Uporabniški avatar
ludvik
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Po okt 09, 2006 3:23 pm

Homologacija pnevmatike

Napisal/-a ludvik Ne maj 02, 2010 9:39 pm

Vprašal bi ,če je že gdo homologiral samo pnevmatike drugih dimenzij,kot je napisano v homo.kartončku.In sicer jaz bi na moj klio rs homologiral pnevmatike 195 45 16,orginal pa so 205 45 16.Na Lpp so mi povedali da moram dobit nek dokument pri uradnem zastopniku za renault -slovenija,kaka pnevmatika lahko gre na moj avto.No jaz sem lepo pozval in oni pa so mi zatrdili ,da moram kupit platišča v glavnem z dokumenti,kjer piše kake pnevmatike lahko grejo na tisto felno.Jaz se pravi na orginal felno od cliota nemorem homologirat druge pnevmatike?Nič mi ni jasno.A je že gdo mel kak tak primer? :? :xHvala
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Ne maj 02, 2010 9:43 pm

Naredi tako kot so ti ovedali na LPP-ju.
Potrebuješ TUV certifikat od platišč oz. potrdilo od uradnega zastopnika vozila, da omenjena dimenzija ustreza za tvoje vozilo. Nato greš na LPP in to vpišeš v homo. kartonček.
Če pa navedene dimenzije ni na TUV-u oz. ne dobiš potrdila ne moreš nič.
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a myster Ne maj 02, 2010 9:46 pm

ludvik je napisal/-a:Vprašal bi ,če je že gdo homologiral samo pnevmatike drugih dimenzij,kot je napisano v homo.kartončku.In sicer jaz bi na moj klio rs homologiral pnevmatike 195 45 16,orginal pa so 205 45 16.Na Lpp so mi povedali da moram dobit nek dokument pri uradnem zastopniku za renault -slovenija,kaka pnevmatika lahko gre na moj avto.No jaz sem lepo pozval in oni pa so mi zatrdili ,da moram kupit platišča v glavnem z dokumenti,kjer piše kake pnevmatike lahko grejo na tisto felno.Jaz se pravi na orginal felno od cliota nemorem homologirat druge pnevmatike?Nič mi ni jasno.A je že gdo mel kak tak primer? :? :xHvala


OFF:vem da se me ne tiče...
sam ti se misliš z clio RS-om vozit z ožjimi gumumami. upam da dobr veš, da imaš potem dosti slabši stik z cesto...ne pozna se sam pri pospeševanju...tudi pri zaviranju in pri ovinkih. gume so pa edini stik z cesto.upam da ne misliš bencina šparat na ožjih gumah, ker je nesmiselni in neumno. že 205 gume za RS-ko so mi "ozke"
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
mihhec
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: To apr 03, 2007 9:30 pm

Napisal/-a mihhec Ne maj 02, 2010 9:49 pm

Tako kot o ti povedali na LPP-ju, moreš pridobit potrdilo od renault slovenija, katere dimenzije pnevmatik ustrezajo za tvojega cliota RS. Ker jaz sem imel isti problem na corsi C, ker sem hotel homologirati originalno platišče od corse GSi. In so mi dali na avtotehni vis potrdilo, katere dimenzije pnevmatik ustrezajo moji corsi, in sem nato brez problema homologiral platišče(originalno) in seveda vse vrste dimenzij pnevmatik za moj avto.
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Napisal/-a BraaZ Ne maj 02, 2010 9:54 pm

:D
Postopek za homologacija pnevmatik:
1). Pridobi TUV za svojo dimenzijo pnevmatik in tip avtomobili
2). Odideš na LPP in predaš dokumente
3). Pregledajo ti avto, če je ustrezno
4). Po pošti prejmeš (jaz sem čakal 14dni) kartonček.
5). Greš na pivo :D :D
 
Uporabniški avatar
ludvik
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Po okt 09, 2006 3:23 pm

Napisal/-a ludvik Ne maj 02, 2010 10:29 pm

Zakaj rabim jaz kake papire za orginal platišča?To mi ni jasno.Zdaj zaradi tega naj kupim nova platišča?
Za Myster pa bi tole rekel.Važna je kvaliteta pnevmatike ne tolko širina.Širina pnevmatike je" nujno zlo" bi lahko rekli temu.Slaba pnevmatika širine naprimer 205 lahko ma slapši oprijem kot kaka kvalitetnejša185.Veliko pa je tudi odvisno od nastavitev podvozja.Jaz sem se malo več poigral z koloteki z nagibi in špurami.
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Napisal/-a BraaZ Ne maj 02, 2010 10:36 pm

Papirje oz TUV moraš dobiti kot dokazilo, da so bile pravilno testirano za tvoj avto in so skladne oz. varne. To potrjuje TUV certifikat.
Vse to je le za varnost vseh v prometu in se s tem MOČNO strinjam. Kako bi zgledalo, če bi se veliko ljudi odločalo za "domač" tuning. Potem bi na avtocesti pri 130 KMH dobil "HOME MADE" spojler v spredno steklo. Ne strinjam se pa z visoko ceno homologacij.

Lp Miha
 
Uporabniški avatar
mihhec
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: To apr 03, 2007 9:30 pm

Napisal/-a mihhec Ne maj 02, 2010 10:44 pm

Ne rabiš kupovati novih platišč. Na renault slovenija naj ti izdajo samo potrdilo, kjer piše da pnevmatike 195/45/16 ustrezajo tvojemu Cliu RS in tisto neseš na lpp pa naj ti vpišejo v homologacijski kartonček. Samo ta potrdila zelo neradi izdajajo :D
 
Uporabniški avatar
ludvik
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Po okt 09, 2006 3:23 pm

Napisal/-a ludvik Ne maj 02, 2010 10:53 pm

BraaZ je napisal/-a:Papirje oz TUV moraš dobiti kot dokazilo, da so bile pravilno testirano za tvoj avto in so skladne oz. varne. To potrjuje TUV certifikat.
Vse to je le za varnost vseh v prometu in se s tem MOČNO strinjam. Kako bi zgledalo, če bi se veliko ljudi odločalo za "domač" tuning. Potem bi na avtocesti pri 130 KMH dobil "HOME MADE" spojler v spredno steklo. Ne strinjam se pa z visoko ceno homologacij.

Lp Miha

Ali felne so original tovarniške za rs clio kupljene z avtom.In tip na reno -slovenija pravi da lahko grejo le te gume na felno, se pravi 205 45 16.To mi ni jasno.Se pravi ,če kupim makar nove felge bom lahko montiral samo eno dimenzijo gum na to felgo?Vidi se kaki pišejo pri nas zakone.Včeraj je asfaltiral cesto,danes pa bo že minister za promet.Naprimer zadnjič sem glih zasledil en primer v Nemčiji.Tip je doma naredil neke spojlere(res so ble vsaj vizuelno za nič)odpeljal se je nato na njihovo DEKR-o,tam so pogledali če je iz vredu materjala in če je vredu montirano in žeje dobil papirje.Prinas pa je živa katastrofa. :twisted:
 
yugof1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe okt 15, 2010 10:30 am
Kraj: okolica Krškega

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a yugof1 To jan 25, 2011 1:44 pm

Eno vprašanje glede pnevmatik.

V homologaciji imam napisano dimenzijo 205/55/16 91V (do 240 km/h)... Sedaj me pa zanima ali je potrebno isto dimenzijo in nosilnost samo hitrostni razred bi bil 91H (do 210 km/h)??? Namreč gume tega hitrostnega razreda so cenejše??? Avto je pa peugeot 307, 2.0 Hdi, 90 konjev... Max hitrost je okol 180 km/h.
Pa poznam primer, ko so policisti napisal kazen zaradi neprimernega hitrostnega razreda.

Hvala za odgovore

Lp, Matic
 
Uporabniški avatar
^^[LuKa]^^
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne nov 22, 2009 12:32 am
Kraj: Maribor

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a ^^[LuKa]^^ To jan 25, 2011 2:07 pm

yugof1 je napisal/-a:Eno vprašanje glede pnevmatik.


Pa poznam primer, ko so policisti napisal kazen zaradi neprimernega hitrostnega razreda.

Hvala za odgovore

Lp, Matic



sej pa si že sam odgovoril :D lahko kupiš cenejše gume in upaš da se policaj nebo pikno v to. Ali pa kupiš dražje gume pa ni straha pred policaji :D
\m/ metal heart is hard to tear apart \m/
 
yugof1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe okt 15, 2010 10:30 am
Kraj: okolica Krškega

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a yugof1 To jan 25, 2011 2:27 pm

:)

Zanima me, če se sploh da homologirat drugi hitrostni razred?
 
schik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe jan 16, 2009 9:16 am
Kraj: Črnomelj

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a schik Sr jan 26, 2011 1:23 pm

Pomoje da ne, ker drugače bi že bil homologiran.
Live to ride, ride to live.......
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a dejan19 Sr jan 26, 2011 5:55 pm

Mene zanima kaj si rešil z homologacijo gum na originalnih platiščih.
 
yugof1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe okt 15, 2010 10:30 am
Kraj: okolica Krškega

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a yugof1 Pe jan 28, 2011 10:34 am

Glede homologacije hitrostnega indeksa sem izvedel naslednje.

Samo hitrostnega indeksa se ne da homologirat kr tko na lepe oči. Rabil bi TUV certifikat od platišč in šele na podlagi tega bi se videlo, če se da homologirat- ni ziher.

Ko bom marca kupoval letne gume bom ziher vzel 91V in se tko izognil komplikacijam pri policajih...

lp, Matic
 
mohha53
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če apr 28, 2011 3:01 pm

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a mohha53 Če apr 28, 2011 3:10 pm

Upam, da sprašujem na pravem mestu.

Vozim R Clio 1,5 d, uporabljam originalna lita platišča dimenzije R15, v priloženih papirjih so svetovane pnevmatike dimenzij 185/55 R15 in 175/60 R15. Zgolj iz praktičnih/finančnih razlogov bi rad nabavil pnevmatike dimenzije 195/50 R15, te so namreč v povprečju vsaj 25% cenejše (???).

Torej, ali je to mogoče, kako ukrepati, kam se obrniti, koliko so stroški okvirno...

Za odgovor se zahvaljujem.

Miha
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a denko4 To maj 03, 2011 8:40 pm

Jaz ti priporočam da to narediš, ker se ti že pri nakupu štirih pnevmatik te dimenzije izplača homologacija, pa še za pivo ti ostane :-P

Najlažje je, če ti nekdo posodi platišča z to dimenzijo pnevmatik in TUV-om za tvoj avto se odpelješ na Avto Krko (LPP, RTI) in jih homologiraš.

Drugače pa če se ne sekiraš preveč glede tega, jih pa ne homologiraš, saj policaji praktično nikoli ne gledajo dimenzij pnevmatik. Probleme bi imel mogoče pri kakšni nesreči ali čemu podobnem.
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a 4vale6 Po jun 13, 2011 4:13 pm

Mene tudi nekaj zanima glede homologacije. Vozilo je golf V, vpisano imam dimenzijo 225 45 17, ker pa je to po mojem prevelik "valer" za 90 konjskega tdi-ja, sem razmišljal o dimenziji 205 50 17. Odstopanja je nekaj malega, sodeč po nekem spletnem kalkulatorju za gumo, ki sm ga najdu. Zanima me koliko je cena homologacije, pa tudi če bo ta dimenzija kaj bolj prijazna konjenici mojega avta.
Hvala!
 
Uporabniški avatar
mihhec
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: To apr 03, 2007 9:30 pm

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a mihhec Po jun 13, 2011 4:47 pm

Se mi zdi, da je cena homologacije nekaj čez 30€. Sicer pa dimenzija bo mogoče malo prijaznejša do tvojega avtomobila, če bi gledali na širino pnevmatike. Sicer pa cena ne bo toliko prijazna do tvoje denarnice, ker cene gum za dimenzijo 205/50/17 niso lih najlepše, razen kakšnih čunga lunga pnevmatik :D Jaz bi na tvojem mestu ostal na dimenziji 225/45/17.
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Homologacija pnevmatike

Napisal/-a 4vale6 Po jun 13, 2011 5:27 pm

Ja opazil sem do so gume vsaj 10% dražje, sam to bi še nekako šlo (kupoval bi nekje v rangu 100-120eur), pri 17" me najbolj skrbi da bo avto ratal še bolj len, skratka več kot izgled mi pomenijo preformansi (vsaj dokler ga še ne peljem na čipanje). Razum mi že itak skozi govori "205 55 16" bo čist zadost :roll:
Zanimiva mi je cena: 60eur po komadu za original platišča VW, zato sploh pogledujem za 17".
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov