trafo66
 

glasne gume ???????

Napisal/-a trafo66 Po apr 05, 2010 10:39 am

na avtu imam nove gume bridgestone s02 dimenzija 225/45/17. imajo profil kot traktorska guma se pravi na smrekico. izredno se držijo na cesti ampak vse bolj me moti neki čudni zvok . sliši se kot da bi se z valjarjem vozil po cesti. sprva sem mislil da so kaki ležaji ampak zvok ni skoz enak. najbolj se sliši na gladkem asfaltu. in tudi pri vseh hitrostih ni enako. tam do 60 na uro je opazno. potem do 80 nič okrog 100 do 120 spet 140 pa do 200 km na uro čist nič. zvok motorja tega ne prekrije ker se tud pr veliki hitrosti skor nič ne sliši. mel sem že ležaje slabe amoak oni so tulili vse bolj kakor je avo šel hitreje. če ima kdo podobne izkušnje bi bil hvaležen za informacijo.aja avto je alfa 166 v6 turbo.
 
Uporabniški avatar
montezemolo
Novinec
 
Prispevkov: 286
Pridružen: To okt 20, 2009 9:24 am
Kraj: Lj

Napisal/-a montezemolo Po apr 05, 2010 10:48 am

same gume zagotovo niso krive, mogoče niso dobro centrirane, najverjetneje pa je problem v avtu.

malo čudno mi je vse skupi: če bi bil problem v gumah ali centriranju bi se hrup in tresljaji stopnjevali s hitrostjo tako pa ...?
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Po apr 05, 2010 10:55 am

ma saj je men tudi čudno ampak centrirane so zelo dobro. ker je vožnja čist mirna naj si bo 50 na uro al pa 220 . res se nč ne trese . ja z ležaji ko so hin se pr hitri vožnji tud še bolj sliši ampak to mi je res čudn. je pa profil tako grob da je razmak med profilom dobesedno 1 centimeter. če bi mel še kake feltne bi probal z drugimi gumami. teh ne morem vreči stran ker lahko da res ni to krivo. ja tresljajev ni res nobenih edin rahlo se začuti ko se avto ustavlja tam pr 30 na uro .ne da bi treslo ampak čist nežne vibracije na volanu
 
Uporabniški avatar
vuc
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Sr jul 18, 2007 10:26 pm
Kraj: lj

Napisal/-a vuc Po apr 05, 2010 11:17 am

lej te gume k so v smrekco so malo bolj glasne nasplošno sej mogoče se bo pa še unesl
sm mel jest isti problem sem mel gor gume goodyear f1 pa so ble glasne pol sm dal pa gor asimetrične gume je blo pa dobr
če nebi blo dor centriran bi tresl ne pa šumel
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ Po apr 05, 2010 11:20 am

trafo66 je napisal/-a:ma saj je men tudi čudno ampak centrirane so zelo dobro. ker je vožnja čist mirna naj si bo 50 na uro al pa 220 . res se nč ne trese . ja z ležaji ko so hin se pr hitri vožnji tud še bolj sliši ampak to mi je res čudn. je pa profil tako grob da je razmak med profilom dobesedno 1 centimeter. če bi mel še kake feltne bi probal z drugimi gumami. teh ne morem vreči stran ker lahko da res ni to krivo. ja tresljajev ni res nobenih edin rahlo se začuti ko se avto ustavlja tam pr 30 na uro .ne da bi treslo ampak čist nežne vibracije na volanu


Nežne vibracije na volanu bi znale bit znak zanič polosovine.
Drugače pa kot so rekli, gume z takim profilom so nasplošno glasnejše.
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Po apr 05, 2010 11:24 am

vuc je napisal/-a:lej te gume k so v smrekco so malo bolj glasne nasplošno sej mogoče se bo pa še unesl
sm mel jest isti problem sem mel gor gume goodyear f1 pa so ble glasne pol sm dal pa gor asimetrične gume je blo pa dobr
če nebi blo dor centriran bi tresl ne pa šumel


ja to na smrekico mam tak filing kot da bi se s traktorjem v dolino spustu v leru. sam da ne tak močno.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Po apr 05, 2010 11:26 am

Vsake gume s smrekco so malo glasnejše.
 
scirocco12
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So avg 29, 2009 6:59 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a scirocco12 Po apr 05, 2010 11:36 am

nevermind je napisal/-a:Vsake gume s smrekco so malo glasnejše.


To je splošno znano! Je pa res, da je lepši profil od asimetričnega. Veliko potrošnikov gleda profil samo vizuelno ne preveri pa karakteristike gume. Eden izmed kazalcev pa je tudi glasnost gume. ;)

Nikoli kupovati gum z očmi in kupovat nizkocenovnih. ;)
Zadnjič spremenil scirocco12, dne Po apr 05, 2010 11:36 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
J`Mavr0
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: To okt 11, 2005 7:25 am
Kraj: Maribor-[okolica]

Napisal/-a J`Mavr0 Po apr 05, 2010 11:36 am

imam TOYO proxes T1R pa je neslišna, pa je vseeno je smrekčast profil.
Imel pa sem težavo z smrekčastim profilom X firme, saj se je slišil zvok...

Preglej če so pravilno namontirane (rotating side...)

Slika

lp;
Jernej
Slika
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Po apr 05, 2010 12:04 pm

scirocco12 je napisal/-a:
nevermind je napisal/-a:Vsake gume s smrekco so malo glasnejše.

To je splošno znano! Je pa res, da je lepši profil od asimetričnega. Veliko potrošnikov gleda profil samo vizuelno ne preveri pa karakteristike gume. Eden izmed kazalcev pa je tudi glasnost gume. ;)

Nikoli kupovati gum z očmi in kupovat nizkocenovnih. ;)


ma niso ti to nizkocenovne. to so bridgestone s 02 ene najboljših gum. z avtom lahko delam karkoli dobesedno je prilepljen na cesto .ampak v zakupu je zgleda ropot tega profila. raje bi videl da so ležaji hin. so cenejši kot gume . moral bom res sprobat kere druge če jih kje dobim na posodbo. drugače ne bo šlo.
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Po apr 05, 2010 12:04 pm

mavro: samo profil po robovih maš tud za F1 :lol: sem zadnjič videl tvoje "gume" :twisted:
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Po apr 05, 2010 12:07 pm

Slika


evo to so moje k jih mam na avtku pa mi se zdijo kot da so plastične. tud nenapumpano bi lahk vozu hehe
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Po apr 05, 2010 12:26 pm

J`Mavr0 je napisal/-a:imam TOYO proxes T1R pa je neslišna, pa je vseeno je smrekčast profil.
Imel pa sem težavo z smrekčastim profilom X firme, saj se je slišil zvok...

Preglej če so pravilno namontirane (rotating side...)

Slika

lp;
Jernej


so pravilno so zmontirane ker imajo tud oznako kako se to natakne
 
Uporabniški avatar
Imbecilus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 05, 2010 12:28 pm

Napisal/-a Imbecilus Po apr 05, 2010 12:34 pm

Moj avto je obut v letne pnevmatike Bridgestone Potenza 225/45-17 pa imam enako nevšečnost kot ti.

Malo sem pregledal teste pnevmatik po internetu in zanimivo, glasnost gum je precej visoka.

Nasvet za oba: Zlizat gume v tej sezoni, drugo leto padejo nove :twisted:
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Po apr 05, 2010 12:38 pm

Imbecilus je napisal/-a:Moj avto je obut v letne pnevmatike Bridgestone Potenza 225/45-17 pa imam enako nevšečnost kot ti.

Malo sem pregledal teste pnevmatik po internetu in zanimivo, glasnost gum je precej visoka.

Nasvet za oba: Zlizat gume v tej sezoni, drugo leto padejo nove :twisted:

pa kako češ jih zlizat v eni sezoni hehe . veš kolk stane ena. v najboljši akciji 142 eur . drugič si bom res kupil dunlop fastresponse .to je bolj tiha gumica
 
Uporabniški avatar
Imbecilus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po apr 05, 2010 12:28 pm

Napisal/-a Imbecilus Po apr 05, 2010 12:44 pm

??? Draga je....

OK, naredi isto kot jaz: DEJ BOL NAGLAS RADIO :-D
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Po apr 05, 2010 1:01 pm

Imbecilus je napisal/-a:??? Draga je....

OK, naredi isto kot jaz: DEJ BOL NAGLAS RADIO :-D


hehe saj ga tud dam naglas. v alfi je kar močna zadeva. hehe preglasi tud hin ležaje
 
Uporabniški avatar
shaq32
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Ne apr 10, 2005 1:15 pm
Kraj: NM

Napisal/-a shaq32 Po apr 05, 2010 1:06 pm

no pri meni se je letos pojavil isto problem kot ga opisuje avtor teme...
Lani pomladi sem montiral nove gume uniroyal rainsport 2, bilo vse ok.
Prejšnji teden jih spet nataknem gor, menjam prve/zadnje (profila še več kot dovolj), in med vožnjo šok, katastrofa, tuli oz. proizvajajo tak čuden zvok, sploh okrog 40-60km/h...
(tiste ki so bile lani zadaj sedaj spredaj tulijo...). Na oko izgledajo še kot nove...

Očitno gre za stopničasto obrabo kolikor berem po netu... Čeprav ti imaš nove...

Še vprašanje glede te stopničaste obrabe... Se to kaj umiri, ko se bodo gume spredaj enakomerno obrabljale? Eni vulkanizerji pravijo da ne, da jih je treba zamenjat...
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Po apr 05, 2010 1:27 pm

shaq32 je napisal/-a:no pri meni se je letos pojavil isto problem kot ga opisuje avtor teme...
Lani pomladi sem montiral nove gume uniroyal rainsport 2, bilo vse ok.
Prejšnji teden jih spet nataknem gor, menjam prve/zadnje (profila še več kot dovolj), in med vožnjo šok, katastrofa, tuli oz. proizvajajo tak čuden zvok, sploh okrog 40-60km/h...
(tiste ki so bile lani zadaj sedaj spredaj tulijo...). Na oko izgledajo še kot nove...

Očitno gre za stopničasto obrabo kolikor berem po netu... Čeprav ti imaš nove...

Še vprašanje glede te stopničaste obrabe... Se to kaj umiri, ko se bodo gume spredaj enakomerno obrabljale? Eni vulkanizerji pravijo da ne, da jih je treba zamenjat...


ni ti to zaradi obrabe. meni skoz dela odkar sem jih namontiral.sam ne spomnim se prejšnjih kako so se slišale k so bile navadn profil. sedaj mam občutek da se včasih sliši bolj včasih manj .verjetno od temperature odvisno. ja od 40 60 je izrazito. sam meni se tud pr sto sliši ker je alfa čisto tiha notri kar se tiče motorja. drugače ne bi niti opazil .če bi se motor slišal ne bi ble gume moteče.
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply Po apr 05, 2010 1:29 pm

Sam sem imel tudi nekoč tele S02 - so zelo glasne. Menim da je težava v gumi.

S03 so bile očutno tišje - boljše.

Lp
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov