norc123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne sep 29, 2013 9:26 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a norc123 Ne mar 23, 2014 5:13 pm

mate kake izkušnje z to pnevmatiko KUMHO KU39 XL dimenzije 225/45/17 ?
na nekem forumu sem bral samo + o teli gumi
in me zelo zanima kaka je ker se mi zdi dosti ugodna cena vulkanizer mi je pa ponujal sava intensa uhp za nekak podobno ceno kot je tale kumho samo sem malo gledal po forumih pa za tisto sava intensa uhp nisem slisal prav dobre lastnosti

nisem pa neki divjak na cesti v dežju lepo v izi po suhem pa normalna vožnja nobenega divjanja po ovinkih pa take fore samo za info :)
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a bostjannn Ne mar 23, 2014 6:34 pm

norc123 je napisal/-a:mate kake izkušnje z to pnevmatiko KUMHO KU39 XL dimenzije 225/45/17 ?
na nekem forumu sem bral samo + o teli gumi
in me zelo zanima kaka je ker se mi zdi dosti ugodna cena vulkanizer mi je pa ponujal sava intensa uhp za nekak podobno ceno kot je tale kumho samo sem malo gledal po forumih pa za tisto sava intensa uhp nisem slisal prav dobre lastnosti

nisem pa neki divjak na cesti v dežju lepo v izi po suhem pa normalna vožnja nobenega divjanja po ovinkih pa take fore samo za info :)



http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-KU39.htm anglesko verjetno znas, imas 73 mnenj uporabnikov, tako da veselo branje.

Sam sem sicer naročil uniroyal rainsport 3, bom poročal kako so, ko jih dobim, ampak po komentarjih sodec so super.
 
norc123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne sep 29, 2013 9:26 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a norc123 Ne mar 23, 2014 7:08 pm

bostjannn je napisal/-a:
norc123 je napisal/-a:mate kake izkušnje z to pnevmatiko KUMHO KU39 XL dimenzije 225/45/17 ?
na nekem forumu sem bral samo + o teli gumi
in me zelo zanima kaka je ker se mi zdi dosti ugodna cena vulkanizer mi je pa ponujal sava intensa uhp za nekak podobno ceno kot je tale kumho samo sem malo gledal po forumih pa za tisto sava intensa uhp nisem slisal prav dobre lastnosti

nisem pa neki divjak na cesti v dežju lepo v izi po suhem pa normalna vožnja nobenega divjanja po ovinkih pa take fore samo za info :)



http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-KU39.htm anglesko verjetno znas, imas 73 mnenj uporabnikov, tako da veselo branje.

Sam sem sicer naročil uniroyal rainsport 3, bom poročal kako so, ko jih dobim, ampak po komentarjih sodec so super.



hvala ti za link :D
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a DePalmo Če apr 23, 2015 8:20 pm

Bom kar tukaj nadaljeval ker ne vem kam drugam bi pasalo.

Torej, kupil sem nove gume Uniroyal RainExpert 3 205/60 R15 in z njimi nisem zadovoljen. Imajo zelo mehko bočnico in avto je dejansko nestabilen na avtocesti. Sprva sem mislil da so mi šli amortizerji a je to misel mehanik ovrgel, podvozje tudi nima lufta. Danes sem bil na relaciji LJ - KP in je tole živ obup za vozit, avto ne gre naravnost pa da se ubiješ, čisto skos sem ga moral popravljat. Napumpane so na 2.5 bara, a to nič ne pomaga. Dejansko je avto bolj "živahen" kot pa takrat ko sem imel gor zimske gume.

Ima še kdo drug isti oz. podoben problem s temi gumami? Bi se to rešilo če bi šel na 205/55 R16 in na RainSport 3? Imajo te gume bolj trdo bočnico?

Sicer mi eni pravijo da se bo to uneslo, a jaz malce dvomim...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a INFINITI Če apr 23, 2015 9:13 pm

DePalmo - več faktorjev je tukaj. Eno je že sam dezen te gume - narejena je iz nepovezanih blokov z ogromno lufta vmes zaradi čim boljšega akvaplaninga. To plus dejstvo da je ganc nova guma pomeni da se bloki pošteno uvijajo v primerjavi s tvojimi prejšnjimi gumami ki so bile najbrž že iztrošene in "kratkega" dezena torej je bilo uvijanje minimalno.
Če recimo vzameš neko povprečno gumo novo, si takoj presenečen kako je manj "direktna" na volanu. Tako da je - s časoma se bo "vneslo" kot ti pravijo do neke mere oz bo vse bolj direktna po občutku ko se bo izrabljala.
Če pogledaš dezen rainsportke boš videl kako so bloki bolj zbiti skupaj da se bolj naslanjajo medsebojno kot pri tvoji gumi - čista fizika pač. Tako da trdoto bočnic nebi takoj krivil za tvoj feeling na volanu.

Drugo kar je ja - 55 profil bo sigurno bolj direkten kot 60 - ne bo pa noč in dan razlika. Nenazadnje glej gumo, ki ima večji nosilnostni index. Tudi če gre za isti model in vse - če je na voljo bo guma z višjim indexom nosilnosti imela bolj trde bočnice - jasno.

Rainsporta imaš z 91 in 94 indexom v 205/55 16, Rainexperta pa z 91 in 95 205/60 15 - poglej kaj sploh imaš. No skratka če sešteješ vse te faktorje skupaj, presek, index, dizajn dezena, obrabljenost lahko ugotoviš velike razlike na koncu na občutku volana.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a DePalmo Če apr 23, 2015 9:32 pm

Ni problem volan, problem je zadnji konec kateri mi plava kot kakšna ladja, zato tudi moram skos popravljat smer vožnje.

Tvoja razlaga je zelo dobra in mi je jasno zakaj se to dogaja. Imam pa 91V in ne 95, če bi prej vedel da je tako mehka guma, bi vzel 95.

Torej, bom še malo počakal, drugače bom pa menjal za 16 ter RainSport.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a INFINITI Pe apr 24, 2015 2:52 pm

DePalmo je napisal/-a:Ni problem volan, problem je zadnji konec kateri mi plava kot kakšna ladja, zato tudi moram skos popravljat smer vožnje.

Tvoja razlaga je zelo dobra in mi je jasno zakaj se to dogaja. Imam pa 91V in ne 95, če bi prej vedel da je tako mehka guma, bi vzel 95.

Torej, bom še malo počakal, drugače bom pa menjal za 16 ter RainSport.


Ja malo še počakaj - sedaj imajo tudi še zaščitni sloj gor tako da cca 300km rabijo da pride pravi sloj in da pograbijo. Mogoče si še preveri optiko podvozja, če jo že dolgo časa nisi.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a a_sist Pe apr 24, 2015 3:01 pm

imam rainsport 3 v 225/45/17 .. kot sem že prej enkrat napisal... sem navdušen nad gumo. nimam nobenih podobnih problemov kot ti.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a DePalmo Pe apr 24, 2015 5:32 pm

Če bi bila optika zjebana, bi mi ga vleklo v eno smer in ne levo-desno, vsaj kolikor jaz to zastopim. Bom še počakal, zaenkrat nimam druge.

RainSport so druge gume kot RainExpert in o RainSport še nisem slišal slabe besede.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe apr 24, 2015 6:42 pm

Koliko let so že stari amortizerji ?
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a primozek68 Pe apr 24, 2015 7:39 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:Koliko let so že stari amortizerji ?


Da ne bi slučajno začel spet tiste svoje veleumne nasvete talat, ja?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a DePalmo So apr 25, 2015 6:56 am

O amortizerjih nebom spet. Sem tudi jaz mislil da so fuč, ampak takoj ko sem dal te gume gor? Dvomim. Lansko leto na Goodyear gumah se je avto lepo peljal, še z zimskimi 195/65 R15 se je lepše peljal kot z Uniroyal.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a DePalmo Ne maj 10, 2015 9:57 pm

Dobra dva tedna kasneje in gume so že boljše, ni več takega plavanja kot je bilo na začetku, danes na AC pri 150 km/h se je avto lepo peljal, prej je bil obup že pri 110 km/h. Sedaj, ali so boljše ali pa sem se navadil ...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a pskoda Po maj 11, 2015 7:08 am

Zato pa jaz kupujem Bridgestone Potenza ..., da nimam takih problemov ;)



Samo 1x sem kupil davnega leta RainSport prvo verzijo in ta guma ni bila tudi S od Sport-a naprem konkurenci Bridgestone, Michelin,... in zelo dvomim, da je zdaj kaj bolje
Lp
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a EX-B Po maj 11, 2015 7:35 am

pskoda je napisal/-a:Zato pa jaz kupujem Bridgestone Potenza ..., da nimam takih problemov ;)



Samo 1x sem kupil davnega leta RainSport prvo verzijo in ta guma ni bila tudi S od Sport-a naprem konkurenci Bridgestone, Michelin,... in zelo dvomim, da je zdaj kaj bolje

x2.. Je pa res, da iz take gume kot je recimo Potenza, ki ima resnicno trde in direktne boke, tezko prides na sploh karkoli mehkejsega :) Ko menjam na zimske gume imam feeling kot da sem menjal avto za ladjo, dobesedno..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a DePalmo Po maj 11, 2015 10:55 am

Jah, tokrat niso bile v ožjem izboru ker sem se zapičil v te, bom pa o njih defenitivno razmislil ko bom spet menjaval ;)
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Letne gume za avto z 300HP+

Napisal/-a _Dejan_ Po okt 26, 2015 5:16 pm

Vem, da je zdej aktualno kupovanje zimskih gum ampak vseeno potrebujem malo pomoči pri izbiri zelo dobre gume za avto z sprednjim pogonom, ki ima malo več kot 300HP :) Gume morajo biti odlične za suho cesto in dobre tudi za mokro. Obraba, udobje, hrup in poraba goriva mi ni pomembna, najbolj pomemben mi je oprijem v suhem, nato v dežju... Dimenzije gum so 245/40R18 93Y. Včasih sem imel gor Bridgestone Potenza RE050A, ki sem jih lani zamenjal z Bridgestone Potenza S001... Bolj kot prebiram forume bolj se mi zdi, da je le Potenza RE050A prava izbira...
Torej katere gume priporočate(Kakšna razlaga zakaj ne škodi)?
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Re: Letne gume za avto z 300HP+

Napisal/-a damjan Po okt 26, 2015 6:58 pm

jaz sem definitivno za RE001 še bolj pa za Michelin Pilot super sport...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Letne gume za avto z 300HP+

Napisal/-a pskoda Po okt 26, 2015 6:59 pm

Ja 050A je prava in tudi S001 ali Adrenalin RE003 ni to to. Razne Michelin Cup 2 je pa brezveze kupovat pa še po mokrem so slabe.

ps.: M super sport imajo bolj mehke boke od RE050A kar meni ni všeč
Lp
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Letne gume za avto z 300HP+

Napisal/-a Matey_ Po okt 26, 2015 7:41 pm

Pozdrav.

Vredestein Ultrac Vorti - v določenih testih celo najhitrejše na suhi cesti, slabše v mokrem ampak itak si rekel da je prioriteta suha cesta.
http://www.gumax.si/index.php/default/vredestein-ultrac-vorti-245-40r18-97y-xl.html

Pirelli P Zero
http://www.gumax.si/index.php/default/pirelli-pzero-245-40r18-97y-xl-mo.html

alternativa (po testih med samem vrhu pnevmatik)
http://www.gumax.si/index.php/default/hankook-k117-ventus-s1-evo-2-245-40r18-97y-xl.html

Ostalo pa kot omenjeno - Bridgestone Potenca, mogoče GY Eagle F1 asy2.

Če pa finance niso problem bi pa osebno vzel Pilot Super Sport.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov