Uporabniški avatar
radar
Uporabnik

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a radar Pe feb 09, 2018 8:49 am

chad je napisal/-a:
DX5050 je napisal/-a:Še eno vprašanje...
Ali je na gumah, ki imajo tisti zaščitni rob za feltno kakšna posebna oznaka?

oznaka je XL, če imaš v mislih bočno letvico za ojačitev pri nizkoprofilnih gumah.

Da ima guma zaščitni rob, ti ne rabiš kupovati gume z XL oznako. To pomeni, da imajo gume so večjo nosilnost in trši bočnico.
Če bi ti rad gumo z zaščitnim robom ima npr. conti oznako FR na gumi.
Lahko pa samo prodajalcu rečeš in ti jo bo dal.

Lp

Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma

Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 Pe feb 09, 2018 7:04 pm

:twisted: Matr kupujete gume za fsaj 240 kmh po autoahnu a se cjazite po 35 kmh al pa 44 kmh :lol: Danes bil na Škofljici pa sem popizdil + Jučkova :huh: Folk se cjazi 45 kmh po glavni cesti in še počasnej po Jurčkovi 35 kmh!!! Vsak Tigar bi bla odlična za tistih max 60 kmh po mestu :mrgreen:

Uporabniški avatar
emozul
Stalni uporabnik

Napisal/-a emozul So feb 10, 2018 11:19 am

Pust ti pskoda, ki mu je najbolj pomembno, da ima 5s do sto in 300 konjev (minimalno).
UNIROYAL RainSport 3 je dobra guma za normalno vožnjo, ter ZELO dobra v dežju.
Imam Bridgestone Adrenalin RE002, pa je zame čist povprečna guma, raje bi vzel uniroyal.

maniaxxx
Uporabnik

Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx So feb 10, 2018 12:02 pm

pskoda je napisal/-a:Men so rainsport 3 zdržale cca 10kkm in to brez ročne ali vrtenja koles na mestu samo dinamična vožnja in to ne po dirkališču. Slabost teh gum ni samo to, ampak imajo zelooo mehke robove kar je pri dinamični vožnji katastrofa in ko ima guma še recimo 4mm profila se občutno slabše drži ceste tudi v suhem vremenu. Podobene lasnosti ima tudi toyo t1r

Uniroyal rainexspert sem pa dobesedno zvil gumo oz sem jo pregrel in se je zvila posledično treslo volan. Vulkanizer je rekel, da ni druge kot kupit nove gume, da se to ne da več centrirat so preveč opletale na centrirki. Od takrat naprej nikoli več uniroyal.

Moje osebno mnenje. Za dinamično vožnjo so najboljši tisti proizvajalci, ki sodelujejo v formuli 1, ker tam gre ogromno denarja v razvoj gum in posledično se to pozna tudi pri civilnih gumah.

Da se še js zravn prislinim. Kot si rekel ni toliko problem v obrabi ( sanjati od 60kkm z gumo je noro ), ampak v samem obcutku, in ta je pri večini novodobnih gum nikakav, ker imajo se mehkejše bočnice, pri uniroyaul je pa extra katastrofa.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.

Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec

Napisal/-a ironmaiden So feb 10, 2018 12:43 pm

sami "ŠUMAHERJI" :lol:
Na družinskem avtu xsari Picasso delujejo odlično (Uniroyal RainExpert 3 185/65R15 88T) =P

nejc1986
Novinec

Napisal/-a nejc1986 So feb 10, 2018 1:11 pm

Ampak res... sami sumaherji...tukaj doktorat iz najmanjsega atoma pnevmatike, ko pa pogledam na parkingu ima 3/4 vozil gume starejse od 5ih let... da o savi eskimo sredi poletja nebi...

Sam imam na xsari picasso (oziroma bom imel cez dober mesec) sava intensa hp, tole bo cetrta sezona , prevozenih cca 55t umirjenih (predvsem) avtocestnih km , profila še 5,5mm. Jeseni gredo v smeti zaradi starosti (dot zacetek 15), ce bom ze prej opazil slabo obnasanje , gredo ze prej stran. Do sedaj zadovoljen, voznjo po omejitvah +10% zmorejo b.p.

Zakaj sem kupil savo? Ker mi jih je sodelavec prodal po 25eur po komadu, stare 2tedna , ko je prodal svoj stari avto...

Sicer pa citat prijatelja : dokler sem imel sportne avtomobile in naj gume, sem divjal in razbijal avte, zdaj ko imam kio ceed , otroka in srednji rang gum , ki jih menjavam na 3leta, je avto cel, ker pac vozim normalno...

Ne pomeni , da zagovarjam ne najboljse gume, pravim pa , da top gume marsikomu dajo obcutek nedotakljivosti..

Z zimskimi michelin a4 v isti dimenziji sem dosti manj zadovoljen...
Vrni se na Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov