat jeklena platišča. Letos jih je bratranc kupu 4 15 col za 100€. Torej jih dobi nazaj v prej kot v dveh letih. Pa še v vrsti ti ni treba čakat.
 
halo007
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne apr 23, 2006 11:21 am

re

Napisal/-a halo007 Sr okt 31, 2007 1:17 pm

Mislim, da si pozabil eno malenkost: stroje? :D
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: re

Napisal/-a BBoss Sr okt 31, 2007 1:22 pm

halo007 je napisal/-a:Drag šport postaja tole. Praktično maš že za vsako premontažo eno jekleno platišče.


Ja žal je res drago in če računaš dve menjavi na leto imaš v dveh letih povrnjen komplet kovinskih platišč.

Pa še gum potem ne uničuješ toliko, kot če jih vsako leto 1x natikaš in 1x snemaš s felten.

Si pa vulkanizerji s tako visokimi cenami pljuvajo v lastno skledo, ker da mi nekdo, ki rabi cele 3-4 minute, da vrže komplet koles dol in natakne drugi komplet koles (se pravi brez demontaže/montaže gum in centriranja), računa 10€ je po moje to čisto navadno oderuštvo.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov