Hermič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr sep 30, 2009 7:06 pm
Kraj: Primorska

Gume goodride inf.

Napisal/-a Hermič Po okt 05, 2009 6:21 pm

Gume goodride, sedaj me pa zanima če je imel kdo kaj več izkušenj pri teh gumah, kako se,kaj obnašajo na cestah, obraba gume??
Za vse inf. se zahvaljujem!

http://www.gumegoodride.si/index.php
 
_BaNaNa_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Sr maj 06, 2009 4:45 pm

Napisal/-a _BaNaNa_ Po okt 05, 2009 6:29 pm

koliko sem jaz slišala,kritike niso bile ravno dobre. baje se bolj splača vzet kakšne druge,čeprav so kakšne 5 ali 10 eurov dražje, sej nerabiš met glihmichelin ali goodyear, se dobijo tudi kakšne druge pnevmatike,ki so tudi kvalitetne za manj denarja :D
iz svojih izkušenj pa ne morem govorit,tak da ti povem samo to kar so mi povedali drugi ;)
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN Po okt 05, 2009 6:30 pm

kitajski porcelan
 
Hermič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr sep 30, 2009 7:06 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Hermič Po okt 05, 2009 6:45 pm

No ja, ker jast tudi nimam kakšnih velikih izkušenj na tem področju kot so gume zato mi seveda vsaka inf. pride prav.
Kolkr pa vem delajo to v aziji, če se ne motim!? In v Sloveniji ni veliko uvoznikov, če ni ta celo edini http://www.gumegoodride.si/index.php ?? Inf. zbiram pa tudi zaradi tega,ker je ta, ki se ukvarja s temi gumami iz našega kraja.
 
_BaNaNa_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Sr maj 06, 2009 4:45 pm

Napisal/-a _BaNaNa_ Po okt 05, 2009 7:19 pm

ko sem pogledala te teste zimskih gum v reviji Moto,jih tut niso ravno hvalili..
 
Hermič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr sep 30, 2009 7:06 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Hermič Po okt 05, 2009 7:26 pm

Pol če primerjamo zimsko gumo goodride in savo S3 je sava S3 boljša? Ali ji je lahko konkurenčna??
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm
 
Uporabniški avatar
Alex
Uporabnik
 
Prispevkov: 890
Pridružen: Pe okt 25, 2002 2:37 pm
Kraj: 'Zgornja' Primorska

Gume Goodride

Napisal/-a Alex Ne nov 08, 2009 4:04 pm

V vednost vsem, ki ste v dilemi glede gum Goodride - predlani in lani sem odštel 500€ za goodyear UG7+, letos pa sem za 180€ nabavil pri www.gumegoodride.si omenjene gume, tip SW602 - 205/55R16 in so se izkazale za full konkurenčne goodjear-ki :-P ! Tudi poraba goriva je pri goodride najmanjša! Preskušeno se zelo dobro obnaša tako na snegu in dežju kot tudi na suhem :-P !
Res da je Kitajska, ampak so delane po licenci Michelin, ki je tudi solastnik, kolikor vem.
PS - tudi vsi največji gumarji delajo gume na Kitajskem in jih uvažajo kot made in Germany itd. Šele letos sem npr opazil, da je na mojih UG7+ "made in china" :oops: . Kdo zdaj tu odira ljudi :twisted: ???
There's no better car than SAXO 1.6i 16V VTS...for this once
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar Ne nov 08, 2009 4:58 pm

Goodride gume so bile ODSVETOVANE oz imajo oceno nepriporočljivo. Naslabše ocene so dobile na SUHI in MOKRI cesti. Gledano na povprečnega uporabnika je to 99% cestnih razmer v katerih se bo vozilo.

Glede cene, jaz ne vem kje kupujete gume jaz sem za 4 kose GY ultra grip 7+, ki so MADE IN GERMANY dal 245€.

Glede na "teste" in navedbe po sistemu: "meni se pa zdijo full konkurenčne" ali pa, "vse narejene na kitajskem in da so ostale preoznačene" proti organizaciji ki je opremljena za to in reče ene so dobre, ker... in druge so slabe, ker... pa mislim, da ni treba veliko razglabljat.

Osebno imam raje gumo s katero imam porabo deci ali dva večjo(ali magari pol litra), pa vem da bo guma držala takrat ko more, ker tistih nekaj € ni vredno, da bom povzročil prometko ali zletel s ceste SAMO zato ker sem prešparal 100-200€.
Gume jasno, da so drage ampak se je na testih že izkazalo, da so gume nižjega cenovnega razreda lahko ravno tako dobre(Fulda, Tessa) ampak vztrajat na nečem samo zato ker so cenejše, malo boljše po porabi ostalo pa enako ali zelo zelo slabše kot premium proizvajalci se mi zdi da gre po sistemu: Šparamo pa naj stane kar hoče!

Odiranje ljudi je, da se jim prikazuje kot edina kvaliteta izdelka cena, medtem ko je vse ostalo postranska stvar ali pa se jih celo prikazuje kot konkurenčne kar pa v najbolj pomebnih faktorjih (vožnja po SUHEM!!! in MOKREM) zagotovo NISO. Prodajat ljudem govno in ga oglaševat kot zlato in računat za srebro je še vedno prevara če lahko dobiš pa magari pravo zlato pa magari za ceno platine.

Če bi jaz vzel na mesto GY UG7+, Goodride bi prešparal natanko 90€. Ali je smiselno prešparat 90€ in vzet praktično NAJSLABŠO novo gumo na testu proti NAJBOLŠI(ali eni izmed najboljših v istem cenovnem razredu). Pri prvi se boš skoz tresu in šparal kaj se bo zgodilo ko se boš pripeljal v ovinek na mokri ali suhi cesti, pri drugi pa se lahko zaneseš, da ti ob pametni normalni vožnji ne bo hudega. Meni se zdi 90€ vč kot poštena cena za občutek da lahko zaupaš temu kar imaš. Glede na teste pa to ne moremo trdit za gume Goodride.

http://itm.siol.net/doc/2009/10/zimske_ ... ela_16.pdf
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
betyar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr feb 23, 2011 2:20 pm

Re: Gume goodride inf.

Napisal/-a betyar Sr feb 23, 2011 2:26 pm

Kok ste vsi pametni! Pa sploh noben ni sprobal gum... Zanimivo. Jaz pa lahko iz prve roke trdim, da so gume odlične, kljub temu, da je to skregano z logiko - cena/kvaliteta. Zato ne kar tja v en dan nabijat, da je to čungalunga in vseh gum v en koš metat. Za moje pojme je na primer Sava en j**c od j***a, pa jih ima 80% avtov gor, vsaj zimskih. Pa je enkrat dražja od Goodride. Če znajo kitajčki boljši računalnik narest kot IBM, bojo pa še eno gumo naredili.
Ampak vi kar dajajte po 170 EUR za gumo...
 
Uporabniški avatar
imilet1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: Pe dec 05, 2003 11:55 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Gume goodride inf.

Napisal/-a imilet1 Če feb 24, 2011 3:17 pm

koliko km pa si naredil z njo?ko boš naredil 20.000 km in se bo držala kot sedaj, potem je dobra guma...
 
betyar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr feb 23, 2011 2:20 pm

Re: Gume goodride inf.

Napisal/-a betyar Pe feb 25, 2011 1:50 pm

naredil sem 25.000, in sicer z modelom SA05, avto C5, potem sem pa avto prodal, bi pa zihr naredil še 15.000. Nobenih problemov, niti v mokrem niti suhem. Mam pa prjatla iz Kočevja, ki ima na Seat Leonu 170 KM TDI gor zimske Goodride SW601, že drugo sezono in jih ne more prehvalt, pa ga tišči ko prasca, po snegu (ki gaje tam dovolj), mokrem, suhem... Je pa prej zmeraj mel gor Bridgestone ipd, pa tud ve nekaj o vožnji, je namreč profi driver, tok da...
Kar se pa tiče testov, se pa itak ve, kako stvari tam laufajo - če maš keš, bo dobra ocena, če si pa prepoceni, bo pa slaba...
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Gume goodride inf.

Napisal/-a simply So feb 26, 2011 8:25 am

Če znajo kitajčki boljši računalnik narest kot IBM, bojo pa še eno gumo naredili.


Si prepričan?

Jaz bi raje navedel pirotehniko.
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: Gume goodride inf.

Napisal/-a Marek_ So feb 26, 2011 8:44 am

Jaz sem imel prej kitajke, ki sem jih zamenjal za goodyear exellance v pričakovanju, da bodo bolje držale po mokrem. Rezultat je pravo razočaranje, edina prednost je v glastnosti, ki pa žal ne odtehta višje cene.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Gume goodride inf.

Napisal/-a maniaxxx So feb 26, 2011 9:44 am

Ceed je napisal/-a:Jaz sem imel prej kitajke, ki sem jih zamenjal za goodyear exellance v pričakovanju, da bodo bolje držale po mokrem. Rezultat je pravo razočaranje, edina prednost je v glastnosti, ki pa žal ne odtehta višje cene.



Hmmm nikoli nisem sprobal kitajskih gum, sem pa za en kratek ampak moreč čas imel na avtu NOVE sava eskimo HP, pa me je bilo iskreno povedano strah se vozit z njim, zdaj glede na to, da so kitajke baje še slabše od njih ne vem če hočem sploh probat kako se držijo, če pa kdo ve kje bi jih loh pocen dobu pa se javim za probo.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
imilet1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: Pe dec 05, 2003 11:55 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Gume goodride inf.

Napisal/-a imilet1 So feb 26, 2011 7:39 pm

na tyretestu so kar pohvaljene, tako da za normalne voznike je po mojem tudi ta goodride dober...
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Gume goodride inf.

Napisal/-a fare So feb 26, 2011 7:58 pm

http://goodridetire.com/

Gre za Kandaske in ne azijske gume!
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Gume goodride inf.

Napisal/-a vojkostar So feb 26, 2011 8:39 pm

se vidi da tisti ki so testirali gume niso meli pojma, namreč vsi so napisali da je to neka kitajska firma :D
ja ko bo firma dobila na ugledu bo draga ratala...
 
betyar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr feb 23, 2011 2:20 pm

Re: Gume goodride inf.

Napisal/-a betyar Ne feb 27, 2011 10:39 am

Katere 'kitajke' si imel? Sunny, Ling long, Nankang, Westlake, Goodride? Spet vse v istem košu.
Zgoraj omenjeni frend z leonom FR 170 TDI je dal za zimsko Goodride 225/45R17 62EUR/kos! Goodyear ultra grip so na Gumedirekt 203 EUR/kos. Pa nima ene pripombe na nji, je pa vozil ene in druge. Pa bi rad vidu nekoga, ki ga nažge recimo na relaciji Kočevje - LJ.
Drug frend je dal isto lani gor zimske Godride na scenika - 195/65R15. 41 EUR/kos, guma tiha, avto gre v sneg ko tank, brez pripomb...
Jaz npr. sem poleti zamenjal avto in sem zraven dobil še zimske Pirelli. Tulijo ko svina, po cesti nič posebnega, tok, da naslednje leto se ve, kaj bom dal gor. 'Kitajke'...
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Gume goodride inf.

Napisal/-a mr.ramo Ne feb 27, 2011 1:31 pm

betyar je napisal/-a: Pa bi rad vidu nekoga, ki ga nažge recimo na relaciji Kočevje - LJ.


no,no...ker sem v preteklem letu skoraj usak vikend viseu na cesti Lj-Kocevje-Dvor-Nm in obratno z gumami uniroyal,katere imajo,usaj meni Kitajsko ime in sem za onjih odstel borih 60€/kom. ,nemores rect da je taka guma bolsa od tko receno "profi" gume,kot so Goodyear,Bridgestone,Michelin,itd. ,pa da si nevem kaksn profesionalen voznik ;) ..pa sem svoje gume ponucu v cca.4 mescih na 900kg tezkem avtu ...tok o kvaliteti v sorazmerju s ceno ;) ...malo para,malo muzike so ucasih govoril :lol: 8)
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov