Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a ~toMmy~ Pe mar 04, 2016 9:04 am

@mardy: 5 let se mi ne zdi ravno opravičilo, da bi gume postale jajčaste, se luščile ipd. Z avtom sem dobil Potenze mislim da 2009, vglavnem "zelo stare", pa so se presenetljivo dobro obnašale cca. dva tedna pri temperaturah okrog ničle in tudi pri 200 km/h ni bilo nobenega tresenja. Res, da gre za 4motion (Torsen), ampak vseeno tudi na res obupnem, vlažnem asfaltu ni bilo težav. Podobno recimo dobro pregonjena Turanza ER300 zlizana po treh sezonah ni niti malo tresla, na centrirki (za foro sva preverila z vulkanizerjem) pa je pokazalo, da bi treba dodat 5g utež. Razlike v kvaliteti so velike, čeprav tudi "premium" gume postajajo vse večji šrot (vse bolj mehki boki, ni zaščitnih robov ipd.).

Turanze sem imel made in France in made in Poland, pa ni bilo nobene razlike, poleg tega nas pa itak Poljska v gospodarstvu prehiteva po desni špuri, čeprav v praksi, ko potuješ po njej, ni ravno opazit. Zaradi "globalizacije" je težko kaj dosti sklepat po poreklu izdelka, že dolgo se dogajajo na prvi pogled nelogični uvozi/izvozi, nekdo pa že ve zakaj, pa nima nujno veze s kvaliteto.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a mardy Pe mar 04, 2016 12:36 pm

Seveda, ne opravičujem starosti gum za luščenje, bule, itd. Nekako nenapisano pravilo pravi, in kar sem tudi sam ugotovil, da je po 5-ih letih čas ko guma izgubi mehkobo in krivulja vodljivosti in zanesljivosti strmo pade. Govorim za srednji razred pnevmatik, verjamem da je pri višjem kakovostnem razredu ta meja višja.

Odkar pomnim in kar tudi sam vozim, so bile pri hiši Savine, vendar zimske, in ni blo klanca da nebi prišel gor. :). Je pa res da so mehke, in profil dokaj hitro gre, ampak tudi po 7-ih letih ni bilo opaziti bul ali kakršnih koli nepravilnosti. Tudi v dežju ni nikoli bilo problemov, itak so zadnje čase samo še deževne zime.

Ok, vrnimo se k Intensi...

Ja eni še vedno damo nekaj na kar piše Made in Slovenia, je pa res da je globalizacija naredila svoje...

Tukaj je opis glede tega novega modela:

http://blog.netcar.pl/2014/04/07/debica ... -nabywcow/

Slika
 
Opelaš
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če feb 09, 2017 10:24 am

Sava Intensa UHP 2

Napisal/-a Opelaš Če feb 09, 2017 10:50 am

Potrebujem nove letne gume dimenzije 225/45 R17. Trenutno so na avtu pnevmatike Continental SportContact 5 (še originalne), avto pa je Opel Vectra 1.9 CDTI. Glede na majhno število letno prevoženih kilometrov (ca. 10000km) premišljam o nakupu pnevmatik Sava Intensa UHP2. Guma je sicer zelo dobro ocenjena (A za oprijem na mokrem, C za obrabo, pa še tiha je), vendar ne vem, koliko se je pametno zanesti na te ocene in ali bi bilo mogoče vseeno pametno izbrati kakšne boljše (in tudi dražje) pnevmatike. Lepo prosim za mnenja...

Hvala in LP
:D
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a soso Če feb 09, 2017 1:01 pm

Moje 17" so uhp in po dveh sezonah bom moral zamenjati dve gumi. Prevozil z njimi cca. 50000 km, vecinoma AC. Zadovoljen!
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a Locher Če feb 09, 2017 4:02 pm

Imam UHP v dimenziji 225/45/R17 in meni se zdijo več kot ok, sploh za tako ceno. Prej imel Fuldo, ki je bila glasnejša, je pa imela mogoče malce manjšo porabo.
 
Slopeter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če feb 23, 2017 10:50 am

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a Slopeter Če feb 23, 2017 11:05 am

V letošnjem autobild testu so bile (sicer v dimenziji 225/50/17) Sava UHP2, zaenkrat ocenjene v testih zaviranja na suhem in mokrem, kar solidno.

Za letošnji autobild test bo več glede ostalih kategorij znano predvidoma ta vikend.

Lani pa so v adac/amzs testih bile v dimenziji 225/45/17 predhodnica teh UHP2 (SAVA UHP) tudi ocenjene kot priporočljive.

Še kakšna stran za takšne teste je napimer tudi http://www.tyrereviews.co.uk kjer imajo potem iz različnih virov tudi teste in recenzije uporabnikov.

http://www.autobild.de/artikel/sommerre ... 29291.html

https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati ... matik-2016
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov