BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Pnevmatike Toyo (Prosim za Vaše izkušnje)

Napisal/-a BraaZ Če sep 30, 2010 5:17 pm

Lep pozdrav

Torej, ker BG Potenza grejo počasi oz. so skoraj na koncu sem se odločil kupil nove letne pnevmatike. Trenutno se odločam med:

1). Toyo Proxes T1R 195/50 R15

2). Toyo PXR-1R 195/50 R15

Zanima me Vaše izkušnje z njimi (Oprijem, obraba in seveda kako se obnašajo v različnih vremenskih razmerah)? Kako ste zadovoljni z njimi....
Najbolj me trenutno mikajo Toyo PXR-1R 195/50 R15 za katere me zanima, če so sploh homologirane za cestno uporabo.

Vljudno prosim mnenja. Lahko pa predlagate tudi kakšne druge pnevmatike.

Lp Miha
Slika
 
Uporabniški avatar
J`Mavr0
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: To okt 11, 2005 7:25 am
Kraj: Maribor-[okolica]

Napisal/-a J`Mavr0 Če sep 30, 2010 5:48 pm

Vozim letne že 2 sezoni cca 30k (215/45R17) prevoženih,
profila je še za dobro sezono. Držijo odlično, hitro se zagreje.

Pa presenetila me je na mokrem v pozitivnem smislu.

Same pohvale
lp;
Jernej
Slika
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Napisal/-a BraaZ Če sep 30, 2010 5:56 pm

J`Mavr0 je napisal/-a:Vozim letne že 2 sezoni cca 30k (215/45R17) prevoženih,
profila je še za dobro sezono. Držijo odlično, hitro se zagreje.

Pa presenetila me je na mokrem v pozitivnem smislu.

Same pohvale
lp;
Jernej


Am...kere pa ?? Proxes ali PXR-1R ?
Hvala za pomoč
Lp MIha 8)
Slika
 
Uporabniški avatar
corrado92
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 17, 2010 9:06 am
Kraj: trzin

Napisal/-a corrado92 Če sep 30, 2010 7:40 pm

kolega mi je reku da so tele toyo proxi taprave radirke in da se zelo dobro držijo ceste,sam pa osebno prisegam na nokian zg2
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo Če sep 30, 2010 8:09 pm

mogoče kdo ve kje se da kupit v sloveniji toyo proxes r888 gume ?
....
 
Uporabniški avatar
corrado92
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 17, 2010 9:06 am
Kraj: trzin

Napisal/-a corrado92 Če sep 30, 2010 9:24 pm

mislim da ko sem gledal za svoje so na gume direkt tam okloi 100e komad
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Napisal/-a ninjeti Če sep 30, 2010 9:39 pm

Jaz mam toyo proxes t1r in moram rečti da se odlično držijo ceste tako na suhem kot v mokrem. Če boš pa vzel previsok profil pa se zna dogajat da se bodo malce "zvijale" v ovinkih, če veš kaj mislim.

LP
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Napisal/-a BraaZ Če sep 30, 2010 10:46 pm

A kdo ima Toyo PXR-1R 195/50 R15 ?? Mnenja ?? :D
Slika
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Napisal/-a zuzek So okt 02, 2010 8:59 am

Pozdravljen.

Jaz jih vozim to sezono. Odlična guma, dobro drži tako v suhem kot mokrem. Edini problem so mehki robovi. Pa v nalivih je problem, ker nima nobenega odvajanja vode, tako da imaš praktično čez vsako lužo gliserja... Je treba pazit in ne pretiravat. :)
Ampak za to ceno (cca 50€ komad) so super gume !

Upam, da sem kaj pomagal. Če te še kaj zanima, vprašaj. Aja pa pobiranje robov se da rešit z višjim tlakom. Jaz sem imel najprej 2.5 bar spredaj in zadaj, ampak je avto preveč skakal in hitro je odneslo rit. Tako da sem zadaj malo zmanjšal.
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec So okt 02, 2010 9:26 am

prvo sezono je guma odlična, drugo pa že skoraj pretrda
glede na ceno pa je vredna svojega denarja
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Napisal/-a nejc1 So okt 02, 2010 9:37 am

S Toyo nimam izkušenj, ampak bi na tvojem mestu vseeno vzel:
http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda So okt 02, 2010 9:40 am

kljukec je napisal/-a:prvo sezono je guma odlična, drugo pa že skoraj pretrda
glede na ceno pa je vredna svojega denarja


Točno je res, pa ko jo je še nekje polovica provila se skor za 100% poslapša oprijem, pa boke ima mehke, tako da serija 40 je še nekako. Mene ni prepričala, mel sem jih na puntotu 205/40R17, bolša je G F1 GSD3 samo mrzlo ne sme biti, se pravi pod ali okoli 0 stopinj (čeprav je suho), pa kamečke full pobira
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Napisal/-a BraaZ So okt 02, 2010 10:41 am

Hvala vseem za odgovore in pomoč. GY in BG sem imel že in sem bil zadovoljen. Na vsake časa je potrebno probati tudi nekaj novega, zato tudi sprašujem za Toyo, ker jih še nisem imel.
Vsako mnenje oz. Feedback je dobrodošlo.

zuzek je napisal/-a:Pozdravljen.

Jaz jih vozim to sezono. Odlična guma, dobro drži tako v suhem kot mokrem. Edini problem so mehki robovi. Pa v nalivih je problem, ker nima nobenega odvajanja vode, tako da imaš praktično čez vsako lužo gliserja... Je treba pazit in ne pretiravat. :)
Ampak za to ceno (cca 50€ komad) so super gume !

Upam, da sem kaj pomagal. Če te še kaj zanima, vprašaj. Aja pa pobiranje robov se da rešit z višjim tlakom. Jaz sem imel najprej 2.5 bar spredaj in zadaj, ampak je avto preveč skakal in hitro je odneslo rit. Tako da sem zadaj malo zmanjšal.


Najlepša hvala. Zanima me samo, če postopoma "popušča" ali popusti pač, ko prideš na maximum..do konca(Mišljen oprijem). Ke si jih pa kupil ? Potem si na splošno zadovoljen?
To glede slabše vodljivosti po dežju je za pričakovati, ker nima stranskega "robu" za odvajanja vode...samo zanima me, če je res tako kritično...

Lp Miha
Slika
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Napisal/-a zuzek Sr okt 06, 2010 6:23 pm

Hja... to kdaj guma odpusti je mal tako-tako razlagat... Jaz imam recimo serijsko podvozje. Po mokrem guma drsi počasi kot vse ostale. Po suhem pa sem prej imel velike probleme z zadkom (na ovinku je odzadaj avto odpustil brez opozorila), zdaj ko sem znižal tlak je dosti dosti boljše. Raje vzamem v zakup pojete robove kot razbit avto. Zdaj z nižjim tlakom guma oddaja tudi zvočna opozorila (piskanje), ko pretiravaš. Saj pravim, polno je odvisno tudi od podvozja. Če imaš recimo tršan avto, boš verjetno vozil kot po tirih, dokler ne bo guma odpustila od enkrat.
Če recimo priletiš v ovinek s 100 kmh, katerega formula vozi 60 kmh, potem ti ni pomoči ne glede to kakšen avto imaš in kakšne gume :D Saj pravim težko je govorit o tem, kdaj guma popusti. Pri nas so veliki problemi v cestah, asfalt se "štuka" na ovinkih... no in tam ti avto kar prestavi.

Na splošno sem zadovoljen z gumami ja. Velik minus je ob nalivih, najhuje je če je na ovinku luža - brez kakih pretiravanj bi imel kmalu avto pod cesto. Ampak to pač vzamem v zakup, ker drži noro po suhem. Te gume bodo dobre še za kakšno sezono, potem probam kakšno drugo firmo.

Aja za gume sem dal okroglih 200 € pri lokalnem vulkanizerju skupaj z montažo in centriranjem na lita platišča.
Verjetno bom kmalu šel na zimske, to jesensko vreme ni pisano tem gumam.

Lp
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
mloncar
Uporabnik
 
Prispevkov: 976
Pridružen: Sr maj 12, 2004 11:47 am
Kraj: Celje

Napisal/-a mloncar Če okt 07, 2010 10:44 am

Vozim R1R gume že drugo sezono (dimenzija 195/50-15) in sem zelo zadovoljen. Oprijem v suhem je odličen, prav tako tudi v mokrem, edini problem je stoječa voda (aquaplaning). Je pa tudi obraba temu primerna. Na enem slalomu (ivarčko jezero) jih je vidno pobralo (po celi površini) :lol:
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Če okt 07, 2010 11:48 am

Neyo-Neyo je napisal/-a:mogoče kdo ve kje se da kupit v sloveniji toyo proxes r888 gume ?


Pri španu jih je imel nekaj mesecev nazaj...

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Napisal/-a svetilnik So okt 09, 2010 6:29 am

zuzek je napisal/-a:Pozdravljen.

Jaz jih vozim to sezono. Odlična guma, dobro drži tako v suhem kot mokrem. Edini problem so mehki robovi. Pa v nalivih je problem, ker nima nobenega odvajanja vode, tako da imaš praktično čez vsako lužo gliserja... Je treba pazit in ne pretiravat. :)
Ampak za to ceno (cca 50€ komad) so super gume !

Upam, da sem kaj pomagal. Če te še kaj zanima, vprašaj. Aja pa pobiranje robov se da rešit z višjim tlakom. Jaz sem imel najprej 2.5 bar spredaj in zadaj, ampak je avto preveč skakal in hitro je odneslo rit. Tako da sem zadaj malo zmanjšal.


Glede na to kar si napisal so gume za nič. Le kako je lahko ta guma odlična???? Zame, pa ne samo zame, je odlična guma tista, ki ima odličen oprijem na suhem in na mokrem. Sploh na mokrem ;)
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager So okt 09, 2010 6:42 am

@Zuzek: Kater model Toyo pa imaš?
Na bravotu sem imel T1R, na alfi CF1 in nobena ni imela težav z splavanjem, zato mi je čudno da imaš ti težave s tem.
Ne vozi hitreje kot tvoj angel varuh lahko leti.
http://www.sina-logatec.si/
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a airmike So okt 09, 2010 1:01 pm

zuzek ma R1-R.

Svetilnik: to je skoraj semislick guma. Dvomim da zuzek vozi otroke v vrtec z avtom obutim v to gumo. Pa je tud lepo napisal da po mokrem zelo dobro drži dokler ni stoječe vode kar je dokazal KiWi na racelandu po mokrem z r19 obuto v te gume.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA So okt 09, 2010 5:47 pm

pt1r sem vozil sicer v dimenziji 18/40/215 in je bila odlična, tudi v mokrem, po 3 sezonah sem jo potem zamenjal, je pa odvisno koliko dežja je na cesti, ker če resnično teče po cesti potem vam nobena guma ne pomaga...

glede r888, te vozim sedaj, pa lahko rečem da so gume odlične , ampak, za v dež ( če je le mokro je še dobro) so slabše in kaj več kot 140 po AC v nalivu ni bilo možno voziti, poleg tega je kotalni upor zelo velik in so zelo zelo glasne, na suhi cesti in pregretem asfaltu pa sploh ne veš kaj vse avto zmore:) če nisi freek ti je ne priporočam;)
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov