Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Razpoke v gumi - težave z garancijo gume-direkt.com

Napisal/-a blackmagic Če nov 25, 2010 9:19 am

Včeraj sem spravil pospravit letne gume. Lepo jih spucam pol pa :shock:

Slika

Na notranjem robu sprednje leve gume sta 2 razpoki (~5 in 2 cm). Če bi to razneslo na avtocesti :? . Drugače so gume še kot nove, DOT je lanski . Na gumi in felni ni nobenih poškodb.
Gume so 18" Goodyear Efficient Grip tak da niso neke čunga lunga.

Je lahko to napaka proizvajalca ali kaka druga finta?
Zadnjič spremenil blackmagic, dne Če jul 07, 2011 8:16 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Razpoke v gumi

Napisal/-a xsara Če nov 25, 2010 9:59 am

lahko, da je problem v vulkanizerju in stroju za snemanje s platišč, pa da je kaj zarezal al pa našponal in je strgalo rob gume.........
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Re: Razpoke v gumi

Napisal/-a blackmagic Če nov 25, 2010 10:16 am

Gume so bile pomladi prvič montirane na felno in od takrat se niso nič snemale. Pri montaži pa je notranja stran gume na stroju odspodaj in v principu sploh nima kontakta z orodjem od stroja.
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Razpoke v gumi

Napisal/-a f.taunus Če nov 25, 2010 1:39 pm

blackmagic je napisal/-a:Gume so 18" Goodyear Efficient Grip tak da niso neke čunga lunga.

Ja, očitno so še slabše. Imajo gume sploh kakšno garancijo, ker tukaj gre za očitno napako na materialu.
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Re: Razpoke v gumi

Napisal/-a blackmagic Če nov 25, 2010 1:47 pm

2 leti garancije piše na strani, kjer sem kupil.
Sem jim poslal mail. Sploh niso nič komplicirali. Dobim novo gumo ali pa denar nazaj. To pa bodo poslali na testiranje.
Drugače sem pa z temi gumami ful zadovoljen.
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Re: Razpoke v gumi

Napisal/-a blackmagic Če dec 09, 2010 2:03 pm

Dobil 4 nove gume. Stare grejo na teste. 8)
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Razpoke v gumi

Napisal/-a Patrik_A3 Če dec 09, 2010 4:03 pm

pošteno
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Razpoke v gumi

Napisal/-a ~toMmy~ Če dec 09, 2010 4:07 pm

Preko koga si pa uveljavljal garancijo? Me preseneča, da so vse 4 dali nove in ne le eno oz. dveh zaradi neenakomerne globine profila.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Razpoke v gumi

Napisal/-a xandrej Če dec 09, 2010 4:52 pm

blackmagic je napisal/-a:Dobil 4 nove gume. Stare grejo na teste. 8)



No tak se dela!

Bravo!
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Re: Razpoke v gumi - težave z gume-direkt.com

Napisal/-a blackmagic Če jul 07, 2011 8:15 pm

:evil:
Ko sem že mislil, da bo šlo vse lepo po mirni poti brez težav se je spet začelo. Nisem hotel omenjati kje sem kupil amak so me razmer prisilile da delim z vsemi.

Na kratko
Gume sem kupil pri http://www.gume-direkt.com/start.html
Vidne razpoke so na treh gumah zato sem reklamiral vse 4. Vse imajo enak DOT in enake oznake.
Po obetajočem začetku reklamacije se je spet vse začelo dober mesec nazaj.
Dobil sem mail da so dali gume testirati PROIZVAJALCU in da so gume brez poškodb ter da jih moram plačati. Po par mailih smo se domenili da mi gume z vsemi papirji vrnejo in jih dam sam testirat. Ker sem zahteval, da mi zraven pošljejo teste za dokaz , sem čez nekaj dni dobil njihov mail z dopisom neke spletne trgovine v katerem piše da so gume brez napak. Po mojem posredovanju da hočem original teste (kje so testirali, kdo je testiral in kako ter rezultate testov) so mi poslali da je ta skeniran dopis edini dokument ki ga imajo. V istem času dobim od njihovega knjigovodsta 1. opomin za plačilo.
Kličem jih po telefonu dobim neko žensko ji povem kaj jim gre in spet pišem nov mail. Dobim odgovor z opravičilom da bodo posredovali.
Vmes ko dobim gume se zmenim na Sava Tires da bi mi testirali gume. Po njihovi potrditvi in kaj vse bi jim naj poslal sem na gume-direkt spet poslal mail z enakimi zahtevami po original papirjih. Ker mi spet niso odgovorili sem se odločil da ne bom tratil časa in denarja za teste in jim spet poslal mail da bom plačal gume, ko mi dostavijo vse papirje. Par dni nazaj dobim zadnji opomin z dopisom:
---------------------------------------------
V primeru, da nakazilo ne bo izvedeno v predpisanem casovnem obdobju, bomo zadevo predali (iz organizacijskih razlogov) agencijam, ki se ukvarjajo z dolzniskimi razmerji - Schimmelpfeng ali Alektum Inkasso Kiel.
Ce ste nakazilo medtem ze izvedli, to obvestilo smatrajte kot brezpredmetno.
Ekipa Delticom
http://www.gume-direkt.com
----------------------------------------------------
Verjetno sem kaj vmes izpustil ampak v grobem je opis točen. Shranjene imam vse maile, ki sem jih pisal na njihove razlčne naslove.

Rabim bi pomoč kako naprej, ker jim res ne mislim plačat brez da dobim dokaze da so gume res testirali.
Vse maile, skene in slike imam v službi na računalniku. V ponedeljek bom dal gor par mailov kako je vse potekalo.
Res nisem želel nikogar izpostavljat ali ga blatiti ampak, če ne gre lepo, pa naj ljudje zvejo kaj se jim lahko zgodi in naj pazijo kje kupujejo gume. Sklenil sem da jih bom medijsko izpostavil zato prosim da ta link nalepite še na druge forume.

Ne gre se mi za denar ampak, če pomislim da sem z takimi gumami vozil svojo družino, oni pa se dobesedno delajo norca in zahtevajo še plačilo . :ue
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
north789
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Pe okt 03, 2008 8:03 pm
Kraj: Domžale z okolico

Re: Razpoke v gumi - težave z garancijo gume-direkt.com

Napisal/-a north789 Če jul 07, 2011 8:31 pm

Pa si bil ti zraven, ko jih je vulkanizer snmal z platišč ker ni dvakrat za ugibatm, da jih je montirka poškodovala.
 
Uporabniški avatar
dominic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 655
Pridružen: Ne jul 04, 2004 5:23 pm

Re: Razpoke v gumi - težave z garancijo gume-direkt.com

Napisal/-a dominic Če jul 07, 2011 8:37 pm

da nebo pomote, gledam in gledam tole sliko...nikakor tole ni napaka da bi recimo bil slab material...ce bi bil, bi se poznale napake na celotni gumi...in kot je tole videt je mehanska napak...katera se ne priznava...da nebos mislo, da jih zagovarjam, reklamirat gumo je jaki problem...sploh v toliksnem casu, ti pa si se vozo z njimi eno celo sezono...

meni deluje napaka kot mehanska, vulkanizerska...pri dobivanju gume cez rob felne...mocno dovomim da si edini kupec, med 1000, da se je zgodilo samo tebi, pol bi vrjetno tole serijo folk simfal po forumih, kar hitro zasledis...skoda nimam vec posnetkov, da bi ti pokazal slab material gume, ampak to je bila celotna serija iz nevem katerega tedna, ki je bila umaknjena iz prodaje (nekaj let nazaj)...slo pa se je za continental gume...

bunis se lahko, kaj bos dosego nevem...njim ni potrebno tebi dakazovati, sicer pa ves kako gre birokracijo...pritozis se lahko samo na inspektorat...

upam da vredu uredis...
..::"Burn Ruber....Keiichi Tsuchiya.... Not Your Soul"::..
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Re: Razpoke v gumi - težave z garancijo gume-direkt.com

Napisal/-a blackmagic Če jul 07, 2011 8:47 pm

Gumo montirajo na felno iz zgornje zunanje strani. Tu pa so razpoke iz notranjega roba. Ta na sliki je največja razpoka. Ostale tri gume imajo na več mestih pribižno 2 cm kot las tanke rapoke. Ko gumo stisneš se komaj vidi da je razpoka.
V tem primeru se gre zato da so imeli gume pol leta oni pa če so res dali kam testirat bi zato morali imeti neka dokazila kdo in po katerem postopku je testirano.
Moti me tudi zapis da so gume BREZ vidnih poškodb. Če niso vidli teh razpok imam pravico dvomit da so sploh testirali. :evil:
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: Razpoke v gumi - težave z garancijo gume-direkt.com

Napisal/-a W3s7_S1D3 Če jul 07, 2011 8:59 pm

no, jaz sem mel na bočnicah pri Savi Eskimo S3 tudi vreznine pa sem po skoraj letu (teden pred iztekom garancije) to reklamiral. Nič niso komplicirali, gume lepo notr vzeli in jo poslali na teste, meni pa priznali določen % popusta pri nakupu nove (gume so imele cca. 15k km za sabo; plačal sem le nekaj malega - je že preveč let da bi se spomnil, ampak izredno fer). Res pa, da sem gume nabavil pri slovenskemu prodajalcu
 
Uporabniški avatar
dominic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 655
Pridružen: Ne jul 04, 2004 5:23 pm

Re: Razpoke v gumi - težave z garancijo gume-direkt.com

Napisal/-a dominic Če jul 07, 2011 9:20 pm

kako pa gumo sname dol ?? prvo jo izpusti, prisloni zraven, jo z hidravliko stisne k notranjosti felne...in voila...prva napaka je lahko tukaj, ob stiskanju...druga napaka je lahko ko da gumo na snemanje, ce ima slucajno kaksno ostro palico, mogoce novo, da ti potegne gumo cez haklcek...je pa lih na tem robu, kar se rado zgodi, videl ze na lastne oke...ker tole je vreznina...

gume so delikatna zadeva..

spletna stran, gume-direkt pa se vecja...zato se gume kupi pri nekem ovozniku, fizicno...da gumo vidim...

je pa res, da ti morajo predlozit dokazila...ker vse tukaj vec ni problem v sami gumi, temvec v prodajalcu...
..::"Burn Ruber....Keiichi Tsuchiya.... Not Your Soul"::..
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Re: Razpoke v gumi - težave z garancijo gume-direkt.com

Napisal/-a blackmagic Če jul 07, 2011 9:32 pm

To je bila 1 montaža gum. Samo 1x so jih dali gor. In na sliki je guma še na felni .
Ne bom trdil da ni nastalo pri montaži ker nisem strokovnjak za vulkanizerstvo. Naj mi napišejo da je guma poškodovana od montaže pa grem z tem vulkanizerju pa dalje urejam stvari.

Sem že zgoraj napisal da me moti njhov način komuniciranja ali boljše nekomuniciranja. Nimajo odgovorov, pa ti namesto tega pošljejo nov opomin, čeprav mi v prejšnjih mailih zagotavljajo da bodo vse uredili. Npr. poslal sem jim tudi zahtevo, da če je guma res nepoškodovana naj mi napišejo ptrdilo da je guma varna za nadaljno uporabo. Seveda brez odgovorov iz njihove strani. :?
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Razpoke v gumi - težave z garancijo gume-direkt.com

Napisal/-a sašo5 Če jul 07, 2011 9:40 pm

dominic je napisal/-a:zato se gume kupi pri nekem ovozniku, fizicno...da gumo vidim...


.....vulkanizerju bi jaz rekel in nikjer drugje :!: :arrow: sicer moje stališče je tako za vsako stvar/predmet; nikakor mi ni jasno, da ljudje lahko rec. LCD preko spleta kupijo...........kupil "3x" - prvič/zadnjič/in nikoli več_in eno pof....kartušo, ki je nakoncu prišla dražje, kot pa v DZS ki so itak najdažji..........

PS ta razpoka se mi zdi, kot bi nekdo z olfa nožem zarezal, montirka tega ni naredila....
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Razpoke v gumi - težave z garancijo gume-direkt.com

Napisal/-a black Če jul 07, 2011 9:59 pm

Hehe. Ko sem prebral naslov teme, še preden sem odprl, sem sam pri sebi rekel da gre za goodyearko... Če vem za kakšno napako na gumi (bule, razpoke...) je goodyear.
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: Razpoke v gumi - težave z garancijo gume-direkt.com

Napisal/-a Drocky Če jul 07, 2011 11:50 pm

tu bi sicer lahko bla napaka tudi pri montaži, ker je guma nizkopresečna in jo je preveč našpanal. Ampak ker je vulkanizer to ziher delal z montirko za nizkopresečne gume bi lahko bla kriva kvečemu montirka. Pa pri monturanju ni nikol palica ampak pajser in vsi novi pajserji so aluminjasti in zaobljeni.

Če je bla pa guma na testiranju oz reklamaciji v GY, pa pokliči v Savo Kranj in povej tvoj problem. Sej so isti koncern in ker na vseh področjih tiščijo od vseh gum v koncernu ravno GY naprej pa naj še za ugled znamke poskrbijo in se pozanimajo če je guma dejansko prišla nazaj do proizvajalca al ne.
LP Rok
 
bstefan8
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: To jul 10, 2007 10:20 am

Re: Razpoke v gumi - težave z garancijo gume-direkt.com

Napisal/-a bstefan8 Pe jul 08, 2011 3:07 pm

ni variante da je kriv vulkanizer.delam z gumami že deset let in sploh ne vidim napake kjer bi lahko vulkanizerji to nardili.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov