slatki11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr feb 11, 2009 9:43 pm

KATASTROFA Z UVELJAVLJANJEM GARANCIJE!!!-MIMO VRSTE

Napisal/-a slatki11 Po maj 03, 2010 9:03 pm

Lep pozdrav

Ker vsi tako lepo hvalijo nakup pnevmatik preko mimo vrste mislim, da je moja dolžnost, da malo povem svoje izkušnje.
Prejšnje leto kupil 4 krat fulda carrat progresso 185/65R15 in sprva bil zelo zadovoljen.
Malo preden sem kupil nove 4 zimske gume sem opazil, da mi trese volan in ker sem tako ali tako moral namestiti zimske nisem obračal pozornosti, da bi bilo kaj lahko narobe pri letnih.
Zima je mimo in ko sem ponovno namestil letne alu fegne z že zmontiranimi fuldami mi je spet začelo tresti. Šel na AMZS in so prvič centrirali in garantirali da bo bolje;nič od tega; drugič bolj podrobno pogledali in videli, da je ena guma čist fuč.
Drot ali dret ven pogledal s starni in guma jajčasta.
Klical sem na mimo vrste oni me samo odpikali na fulda Slovenijo, oni naprej itd...
V glavnem. Sedaj moram dve novi gumi kupit, da bo profil enak in glede na to, da sem kupil gume preko interneta me vsi kamor me pošljejo odpikajo češ, kaj pa kupuješ gume preko neta.
Nasvet: Res da so ceneje; a ko je potrebno uveljavljat garancijo te pride še dražje kot da bi kupil gume pri najbližjem vulkanizerju!
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Napisal/-a black Po maj 03, 2010 9:10 pm

Pri znancu, ki ima popolnoma iste pnevmatike, le da so 14'' so na vseh štirih dokaj novih pogledali drati ven in seveda bulaste so bile tudi vse...
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Po maj 03, 2010 9:14 pm

Daj poglej ali so made in Slovenia :?:
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: KATASTROFA Z UVELJAVLJANJEM GARANCIJE!!!-MIMO VRSTE

Napisal/-a NejcZ Po maj 03, 2010 9:20 pm

slatki11 je napisal/-a:Lep pozdrav

Ker vsi tako lepo hvalijo nakup pnevmatik preko mimo vrste mislim, da je moja dolžnost, da malo povem svoje izkušnje.
Prejšnje leto kupil 4 krat fulda carrat progresso 185/65R15 in sprva bil zelo zadovoljen.
Malo preden sem kupil nove 4 zimske gume sem opazil, da mi trese volan in ker sem tako ali tako moral namestiti zimske nisem obračal pozornosti, da bi bilo kaj lahko narobe pri letnih.
Zima je mimo in ko sem ponovno namestil letne alu fegne z že zmontiranimi fuldami mi je spet začelo tresti. Šel na AMZS in so prvič centrirali in garantirali da bo bolje;nič od tega; drugič bolj podrobno pogledali in videli, da je ena guma čist fuč.
Drot ali dret ven pogledal s starni in guma jajčasta.
Klical sem na mimo vrste oni me samo odpikali na fulda Slovenijo, oni naprej itd...
V glavnem. Sedaj moram dve novi gumi kupit, da bo profil enak in glede na to, da sem kupil gume preko interneta me vsi kamor me pošljejo odpikajo češ, kaj pa kupuješ gume preko neta.
Nasvet: Res da so ceneje; a ko je potrebno uveljavljat garancijo te pride še dražje kot da bi kupil gume pri najbližjem vulkanizerju!


Jaz imam z mimovrste same dobre izkušnje. Ko sem uveljavljal garancijo za nek računalniški del kateri je bil mesec pred iztekom garancije, in nisem imel ne računa, ne garancijskega lista, so mi oboje poslali po pošti, da sem potem lahko uveljavljal garancijo, tako da.. ;)
 
Uporabniški avatar
Cruisin
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: Pe feb 20, 2009 11:03 am

Napisal/-a Cruisin Po maj 03, 2010 9:40 pm

Če imaš račun in če od nakupa ni minilo dve leti uveljavlja stvarno napako...
 
slatki11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr feb 11, 2009 9:43 pm

Napisal/-a slatki11 To maj 04, 2010 6:03 am

Verjamem, da je vse lepo napisano na računu glede garancije, ampak še zdaleč ni tako.
Danes grem na Vulco, kamor so me ponovno poslali in bom videl kako bo.
Vsi znanci mi pravijo naj ne gledam testov in naj kupim good year ali michelin in se to ne bo zgodilo in izgleda da imajo prav.
Vseeno pa dandanes ti še mercedes in bmw crkneta kaj ti pol guma ne bi zatajila:(

Hvala za odgovore in upam na najboljše!
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek To maj 04, 2010 9:36 am

zato pa jaz ne kupujem gum preko spleta. pri enem večjih vulkanizerjev v mb menjavam in kupujem vse gume. Tudi sam mi je rekel, kupi preko interneta ni problema, samo pazi se glede morebitnih reklamiranj. Še vedno do zdaj sem s handlanjem prišel pri njemu na ceno +5eur po gumi kot je na spletu, zato niti ne razmišljam o nakupih preko spleta.

sicer pa furam v dimenziji 195/65/15 fulde zimske in letne in v dimenziji 225/35/19 in same dobre izkušnje, v bistvu sem impresioniran nad tihostjo, lastnostmi in obrabo .. morem pa povedat da ne divjam z avti.
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik To maj 04, 2010 10:52 am

Ne kvasit neumnosti prosim vas, do sedaj sem kupil že ne vem koliko gum (sebi zimske, ženi letne in zimske, fotru zimske) preko interneta pa nikoli nobenega problema. Glede na napisano gre za napako na izdelku in nakup preko interneta nima tu nobene veze. Ti samo vztrajaj, naj se oni in Fulda Slovenije med seboj dogovorijo kakor vejo in znajo, sicer se obrni na zvezo potrošnikov.

Sicer pa imam tudi sam problem pri letnih gumah, ki so prišle z avtom (prva vgradnja), po 4 letih so postale malo jajčaste in mi tudi trese avto nad 130 km/h. Sem spraševal vulkanizerja, ki mi je že drugič centriral gume, če je to odvisno tudi od zimskega hranjenja gum. Pa se dobil odgovor da bolj od same izdelave...

Skratka, drugo leto na pomlad kupim nove letne ravno tako preko spleta. BTW: kupoval sem preko več ponudnikov.

Lp
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Napisal/-a a4 To maj 04, 2010 12:02 pm

v bistvu si jih ti nekaj časa vozil, in malo preden si jih vzel dol je že bilo kao nekaj narobe, ko si jih pa gor dal pa so bile spet slabe ?

torej 2x pri menjavi vulkanizer ni nič opazil ?


če so bile v času nakupa gume ok, pol si jih lahko ti uničil na cesti

ne razumem zakaj je zdaj trgovina kriva če so oni samo posredniki. normalno da te pošljejo k proizvajalcu
 
p206cc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Sr okt 22, 2008 10:23 am

Napisal/-a p206cc To maj 04, 2010 1:38 pm

Pozdravljeni

po Zakonu o varstvu potrošnikov:

16. člen

(1) Za blago iz prejšnjega člena mora proizvajalec ali prodajalec ob sklenitvi prodajne pogodbe izročiti potrošniku garancijski list, navodila za sestavo in uporabo in seznam pooblaščenih servisov. Pri tem je dolžan zagotoviti pooblaščeni servis, razen če sam ne opravlja te dejavnosti.
(2) Pooblaščen je tisti servis, ki ima veljavno pooblastilo proizvajalca, da lahko izvaja servisna dela na proizvodih in ima sklenjeno pogodbo za dobavo originalnih rezervnih delov.
(3) Garancijski list mora biti za potrošnika lahko razumljiv. Kadar je izdelek namenjen prodaji na ozemlju Republike Slovenije, mora biti garancijski list v celoti v slovenskem jeziku.
(4) Proizvajalec je dolžan zagotoviti popravilo in vzdrževanje izdelka, za čas garancijskega roka oziroma njegovega podaljšanja brezplačno, po poteku le tega pa proti plačilu tako, da servis opravlja sam ali ima sklenjeno pogodbo o servisiranju z drugo osebo.
(5) Tudi po preteku garancijskega roka je proizvajalec dolžan potrošniku zagotavljati vzdrževanje, nadomestne dele in priklopne aparate.
(6) Pravice iz garancije lahko potrošnik uveljavlja tudi proti prodajalcu.


Torej vam svetujem, da na podlagi šestega odstavka 16. člena mirno vztrajate pri prodajalcu (mimovrste) in naj oni pošiljajo vaš gumo okoli. Sicer bo to vzelo več časa vendar vam bodo prihranjene poti.

lp
 
slatki11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr feb 11, 2009 9:43 pm

Napisal/-a slatki11 To maj 04, 2010 9:33 pm

Hvala za nasvete.
Itak, da bom uveljavljal garancijo.
Vseeno sem tako ali tako podlegel.
Ker je ena šla sem moral sedaj dve novi kupit in j... ga.
Pač ne gre vse kot bi lahko.
Ne sekiram se tok za dnar kot pa da se obnašajo kot amaterji.
Tut sam se prodajalec in vedno poskušam, da je stranka happy.
Sm kupu nove dve good year-malo dražje kot fulda(sem non stop na cesti in se ne smem zaj....) pri Vulco NM. On poslal naprej gumo na testiranja in mi bodo sporočili kako in kaj, ampak ko je vidu gumu je reku, da je očitno da je guma s ,,felerjem,,.
Dokler mu nism reku, da bom dve nove pri njemu kupu me tut niti mal ni jemau resno.
Verjamem da vsi hočejo nekaj zaslužit, ampak lepo te prosim, res ne vejo, da vsak dober glas seže v deveto glas in da ne bojo dolgo v biznisu če bo tako.

Hvala in želim vse manj reklamiranj!
 
Felee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Če nov 12, 2009 2:10 pm

Napisal/-a Felee Sr maj 05, 2010 11:47 am

Mimovrste so fail

Slika
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Napisal/-a Cornelius Sr maj 05, 2010 6:28 pm

Moj nasvet ti je usedi se v avto, odpelji se v centralo
tam nekje na Gorenjskem, pripelji im obe gume ne sam eno,
prinesi jih notri in tam pusti. Le povej jim, NE ZANIMA ME
KDO IN KAKO> OD vas sem jih kupil in hocem kvalitetne gume
za moj denar.
Ocito ne gre na lep nacin, veckrat sem tudi sam moral tako
resevati se bolj resne zadeve ker ocitno mislijo ce mi vsi imamo
zelo zelo radi banane, da smo opice ce oni glumijo cuvaje v ZOO-ju?

Tvoja pravica je da dobis za svoj denar kvalitetno robo.
Pejd to direktorja ne se sploh meniti z salter bejbami in ostalimi.
Pusti im tam gume, povej jim, dostavo novih na vase stroske
na moj naslov ce ne boste prejeli taksno anti reklamo, da Vam
bo zal, da nategujete ljudi. Res je niso vedeli bi rekli...aha
prodajajo ONI robo in so je dolzni pregledati in testirati.

Ne zanima te samo MIMO VRSTE napadi ker so oni tebi prodali.
Od njih zahtevaj nove ne glede na vsa sranja in garancije ki ti jih
samo kopirajo in to tako bedno in jadno, da komaj vidis, ker sparajo
na tonerih.

Srecno in ne pusti se im zajebavati. DAnes v teh casih kupec ni kralj,
temvec BOG.

Pozdrav.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Sr maj 05, 2010 6:40 pm

Meni tudi tresejo fulda gume, sicer zimske, tako da nikli več fuldo. Drugače pa pokliči na 04 515 3732 ..Jerala Dušan iz Virmaš..oni ti bojo znali pomagat.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
slatki11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr feb 11, 2009 9:43 pm

Napisal/-a slatki11 Če maj 06, 2010 8:56 pm

Hvala za nasvete.
Sem dva dni nazaj kupu dve novi good year pri vulcotu v Nm.
Zakaj?Ker sem odvisen od avtomobila in se ne morem zaj...s takimi po AC da mi ktero raznese in potem grem jst rakom žvižgat.
Ono so poslali na reklamacijo in upam, da dobim nazaj vsaj tist denar za eno, da mi malo olajša živce. Kot sem prej reku, ni mi sam zarad dnarja, ampak zarad odnosa.
Hvala in res nkol več prek neta nebom kupu stvari na katere se odvisen od njih.
Ne da že takoj pluvam po fuldi, ampak sem kupu good year efficient grip in nism nč testov brau in tako naprej ker je bla fulda carat progreso 2009 najboljša na testu al druga, leta 2010 pa predzadnja.Halo-če ni to vse en nateg.
Že če samo od blizu pogledam good year je navzven čist drugačna od fulde,ne po prosilu al kaj takšnega, ampak kot da je iz drugega materiala narejene.
Druga tehnika al kaj takšnega.
A je že kdo kaj takšnega opazil?
Seveda se je tudi na ceni to poznalo:)

Lep večer želim vsem.
 
Marjan12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne mar 11, 2018 7:28 pm

Re: KATASTROFA Z UVELJAVLJANJEM GARANCIJE!!!-MIMO VRSTE

Napisal/-a Marjan12 Če jun 28, 2018 9:43 pm

Katastrofa Vulco servisi v Sloveniji.
Opravljal popravilo pri Vulco servisu predhodno pred popravilom znajo vse od obljub in do visokega računa naprej ne znajo nič več niti normalnega dialoga. Povzročili večjo okvaro na vozilu.
Imel zelo zelo slabo izkušnjo!
Sedaj vozim samo še na pooblaščeni servis in pika.
Lep pozdrav vsem ki hočejo kaj privarčevati!
V življenju pač ni bližnjic!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: KATASTROFA Z UVELJAVLJANJEM GARANCIJE!!!-MIMO VRSTE

Napisal/-a TrijoAdijo Pe jun 29, 2018 6:33 am

Dej ne s***! Pooblaščenci v SLO so itak podn od podna.Jest pr pooblaščencih tu pa tam kupim kak specifični material, da bi jim pa dal avto / motor šraufat....ahahahaha,sej pa nism fukjen :D
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: KATASTROFA Z UVELJAVLJANJEM GARANCIJE!!!-MIMO VRSTE

Napisal/-a tomzzi Pe jun 29, 2018 8:04 am

Ne pretiravaj. Tudi jaz samo še na pooblaščenca vozim.
Imel velike probleme z zavorami pri kao "priznanem" mehaniku oziroma prav servisu zavor.
Naredil nič potem pa še priznal ni napake.
Na pooblaščencu je bila napaka odpravljena v roku pol ure največ. Res pa, da za ene 30-40% višje cene.
Se je pa splačalo. Nobenih problemov.
Z rednimi servisi pa tudi nobenih problemov.
Pa vozim na ta servis že vsaj 15 let.

Tudi če potrebujem nadomestni ni problema.
Pač redna stranka.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: KATASTROFA Z UVELJAVLJANJEM GARANCIJE!!!-MIMO VRSTE

Napisal/-a chad Pe jun 29, 2018 9:24 am

Na koncu si napisal, da je bolje gume kupiti pri najbližjem vulkanizerju. Kaj bo pa vulkanizer? vulkanizer je isto prodajalec kot mimovrste ali kdo drug. Garancijo zagotavlja proizvajalec, ki jo uveljavljaš ali preko prodajalca in se on zate obrne k uvozniku ali pa greš sam direktno preko uvoznika urejat. Garancije ne nudi niti prodajalec niti uvoznik, je samo posrednik storitve. Nekdo je uvoznik fulda gum, ne pridejo same od sebe na naš trg.
Bi se pa mimovrste kot dober prodajalec lahko zavzel za svojo stranko. Verjetno si naletel na kakšno nonšalantno, leno študentko, ki z odprtim instagram, fb, tinder, snap... čaka, da osem ur mine po najmanjši liniji odpora - tako da tvojo izkušnjo bi jaz na kakšen oddelek za pritožbe sporočil. Gume ti mora pa uvoznik zamenjat, on potem s proizvajalcem poračuna.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov