Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a nevermind So apr 17, 2010 8:20 pm

Pozdravljeni!

Čeprav nisem pristaš gume Sava in sem imel z njimi predvsem negativne izkušnje v preteklosti me
zanima mnenje omenjenih gum v naslovu. Vsi jih hvalijo in kakor mi je znano so bolj nove gume na trgu, no vsaj UHP je.
Na pogled imajo kar ''hud'' profil.
Jih ima kdo nataknjene? Kakšno je obnašanje na mokrem, obraba, glasnost?

Leva je Intensa HP, desna pa Intesna UHP.
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Ne apr 18, 2010 12:43 am

Če bi imela UHP po sredini slike črto, bi bila skoraj kot RE 050A.
Slika
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Ne apr 18, 2010 6:27 am

UHP vem da delajo v Kranju, HP pa na Poljskem.
Več ti ne morem pomagati ker poceni gum več ne kupujem. Včasih mi je med cenejšimi daleč najbolje služila Falken.
 
lukp
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: Če dec 11, 2008 9:38 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lukp Ne apr 18, 2010 7:57 am

Pred 5 leti preden smo prodali prejšneo vozilo smo kupili savo intenso. Dobre gume so bile, boljše kot michelin, ki so bile prej na vozilu. Tudi cena je bila kot za bridgestone. Zdaj se odločam za nakup tako, da pogledam teste gum in kupim najboljše.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Ne apr 18, 2010 9:01 am

Boljše od Michlein. Hja, najbrž je bila stara že 5 let. Baje ratajo hitro trde, jaz nažalost tega na svoji kože ne morem probat. No ja, od kakšne michelin energy bi še rekel, da je boljša. Sva s kolegom z njo driftala po suhi cesti in potem tudi oddriftala, ajooooj. :roll: :mrgreen: Plastik fantastik.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
C4V4L13R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: To jan 16, 2007 8:34 pm
Kraj: Pod Gorjanci

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a C4V4L13R Ne feb 10, 2013 1:03 pm

Kaksne nove izkusnje z UHP?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a hippo Sr mar 13, 2013 2:14 pm

C4V4L13R je napisal/-a:Kaksne nove izkusnje z UHP?

Napišem ko jih dam gor.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a ban Sr mar 13, 2013 2:49 pm

Tukaj je en test autobilda, med njimi tudi sava intensa hp.
http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/dat ... ih-gum.pdf
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a hippo Sr mar 13, 2013 5:54 pm

Med HP in UHP je precej razlike.
 
mašin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: So nov 24, 2012 8:59 pm

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a mašin Pe mar 15, 2013 8:21 pm

pozdravljeni.sam imam ,letos bo druga sezona nameščene pnevmatike sava uhp.215 55 16 xl na alhambri.sam sem zelo zadovoljen z gumami.v dežju so zelo dobre,prav tako po suhem.niso glasne ,poraba goriva je normalna.sam osebno jih priporočam.lp
 
sdkcus76
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Po nov 29, 2010 6:04 pm

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a sdkcus76 So mar 16, 2013 9:58 pm

mašin je napisal/-a:pozdravljeni.sam imam ,letos bo druga sezona nameščene pnevmatike sava uhp.215 55 16 xl na alhambri.sam sem zelo zadovoljen z gumami.v dežju so zelo dobre,prav tako po suhem.niso glasne ,poraba goriva je normalna.sam osebno jih priporočam.lp


Testi kažejo, da so na dežju povprečne, porabijo pa med največ goriva(kar celo ni več zanemarljivo glede na cene. Izračun: http://ec.europa.eu/energy/efficiency/t ... tor_en.htm
No za stanejo pa res le 85€
 
gabrijelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To jul 07, 2015 3:16 pm

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a gabrijelo To jul 07, 2015 3:25 pm

Kupil sem SAVA gume Intensa za Toyota Avensis:
Nikoli vec Savinih gum.Po 10.000km se luscijo in nihce ne odgovarja.Pravijo da je normalno.V mojem zivljenju sem prevozil ze vec kot 2.000.000 km pa takih slabih gum nisem se imel.
Nikoli vec jih ne bom kupil.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a soso To jul 07, 2015 5:03 pm

Sam jih lahko po prevozenih 15000 km zaenkrat samo pohvalim
Zelo tiha guma, oprijem na cesti v mokrem zelo dober prav tako suhem.
Zaenkrat samo +++
AH NI NAM LAHKO!
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a nejc1986 Po dec 14, 2015 9:04 pm

Na xsari picassoju imam intenso hp. V 22t km, od maja do novembra jih je spredaj pobralo 1,5mm, zadaj 0,5mm. 90% moje voznje je umirjene voznje po ac... oprijem ok,pricakujem pa da bo prej ratala trda kot sel profil,kljub veliko km. Skratka presenetljivo ok,me zanima kako bo drugo sezono. Bi pa vseeno kupu raje neko boljso gumo,ampak sem te dobil za 70% cene od sodelovca ,stare 2tedna....
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a mardy Sr mar 02, 2016 10:44 pm

Pozdrav,

Eno vprašanje.... preko priznane spletne trgovine tukaj v SLO sem naročil letne pnevmatike Sava Intensa HP 91H.

Vse lepo in prav, če ne bi šlo za nek "neznan" profil, čisto drugačen od tistega ki ga oglašujejo, in sicer dobil sem desni profil kot kaže na sliki, levi je nasploh vsem znan in se povsod pojavlja.

Slika

Gume so izdelane v 6. tednu 2016, in piše gor Made in France. Da sem sploh našel tak profil na netu, sem moral kar googlat.

A je komu znano zakaj tak profil?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a RedBaron Če mar 03, 2016 3:46 pm

Pošlji mail na sava tires, tam bi skoraj morali vedeti...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a hippo Pe mar 04, 2016 7:06 am

gabrijelo je napisal/-a:Kupil sem SAVA gume Intensa za Toyota Avensis:
Nikoli vec Savinih gum.Po 10.000km se luscijo in nihce ne odgovarja.Pravijo da je normalno.V mojem zivljenju sem prevozil ze vec kot 2.000.000 km pa takih slabih gum nisem se imel.
Nikoli vec jih ne bom kupil.

Zanimivo...
Jaz sem jih imel gor na galaxiju, sicer dimenzijo 225 45 17. Dal sem jih gor 2013, nove, čeprav so bile letnik 2010.
Prvi dve leti je bilo ok (naredil cca 20-25k km z njimi), tretje leto so postale precej trde, malo jajčaste (je včasih treslo) in začele so se luščit. Očitno je problem z zmesjo...
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a mardy Pe mar 04, 2016 7:33 am

Hippo, torej so postale trde ko so bile stare 5 let če prav razumem, da si jih dal gor leta 2013 in so že takrat biel stare 3 leta, vozil pa si jih še 2 leti. No, to je nekako že doba, da se morajo gume zavreči.

Gledal sem na eni spletni strani, da je to nek novi model, ki so ga začeli uvajati z letom 2015. Je pa tako, da so te iz Francije, 16" col pa proizvajajo pri nas.

Je pa ena anekdota iz tega nastala....sodelavec mi je pravil, da je do zdaj vedno dobil Savine gume Made in Poland. Potem pa je nekje zvedel in gume naročil v nemčiji, in dobil Made in Slovenia, identične gume. Očitno si slovenci tudi tukaj znamo pljuvati v skledo, vse kar je dobro gre na sever, a za nas "Balkance" pa je dobro vse kar je z vzhoda....

No, upam da mi bodo služile.... :roll:
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a noj Pe mar 04, 2016 8:42 am

mardy je napisal/-a:Je pa ena anekdota iz tega nastala....sodelavec mi je pravil, da je do zdaj vedno dobil Savine gume Made in Poland. Potem pa je nekje zvedel in gume naročil v nemčiji, in dobil Made in Slovenia, identične gume. Očitno si slovenci tudi tukaj znamo pljuvati v skledo, vse kar je dobro gre na sever, a za nas "Balkance" pa je dobro vse kar je z vzhoda....
:roll:


Preveč anekdot se rodi ob pivo za šankom. Določene dimenzije Savinih gum so narejene na Poljskem (manjše dimenzije), večje pa pri nas. Potem maš pa vmesne dimenzije, kot npr. 195/65/15, ki jih delajo pri nas in na Poljskem. In vulkanizerji dobijo oboje. Potem pa odvisno, kere ti gor dobiš. Če maš pa željo po naših, pa ti bodo po mojih izkušnjah tudi pri vulkanizerju ugodili, če so dobili pošiljko obojih ;) To z Nemčijo je pa samo naključje, da so naše iz kupa vzel ;)
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Mnenja o Sava Intensa HP in Intensa UHP

Napisal/-a hippo Pe mar 04, 2016 9:02 am

mardy je napisal/-a:Hippo, torej so postale trde ko so bile stare 5 let če prav razumem, da si jih dal gor leta 2013 in so že takrat biel stare 3 leta, vozil pa si jih še 2 leti. No, to je nekako že doba, da se morajo gume zavreči.

Gledal sem na eni spletni strani, da je to nek novi model, ki so ga začeli uvajati z letom 2015. Je pa tako, da so te iz Francije, 16" col pa proizvajajo pri nas.

Je pa ena anekdota iz tega nastala....sodelavec mi je pravil, da je do zdaj vedno dobil Savine gume Made in Poland. Potem pa je nekje zvedel in gume naročil v nemčiji, in dobil Made in Slovenia, identične gume. Očitno si slovenci tudi tukaj znamo pljuvati v skledo, vse kar je dobro gre na sever, a za nas "Balkance" pa je dobro vse kar je z vzhoda....

No, upam da mi bodo služile.... :roll:

Gume so bile nove in nevožene, vendar stare 3 leta, ko sem jih gor nataknil. V starosti 5 let (3 sezona vožnje) so se začele lupit pa ratale so trde.
To vsekakor ni normalno, ker sem imel na enem audiju gor Dunlop gume stare 7 let, pa so bile še precej mehke in profil je bil v nulo. Je kar scary ko vidiš da ti trga gumo s profila dol...
Govora je o UHP modelu.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov