Uporabniški avatar
Imbecilus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 05, 2010 12:28 pm

Napisal/-a Imbecilus Po apr 05, 2010 1:35 pm

Če je problem v stopničasti obrabi pnevmatik, se da (baje-tako trdi eden od vulkanizerskih servisov, ki sem jih najdel preko Googla) profil pnevmatike pobrusit in je potem mir.
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Po apr 05, 2010 1:39 pm

simply je napisal/-a:Sam sem imel tudi nekoč tele S02 - so zelo glasne. Menim da je težava v gumi.

S03 so bile očutno tišje - boljše.

Lp

no ti si jih sprobal. če bi jaz vedel da bojo tolk na živce mi šle jih ne bi kupil. sicer dobro ni ne vem kaj ampak sliši se pa le. in potem ti da občutek da je avto zanič.
 
jernejss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če mar 25, 2010 9:50 am

Napisal/-a jernejss To apr 06, 2010 7:47 pm

Lep pozdrav!

Jaz imim na mojem renaultu nove kormoran gume dimenzije 225/45/17. Profil imajo približno v smreko, za pogledat so tudi lepe, čeprav sem jih kupil zaradi ugodne cene in ne izgleda.
Ko sem se prvi dan vozil z njimi naokrog, sem jih slišal kako nežno pojejo, vendar pa po nekaj dneh pri prižganem radiju in ko nisi osredotočen samo na zvok gum jih sploh ne slišiš.
Proizvajalec pnevmatike Kormoran ni priznan, to se bistveno občuti pri ceni štirih pnevmatik, na koncu sezone pa pogledaš pnevmatiko brez profila tako kormoranovo kot michelinovo ali katero drugo. Zakaj be se 2 leti vozil z vrhunsko pnevmatiko, ko pa se lahko vsako leto z novo malo slabšega razreda za isto ceno :D
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing To apr 06, 2010 8:01 pm

@jernejss; deloma se strinjam s tabo, vendar si ne želi da prideš do situacije ko bi potreboval boljšo pnvematiko, katera bo lahko odločala tudi o tvojem življenju. Tam so razlike zelo velike.
Si predstavljaš da je zavorna pot z tvojo pnevmatiko samo pol metra daljša kot z boljšo (v resnici je tudi par metrov). Morda te čez pol metra že čaka matilda, in vemo da je v takih situacijah dovolj že nekaj deset centimetrov. Takrat se je za zamisliti če se splača prišparati tistih 50-100EUR na par let.
 
jernejss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če mar 25, 2010 9:50 am

Napisal/-a jernejss To apr 06, 2010 8:11 pm

Prejšnjo sezono sem imel na avtu dimenzijo 205x55x16 z goodyer gumami in to ne najcenejšimi letos pa sem jih zamenjal z 225x45x17, pa se mi zdi da se kljub slabši kvaliteti gume bolje drzi cestišča kot pa prejšnja. cena 225x45x17 kormoran pa je bila ugodnejša od enakega mogela goodyerovih 205x55x16 kakršne sem imel lani.

Tako da po mojem mnenju tudi to ni tako slaba rešitev.
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 To apr 06, 2010 8:12 pm

jaz si vedno kupim gume ki mislim so najboljše glih zaradi stabilnosti. sam potem sem pa oškodovan pri hrupu le teh
 
Uporabniški avatar
ludvik
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Po okt 09, 2006 3:23 pm

glasne gume

Napisal/-a ludvik Če apr 08, 2010 9:22 pm

Imbecilus je napisal/-a:Če je problem v stopničasti obrabi pnevmatik, se da (baje-tako trdi eden od vulkanizerskih servisov, ki sem jih najdel preko Googla) profil pnevmatike pobrusit in je potem mir.

Pred leti sem jaz tudi kupil rabljene gume in so bile zelo glasne ter tudi vidno stopničasto znucane,pa sem jih pobrusil.Po brušenju so postale ful tihe,jaz pa sajast pa smrdel po zažgani gumi.(obvezna uporaba zaščitnih očal) :D :D
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Če apr 08, 2010 9:33 pm

kako si jih pa pobrusil. moje so od novega mele neki zvok. se pravi da so nove že stopničaste
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Napisal/-a Doche Če apr 08, 2010 10:24 pm

trafo66, probaj z roko božat gumo pa boš takoj opazil nepravilnosti če je enakomerno obrabljena ali ne. Sam sem imel lani isti problem na GY Eagle F1 starih slabi 2 leti z še vedno kar nekaj profila. In ko sem se ustavljal z avtom tam iz 50 proti 0 je blo obupno glasno. Sem pomislil na ležaje ampak ni blo efekta.. so bile pa glasne zadnje. Sprednje so bile stare eno leto in tihe.

No potem smo pobožali gume in nisem mogel verjet da so tako zvite.. vsak drug krak je bil izbočen - torej je to prej omenjena stopničasta obraba. Zaradi hrupa sem predčasno menjal za zimske. Letos zmontiral te glasne GY nazaj, ampak na sprednjo os.. Rezultat = 0-30 km/h je vse kul, od 30-50 se ne moreš pogovarjat v avtu, vse kar je več pa se sliši kot ležaj. Sem jih malo radiral na asfaltu, pumpal malo več. Ni bilo efekta. Sem nabavil dve novi gumi in zdaj čakam da mi še tisti dve na zadnji osi "spustita". Tud mnenje vulkanizerjev je bilo, da so gume neuporabne in niso več za montažo, pa volan je bil trd.

Glede zvoka na novih, so pa malenkost glasnejše ja ampak ne tako kot opisuješ.

Aja.. pa nikoli več smrekice :D
 
Blisk1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: So okt 02, 2010 4:45 pm

Re: glasne gume ???????

Napisal/-a Blisk1 Pe nov 05, 2010 7:40 am

Mene pa zanima ali so tele gume boljše od SAVE?
Sava 205/55R16 Eskimo S3+ 91T
BFGoodrich 205/55R16 G-Force Winter 91H
 
bstefan8
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: To jul 10, 2007 10:20 am

Re: glasne gume ???????

Napisal/-a bstefan8 To maj 17, 2011 10:29 am

Dajte mi prosim povejte kaj ima veze centriranje gum z glasnostjo gume.kriva je guma definitivno ker sem jih sam mel gor na avtu.centriranje je pa samo zato da volan ne trese pri hitrosti in čisto nč drugega.
 
Uporabniški avatar
EuMoto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr jun 10, 2009 3:10 pm
Kraj: Stajerska

Re: glasne gume ???????

Napisal/-a EuMoto Če jul 31, 2014 12:14 pm

Ker sem prodal letne, sem dal nazaj gor zimske. Nove, na avtu so bile 2 meseca in takrat so ble tiho. Zaj pa bolijo ko avtobus. Je mozno da sta modela prevec napumpala? Vsaj meni se zdi tak.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: glasne gume ???????

Napisal/-a eentox Če jul 31, 2014 12:32 pm

Ne bi bilo hitreje preveriti tlak v gumah kot pa napisati post in čakati odgovore??
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
Uporabniški avatar
EuMoto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr jun 10, 2009 3:10 pm
Kraj: Stajerska

Re: glasne gume ???????

Napisal/-a EuMoto Če jul 31, 2014 1:39 pm

Če sem lih zraven pc bil en čas... :) Drugače pa mam 2.3 spredaj, 2.1 vzadaj. 185 60 15. Pa še vseeno tulijo rahlo. Pa zrijo se mi tudi prevec natlačene. Nisem nikjer našel podatka kak bi blo najboljše za to dimenzijo.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: glasne gume ???????

Napisal/-a čare Če jul 31, 2014 1:52 pm

EuMoto je napisal/-a:Ker sem prodal letne, sem dal nazaj gor zimske. Nove, na avtu so bile 2 meseca in takrat so ble tiho. Zaj pa bolijo ko avtobus. Je mozno da sta modela prevec napumpala? Vsaj meni se zdi tak.

Znajo čez dan,dva utihnit.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: glasne gume ???????

Napisal/-a eentox Če jul 31, 2014 2:20 pm

EuMoto je napisal/-a:Če sem lih zraven pc bil en čas... :) Drugače pa mam 2.3 spredaj, 2.1 vzadaj. 185 60 15. Pa še vseeno tulijo rahlo. Pa zrijo se mi tudi prevec natlačene. Nisem nikjer našel podatka kak bi blo najboljše za to dimenzijo.


zaradi tazga tlaka nebi smelo biti nič bolj glasno. Ponavadi so glasne če so preveč prazne. Kako to misliš natlačene? :) preveč polne al kako?

Kot je rekel čare znajo utihniti ko jih boš malo zvozil, imam tudi sam take izkušnje.
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
Uporabniški avatar
EuMoto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr jun 10, 2009 3:10 pm
Kraj: Stajerska

Re: glasne gume ???????

Napisal/-a EuMoto Če jul 31, 2014 2:46 pm

Ja, al pa se mi to samo tak dozdeva ker pojejo :) bomo vidli če bojo tiho :)
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov