cricket
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: So okt 09, 2010 11:56 am

Federal SS 595

Napisal/-a cricket To okt 19, 2010 10:04 am

živjo

Zimske gume imam že kupljene 205/55/16 Kumho.

letne gume imam na alu platiščih 17 col. 205/50/17.
"Lokalni" vulkanizer (poznamo se že leta), mi ponuja letne gume federal 205/50/17 za ceno 180 eur - komplet.

Ker moram do spomladi kupit nove letne, me zanima, ker gume sploh ne poznam kakšna je ta guma. Dot oznake so 2010, guma je čisto nova.

Sem že bral nekaj o federal gumi na tem forumu iz leta 2008.
Sem pa čist povprečen voznik. Avto pa je citroen C4

Se gre pa za to gumo
http://www.a3m-tuningshop.com/Article.a ... leid=26918

Hvala
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus To okt 19, 2010 10:11 am

Jih imam v dimenziji 225/40-18, kupil sem jih na priporočilo kolega na gume-direkt.si Sedaj bom z njimi zvozil že drugo sezono, pa eno leto še bodo najbrž zdržale, če bom jih menjal zadnje naprej.Z njimi sem zadovoljen, letno delam okrog 25.000km in nimam kakšnih posebnih pripomb. So pa nekoliko slabše v mokrem vremenu, kar se tiče oprijema, verjetno tudi zato ker so malo trše. Zaradi trdote pa se tudi manj obrabljajo. Za normalno vožnjo čisto zadovoljive, sploh za tak denar. Če kupuješ gume za normalno vožnjo in se ti ne gre za performanse, ki so potrebne pri agresivni vožnji, potem boš zadovoljen.
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d To okt 19, 2010 6:13 pm

f.taunus je napisal/-a:Jih imam v dimenziji 225/40-18, kupil sem jih na priporočilo kolega na gume-direkt.si Sedaj bom z njimi zvozil že drugo sezono, pa eno leto še bodo najbrž zdržale, če bom jih menjal zadnje naprej.Z njimi sem zadovoljen, letno delam okrog 25.000km in nimam kakšnih posebnih pripomb. So pa nekoliko slabše v mokrem vremenu, kar se tiče oprijema, verjetno tudi zato ker so malo trše. Zaradi trdote pa se tudi manj obrabljajo. Za normalno vožnjo čisto zadovoljive, sploh za tak denar. Če kupuješ gume za normalno vožnjo in se ti ne gre za performanse, ki so potrebne pri agresivni vožnji, potem boš zadovoljen.


se strinjam z tabo, na mokrem je treba malo paziti, pa nad 110km/h so rahlo glasne, verjetno tak kot usake gume z smrekica profilom.
lp
 
Uporabniški avatar
Lesane Parish Crooks
Uporabnik
 
Prispevkov: 927
Pridružen: Ne dec 19, 2004 2:12 pm

Napisal/-a Lesane Parish Crooks To okt 19, 2010 6:28 pm

pa ko so mrzle tud nč ne držijo!
je pa tko--to je to za ta dnar
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda To okt 19, 2010 6:30 pm

Jaz jo že nekaj časa gledam, samo me mal odganja, ker je v mokroem poden in nikol ne veš kdaj je treba na hitro se ustavt, glasna je pa cena je zelo niska kar je mogoče dobro samo praksa kaže drugače, vsaj pri meni.
Priponke
federal.GIF
 
cricket
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: So okt 09, 2010 11:56 am

Napisal/-a cricket Sr okt 20, 2010 10:43 am

Jaz sploh prvič slišim za to gumo.

Sprašujem pa zato, ker nimam namena čunga lunga nabavit. Bom rajš spomladi vrgu še 200 eur zraven, pa kaj bolj preverjenega kupu.

Hvala
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re:

Napisal/-a maniaxxx Če nov 04, 2010 7:28 pm

cricket je napisal/-a:Jaz sploh prvič slišim za to gumo.

Sprašujem pa zato, ker nimam namena čunga lunga nabavit. Bom rajš spomladi vrgu še 200 eur zraven, pa kaj bolj preverjenega kupu.

Hvala



Guma ni tako slaba, samo glasna je kot hudič
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
mihhec
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: To apr 03, 2007 9:30 pm

Re: Federal SS 595

Napisal/-a mihhec Če nov 04, 2010 9:42 pm

Malo si bom sposodil temo. Sicer sem gledal že po forumu, vendar nikjer nisem našel kakšnega oprijemljivega odgovora :D Sam moram tudi kupiti nove letne pnevmatike v dimenziji 205/50/17. Gledal sem gume barum bravius 2. Zanima me, če jo je že kdo vozil, kakšni so plusi in minusi gume? Vozim pa čisto normalno, brez kakršnega koli pretiravanja. Gre pa za tole gumo: http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So

LP
Miha
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Federal SS 595

Napisal/-a Matey_ Če nov 04, 2010 10:01 pm

mihhec je napisal/-a:Malo si bom sposodil temo. Sicer sem gledal že po forumu, vendar nikjer nisem našel kakšnega oprijemljivega odgovora :D Sam moram tudi kupiti nove letne pnevmatike v dimenziji 205/50/17. Gledal sem gume barum bravius 2. Zanima me, če jo je že kdo vozil, kakšni so plusi in minusi gume? Vozim pa čisto normalno, brez kakršnega koli pretiravanja. Gre pa za tole gumo: http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So

LP
Miha


Moje mnenje je tako ... tudi sam nisem nek agresiven voznik, ki bi vsakodnevno potreboval performanse športnik pnevmatik (npr. Continental SC3, Bridgestone potenza itd.) ampak, bi njihove zmogljivosti potreboval samo v tistem ključnem trenutku, ko je potrebno na hitro ustavil al pa smer spremenit ... vglavnem v kriznih situacijah ... tko,da je treba malo pretehtat ... res, je da je kar zajeten strošek nakup vrhunskih pnevmatik ... ampak neprimerljivo manjši od novega avta ;)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov