Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: velikost gume

Napisal/-a _furby_ Sr jan 12, 2011 11:52 am

gume grejo gor brez problema.
lahko pa nastane problem, ce se ti kak zatezen policaj zapici v to. drugace pa meni se niso tezili zaradi tega ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: velikost gume

Napisal/-a gecco Sr jan 12, 2011 11:57 am

Če si prebereš tehle par postov višje od tvojega bi ti moralo biti vse jasno.
Prvo kot prvo, če nimaš te dimenzije v homologacijskem kartončku vpisane nimaš kaj o tem razmišljat! Sicer je malo verjetno da ti bo policaj šel to preverjat, če avto glih ne izstopa z nekimi predelavami...ampak če ima pa slab dan in hoče nekaj napisati pa komot dobiš položnico. ;) tvoja odločitev
Potem pa upoštevaj še da bo posledica minimalno napačno delovanje števca za hitrost.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: velikost gume

Napisal/-a noj Sr jan 12, 2011 12:09 pm

Tukaj ni še noben napisal, pa bom jaz. Pri menjavi gum za druge dimenzije, ki odstopajo od napisanih se pojavi predvsem problem pri podvozju. Tovarna nastavi podvozje za določene dimenzije gum, ko odstopamo od njih se lahko lega bistveno poslabša. Poleg tega lahko trpijo tudi deli podvozja. Potem pa so lahko komplikacije še s policijo in pa na tehničnemu pregledu...
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
cuk91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So jan 01, 2011 1:06 pm

Re: velikost gume

Napisal/-a cuk91 Sr jan 12, 2011 1:02 pm

okej..hvala za informacije.:P
 
Uporabniški avatar
ales.
Uporabnik
 
Prispevkov: 813
Pridružen: So avg 26, 2006 5:39 am
Kraj: celje

Re: velikost gume

Napisal/-a ales. Sr jan 12, 2011 1:10 pm

gasperizola je napisal/-a:imam eno vprašanje. trenutno imam montirane gume 175/65 R14 zanima me če lahko montiram druge gume na iste feltne katere so malo širše 185/65 R14.
in če jih lahko kake so posledice kaj se lahko zgodi,...

Od vsega kar sem do sedaj videl, daleč najboljši.

Količina informacij je osupljiva. Prikaz ET-ja in ostalih dimenzij v grafični in pisni obliki, izračuna primernih širin platišča. Primerjava dimenzij. Ne samo obsega, tudi višine roba. Izračuna tudi napako merilnika hitrosti. In še in še. Spodaj vam zraven primerjave in vseh osnovnih podatkov pokaže tudi vse možne varijacije pnevmatik na posamezno dimenzijo ....

Močno priporočam:

http://www.rimsntires.com/rt_specs.jsp
[url=http://www.Slikomat.com/slika/3671979.htm][img]http://www4.slikomat.com/09/0324/wa3-100-17.jpg[/img][/url]
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Re: velikost gume

Napisal/-a denko4 Sr jan 12, 2011 1:42 pm

noj je napisal/-a:Tukaj ni še noben napisal, pa bom jaz. Pri menjavi gum za druge dimenzije, ki odstopajo od napisanih se pojavi predvsem problem pri podvozju. Tovarna nastavi podvozje za določene dimenzije gum, ko odstopamo od njih se lahko lega bistveno poslabša. Poleg tega lahko trpijo tudi deli podvozja. Potem pa so lahko komplikacije še s policijo in pa na tehničnemu pregledu...

Ma ne ga biksat :?

Če dam za primer cliota, ki ima v originalu homologirane dimenzije 165/70/13, 165/65/14 in 175/65/14. Razlika v obsegu med 165/70/13 in 175/65/14 je 7cm, kar znaša 3.8%, pa še širša je. Če je proizvajalec napisal, da tolikšna razlika nima veze, pomojem tudi pri 195/60/15 in 195/65/15 ne bo hudega, kjer je razlika v obsegu 3.3%.
Razlika bo v tvoji denarnici, ker je druga dimenzija občutno cenejša ;)
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: velikost gume

Napisal/-a dejan19 Sr jan 12, 2011 10:09 pm

Mene pa neki zanima
Originalno imam 185/60 15 col.. Sedaj me pa zanima kako je s homologacijo 195/55 isto 15 col? je potrebna? al ti samo napiše al tud pregleda al kako?
Hvala
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Re: velikost gume

Napisal/-a denko4 Sr jan 12, 2011 11:20 pm

dejan19 je napisal/-a:Mene pa neki zanima
Originalno imam 185/60 15 col.. Sedaj me pa zanima kako je s homologacijo 195/55 isto 15 col? je potrebna? al ti samo napiše al tud pregleda al kako?
Hvala

Potrebuješ feltne s certifikatom, ki na tvojem avtu dovoljuje to dimenzijo. Pregleda, poslika, pa napiše ;)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re:

Napisal/-a abbe To apr 12, 2011 6:42 pm

dominic je napisal/-a:ja vsi mislijo da visina gume pomeni fiksno mero v smeri visine, kar ni res...sirina gume je definirana % glede na njeno visino...in 195/60 ni isto 185/60...tukaj je se potam v igri J felne, ki tudi nekaj doprinese, sami v vrednosti visine...

kle si ti mal zamesal al pa si tko cudn napisal.
visina gume je definirana v % glede na sirino in ne obratno.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: velikost gume

Napisal/-a Doche To apr 12, 2011 7:13 pm

denko4 je napisal/-a:
dejan19 je napisal/-a:Mene pa neki zanima
Originalno imam 185/60 15 col.. Sedaj me pa zanima kako je s homologacijo 195/55 isto 15 col? je potrebna? al ti samo napiše al tud pregleda al kako?
Hvala

Potrebuješ feltne s certifikatom, ki na tvojem avtu dovoljuje to dimenzijo. Pregleda, poslika, pa napiše ;)


Razen če dobiš potrdilo pooblaščenega zastopnika tvoje znamke. Na potrdilu bi bilo npr. zapisano katere dimenzije je tovarna odobrila tvojemu vozilu in potem se na podlagi potrdila opravi vpis v kartonček, brez pregleda. ;) Se ravno ubadam z eno podobno zadevo amapk pri tebi dvomim, da je tovarna namenila za isto "colažo" dve dimenziji.
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: velikost gume

Napisal/-a gecco Sr apr 13, 2011 7:06 am

Doche je napisal/-a:
denko4 je napisal/-a:
dejan19 je napisal/-a:Mene pa neki zanima
Originalno imam 185/60 15 col.. Sedaj me pa zanima kako je s homologacijo 195/55 isto 15 col? je potrebna? al ti samo napiše al tud pregleda al kako?
Hvala

Potrebuješ feltne s certifikatom, ki na tvojem avtu dovoljuje to dimenzijo. Pregleda, poslika, pa napiše ;)


Razen če dobiš potrdilo pooblaščenega zastopnika tvoje znamke. Na potrdilu bi bilo npr. zapisano katere dimenzije je tovarna odobrila tvojemu vozilu in potem se na podlagi potrdila opravi vpis v kartonček, brez pregleda. ;) Se ravno ubadam z eno podobno zadevo amapk pri tebi dvomim, da je tovarna namenila za isto "colažo" dve dimenziji.


Tukaj bi še dodal da moraš dobiti potrdilo zastopnika za tvojo znamko za točno tvoj tip avtomobila (model opreme). Vem, ker sem želel na svojo alfo 159 dati 19col feltne od TI, ampak 19 col je homologiran samo na TI opremi, na ostalih tipih opreme, pa čeprav se gre za čisto isti avto, ta velikost ni zapisana in na ta način nisem prišel čez.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: velikost gume

Napisal/-a dejan19 Sr apr 13, 2011 3:22 pm

Se mi ni dalo ubadati s tem in sem si lepo kupil ene pocen lite felge ter vse 4 i nove gume originalnih dimenzij pa je mir.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov