Uporabniški avatar
sergej
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe jun 01, 2007 8:28 am
Kraj: Lovrenc na Pohorju

Napisal/-a sergej Pe maj 30, 2008 10:28 am

Glej kolega vozi na 360hp tigri falken in so ugodne in pravi, da je ful zadovoljen,

ampak je na forumu sama stroka in ti vejo vec kot na testih ki jih opravljajo, strokovnjaki....

brez zamere
 
Uporabniški avatar
q_verde
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: Po nov 20, 2006 10:26 am

Napisal/-a q_verde Pe maj 30, 2008 12:12 pm

za goodrich sem nasel tole avtomagazinovi strani (boljse gume imajo oceno 170):

BF Goodrich G-Force Profiler (V)
Skupna ocena: 124
+ V Goodrichu velja še stara gumarska šola, zato v njihovi mešanici za gume ni silike. Njihova prednost so predvsem dobre vozne lastnosti in odlične zavorne zmogljivosti v suhem.
- Na mokrem pa drsi: mlačne vozne lastnosti, veliko predolga zavorna pot, slaba trakcija, velik kotalni upor.
BMW e91 320d
AR 156 1.9 m-jet (čip digiTEC 180KM/380Nm) bivsi
 
Uporabniški avatar
q_verde
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: Po nov 20, 2006 10:26 am

Napisal/-a q_verde Pe maj 30, 2008 12:19 pm

sergej je napisal/-a:Glej kolega vozi na 360hp tigri falken in so ugodne in pravi, da je ful zadovoljen,

ampak je na forumu sama stroka in ti vejo vec kot na testih ki jih opravljajo, strokovnjaki....

brez zamere


sergej, poglej si kak konkreten test, pa bos videl, da so razlike med gumami na mokrem kar velike. pri bremzanju vec kot 10m itd. zal mi je tebe in tvojega kolega s tigro, ki na svoje avtocke namontirata tak ološ, potem se pa gresta hitre voznje.

na VSAK avto sodijo dobre gume in dobre bremze.!!!!

tukaj si poglej, kako je falken priporocljiva v dimenziji 16 col (18 zal ne najdem). tudi nankang ni bistveno boljsa. Razlike so ogromne!!!!
http://www.motorevija.si/datoteke/tabela-letne-07-2.gif
BMW e91 320d
AR 156 1.9 m-jet (čip digiTEC 180KM/380Nm) bivsi
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a gecco Pe maj 30, 2008 12:59 pm

sergej je napisal/-a:Glej kolega vozi na 360hp tigri falken in so ugodne in pravi, da je ful zadovoljen,

ampak je na forumu sama stroka in ti vejo vec kot na testih ki jih opravljajo, strokovnjaki....

brez zamere


prej bom verjel temu kar jst sprobam al pa vidim pri komu drugmu kako deluje, kot pa tistmu kar napišejo ''strokovnjaki''
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Katere gume najceneje!?

Napisal/-a bunny01 Pe mar 01, 2013 10:41 pm

Jaz bi tole staro temo odprl in vprašal. Zakaj potem prodajajo te nizkocenovne gume v Sloveniji če pa bi naj bile za nič? Logično mi je, da takšna guma mora opraviti oziroma imeti nek certifikat standardov, da bi se lahko prodajala na območju EU oziroma v Sloveniji. Ker če je slaba in so z njo zadovoljni v Aziji in Kitajski, potem se nebi mogla prodajati pri nas, ker imamo neke norme oziroma standarde in zakonske predpise.

Torej te nizkocenovne gume so verjetno dale skozi teste in so jih odobrili, da se lahko prodajajo pri nas, ker pač ustrezajo standardom za naše ceste. Da pa se ne morejo primerjati z veliki igralci na področju gum je pa druga zgodba.
Zadnjič spremenil bunny01, dne So mar 02, 2013 9:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere gume najceneje!?

Napisal/-a Energetik81 So mar 02, 2013 12:54 pm

Ker so očitno standardi prenizki. Vsaj za mokro cesto. Ravno na mokre so nizkocenovne gume zanič. Če so pa približno ok, jih pa hitro pobira. Očitno ta prava gumena zmes ni poceni.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katere gume najceneje!?

Napisal/-a Ivan36 So mar 02, 2013 2:14 pm

Še najslabše so DEBICA ! Kormoran je dober, Fulda, Conti ECocontact je pa odličen. Jaz bom iskal letne ContiEcocontact baje že 5 serija letos ;)
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Katere gume najceneje!?

Napisal/-a vuli So mar 02, 2013 9:27 pm

Se splača kupiti gume letnik 2010?
gre se za gume Yokohama C.Drive AC 01(215/65 r16 98h) ali Michelin Latitude Tour HP(215/65 r16 102h)

gre za nove gume in smešno poceni.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Katere gume najceneje!?

Napisal/-a gasolinedream Ne mar 03, 2013 2:52 pm

Če jih misliš v enem letu, ali mogoče celo dveh zvozit, potem ne bi smelo bit problema.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Katere gume najceneje!?

Napisal/-a vuli Ne mar 03, 2013 3:40 pm

po postu sem pregledal ne vem kloko debat na temo teh starosti gum.
Kot 1, proizvajalci navajajo za se pnevmatika stara do 5 let se lahko prodaja kot nova, če je bila seveda pravilno skladščena in pač te fore.
Kot 2, naj bi se gume menjalo po 5-6 letih neglede na stanje profila, no ampak po toliko letih uporabe.

Tako, da pomoje recimo, če se odločim za eno izmed teh dveh, bi morale biti dobre tudi po 3eh letih uporabe, če bi sploh zdržale toliko.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katere gume najceneje!?

Napisal/-a Ivan36 Ne mar 03, 2013 8:36 pm

vuli je napisal/-a:Se splača kupiti gume letnik 2010?
gre se za gume Yokohama C.Drive AC 01(215/65 r16 98h) ali Michelin Latitude Tour HP(215/65 r16 102h)

gre za nove gume in smešno poceni.


Vzemi pa vozi ! Verjetno ne divjaš vsako uro, ko si na cesti in na AC tudi ne pelješ 210kmh ako imaš H index ;)
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere gume najceneje!?

Napisal/-a EX-B So mar 09, 2013 5:22 pm

vuli je napisal/-a:po postu sem pregledal ne vem kloko debat na temo teh starosti gum.
Kot 1, proizvajalci navajajo za se pnevmatika stara do 5 let se lahko prodaja kot nova, če je bila seveda pravilno skladščena in pač te fore.
Kot 2, naj bi se gume menjalo po 5-6 letih neglede na stanje profila, no ampak po toliko letih uporabe.

Tako, da pomoje recimo, če se odločim za eno izmed teh dveh, bi morale biti dobre tudi po 3eh letih uporabe, če bi sploh zdržale toliko.

Si ze kdaj vozil ene gume od novih do 5 let starosti? Jaz osebno se zanasam na moje osebne izkusnje (za moj avto si vedno kupim gume priznanega proizvajalca) in najdalj kar sem vozil katerekoli gume, je bilo 3 sezone. Ze v 3ji sezoni sem opazil konkretno poslabsanje voznih lastnosti, predvsem na mokrem. Ni bilo ravno katastrofalno, ampak opazno slabse od prve sezone voznje. Niti priblizno si ne predstavljam, da bi bile kake gume dejansko dobre se 5o ali celo 6o sezono.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Katere gume najceneje!?

Napisal/-a fare So mar 09, 2013 5:54 pm

Najboljša ekonomska računica se izide če gume voziš 2 sezoni(vsak par po eno) in potem jih lepo prodaš za cca 100€ pa nov komplet kupiš. V dimenziji 195 65 15 se tukaj taka taktika lepo izide. Za cca 150€ svojega dnarja si vsako leto ali zimo na novih gumah!
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Katere gume najceneje!?

Napisal/-a vuli So mar 09, 2013 6:29 pm

EX-B je napisal/-a:
vuli je napisal/-a:po postu sem pregledal ne vem kloko debat na temo teh starosti gum.
Kot 1, proizvajalci navajajo za se pnevmatika stara do 5 let se lahko prodaja kot nova, če je bila seveda pravilno skladščena in pač te fore.
Kot 2, naj bi se gume menjalo po 5-6 letih neglede na stanje profila, no ampak po toliko letih uporabe.

Tako, da pomoje recimo, če se odločim za eno izmed teh dveh, bi morale biti dobre tudi po 3eh letih uporabe, če bi sploh zdržale toliko.

Si ze kdaj vozil ene gume od novih do 5 let starosti? Jaz osebno se zanasam na moje osebne izkusnje (za moj avto si vedno kupim gume priznanega proizvajalca) in najdalj kar sem vozil katerekoli gume, je bilo 3 sezone. Ze v 3ji sezoni sem opazil konkretno poslabsanje voznih lastnosti, predvsem na mokrem. Ni bilo ravno katastrofalno, ampak opazno slabse od prve sezone voznje. Niti priblizno si ne predstavljam, da bi bile kake gume dejansko dobre se 5o ali celo 6o sezono.


Nisem. Sedanje, Pirelli Scorpion str(m+s)so letnik 2011. Sem pa opazil poslabšanje oprijem na mokrem, ampak razumljivo, imajo dobrih 4mm profila.
No, sej nisem bil zagret, da jih kupim, bolj me je zanimalo, če se splača. konec koncev, sem bom zelo verjetno odločil za nove.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere gume najceneje!?

Napisal/-a EX-B To mar 12, 2013 4:34 pm

vuli: Ce se splaca, ti pri taki zadevi ne bo pomagal noben odgovor, kot samo tvoj lasten. Nove gume, letnik 2010, ce so bile resnicno pravilno skladiscene in ce jih dobis za smesno nizko ceno, potem se verjetno splaca. Boljse vprasanje tukaj je, koliko se gre TEBI za varnost in koliko zaupas prodajalcu da so bile gume resnicno PRAVILNO skladiscene da jih po proizvajalcevo se vedno lahko prodajajo kot nove. No, kolikor sem jaz videl po Sloveniji skladisc za nove gume, ti povem da jih grem raje kupit do vulkanizerja osebno in pred nakupom pregledam da mi je dal dejansko nove gume, ki niso v njegovem "skladiscu" ze vec kot pol leta. Ce moram za to placat nekaj vec kot nekaj narocenega prek interneta, jebiga..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov