dvorjan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr avg 31, 2011 12:40 pm
Kraj: Polarna Primorska

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a dvorjan So sep 03, 2011 3:33 pm

Tudi sam sem zadnja leta pristal v taboru "enkrat Bridgestone, vedno Bridgestone", kar seveda pri meni velja le za letne gume.

Potenze S001 sicer se nisem imel na nobenem vozilu, se pa tako ze omenjeni Turanza ER300 in Potenza Re050A fenomenalno obneseta tako v vsakdanji voznji, kot pri voznji na noz ter tudi po mokrem. Kot so ze nekateri ze ugotovili, ima Bridgestone ene najtrsih bocnic v pnevmatikah (in brzkone absolutno najmocnejse, ce kupis RFT (Run-Flat) izvedbo), kar vsekakor pomaga pri bolj odlocni voznji cez ovinke. Ce je S001 podedovala vsaj pol genov predhodnic, potem z njenim nakupom ne mores zgresiti.

Vsekakor pa ocene govorijo tudi v prid Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, zato jo ne gre odpisati. Verjamem, da je prav tako odlicna guma. Na koncu se pac odloci glede na ceno in "vsecnost", zgresil ne bos z nobeno. Te gume z asimetricnim profilom odlikuje vecji oprijem pri zahtevni voznji, a to s seboj prinasa tudi vecjo obrabo. Pac, poglej, kaj so tvoje prioritete. Ce bi rad absolutno najboljso gumo na mokrem, bos mogoce pogledal se v kak drug tabor ...
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a Doc_ So sep 03, 2011 3:48 pm

Pri Goodyear-u me lih bocnica skrbi, da ni preveč mehka... enako velja za to novo tehnologijo ActiveBraking... bojim se da je premehka...
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a pskoda So sep 03, 2011 5:44 pm

Doc_ je napisal/-a:Pri Goodyear-u me lih bocnica skrbi, da ni preveč mehka... enako velja za to novo tehnologijo ActiveBraking... bojim se da je premehka...


Se ni treba nič bat, ker ti lahko jaz povem, da so boki premehki in se ovijajo v ovinkih sploh če moraš hitro menjat smeri (razni s ovinki) isto je bilo pri prejšni.
Osebno se bom v kratkem glih zaradi tega odločil za S001.


Doc_ je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Če imate možnost probat obeh se bote na tale test samo :lol:


in kako si imel možnost testirat to pneumatiko ki je prišla na trg šele februarja letos????


Zato pa so kolegi =P
Lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a pskoda So sep 03, 2011 5:59 pm

dvorjan je napisal/-a:Tudi sam sem zadnja leta pristal v taboru "enkrat Bridgestone, vedno Bridgestone", kar seveda pri meni velja le za letne gume.

Potenze S001 sicer se nisem imel na nobenem vozilu, se pa tako ze omenjeni Turanza ER300 in Potenza Re050A fenomenalno obneseta tako v vsakdanji voznji, kot pri voznji na noz ter tudi po mokrem. Kot so ze nekateri ze ugotovili, ima Bridgestone ene najtrsih bocnic v pnevmatikah (in brzkone absolutno najmocnejse, ce kupis RFT (Run-Flat) izvedbo), kar vsekakor pomaga pri bolj odlocni voznji cez ovinke. Ce je S001 podedovala vsaj pol genov predhodnic, potem z njenim nakupom ne mores zgresiti.

Vsekakor pa ocene govorijo tudi v prid Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, zato jo ne gre odpisati. Verjamem, da je prav tako odlicna guma. Na koncu se pac odloci glede na ceno in "vsecnost", zgresil ne bos z nobeno. Te gume z asimetricnim profilom odlikuje vecji oprijem pri zahtevni voznji, a to s seboj prinasa tudi vecjo obrabo. Pac, poglej, kaj so tvoje prioritete. Ce bi rad absolutno najboljso gumo na mokrem, bos mogoce pogledal se v kak drug tabor ...


To pravi foter in se že lep čas vozi z RE050A, čeprav jih kar hitro pobere
Lp
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a Doc_ So sep 03, 2011 6:58 pm

Fantje hvala za odgovore... no pa mi še nekaj povejte... mislite da bodo čez en mesec dražje gume?
sej nevem al se novembra ko vsi potrebujejo gume poveča tudi cena ali ne....
Slika
 
dvorjan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr avg 31, 2011 12:40 pm
Kraj: Polarna Primorska

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a dvorjan So sep 03, 2011 7:50 pm

Ja, cene zimskih gumb bodo magicno zrasle za kak evro po gumi. Mogoce pa lahko se pocakas teden ali dva, da na gume-direkt sprozijo kaksno akcijo za vse tiste, ki so radi pripravljeni. Ceprav, ce razumem, kupujes letne gume, kjer kaksne bistvene spremembe ne bi smelo biti.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a INFINITI So sep 03, 2011 9:55 pm

Tudi jaz takoj po prvi vgradnji dam gor samo še BS Potenzo. Edina guma ki je držala in opravičila sloves od prvega do zadnjega kilomtera.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a lizard So sep 03, 2011 10:02 pm

Evo še en primerjalni test: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm

1st: Pirelli P Zero
Total: 257 / Dry: 102 / Wet: 138 / Rolling Resistance: 11 / Comfort: 6
Dry: On dry asphalt the Pirelli is outstanding, with excellent handing and great stablility
Wet: Fastest tyre on the wet lap and best wet braking performance. Only average in curved aquaplaning
Overall: Outstanding in the wet and great in the dry, the sport P Zero convinces and deserves to win the test

2nd: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2
Total: 252 / Dry: 99 / Wet: 125 / Rolling Resistance: 20 / Comfort: 8
Dry: Shortest dry stopping and lowest rolling resistance
Wet: The revised Goodyear is an extremely stable tyre with netural balance and clear feedback
Overall: Extremely strong under braking and always a safe tyre offering precise feedback and low fuel consumption

7th: Bridgestone Potenza S001

Total: 234 / Dry: 108 / Wet: 107 / Rolling Resistance: 13 / Comfort: 6
Dry: The fastest tyre in the dry
Wet: The wet tests indicated Bridgestone has chosen to concentrate more on the dry performance of the tyre
Overall: Bridgestone have traded wet performance for improved dry grip, where it sets the benchmark
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a svetilnik Ne sep 04, 2011 6:57 am

lizard je napisal/-a:
Doc_ je napisal/-a:
svetilnik je napisal/-a:http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridgestone/Potenza-RE001.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goody ... tric-2.htm


:shock:
ok bom kar goodyear nabavu :mrgreen: pač si želim vrhunsko gumo tud na dežju da me ne kaj preseneti... veš kako je, zadnji pogon, konji in nič eletronike :mrgreen:

hvala vsem za odgovore...


tyrereview bazira na ocenah voznikov, tako, da se na to ne preveč zanašat, saj so ocene lahko precej subjektivne. Najbolj morodajni so še vedno primerjalni testi.


Potem bo to zadostovalo...

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... -Tyres.htm
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a svetilnik Ne sep 04, 2011 6:59 am

Doc_ je napisal/-a:Pozdravljeni!

Odločam se med dvema prnumatikama... in sicer bridgestone potenza s001 ali nova goodyear Eagle F1 Asymmetric 2
gre za mere 215/45/17 in 245/40/17....
kaj vi predlagate? goodyear je malo cenejša in baje bolša na mokrem.... :roll:

LP


http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... -Tyres.htm
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov