Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a Doche To okt 02, 2012 10:10 pm

f.taunus je napisal/-a:
4vale6 je napisal/-a:
Doche je napisal/-a:Ne moreš ti kar na random dajat gor vseh možnih dimenzij, ki bojo odstopale do 2%.. vse je treba homologirat. Zdaj al s felnami in primernim tuvom ali pa kot je dobil odgovor, da naj naredi.

Ja itak da ne moreš dajat po lastni volji gor, to razumem. Ne razumem pa kako 20" neke neoriginal feltne pa 225 30 bla bla gume bi pa lahko ti homologiral, za to pa ne rabmo uvoznika klicat. wtf sej to so jeklene feltne 15" gor?!. Jst sm mislu da greš lahko (probat) homologirat kar koli, ti pač pogledajo in če je po predpisih je OK in vpišejo, ne pa da že takoj rečejo da to pa negre.

Gledal sem pa tukaj: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
Piše pa za hitrost da narobe kaže 2%, sem se zmotil. Razlika v premeru je kar 13mm -> to je precej. ok ampak to mi je zdaj že vseeno. Meni ni jasno kako da z original feltnami ne moreš homologirat neke dimenzije?

Ker je proizvajalec z njimi opravil testiranja zgolj za dimenzije, ki so potem tudi serijsko dovoljene. Misliš da so na TÜV-u nekih alu platišč kar tak nametane gor neke dimenzije gum? Za vse te dimenzije, ki so na določenih platiščih navedene kot dovoljene, je proizvajalec platišč opravil vsa potrebna testiranja.


Točno tako. Neoriginal platiša so testirana in se pridobi vse iz strani proizvajalca in za tem proizvajalec stoji. A misliš, da ti bo tam preglednik na homologaciji zagovarjal morebitno nesrečo ali karkoli kar ne bo tovarniško odobreno. Sem dal to skozi in pač žal je tako. Postavi se v vlogo preglednika. Na podlagi česa on zagovarja da to dejansko paše na vozilo?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a DePalmo Pe nov 09, 2012 12:58 pm

Torej, še vedno ni uspeha z homologacijo dimenzij.

Na 406 Coupeja bi rad spravil 195 65 R15 dimenzijo, za limuzino in karavana je ta dimenzija odobrena, za kupeje pa ne. Še bolj zabavno pa je ker bi to rad spravil na original feltno...

Kar sem poizkušal do sedaj:
- pridobiti potrdilo o ustreznosti dimenzije na uradnem uvozniku - ni bilo sreče, imajo samo eno dimenzijo v bazi,
- pridobiti drugi certifikat z vsemi številkami identičnimi - sem ga dobil nakar izvem da ni dober ker mora biti TUV prav od teh felten ki so gor na avtu, ne kar od enih (info. iz Avto Krka),
- pridobiti TUV certifikat od original platišč - dobil od uradnega uvoznika (sem še sam presenečen) a te dimenzije ni notri, je pa ena zelo eksotična ki je nikjer ne najdem v prodaji (225 50 R15 - ne, se nisem zatipkal in sem pogledal če je v prodaji samo iz firbca).

Še kak predlog? Nekdo je navajal naj malo pobrskam kako se da. Zasledil sem samo da se pač dokument ponaredi. Sej, misel je dobra in bi zlahka prišel čez, ampak kaj pa če tam majstr malo posumi in odidem z položnico o ponarejanju uradnih listin (in nehomologirani dimenziji)?
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a Doche Pe nov 09, 2012 1:55 pm

A ma kak dokaz, da si ponarejal? Tak TUV si dobil in s tem si šel do njega. Če pa ne uspe, pač ne uspe. Edino je potem, da najdeš felne s papirji in s željeno dimenzijo, si sposodiš, namontiraš, homologiraš, potem daš pa gor original felne z gumami.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov