Uporabniški avatar
kaWsk
Uporabnik
 
Prispevkov: 1040
Pridružen: Pe feb 13, 2004 5:51 pm
Kraj: Dol pri Ljubljani

indikator obrabe Yokohama s-drive

Napisal/-a kaWsk Sr maj 04, 2011 12:04 pm

Imam gume Yokohama s-drive, katere imajo ob robovih nekakšne indikatorje obrabe oz. izbokline, pri katerih imam po eni sezoni samo še 1mm uporabnega profila. Če merim sredinske kanale ali na skrajnem robu (kjer ni tega indikatorja), je v vsakem primeru vsaj še 5mm profila. Mi zna kdo povedati, ali bo takšna guma zakonsko še sprejemljiva, ko bo ta indikator poravnan s tekalno površino?

Slika
EJ6
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: indikator obrabe Yokohama s-drive

Napisal/-a EX-B Sr maj 04, 2011 10:56 pm

Mislim da tole ni indikator obrabe, ampak enostavno del profila. Indikatorji obrabe so one male izbokline, vidne skoraj direktno sredi slike v kanalih. In ja, gume bodo legalne, dokler imas se vsaj 1.6mm med dnom kanala in profilom.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: indikator obrabe Yokohama s-drive

Napisal/-a ~toMmy~ Sr maj 04, 2011 11:07 pm

Kako sploh policija gleda na to? Večinoma ima namreč zunanji rob že bore malo profila, ko je na notranjem kanalu še par mm lufta.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: indikator obrabe Yokohama s-drive

Napisal/-a ninjeti Sr maj 04, 2011 11:09 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Kako sploh policija gleda na to? Večinoma ima namreč zunanji rob že bore malo profila, ko je na notranjem kanalu še par mm lufta.


AFAIK merijo v sredini - v "glavnih" kanalih
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: indikator obrabe Yokohama s-drive

Napisal/-a X-Hair Sr maj 11, 2011 10:19 am

To ni indikator. Indikator je po sredinskih kanalih in se jih na tej sliki tudi vidi. Dobra guma, by the way. ;) Sam predraga.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
kaWsk
Uporabnik
 
Prispevkov: 1040
Pridružen: Pe feb 13, 2004 5:51 pm
Kraj: Dol pri Ljubljani

Re: indikator obrabe Yokohama s-drive

Napisal/-a kaWsk Pe maj 13, 2011 11:15 am

hvala za odgovore!

Torej v teoriji je lahko ta "indikator" poravnan z tekalno površino, v praksi pa je tako ali tako vse odvisno od posameznega policaja, kajne. Zato bi prosil, če mi lahko nekdo prekopira izvleček iz zakona, kjer je opisano merjenje dezena pnevmatike. Nekako mi ne uspe najti, mogoče mi pride prav, nikoli se ne ve

Drugače pa ja, gume držijo lepo, le bočnice me malenkost spominjajo na toyo t1r (treba malce bolj napumpati, da je taprav občutek).
EJ6
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov