blindekk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe jul 03, 2009 9:26 pm

Katere letne pnevmatike

Napisal/-a blindekk To jan 25, 2011 2:31 pm

Zdravo,

Sem še nov na forumu in se opravičujem če odpirat temo, ki že obstaja. Bi pa prosil za hiter in kratek nasvet. In sicer kupujem 4 nove letne gume. Izbiram med Pirelli P6000 ali pa Dunlop SP Sport 01 MO.
Imam nekoliko bolj športno oziroma hitro vožnjo, tako da kaj bi mi priporočali med temi dvemi?

Osebno so mi te Pirelli P6000 bolj všeč, ker imajo V profil in so boljše v dežju. Edino se bojim in to prosim za vaše mnenje, gume so narejene leta 2008, ker teh ne delajo več. Govoril sem z prodajalcem in mi je zagotovil da so gumbe skladiščene po pravilih in da take zdržijo veliko veliko let. Torej ne zgubijo na prožnosti. Je to res? Je guma iz leta 2008 skladiščena v temi in na konstantni temperaturi enako dobra kot če bi kupil novo pečeno iz tovarne?

Hvala.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a maniaxxx To jan 25, 2011 3:26 pm

Nobeno od teh dveh ti ne priporočam, če pa že, potem dunlop, sam bo obraba precej velika, pirelli p 6000 pa sploh ni tak dobra po dezju.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
blindekk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe jul 03, 2009 9:26 pm

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a blindekk To jan 25, 2011 3:28 pm

Zakaj bo obraba precej velika? Glede te P6000 je bila po sodeč po testu odlična v dežju in ravno tako dobra na suhem.

Katero bi potem priporočali? Iščem nekje do 80€ na gumo. Všeč mi je V profil, samo neka morda kombinacija ker čisti V je baje zelo glasen.

Kaj pa to če je guma iz 2008 zgubi na kakovosti? Se prej obrabi?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a maniaxxx To jan 25, 2011 3:45 pm

blindekk je napisal/-a:Zakaj bo obraba precej velika? Glede te P6000 je bila po sodeč po testu odlična v dežju in ravno tako dobra na suhem.

Katero bi potem priporočali? Iščem nekje do 80€ na gumo. Všeč mi je V profil, samo neka morda kombinacija ker čisti V je baje zelo glasen.

Kaj pa to če je guma iz 2008 zgubi na kakovosti? Se prej obrabi?



Za začetek povej v kateri dimenziji iščeš?

Obraba je velika pri tem modelu dunlopk, sem jih sam imel in nisem bil preveč zadovoljen.

P 6000 je star model gume, ki je bil dober nekoč, zdaj jo je povozil čas, letnik ni toliko sporen če je ne boš imel več kot 2 sezoni.

Priporočam vredestein sportrac3 če hočeš V profil.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
blindekk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe jul 03, 2009 9:26 pm

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a blindekk To jan 25, 2011 4:00 pm

Dimenzije gum 205/55 16

Ker zdaj imam to P6000 na avtu, je že obrabljena samo mi je super in sem zelo zadovoljen z njo, ampak so že kar obrabljene in je čas za jih zamenjat. In ni glasna. Mogoče pa je res čas za zamenjavo modela.

Kako je kaj s Vredestein SPORTRAC 3 je glasna? Cena pa sem gledal je ne dobiš izpod 90€. Mogoče malo drago glede na to da morem potem še + montaža.

Ker ta je čisti V profil in mi je veliko trgovcev odsvetovalo, v AXLE Koper mi je celo zatrdil da je on na svojem avtu novo V gumo odstranil in dal prodat, češ da mu je bila toliko glasna. Je to res? Ker sedaj ta moja P6000 nisem imel občutka da bi bila kaj glasnejša.

Morda kakšen drug model?
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a Sasqa To jan 25, 2011 4:11 pm

Pozdravljeni

Kaj pa katere izmed sledečih:

- Continental Sport Contact 2 ali Continental Sport Contact 3
- Bridgestone Potenza RE050A
- Michelin Primacy HP
- Bridgestone Turanza ER300

Glede na to, da pravite, da ste kar dinamičen voznik. Je pa tudi odvisno, koliko ste pripravljeni odšteti za pnevmatike.

P.S. Se opravičujem, sem šele sedaj opazil, da iščete V profil. Ena takšna je bila tudi GoodYear Eagle F1 GDS3, samo ne vem če jo še delajo.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
mihhec
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: To apr 03, 2007 9:30 pm

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a mihhec To jan 25, 2011 4:16 pm

Vredestein sportrack 3 je zelo dobra guma. Dobra v dežju, na suhem tudi, obraba ni prevelika. Za tvojo dimenzijo pa poglej na gume direkt, se mi zdi da je tam okoli 70€/kos :D Aja, pa je glasna tam nekje do 60km/h, potem se je ne sliši več, vsaj jaz sem imel tak občutek :D
 
blindekk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe jul 03, 2009 9:26 pm

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a blindekk To jan 25, 2011 4:57 pm

Iščem gumo nekje do 80€, kot sem napisal. Mogoče kakšen everček več, če se res splača. Zdaj ne vem sem skeptičen JA ali NE V profil? Verjetno je tako kot za vse dosti zagovornikov in dosti nasprotnikov.
V profil je boljši za po dežju in je nekoliko bolj sexy? Še kakšna prednost? Slabosti pa verjetno glasna guma in morda nekoliko slabša na suhem?

Zdaj sem neodločen med temi dvemi:

Verdestein SPORTRAC 3 205/55 R16 91V -- Cena: 70,70€
Verdestein SPORTRAC 3 205/55 R16 94V XL -- Cena: 87,70€
Michellin Primacy HP -- Cena: 88,16€

Btw kakšna je razlika med 1. in 2. gumo?
 
Uporabniški avatar
mihhec
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: To apr 03, 2007 9:30 pm

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a mihhec To jan 25, 2011 5:29 pm

Druga ima večjo nosilnost, prva 91, druga 94. Hitrostni razred je isti. XL pa se mi zdi da pomeni da so ojačane bočnice ali nekaj podobnega, se pravi da se guma manj vije. To oznako imajo predvsem gume, ki imajo večjo nosilnost. Upam da se nisem zmotil :D
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a maniaxxx To jan 25, 2011 6:54 pm

blindekk je napisal/-a:Dimenzije gum 205/55 16

Ker zdaj imam to P6000 na avtu, je že obrabljena samo mi je super in sem zelo zadovoljen z njo, ampak so že kar obrabljene in je čas za jih zamenjat. In ni glasna. Mogoče pa je res čas za zamenjavo modela.

Kako je kaj s Vredestein SPORTRAC 3 je glasna? Cena pa sem gledal je ne dobiš izpod 90€. Mogoče malo drago glede na to da morem potem še + montaža.

Ker ta je čisti V profil in mi je veliko trgovcev odsvetovalo, v AXLE Koper mi je celo zatrdil da je on na svojem avtu novo V gumo odstranil in dal prodat, češ da mu je bila toliko glasna. Je to res? Ker sedaj ta moja P6000 nisem imel občutka da bi bila kaj glasnejša.

Morda kakšen drug model?


Tak hudo pa spet ni, če hočeš tiho gumo vzam od vredesteina ultrac cento...v tej dimenziji sem dal lani za njo okol 70 evrov pri cim-u...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a maniaxxx To jan 25, 2011 6:56 pm

blindekk je napisal/-a:Iščem gumo nekje do 80€, kot sem napisal. Mogoče kakšen everček več, če se res splača. Zdaj ne vem sem skeptičen JA ali NE V profil? Verjetno je tako kot za vse dosti zagovornikov in dosti nasprotnikov.
V profil je boljši za po dežju in je nekoliko bolj sexy? Še kakšna prednost? Slabosti pa verjetno glasna guma in morda nekoliko slabša na suhem?

Zdaj sem neodločen med temi dvemi:

Verdestein SPORTRAC 3 205/55 R16 91V -- Cena: 70,70€
Verdestein SPORTRAC 3 205/55 R16 94V XL -- Cena: 87,70€
Michellin Primacy HP -- Cena: 88,16€

Btw kakšna je razlika med 1. in 2. gumo?


Če kupuješ gumo zato k je sexy si oprosti izrazu k****n...guma se kupuje zato da si varen, ne pa da pičke z njo loviš...

vredestein kup od teh treh pa bo to to.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a Sasqa To jan 25, 2011 7:24 pm

Pozdravljen

Morda vam ta moj podatek ne bo kaj dosti pomagal pa vendarle bom navedel opažanja smrekastega profila (zimska guma). Letos imam na vozilu s stalnim štirikolesnim pogonom nove Michelin Alpin A4 pnevmatike (zimske - smreka profil). Kadar je sneg oziroma spolzko vozišče in se vozi naravnost ni nikakršnih problemov, v ovinkih pa se mi zdi, da ta guma nima najboljšega oprijema. Tudi ko sem v globokem snegu peljal v hrib in nato v ovinek je nos šel kar po tangenti ven iz ovinka (male hitrosti). Res je, da se pozna, ko pri AWD pogonu 'rit' tišči od zadaj, vendar na lanskih Bridgestone LM-25 (zimske) ta pojav ni bil tako izrazit. Je pa ta smrekasta guma pri meni kar precej glasnejša, kot je bila Bridgeston-ka.

Za letne, pa ti bodo najbolje znali svetovati tisti, ki jih uporabljajo, sam z V profilom na letnih nimam izkušenj, saj uporabljam Continental Premium Contact 2, in so kar solidne (poraba, prečni in vzdolžni oprijem, obraba) itd.

Tudi sam vam odsvetujem, da kupujete pnevmatike zgolj po izgledu profila.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a simply To jan 25, 2011 7:41 pm

Vsekakor odmisli P6000 - kot so ti že drugi svetovali.

Če Pirelli potem P7 Cinturato. Drugače Turanzo ER 300 oziroma Potenzo - v primeru hitrejše vožnje.
 
Uporabniški avatar
stenlyt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: So avg 16, 2008 8:14 pm

Re: Katere letne pnevmatike

Napisal/-a stenlyt Pe mar 07, 2014 7:08 pm

Prišel je čas nabave novih letnih pnevmatik 225 45 r17. Do sedaj sem vozil dunlop sport maxx tt.
Zanimajo me vaše izkušnje z Nokian Z line in Bridgestone potenza s001?
Trenutno se odločam med tema dvema nisem pa še 100%
Kakšna alternativa? Michelin in Continental sta malenkost predraga za Goodyear pravijo, da je bočnica malenkost premehka, Dunlop sem imel in bi rad probal še kaj drugega.
Vozim dokaj dinamično v dežju in suhem.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov