Uporabniški avatar
scorpion king
Novinec
 
Prispevkov: 208
Pridružen: Ne apr 03, 2005 10:13 am
Kraj: ljubljana

Federal SS595 (205/45/16)

Napisal/-a scorpion king So mar 08, 2008 10:42 am

Pozdravljeni!

Kupujem letne gume omenjene dimenzije in me zanima vaš mnenje. Bojo na novem cliu 1.2 16V. Zanimam se predvsem zato, ker jih imajo na gume-takoj za 62 evorv komad.


hvala, lp
 
Uporabniški avatar
alesdrolec
Uporabnik
 
Prispevkov: 841
Pridružen: Pe maj 18, 2007 6:17 am
Kraj: Kamnik

Re: Federal SS595 (205/45/16)

Napisal/-a alesdrolec So mar 08, 2008 11:50 am

scorpion king je napisal/-a:Pozdravljeni!

Kupujem letne gume omenjene dimenzije in me zanima vaš mnenje. Bojo na novem cliu 1.2 16V. Zanimam se predvsem zato, ker jih imajo na gume-takoj za 62 evorv komad.


hvala, lp
ja a pač zdj se ti to zdi velik!?
a bi jih rad dobil ceneje!?
 
Uporabniški avatar
scorpion king
Novinec
 
Prispevkov: 208
Pridružen: Ne apr 03, 2005 10:13 am
Kraj: ljubljana

Napisal/-a scorpion king So mar 08, 2008 12:07 pm

ja pocen a ne. zato pa sprašujem!
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Napisal/-a MuRiCi So mar 08, 2008 12:51 pm

in zakaj boš dal gr 205/45/16 :?: :?: daš 195/45/16,pa je to to,neke extra vizualne razlike ni,pa za isti dnar boš dobu bolj kvalitetne gume.....
 
Uporabniški avatar
scorpion king
Novinec
 
Prispevkov: 208
Pridružen: Ne apr 03, 2005 10:13 am
Kraj: ljubljana

Napisal/-a scorpion king So mar 08, 2008 2:20 pm

zato ker jih ne morm homologerat...
 
Sklepic
Novinec
 
Prispevkov: 177
Pridružen: Po mar 26, 2007 5:28 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Sklepic So mar 08, 2008 4:13 pm

jst mam te gume in so zlo dobre! ;)
 
Uporabniški avatar
mega_ne
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 557
Pridružen: To nov 30, 2004 9:09 pm
Kraj: Wrhnka

Napisal/-a mega_ne So mar 08, 2008 4:42 pm

Sklepic je napisal/-a:jst mam te gume in so zlo dobre! ;)

podpis. tud jaz jih mam. dve sem zlizal in vzel letos spet iste. za ta denar super. edini minus = glasnost...
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Ne mar 09, 2008 1:48 am

Kako pa se obnesejo na mokrem? So usaj kolkotolko?
 
Uporabniški avatar
mega_ne
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 557
Pridružen: To nov 30, 2004 9:09 pm
Kraj: Wrhnka

Napisal/-a mega_ne Ne mar 09, 2008 7:44 am

monster_d je napisal/-a:Kako pa se obnesejo na mokrem? So usaj kolkotolko?

tam nekje so ja :D . ni ravno pretirana drsalnica. da se lepo pelat...
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a FLINK Ne mar 09, 2008 9:51 am

fantje ne prevec prodajat tukaj gor....205/45/16 je guma, ki jih ni veliko zunaj..to firmo in gumo dobis po netu tudi malo cez 50eur....in kaksna je lahko ta guma a ta denar? standardna dimenzija 205/55/16 stane okoli 60-70eur povprecna, ne govort, da ta guma lahko toliko stane.sam kupujem sedaj isto dimenzijo in grejo cene tudi do 140eur/kom....ne vem, povrsina, ki t drzi na podlagi je zelo majhna....nwm kak vam ni problem dat z feltne 600eur....potem pa se saj pol tliko za gume.... :roll: :roll:
:)
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN Ne mar 09, 2008 10:21 am

FLINK je napisal/-a:fantje ne prevec prodajat tukaj gor....205/45/16 je guma, ki jih ni veliko zunaj..to firmo in gumo dobis po netu tudi malo cez 50eur....in kaksna je lahko ta guma a ta denar? standardna dimenzija 205/55/16 stane okoli 60-70eur povprecna, ne govort, da ta guma lahko toliko stane.sam kupujem sedaj isto dimenzijo in grejo cene tudi do 140eur/kom....ne vem, povrsina, ki t drzi na podlagi je zelo majhna....nwm kak vam ni problem dat z feltne 600eur....potem pa se saj pol tliko za gume.... :roll: :roll:


sicer pol "posta" ne zastopim, ker je malo smešna slovnica, ampak tisto, kar sem pa označil bi pa rad dobil objasneno, da vidim, če sem prav razumel.
Zadnjič spremenil SAVINJCAN, dne Ne mar 09, 2008 10:22 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
vajenc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Ne apr 29, 2007 5:47 pm

Napisal/-a vajenc Ne mar 09, 2008 10:22 am

FLINK je napisal/-a:fantje ne prevec prodajat tukaj gor....205/45/16 je guma, ki jih ni veliko zunaj..to firmo in gumo dobis po netu tudi malo cez 50eur....in kaksna je lahko ta guma a ta denar? standardna dimenzija 205/55/16 stane okoli 60-70eur povprecna, ne govort, da ta guma lahko toliko stane.sam kupujem sedaj isto dimenzijo in grejo cene tudi do 140eur/kom....ne vem, povrsina, ki t drzi na podlagi je zelo majhna....nwm kak vam ni problem dat z feltne 600eur....potem pa se saj pol tliko za gume.... :roll: :roll:


Si se mogoče že vozil z gumami o katerih je govora? Verjetno ne in na splošno prodajaš kr neki, namreč tako kot pri vseh ostalih stvareh velja, da cena ni vedno merilo za kvaliteto.

Tudi sam imam te gume, sicer večjo dimenzijo in sem z njimi zadovoljen.

LP
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a FLINK Ne mar 09, 2008 10:47 am

Hotel sem reci, da je guma edini stik s cesto, ki jo imas, ko furas avto in ne vem, ce se tu splaca sparat. Se posebej, ce imas gumo naprimer dve leti, se ti 20eur po kom ne pozna veliko.
Nisem se vozil teh gum, cenejsih gum te dimenzije skoraj ne mores dobit in jih na marsikateri internet strani sploh ni. Vprasaj lokalnega vulkanizerja, kaj meni o teh gumah pa bomo videli-poglej si tudi teste.
Ne vem, kak so lahko take razlike v cenah-od 50eur do 140eur ampak ok....povprecna gum te dimenzije je okoli 80eur. Ta dimenzija gum ni ravno za vsak avto in jih ponavadi potrebujejo avti, ki majo vec pod havbo, zato govorit, da je za normalno voznjo ok malo pretirano.
Nisem je vozil....to je res. Samo guma, te dimezije, za ta denar-denar pogosto ni merilo sam vseeno....jst je neb kupil, sel bi saj do povprecja.
Lp
:)
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Ne mar 09, 2008 10:53 am

Ja sej to je žal Slovenska miselnost drage feltne,dražji avtoradio in najdražji športni filter gume pa...samo da so iz gume... :roll:
 
Uporabniški avatar
pery
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 716
Pridružen: Pe dec 30, 2005 12:06 pm
Kraj: cerknica

Napisal/-a pery Ne mar 09, 2008 10:57 am

brat ma 205/40/17,in morm rečt da za unih 66€ po kosu ki je dal za njih so super,za vsakodnevno uporabo in ne vsakdanji rally so super.

priporočam
Slika Slika Slika
 
Uporabniški avatar
mega_ne
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 557
Pridružen: To nov 30, 2004 9:09 pm
Kraj: Wrhnka

Napisal/-a mega_ne Ne mar 09, 2008 1:54 pm

JEREMIJA79 je napisal/-a:Ja sej to je žal Slovenska miselnost drage feltne,dražji avtoradio in najdražji športni filter gume pa...samo da so iz gume... :roll:

ne "samo da so iz gume" - če sem z njimi zadovoljen in če se lahko sorazmerno hitro peljem in mi dajo občutek varnosti ne mislim dajat več kot še enkrat več za najdražje gume v tej dimenziji.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Ne mar 09, 2008 3:42 pm

FLINK je napisal/-a:fantje ne prevec prodajat tukaj gor....205/45/16 je guma, ki jih ni veliko zunaj..to firmo in gumo dobis po netu tudi malo cez 50eur....in kaksna je lahko ta guma a ta denar? standardna dimenzija 205/55/16 stane okoli 60-70eur povprecna, ne govort, da ta guma lahko toliko stane.sam kupujem sedaj isto dimenzijo in grejo cene tudi do 140eur/kom....ne vem, povrsina, ki t drzi na podlagi je zelo majhna....nwm kak vam ni problem dat z feltne 600eur....potem pa se saj pol tliko za gume.... :roll: :roll:


Sicer se s tabo popolnoma strinjam ampak jaz gledam to z drugačnimi " očmi".
kot prvo, važn je da gume zgledajo " hude"
Kot drugo, važn da so pocen
kot tretje, itak 99% voznikov nikoli in nikdar ne izkoristi avta več kot 80% ( z nekimi oversize platišči na 1.2 mlinčku je končna itak nekje 130 :D )
še več je takih razlogov, pač povprečen voznik ne bo nikoli opazil razlike med rečmo federal ( čeprav so baje zel solidne gume ) in rečmo kakimi top of the top gumami.

pa še neki, clio 1.2 je približno neprimičnina, tak da bodo federalke popolnoma dovolj zanjga, so vsaj nove in se ne vozi še poleti z zimskimi sava gumami, kot se jih ogromno s še dražjimi vozili.


off...vulkanizerjev raje ne sprašujem, ker marsikater nima pojma o gumah in hvali tist kar je slišal ob šanku s kolegi.Kot npr da so sava dobre gume, lassa je enakovredna bridgestonu ( ker jo pač prodaja) in podobne cvetke.


sm se razpisal uff ;)
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
scorpion king
Novinec
 
Prispevkov: 208
Pridružen: Ne apr 03, 2005 10:13 am
Kraj: ljubljana

Napisal/-a scorpion king Ne mar 09, 2008 3:53 pm

No hvala za vse odgovore. Gume sm že naroču, in upam da jih dobim čim prej potem pa poročam kakšne se mi zdijo...

Kar se pa tiče tega da so "oversized" se mi pa ne zdi.. " cm širše pa eno colo večjo od originalnih pač ni tok velik a ne... Glede na to da majo nekateri na golf 3 in podobno 17col itd. gor, se mi ne zdi kritično...


hvala za pomoč, lp
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Ne mar 09, 2008 3:55 pm

meni so moje nangang čist ok :) za mojo vožnjo, čez ovinke lepo na izi...
za "street racerje" in vaške dirkače, tisti pa res rabijo gume ala continental 3, ker veš ko pikne "športni" avto v ovinek more ja guma držat :shock:

Glede federalk, jih ima kolega na golfu 18" 225 in se dobro obnesejo za vsak dan ;)
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a FLINK Ne mar 09, 2008 4:37 pm

speedfreak je napisal/-a:
FLINK je napisal/-a:fantje ne prevec prodajat tukaj gor....205/45/16 je guma, ki jih ni veliko zunaj..to firmo in gumo dobis po netu tudi malo cez 50eur....in kaksna je lahko ta guma a ta denar? standardna dimenzija 205/55/16 stane okoli 60-70eur povprecna, ne govort, da ta guma lahko toliko stane.sam kupujem sedaj isto dimenzijo in grejo cene tudi do 140eur/kom....ne vem, povrsina, ki t drzi na podlagi je zelo majhna....nwm kak vam ni problem dat z feltne 600eur....potem pa se saj pol tliko za gume.... :roll: :roll:


Sicer se s tabo popolnoma strinjam ampak jaz gledam to z drugačnimi " očmi".
kot prvo, važn je da gume zgledajo " hude"
Kot drugo, važn da so pocen
kot tretje, itak 99% voznikov nikoli in nikdar ne izkoristi avta več kot 80% ( z nekimi oversize platišči na 1.2 mlinčku je končna itak nekje 130 :D )
še več je takih razlogov, pač povprečen voznik ne bo nikoli opazil razlike med rečmo federal ( čeprav so baje zel solidne gume ) in rečmo kakimi top of the top gumami.

pa še neki, clio 1.2 je približno neprimičnina, tak da bodo federalke popolnoma dovolj zanjga, so vsaj nove in se ne vozi še poleti z zimskimi sava gumami, kot se jih ogromno s še dražjimi vozili.


off...vulkanizerjev raje ne sprašujem, ker marsikater nima pojma o gumah in hvali tist kar je slišal ob šanku s kolegi.Kot npr da so sava dobre gume, lassa je enakovredna bridgestonu ( ker jo pač prodaja) in podobne cvetke.


sm se razpisal uff ;)


Jep, fora je v tem, da folk daje to dimenzijo gor na 1.2 in podobno, cemur pa ta guma ni namejena. zato je tudi federal dobra, ker to gumo s takim avtom ne izkorisis niti 50%. Drugo je tudi, ce kupujes za druzinski avto 225/55 ali podobno,saj ta visina ni za dirkanje, ampak povprecno voznjo.
Ceprou ne vozim nekej hitro,dam zelo veliko na teste, ki so bili narejeni----in po suhem je 90% gum dobrih, 90% gum je slabih po mokrem 8)
LP....odloci se pa sam
:)
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov