Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a sašo5 Pe maj 05, 2017 9:13 am

bojan74 je napisal/-a:Lahko kdo svetuje, kaj kupiti:
letne gume 225/50 r17

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/pn ... 8702351314

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/pn ... l/17250299
to sem vozil zadnjič na eni Octavi cca 250km....neverjetno lepo in tiho teče....(tudi specifikacije na etiketi so odlične tako za oprijem kot glasnost oz kotalni upor).....vseeno pa trdim, da "michelin je le michelin" pa tudi preverjeno največ km se naredi z njo....
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a luxxx7 So maj 06, 2017 11:42 am

Ima prijatelj tale model Save na Astri GTC in ni zadovoljen. Zimske gume ima Nokian WR D3 (195/65/15) in letne Sava INTENSA UHP2 (225/45/17) in je rekel, da so Nokian tudi če so ožje in manjše veeeeeliko bolje držijo tako po suhem kot po mokrem.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a esem So maj 06, 2017 11:56 am

Koliko so pa stare? (oboje)
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a luxxx7 So maj 06, 2017 2:35 pm

Oboje nove.
 
matej_
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Sr mar 05, 2008 7:57 pm
Kraj: velenje

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a matej_ To maj 09, 2017 10:40 am

Danes moniral gor nove Hankook VentusPrime 3 K125 v dimenziji 225/45R17 94W, narejene 46teden 2016, made in china, cena 72€/kom.

Prvih 50km zadovoljen z njimi, zankrat tišje kot bivše Pirellli (res, pa da so bile na koncu z porofilom). Kak se bojo pa naprej obnesle, bomo pa videli.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Matey_ Ne jun 11, 2017 5:22 am

Pozdrav.

Sem v iskanju novih pnevmatik v dimenziji 225/45 R17.
Nekako sem v dilemi med Dunlop SportMaxx RT2 in Goodyear Eagle F1 Asymmertirc 3. Ima kdo izkušnje z omenjenimo pnevmatikami? Še kakšen drug predlog? Cenovni razpon do 90€/kom.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a xxl Po jun 12, 2017 8:42 am

Za 225/45/19 sem izbral Kumho KU39, pol cenejše so od GY in podobnih, toliko slabše pa tudi niso. Za SUV bo ok. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a sašo5 Po jun 12, 2017 10:11 am

očitno nisi mojih postov bral (od maja lani dalje)......kupil "prvič_zadnjič_in nikoli več".....(pa nisem edini, ki je mel problem z KU39)
PS.- obrablja se pa točno 1x bolj kot pilotka_torej za 245/40/18 sem dal cca 85€ komad, pilotka(3) bi pa prišla 170€ .... :huh: pa da ne rečem kake zvoke spušča med 160 in 170km/h.....tud na mokrem ne vem, kdo ji je dal oceno "A".....skratka zame "šrot"
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a xxl Po jun 12, 2017 10:36 am

Sem bral, tudi drugje, ne samo tukaj, bom pač videl, če bodo tudi pri meni prvič in zadnjič.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Fnatic Po jun 12, 2017 12:00 pm

No pa da še jaz pristavim svoj piskerček.
Na Meganu imel Continentalke, nazadnje Pirelli p7, zdaj pa pridejo gor v teh dneh Fulda sportcontrol. Dobim jih po zelo znižani ceni in sem se odločil, da jih stestiram. Eni jih hvalijo, eni ku*cajo, bomo videli. Slabše kot so Savine (bilokatere sem vozil, m+s, letne, zimske) sigurno ne morejo bit.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a xxl Po jun 12, 2017 12:34 pm

Imel sem tudi gume višjega/najvišjega cenovnega razreda, turanza in P7 sta hitro postale "žagaste", nobene mi niso kaj dolgo zdržale (30-35 000 km). Linglong ,hilfy in podobne pa res ne bom kupil.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Fnatic Po jun 12, 2017 1:23 pm

Ja na prejšnjem avtu sem vozil Potenzo. Potem pa preizkusil Debico, ki jih sploh poznal nisem, priznam. Bile so nižji do srednji rang. Obnesle presentljivo odlično. Testiral v mokrem, tudi v snegu. Presenečen do kraja.
Zdej pa sem imel za letne te p7 pa ne vem no. Niso mi bile ravno všeč. Tudi oprijem se mi ni zdel ravno pravi. Conti so bile zimske, ki jih še imam gor (ni šlo prej zamenjat) pa so veliko boljše kot npr.Savine.
Ampak se že veselim, da bom končno dal normalno obutev na avto oz.letnemu času primerno.
Kako se bo pa Fulda obnesla, pa povem čez dober mesec, ko bo kakih 5000 že narejenih.
Ba-dum tssssssss =P
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Dizzy To jun 13, 2017 10:01 am

sašo5 je napisal/-a:očitno nisi mojih postov bral (od maja lani dalje)......kupil "prvič_zadnjič_in nikoli več".....(pa nisem edini, ki je mel problem z KU39)
PS.- obrablja se pa točno 1x bolj kot pilotka_torej za 245/40/18 sem dal cca 85€ komad, pilotka(3) bi pa prišla 170€ .... :huh: pa da ne rečem kake zvoke spušča med 160 in 170km/h.....tud na mokrem ne vem, kdo ji je dal oceno "A".....skratka zame "šrot"


no ja ... v mokrem, nad 140 km/h večinoma vse gume, če niso ravno racing varianta, začnejo popuščati, kanali se pač zabijejo, profil ne zmore odvajati vse vode in je, kar je ... mislim, da so zelo redke pnevmatike, ki to zmorejo, tiste, ki to zmorejo, pa so ponavadi na superšportnikih, se pravi kakšne P-Zero in podobne. neka touring guma pa zagotovo ne bo sfolgala toliko vode pri takšnih hitrostih, in touring gume so večina, ki jih imamo na avtih (Michelin Primacy 3/HP, Fulda Sportcontrol, Kumho PS71).

kar se tiče Kumho. imel sem Michelin Primacy HP, letošnja bi bila 4 sezona, profila dovolj za še vsaj to sezono, pa recimo, da je že lani pešal oprijem na mokrem. na suhem je bila ok. in letos, po prvem dežju, sem sklenil, da raje dam gor nove. dal sem gor Kumho PS71 in moram reči, da sem zelo pozitivno presenečen, je pa res, da je zdajle, po cca. 7000 km postala precej glasna. obraba zaenkrat ni zaznavna. me pa zanima, kako bo zdaj, ko se bodo ceste res segrele, ker mi deluje precej mehka.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a DePalmo To jun 20, 2017 1:12 pm

Si bom kar tole temo sposodil da ne odpiram nove. Iščem nove letne gume. Zadnja dva kompleta sem imel Uniroyal RainExpert 3 in guma je super za po mokrem, motit me je začelo (me že od začetka, ampak zadnje čase je prehudo) da imajo preveč mehke boke in mi sprednje po robovih dobesedno zradira, po sredini je pa še dovolj profila za kako leto ali celo dve. Iskana dimenzija je 205/60 R15 91V (zadnje je bolje če je več, a jih enostavno ni ali je pa cena 100e na komad), vožnja nekje 90% umirjena. Trenutno imam ogledane tele:

Nexen N'Blue HD Plus
Falken ZE-914
Vredstein Sportrac 5
Pirelli Cuntirato P1 Verde

Najbolj se nagibam k Vredstein in Pirelliju, Nexen sem dodal zato kjer je zelo dobro ocenjena na tyrereviews.

Kaj želim od gume? Oprijem na mokri cesti ter trše boke. Ne pričakujem da bojo trdi kot kamen, ampak da bojo "normalni" oz. trši od Uniroyal kjer imaš občutek da voziš čoln in ne avta.

Ima kdo izkušnje z zgoraj omenjenimi gumami in po možnosti v isti dimenziji? So dobre za po dežju in imajo trše boke ali čigumijaste?

Naj še omenim preden kdo vpraša: optika je bila narejena nedavno in so gume "odprte", tako da bi moralo pobirat notranje robove, mi pa zunanje, s podvozjem ni nič narobe oz. ni lufta.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Fnatic To jun 20, 2017 1:27 pm

Od zgoraj napisanih imam jaz samo izkušnje s Pirelli gumami. Dobre v dežju, malce manj po suhem, prehitro trde ratale. Ampak ja, ne morem primerjat z ostalimi.

Zdaj pa še moja izkušnja s Fuldo sportcontrol:
točno en teden na avtu, narejenih 1200km. Na mokrem sem jih uspel preizkusit bore malo ampak kar je bilo, so limale fajn. Po suhem pa imam občutek, kot da jih lima kar preveč. Tako kot da mi jih bo prehitro pobralo. Mislim ful mi je fajn ma bojo res verjetno z mojimi km prehitro šle.
Ba-dum tssssssss =P
 
vvvvvti
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To okt 30, 2012 4:12 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a vvvvvti To jun 20, 2017 2:27 pm

Jaz sem imel Pirelli Cinturato P7, točno istih dimenzij. So zelo dobre za po dežju, dokler ne postanejo trde - jaz sem jih menjal po treh letih. Boke imajo trše od Goodyear, Uniroyal in podobnih - sploh če jih malo bolj napolniš.

Sedaj sem nabavil Vredstein Sportrac 5 in so mi tudi super. So malo mehkejše in bolj udobne od Pirellija, po mokrem pa tudi dobro primejo.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a limas To jun 20, 2017 8:57 pm

Pirelli cinturato P1verde v je na letošnjem adakovem ali amzs testu dosegla 1. mesto, ne vem pa v kateri dimenziji.
V primerjavi z ostalimi naštetimi je po mojem skromnem mnenju vsaj za razred višje.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a sašo5 Sr jun 21, 2017 9:13 am

DePalmo je napisal/-a: dimenzija je 205/60 R15 91V (zadnje je bolje če je več, a jih enostavno ni ali je pa cena 100e na komad), vožnja nekje 90% umirjena

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/pn ... l/15060878
odlična guma za 60€ (tvoja dimenzija) ....ko si videl, da pobira robove, je blo treba bolj napumpat....(osebno bi tole filal na cca 2,7-2,8)
- tukaj ti še za 20€ namontira, scentrira in s plinom nafila....(itak "zraka" nimajo več)

Kot je @limas napisal post višje, sem jaz tud to za Pirelko na večih mestih prebral....https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/pn ... 9227232943 (je pa cca 30% dražja)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a DePalmo Sr jun 21, 2017 10:14 am

Moj avto ima predpisan tlak v gumah 2.3, pumpam na 2.6, več si ne upam ker na Uniroyalkah piše max 2.75 bara (oz. 40 psi, bari so preračunani), zato sedaj iščem nekaj s tršimi boki. Drugače guma je odlična v vseh pogojih, ampak s premehkimi boki.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a svetilnik Po jun 26, 2017 2:01 pm

Imam malce zafrknjeno dimenzijo pnevmatik, 195/45 16 in ne najdem ničesar ugodnega toda odličnega med gumami. Edina opcija so malce predrage Michelinke Pilot Sport 3. Mogoče kakšna Turanza, Nokian Line, toda to so že touring gume...
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov