Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RedBaron Sr maj 06, 2020 9:04 pm

Ma vzami že enkrat 17 col nexen za teh 60€, ali pa savo za kak € več...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a thunderbolt Sr maj 06, 2020 11:01 pm

Ne priganjat cloveka-mogoce v tem casu se kake boljse, pa po moznosti zastonj pridejo ven!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Firediver Če maj 07, 2020 6:47 am

Mogoče bo navkljub vsemu še enkrat vprašal, če ima kdo kakšno najnovejšo informacijo za njegov primer.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Kristjan123 Če maj 07, 2020 7:38 am

Bo raje počakal da naredijo gumo ki bi bila zelo mehka in se bo zelo počasi obrabila, imela trde bočnice in bila udobna, ko bi zapeljal v lužo bi posušilo asvalt po tekalni površini. Bi pa bila pa odlična tudi za zasnežene klance in peščene sipine. Za tako gumo bi bil pripravljen odštet tudi 2 eur/kos več
 
Ketna18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po okt 14, 2019 3:34 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Ketna18 Če maj 07, 2020 9:25 am

Res ste šaljivci. Trenutna situacija mi omogoča, da se mi ne mudi s takojšnjim nakupom letnih pnevmatik, ker avto zelo redko uporabljam, obenem pa trenutna situacija od mene tudi zahteva, da poskusim privarčevati vsak evro, če je to le mogoče. In da se ne bo kakšen pametnjakovič spet vpiknil v to, da guma se mora kupiti kvalitetna, in da se pri njih ne varčuje z denarjem. Se strinjam, a vendarle iščem gumo, ki bo dovolj kvalitetna, obenem pa mi bo uspelo prihraniti kakšen evro, ki bi ga ob "nespametnem" nakupu porabil za kakšne druge, nič kaj bolj kvalitetne pnevmatike. Zakaj? Ker kot sem že omenil, mi trenutna situacija omogoča, da dobro premislim, saj avta v tem trenutku zaradi situacije, ki jo imamo, praktično ne uporabljam.

Hvala še enkrat vsem tistim, ki ste mi pomagali pri moji izbiri. Vsi tisti pametnjakoviči, ki pa niste niti poskusili dati vsaj enega pametnega nasveta in se povrh vsega poskušate še norčevati, pa bi vam predlagal, da odrastete in ugotovite, da svet ni črnobel in predvsem da svet niste samo vi ter da se različni ljudje spopadajo z različnimi življenjskimi situacijami, sploh v teh časih, ki žal nekaterim ne omogočajo kar nepremišljenega zapravljanja denarja, pa tudi če gre samo za nekaj evrov. Ja, tudi pri nakupu pnevmatik, pri katerih se ne sme varčevati.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Firediver Če maj 07, 2020 10:27 am

Torej, ti bi rad varčeval tako, da - ker si dosti pri času - z neprestanim utrujanjem uporabnikov na forumu iztisneš čimveč za lastno rit.

Šaljivci so ti seveda moteči, ker ti nič ne prispevajo, a ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Kristjan123 Če maj 07, 2020 10:40 am

Ketna18 je napisal/-a:Res ste šaljivci. Trenutna situacija mi omogoča, da se mi ne mudi s takojšnjim nakupom letnih pnevmatik, ker avto zelo redko uporabljam, obenem pa trenutna situacija od mene tudi zahteva, da poskusim privarčevati vsak evro, če je to le mogoče. In da se ne bo kakšen pametnjakovič spet vpiknil v to, da guma se mora kupiti kvalitetna, in da se pri njih ne varčuje z denarjem. Se strinjam, a vendarle iščem gumo, ki bo dovolj kvalitetna, obenem pa mi bo uspelo prihraniti kakšen evro, ki bi ga ob "nespametnem" nakupu porabil za kakšne druge, nič kaj bolj kvalitetne pnevmatike. Zakaj? Ker kot sem že omenil, mi trenutna situacija omogoča, da dobro premislim, saj avta v tem trenutku zaradi situacije, ki jo imamo, praktično ne uporabljam.

Hvala še enkrat vsem tistim, ki ste mi pomagali pri moji izbiri. Vsi tisti pametnjakoviči, ki pa niste niti poskusili dati vsaj enega pametnega nasveta in se povrh vsega poskušate še norčevati, pa bi vam predlagal, da odrastete in ugotovite, da svet ni črnobel in predvsem da svet niste samo vi ter da se različni ljudje spopadajo z različnimi življenjskimi situacijami, sploh v teh časih, ki žal nekaterim ne omogočajo kar nepremišljenega zapravljanja denarja, pa tudi če gre samo za nekaj evrov. Ja, tudi pri nakupu pnevmatik, pri katerih se ne sme varčevati.

Z vsem dolznim respektom do tega da skusas cimbolj racionalno porabit svoj denar kot mi vsi... svetovano ti je bilo vec kot dovolj ampak ne. Ocitno mi vsi to dojemamo kot nakup gume ti pa kot polet v vesolje zato imas se zmeraj premalo informacij za odlocitev.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Kohec Če maj 07, 2020 11:14 am

Ketna 18@
Res se vidi da si še mlad in nimaš veliko pojma o avtomobilih in o vsem kar spada zraven. Zato je prav da povprašaš kar ti ni jasno. Tako je tudi z gumami. O tem bi lahko kdo napisal doktorat. Svetujem ti, da kupiš 17" gume. Sam pa izderi katere. Ne rabiš pa kupovati gum z oznako XL, ker jih ne rabiš.
 
Ketna18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po okt 14, 2019 3:34 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Ketna18 Če maj 07, 2020 11:28 am

Hvala Kohec. Sem se odločil za 17" Nexen SU4.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RedBaron Če maj 07, 2020 2:04 pm

Dobra odločitev :vrum
 
ribcek
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne okt 12, 2008 6:08 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a ribcek Pe maj 08, 2020 10:07 pm

Ketna18 je napisal/-a:Hvala Kohec. Sem se odločil za 17" Nexen SU4.


Kje pa boš kupil SU4? Raje kupi SU1.
Vse kar zmorem.
 
Sajuka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: To maj 28, 2013 6:22 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Sajuka Po maj 11, 2020 9:45 pm

Zdravo,
gledam gume Nokian PowerProof dimenzij 225/40/18 in 255/35/28. Je že kdo montirau ? izkušnje ? baje so zelo dobre na dežju. Sem normalen voznik, tu pa tam potegnem, ne dirkam. 240hp avto na zadnji pogon, MB.
Za vse odgovore bom hvaležen :)
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Kohec To maj 12, 2020 12:45 pm

Pred leti sem imel Nokian, sicer v manjši dimenziji. Dobra guma - samo zelo hitro jo je pobralo, pa sem tudi normalen voznik.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RedBaron To maj 12, 2020 3:59 pm

Z nokian nimam ravno najboljših izkušenj... sicer dobra guma (kar se tiče oprijema), vendar se izredno hitro postara... vidno napoka po 3-4 letih. Sicer oprijem je še vedno OK, ampak profil pa napokan, kot da je guma stara vsaj 10 let... - imel sem 15 let staro effecto (na prikolici) pa ni bila niti približno tako napokana...
 
Sajuka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: To maj 28, 2013 6:22 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Sajuka To maj 12, 2020 4:55 pm

Dobro, do zdaj mi še nobena guma ni trajala več kot 2 leti. Ne dajem pa zimskih gor, mam druge avte za zimo. Torej 2 leti mam mir, več neprašam :)
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Kohec Sr maj 13, 2020 8:31 am

Odvisno koliko km boš naredil v teh dveh letih. Če jih delaš veliko, ti ne bodo zdržale. Meni so bile po dveh letih že čisto pobrane, pa ne delam veliko km.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Firediver Sr maj 13, 2020 9:00 am

No, to pa mislim, da je srž problema.

Avto je zato, da se ga uporablja in najboljše od gume (ni važno premium ali kitajske) dobiš na začetku - pri nekateri več, pri drugi manj, ampak pri vseh je "the best of it" na začetku.
In za veliko kilometražo marsikdo poseže po kitajskih gumah, ker imajo sveže dovolj dobre lastnosti, ne dosežejo pa starosti, ker se jih itak znuca v letu ali dveh.

Bolj je problem za občasne voznike, ki komplet gum izrabijo v 4-5 letih. Že tako avto ni rentabilen (padec vrednosti), malo uporabe (fiksni stroški na km so visoki), še gume je treba kupiti kakovostne, da so po 5 letih še dovolj dobre glede lastnosti.

In sedaj je samo še vprašanje: Katera znamka je najcenejša od teh "bolj kakovostnih" gum, da so še dobre po 5 letih?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a DePalmo Sr maj 13, 2020 8:13 pm

Stvar posameznika. Jaz se zelo malo vozim, nekje 10.000 km na leto ampak pri gumah nikoli nisem šparal. Ker tistih nekaj km ki naredim, hočem da je oprijem kot je treba v vseh pogojih, ne pa da bom cvikal kje me bo odneslo. In sem tudi že prodal praktično nove gume ker, čeprav naj bi bile boljše, niso imele pravega oprijema.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RedBaron Sr maj 13, 2020 8:34 pm

Ponavadi so mehke gume (mehka zmes) tudi cez leta boljse.
Recimo uniroyal, dobra v dezju, dokaj velika obraba... v suhem pa ni tako zelo dobra

Jaz porabim gume v 2-4 letih, odvisno od gume, ampak to se ni neka kritcna starost. Sicer pa meni bolj pasejo gume, ki so odlicne v suhem in vsaj solidne v mokrem, kot pa obratno...
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov