Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Firediver To maj 05, 2020 7:22 am

Empirično dokazano, da se isti model gume v različnih dimenzijah različno obnaša (ker so različne zahteve).

Si sedaj zadovoljen ali boš - za vsak slučaj - postavil vprašanje še enkrat?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Ivan36 To maj 05, 2020 8:49 am

Ketna18 je napisal/-a:Vem, da te razne azijske gume niso ravno okej (čeprav je tudi Nexen korejski, ce se ne motim?), no ampak zasledil sem te pnevmatike, ki sem jih ze enkrat pred casom tu objavil. In sicer te: https://www.gume-direkt.com/product/AUS ... 7/R-352772. Gre za bolj ali manj neznanega proizvajalca, ceprav naj bi bile ocene za kotalni upor in oprijem na mokri podlagi zelo solidne. Ampak za to ceno se te pnevmatike vsekakor ne splacajo, to mi je jasno, ker za 65€ dobim ze Sava UHP2, ampak ni pa mi jasno, kako so lahko te iste gume na mimovrste 20€ cenejse po kosu, in sicer 44€ na kos. https://www.mimovrste.com/avtomobilske- ... 550r17-93w

Kako je to mogoce, da so take razlike v ceni? Gume, ki po ceni in ocenah za kotalni upor in oprijem na mokri podlagi, na strani gume-direkt za laike delujejo solidne, prakticno primerljive s Savo, na mimovrste pa zaradi cene delujejo kot "nicvredne".


To si preberi! In imamo zimske te znamke Austone gor od lani novebra, ostale bojo čez poletje pa jeseni 2 novi nabavimo! Obraba je bila po zimi velika sedaj čakam na letno obrabo profila. Trenutno na 1350km guma na robovih ni nič natrgana ob vožnji po AC 120kmh in okol doma 75kmh!
Pred naročilom sem bil zelo skeptičen zaradi nizke cene ter nikjer nisem našel testa gume. Vseeno sem se odločil za nakup in sem zelo pozitivno presenečen.Guma ima odličen oprijem tako na suhi kot…


Je pa poterbno biti pozoren na splavanje na navadnih cestah, ker zimska je nad 85kmh in široke gume nad 205 rada splava! na AC tega problema ni bilo niti nad 120kmh!
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a soso To maj 05, 2020 9:37 am

Firediver je napisal/-a:Empirično dokazano, da se isti model gume v različnih dimenzijah različno obnaša (ker so različne zahteve).

Si sedaj zadovoljen ali boš - za vsak slučaj - postavil vprašanje še enkrat?


Zakaj mislis, da sem se 1x vprasal? Mogoce zato, ker ni bilo odgovora in sem se 1x poizkusil ali je to prepovedano? Debata se razvila o moment kljucih in kitajcih ali ne kitajcih itd... pa bi se lahko spregledalo vprasanje.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Firediver To maj 05, 2020 9:47 am

Gremo po vrsti:
- Ne vem, zakaj si še enkrat vprašal (no, pa saj si si odgovoril v svojem naslednjem vprašanju)
- No, v prvem delu drugega vprašanja je odgovor na tvoje prvo vprašanje. S ponavljanjem pa nič ne dosežeš, kvečjemu dokazuješ obupan optimizem, da boš s ponavljanjem istega dosegel drugačen rezultat.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Ketna18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po okt 14, 2019 3:34 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Ketna18 To maj 05, 2020 11:28 am

Ivan36 je napisal/-a:
Ketna18 je napisal/-a:Vem, da te razne azijske gume niso ravno okej (čeprav je tudi Nexen korejski, ce se ne motim?), no ampak zasledil sem te pnevmatike, ki sem jih ze enkrat pred casom tu objavil. In sicer te: https://www.gume-direkt.com/product/AUS ... 7/R-352772. Gre za bolj ali manj neznanega proizvajalca, ceprav naj bi bile ocene za kotalni upor in oprijem na mokri podlagi zelo solidne. Ampak za to ceno se te pnevmatike vsekakor ne splacajo, to mi je jasno, ker za 65€ dobim ze Sava UHP2, ampak ni pa mi jasno, kako so lahko te iste gume na mimovrste 20€ cenejse po kosu, in sicer 44€ na kos. https://www.mimovrste.com/avtomobilske- ... 550r17-93w

Kako je to mogoce, da so take razlike v ceni? Gume, ki po ceni in ocenah za kotalni upor in oprijem na mokri podlagi, na strani gume-direkt za laike delujejo solidne, prakticno primerljive s Savo, na mimovrste pa zaradi cene delujejo kot "nicvredne".


To si preberi! In imamo zimske te znamke Austone gor od lani novebra, ostale bojo čez poletje pa jeseni 2 novi nabavimo! Obraba je bila po zimi velika sedaj čakam na letno obrabo profila. Trenutno na 1350km guma na robovih ni nič natrgana ob vožnji po AC 120kmh in okol doma 75kmh!
Pred naročilom sem bil zelo skeptičen zaradi nizke cene ter nikjer nisem našel testa gume. Vseeno sem se odločil za nakup in sem zelo pozitivno presenečen.Guma ima odličen oprijem tako na suhi kot…


Je pa poterbno biti pozoren na splavanje na navadnih cestah, ker zimska je nad 85kmh in široke gume nad 205 rada splava! na AC tega problema ni bilo niti nad 120kmh!


Hvala za odgovor, čeprav ne razumem točno, ali si želel pohvaliti gumo ali ne? Torej obraba je bila čez zimo z zimskimi gumami Austone (pre)velika, če prav razumem? Se pravi se iz vidika obrabe ne priporoča?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Ivan36 To maj 05, 2020 2:22 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Tisti oranžni text je od kupca na Mimovrste, jaz imam šele zimske gume gor, trenutno ne najdemo poceni alu za Espaca, da bi še letne gume kupili, spet je set 4 gum okrog 205€ do 210€. Ja te zimske so se res hitro obrabile prvih 5 mm sedaj neko miruje obraba, drugače odlična guma v mokrem in suhem / mrzlo, bomo videli konec maja kako bo stanje profila, če bo kritično bomo kupili še letni komlpet gum spet Austone! PS Savske UHP je imel sosed na Alhambra letnik 14 na 16 col in so se po robovih zunaj kar lepo trgale in cufale, zelo grdo je bilo videti, ker letnik so bile ne vem, mogoče ravno 14?
 
Ketna18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po okt 14, 2019 3:34 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Ketna18 To maj 05, 2020 6:33 pm

Kateri model Austone zimskih gum pa imaš?

Torej po tvojem mnenju, glede na ceno, so vredne svojega denarja v primerjavi s katerimi dražjimi?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RedBaron To maj 05, 2020 7:24 pm

@Ivan36, Alhambra / Sharan tega letnika ima gume dimenzije 215/60/16, ali večje.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a esem To maj 05, 2020 11:42 pm

Ketna18 je napisal/-a:...Torej po tvojem mnenju, glede na ceno, so vredne svojega denarja v primerjavi s katerimi dražjimi?
Preberi še 1X koliko km je naredil. Če naredi malo nad 10 000 km z enim setom, z nekimi "normalnimi" pa 40 000 km, je to za enako št km vsaj 3x dražja guma in je celo dražja od premijskih. "Varčevanje" brez ustreznega računanja zna biti zelo drago...
 
Ketna18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po okt 14, 2019 3:34 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Ketna18 Sr maj 06, 2020 5:50 am

Imaš prav, sem malo spregledal tisto obrabo. :)

Imam še eno vprašanje, kakšna je razlika med temi gumami? Sam je namreč, razen v ceni, ne opazim? Čemu potem dva enaka izdelka in različna cena?

https://www.gume-zivic.si/205-50wr17-ne ... 93w-e.html
https://www.gume-zivic.si/letne-pnevmat ... 3w-xl.html
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a rs5 Sr maj 06, 2020 6:14 am

na drugmu linku je ojačana guma(bočnica) XL
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Ivan36 Sr maj 06, 2020 6:51 am

esem je napisal/-a:
Ketna18 je napisal/-a:...Torej po tvojem mnenju, glede na ceno, so vredne svojega denarja v primerjavi s katerimi dražjimi?
Preberi še 1X koliko km je naredil. Če naredi malo nad 10 000 km z enim setom, z nekimi "normalnimi" pa 40 000 km, je to za enako št km vsaj 3x dražja guma in je celo dražja od premijskih. "Varčevanje" brez ustreznega računanja zna biti zelo drago...


Točno tako je ! Torej namesto 80€ ali 96€ celo 120€ za eno premium gumo / ceno in 2 do 3 leta uporabe iste gume damo ali bomo dali 100€ za 2 novi gumi vsako leto konec oktrobra začetek novembra odvisno od obrabe gume?! Vsaj te naše so imele nove 12,07 mm :DDD :shock: morda zaradi velike obrabe dajo več profila?
Zimske gume so Austone Skadi SP901 225/55R17 101V XL
Pnevmatika je zasnovana za maksimalno varnost in stabilnost v vseh zimskih razmerah. Tekalna plast z asimetričnimi kanali omogoča optimalen oprijem in zaviranje ter izvrstno upravljanje na mokrem cestišču.

Utori na tekalni plasti omogočajo izvrsten oprijem cestišča. V snegu je drenaža vode optimalna za popoln stik s cestiščem. Za oprijem v suhih in mokrih razmerah poskrbi napredna silica nanotehnologija, ki omogoča večjo zanesljivost pri vožnji.

Pnevmatika omogoča nizko raven hrupa in povečano stabilnost ter tako udobje pri vožnji.

Slika
 
Ketna18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po okt 14, 2019 3:34 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Ketna18 Sr maj 06, 2020 7:43 am

rs5 je napisal/-a:na drugmu linku je ojačana guma(bočnica) XL


Tudi na prvem linku piše, da gre za XL pnevmatiko. Ali mogoče to, da je XL napisano na sredini "imena" ne pomeni enako, kot če je napisano na koncu?
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a NoFear85 Sr maj 06, 2020 8:38 am

Izogninse cungalunga gumam, ostalo si morda oglej tu, ce si se nisi: https://www.tyrereviews.co.uk/Search/Size/205-50-17

Ne delajte doktorakih dizertacij, imas top rang, best price/performance in cungalunga, ce ti ni za dajat celo placo za gume, imas v sredinskem polju kar nekaj brandov. Ali bos vzel Savo ali Nexen, ne bos zgresil nic.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a vipe5s Sr maj 06, 2020 8:47 am

Še kakšna ideja iz prve za 195/65/15? 15k km letno.

Bi vzel Sava UHP2, pa jih za to dimenzijo ni.

Ni mi toliko za ceno, ne maram pa gum slabih v dežju :)
 
Ketna18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po okt 14, 2019 3:34 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Ketna18 Sr maj 06, 2020 9:08 am

NoFear85, hvala, imaš prav, verjetno pretiravam z vsem tem "raziskovanjem". Bom verjetno vzel kar Nexen in je to to. :)

vipe5s v tvoji dimenziji in če ti ni pomembna cena, potem so vsekakor te najboljša izbira https://www.gume-zivic.si/195-65tr15-co ... 91t-e.html.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a nejc1 Sr maj 06, 2020 5:43 pm

vipe5s je napisal/-a:Še kakšna ideja iz prve za 195/65/15? 15k km letno.

Bi vzel Sava UHP2, pa jih za to dimenzijo ni.

Ni mi toliko za ceno, ne maram pa gum slabih v dežju :)



Pol pa vzami "dežne gume" Uniroyal Rainexpert 3, razen, če te motijo zelo mehke bočnice gum... Za podobno ceno je še kak Nokian Wetproof, Semperit Speed-Life 3...

Ali pa če se stegneš do 60€ po komadu pa vzameš top gumo Michelin Primacy 4 ali Continental PremiumContact 6... Sam bi razmišljal v tej smeri, ker v tej dimenziji res ni hude razlike v ceni med srednjim in visokim rangom...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Firediver Sr maj 06, 2020 5:55 pm

..obstaja tudi Rainsport 5 pri Uniroyalu.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a nejc1 Sr maj 06, 2020 6:00 pm

Pa seveda ne v tej dimenziji...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Firediver Sr maj 06, 2020 8:39 pm

Oh ti smola, samo te dimenzije ni..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov