Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: problem 205/45 R16

Napisal/-a _furby_ Ne jul 03, 2011 4:07 pm

airmike je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:
airmike je napisal/-a:
bstefan8 je napisal/-a:Dunlop pa goodyear delajo pneumatiko m+s ki ti bojo zelo dobre v vseh razmerah.Pozimi definitivno poleti se boš pa peljal bolj pametno in ne divljal po cesti.Mam izkušnje s temi zadevami pa vem da je zimska guma poleti tudi dobra.


Če ma ati na golfu zimske gume poleti pa trdi da se da čist normalno peljat (od doma do fabrike pa nazaj mogoče še v gostilno) to še ne pomeni da maš ti velik izkušenj. Back to summer camp with you! :lol:


kaj bi moral rect jaz, ko mam na 200+ konjski Corsi zimske gor oops


Nič ne rabiš rečt sej si si sam kriv :)


primorci, jebiga :mrgreen:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: problem 205/45 R16

Napisal/-a airmike Ne jul 03, 2011 4:11 pm

hnoda je napisal/-a:Samo da ni umrla tema :)

Kaj pa spredaj maxxis celoletne, zadaj pa zimske goodyear?


Dej malo pomisli. Celoletne so kompromis med zimskimi in letnimi. Torej so pozimi slabše od zimskih in poleti slabše od letnih. Ti bi dal pa gor celoletne od neke firme ki dela povprečne letne in povprečne zimske? Poleg tega vprašanje kako se bojo obnašale čez leto ali dve?

Poleg tega pa ti je ANJCI rekla da so te maxxis samo zimske gume.
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: problem 205/45 R16

Napisal/-a hnoda To jul 05, 2011 4:23 pm

Sej to je bil hec v stilu prejšnjih objav...

Ampak me pa zanima, zakaj gre pri maxxis ma-as za zimske gume, ker jih tudi v Nemčiji prodajajo kot GANZjahresreifen?

primer:
http://www.reifen-preisfuchs.de/reifen-41960i.html

Mogoče mi anci lahko razloži, na gume se veliko ne spoznam.
 
Uporabniški avatar
ANJCI
TÜV ekspertinja
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: So jun 18, 2005 5:45 pm

Re: problem 205/45 R16

Napisal/-a ANJCI To jul 05, 2011 5:49 pm

hnoda je napisal/-a:Sej to je bil hec v stilu prejšnjih objav...

Ampak me pa zanima, zakaj gre pri maxxis ma-as za zimske gume, ker jih tudi v Nemčiji prodajajo kot GANZjahresreifen?

primer:
http://www.reifen-preisfuchs.de/reifen-41960i.html

Mogoče mi anci lahko razloži, na gume se veliko ne spoznam.


Google ... The Maxxis MA AS is a High Performance Winter tyre designed to be fitted to Passenger Cars. ... Depicting new winter tire sign ‘snowflake in mountain’ additionally to M+S marking.... The tyre comes with the new snowflake in mountain symbol in addition to the M+S marking. itd ..

Res je da se pnevmatika reklamira pod celoletno vendar je pnevmatika še vedno čista zimska ... že samo snežinka poleg M+S oznake nam pove, da pnevmatika izpolnjujeje kriterije posebnega testa v zimskih razmerah in tako dosega visoko raven oprijema, zavorne poti, vodljivosti in drugih kriterijev, ki so pomembni pri vožnji v zimskih razmerah. Kar pa seveda z celoletno pnevmatiko ni možno doseči zaradi materiala in same zgradbe pnevmatike ..

Zame je to pač tržna fora ... isto kot popolnoma letne pnevmatike z M+S oznako ( kao celoletne ) - - -
:ue

Lp, A
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: problem 205/45 R16

Napisal/-a simply To jul 05, 2011 6:03 pm

V nemčiji so določeni dobavitelji - predvsem iz V, izgubili pozicijo z svojimi oznakami M+S. Namreč "kitajci" so na vse gume lepili oznako M+S ter snežinko.

Continental se je lani pritožil na EK - razpleta še ni. So pa z podporo ADAC-a udrihali na celi črti.

Primer gume je tudi Falken Ziex ( katero imam tudi sam ) na kateri je oznaka M+S in snežinka. Falken je nemudoma odpoklical gume in ustrezno uredil zadevo.

Mogoče je tudi pri Maxxisu ta težava.
 
sdkcus76
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Po nov 29, 2010 6:04 pm

Re: problem 205/45 R16

Napisal/-a sdkcus76 To jul 05, 2011 6:46 pm

Dunlop sp sport maxx TT
Pirelli pzero nero
Continental premiumcontact 2
Odvisno kaj sploh še dobiš

Vse okoli 110€ gume-pnevmatike.com
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: problem 205/45 R16

Napisal/-a hnoda To jul 05, 2011 7:02 pm

Hvala obema za vajina odgovora.

Laično torej sklepam, da so celoletne pnevmatike pogosto nateg in se vdajam splošno sprejeti normi, da bo dreba kupit dva kompleta gum!

Glede na homologacijo avta in to, da zaradi malo prevoženih kilometrov ne mislim veliko investirati, bom verjetno vzel za to zimo:

zimske 195/65 r15, verjetno:
http://www.ceneje.si/avto-oprema/zimske ... CX000F05E9
ali kaj podobnega, kar bo prišlo na trg jeseni, za okrog 55-60 ojrov

spomladi pa letne, fulda ali kaj podobnega, za okrog 80-85 ojrov

in bo to to...

Vmes bom pa za rojstni dan naročil feltne za zimske gume, če mi jih bo kdo pripravljen kupit ;D

Hvala vsem za pomoč!
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: problem 205/45 R16

Napisal/-a airmike To jul 05, 2011 7:14 pm

Jaz bi investiral v dobre gume. Ker če delaš tako malo kilometrov ti bo komplet gum verjetno zdržal vsaj 3 sezone, pri nižjecenovnih gumah je pa vprašljivo kak se bo tako stara guma obnašala oz. če bo postala trda ali ne...
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: problem 205/45 R16

Napisal/-a hnoda To jul 05, 2011 7:50 pm

Tri leta ma da zdržijo.

Če kupim dva kompleta dobrih gum za 90 se bom z njimi vozil 8 let, za isti denar dobim tri komplete teh za 60, pa se bom vozil mogoče deset let, kolikor tudi nameravam še imeti ta avto... tako da mi je ta varianta najbližje.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov