Oliver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po sep 28, 2009 8:28 am
Kraj: Zreče

Pravilna odločitev nakupa letnih pnevmatik

Napisal/-a Oliver To mar 23, 2010 10:23 am

Hi.


Jaz imam eno težavo, in sicer ne vem katere letne pnevmatike si naj kupim. Čas bi bil, da že dam dol zimske, ampak se ne morem odločit.
Potreboval bi letne pnevmatike dimenzij: 205/55/R16, ampak ne vem kateri hitrostni razred naj kupim H ali V (eni pravijo, da se guma pri V-razredu ne segreje dovolj dobro in da pol nima učinka). Ne vozim se po cesti preko 200 km/h, no če že kdaj grem preko 200, je to za kratek čas. Na leto pa prevozim samo z letnimi gumami tam nekje med 20.000 in 25.000 km. Gume morajo dobro primit tako po mokrem kot po suhem, morajo biti varčne, tihe, majhna obraba.
Imam pa Passata Varianta 96kW, 1.9 TDI, letnik 2005, torej še zadnja serija preden je novi prišel ven.
Gledal sem teste in se mi zdi, da je najboljša pnevmatika Pirelli Cinturato P7.

Prosil bi vas, če mi lahko pomagate pri izbiri, da si čim prej nabavim pnevmatike.


Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.



Lep pozdrav,
Oliver
Lep pozdrav,
Oliver Milinčič
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ To mar 23, 2010 11:08 am

Če mene vprašaš, ni potrebe kupovat višji hitrostni razred kot H pri takem avtu, saj je kot prvo pri 210km/h mišljeno z maksimalno obremenitvijo, kot drugo tudi števci lažejo pri takih hitrostih že kar konkretno. Kar se tiče razlik v obnašanju gum različnih hitrostnih razredov pri "normalnih" hitrostih, pa tudi mene zanima, če je kakšna razlika.

Kar se izbire samih gum tiče, ti predlagam, da pogledaš še za GY Optigrip-om, na našem Passatu so se v prvi sezoni solidno izkazale. Kot testi povedo(lanski, v letošnjih še nisem zasledil) je guma zelo dober kompromis. Dobra vodljivost, izredno dobra na mokrem, obraba naj bi bila majhna (po eni sezoni težko povem kaj več), poraba tudi, glede udobja pa nimam pripomb.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Napisal/-a blackmagic To mar 23, 2010 11:19 am

Daj tisti razred ,ki ga imaš v homologacijskem kartončku vpisanega. 8)
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
recept
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Pe apr 25, 2008 10:46 pm

Napisal/-a recept To mar 23, 2010 11:58 am

~toMmy~ je napisal/-a:Če mene vprašaš, ni potrebe kupovat višji hitrostni razred kot H pri takem avtu, saj je kot prvo pri 210km/h mišljeno z maksimalno obremenitvijo, kot drugo tudi števci lažejo pri takih hitrostih že kar konkretno.


Hitrostni razred gume mora biti višji ali enak maksimalni hitrosti vozila vpisani v homologacijski kartonček. Izjema je zimska guma, ki je lahko za en hitrostni razred nižja.

Posledice neupoštevanja gornjega lahko segajo od kazni do zavrnitve izplačila zavarovalnine pri zavarovalnici (tehnična neizpravnost).

~toMmy~ je napisal/-a:Kar se izbire samih gum tiče, ti predlagam, da pogledaš še za GY Optigrip-om, na našem Passatu so se v prvi sezoni solidno izkazale.


Sam jih imam letos prvič, po lanskih testih pa jim predvsem čestitajo to, da še pri 30k km zelo dobro odvodnjavajo (kanali se širijo z obrabljenostjo gume).
Mobilni telefon v avtu?
http://www.youtube.com/watch?v=R0LCmStIw9E

Hitro je hitro prehitro!
http://www.youtube.com/watch?v=Y7lCM9ElUqQ
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ To mar 23, 2010 12:37 pm

recept je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Če mene vprašaš, ni potrebe kupovat višji hitrostni razred kot H pri takem avtu, saj je kot prvo pri 210km/h mišljeno z maksimalno obremenitvijo, kot drugo tudi števci lažejo pri takih hitrostih že kar konkretno.


Hitrostni razred gume mora biti višji ali enak maksimalni hitrosti vozila vpisani v homologacijski kartonček. Izjema je zimska guma, ki je lahko za en hitrostni razred nižja.

Posledice neupoštevanja gornjega lahko segajo od kazni do zavrnitve izplačila zavarovalnine pri zavarovalnici (tehnična neizpravnost).



Malo površno sem napisal. Pri meni je za letne vpisan H pa sem pomotoma posplošil, hotel sem povedat, da pač višjega kot je obvezen, praktično nima smisla kupovat za uporabo v mejah normale.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Oliver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po sep 28, 2009 8:28 am
Kraj: Zreče

Napisal/-a Oliver To mar 23, 2010 8:49 pm

Hi.


Prosil bi še za nasvete, če še ima kdo kakšen predlog za gume, katere gume izbrat oz. katerega proizvajalca, model in tip.


Pa kakšno mnenje za Pirelli gume P7 Cinturato. Za zgoraj omenjene dimenzije.



Za odgovor se vam v naprej iskreno zahvaljujem.



Lp,
Oliver
Lep pozdrav,
Oliver Milinčič
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Napisal/-a blackmagic To mar 23, 2010 8:53 pm

Če pogledaš po testu in vzameš katero koli izmed prvih 4 po moje ne boš zgrešil. 8)
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx To mar 23, 2010 9:17 pm

Pirelli so zelo dobre, jaz imam v tej dimenziji vredestein ultrac cento pa so tud zelo dobre, optigrip pa tudi naj ne bi bile slabe, karkoli od tega vzameš bo OK.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov