Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a Doc_ Če sep 01, 2011 8:39 pm

Pozdravljeni!

Odločam se med dvema prnumatikama... in sicer bridgestone potenza s001 ali nova goodyear Eagle F1 Asymmetric 2
gre za mere 215/45/17 in 245/40/17....
kaj vi predlagate? goodyear je malo cenejša in baje bolša na mokrem.... :roll:

LP
Slika
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a svetilnik Če sep 01, 2011 9:09 pm

Po različnoh testih in mnenjih uporabnikov naj bi bila ta GY guma trenutno najboljša.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a abbe Če sep 01, 2011 11:52 pm

jst bi se odlocu za bridgestone.mam trenutno na avtu gy asimetric 1 pa mi niso dobre.sem pa pred temi mel potenzo re050a pa je bla super guma..kok je gy asimetric 2 dobra pa nevem...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a Gyga Pe sep 02, 2011 7:07 am

Abbe, lahko malo bolj argumentiraš, kje si čutil razlike?
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a X-Hair Pe sep 02, 2011 9:46 am

Ravno te dni sem se spet malo prevozil z avtomobilčkom, kateri je obup v Turanzo ER300. Bemti, Bridgestone je le Bridgestone. Gumo ne zmoti nič, voziš se normalno brez straha, da se lahko ob drugi strukturi asfalta kaj zgodi. Mel sem čast probat samo 050A in to je bila edina guma, da sem nakup ponovil. Edino sranje pri tem je, ker Goodyear še vozi nisem. Tako da nisem merodajen za tega proizvajalca. Je pa dejstvo, da izbiraš med dvema vrhunskima gumama. Z vsako boš zadovoljen. Najbrž so razlike, ma jih navaden uporabnik sploh ne občuti. Tudi boljšo oceno, na mokrem pri goodyear, ne boš občutil. Če se spomnem leta nazaj, kako smo užival po dežju z 050A. Goodyear je pa le še boljša, kot pravijo testi. Hell yeah, to govorimo potem že o skoraj suhi podlagi, čeprav se voziš po mokrem. Če so Asymetric bolj poceni, bi jaz vzel te, sicer je pa popolnoma vseeno kaj vzameš. To kar ti bosta obe gumi ponudli, nikoli ne boš izkoristil, v dežju pa sploh ne, ker postane prekleto hitro :shock: in zmanjka spodaj =P :mrgreen:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a abbe Pe sep 02, 2011 10:04 am

bom probal.
vem da sem se na gladkem asfaltu z bridgestone hitreje ustavil.abs je bol sunkovito delal.tudi v kroziscih se je dal z potenzo malo hitreje voziti...bocnica je pri potenzi trsa kot pri gy.je pa res da je gy bolj udobna.
vem da je velik pogojev ki bi uplivali na gumo(nisem obeh vozil hkrati ampak v razmaku ene sezone) sam sem mel z potenzo boljsi obcutek.z gy sem pa kar malo razocaran ali pa sem prevec pricakoval glede na to kako so jo hvalili..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a lizard Pe sep 02, 2011 6:24 pm

Po testih sodeč je S001 izredna na suhem (mislim, da celo najboljša), a to na račun tega kakšna je na mokrem. Asymmetric 2 je verjetno "overall" boljša guma, čeprav sta obe gumi že tako zelo dobri, da si lahko brez skrbi s katerokoli - polno jih izkoristil verjetno nikoli ne boš. Vsekakor podpiram tako izbiro ;)

svetilnik je napisal/-a:Po različnoh testih in mnenjih uporabnikov naj bi bila ta GY guma trenutno najboljša.


V bistvu obstaja še Pirelli P Zero (ne Nero, ne Rosso, samo P Zero), ki je baje še malenkost boljša (sodim zgolj po testih).
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a pskoda Pe sep 02, 2011 6:49 pm

hitra vožnja no1, udobje no2 - S001
udobje no1, hitra vožnja no2 - Asymmetric 2
Lp
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a Doc_ So sep 03, 2011 5:51 am

svetilnik je napisal/-a:http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridgestone/Potenza-RE001.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goody ... tric-2.htm


:shock:
ok bom kar goodyear nabavu :mrgreen: pač si želim vrhunsko gumo tud na dežju da me ne kaj preseneti... veš kako je, zadnji pogon, konji in nič eletronike :mrgreen:

hvala vsem za odgovore...
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a pskoda So sep 03, 2011 6:23 am

Če imate možnost probat obeh se bote na tale test samo :lol:
Lp
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a Doc_ So sep 03, 2011 7:46 am

pskoda je napisal/-a:Če imate možnost probat obeh se bote na tale test samo :lol:


in kako si imel možnost testirat to pneumatiko ki je prišla na trg šele februarja letos????
Slika
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a lizard So sep 03, 2011 8:25 am

Doc_ je napisal/-a:
svetilnik je napisal/-a:http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridgestone/Potenza-RE001.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goody ... tric-2.htm


:shock:
ok bom kar goodyear nabavu :mrgreen: pač si želim vrhunsko gumo tud na dežju da me ne kaj preseneti... veš kako je, zadnji pogon, konji in nič eletronike :mrgreen:

hvala vsem za odgovore...


tyrereview bazira na ocenah voznikov, tako, da se na to ne preveč zanašat, saj so ocene lahko precej subjektivne. Najbolj morodajni so še vedno primerjalni testi.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a vojkostar So sep 03, 2011 9:20 am

kup cenejšo, najbolš odločitev pomoje, z nobeno ne fališ
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a peroRS So sep 03, 2011 9:29 am

Doc_ je napisal/-a:
svetilnik je napisal/-a:http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridgestone/Potenza-RE001.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goody ... tric-2.htm


:shock:
ok bom kar goodyear nabavu :mrgreen: pač si želim vrhunsko gumo tud na dežju da me ne kaj preseneti... veš kako je, zadnji pogon, konji in nič eletronike :mrgreen:


Fotr je znucal 1 komplet Bridgestone Potenza Re050, pa 1 komplet Potenza RE050A, trenutno pa ima S001. Na suhi podlagi se redko kakšna guma lahko kosa z njimi, ti pa iz osebnih izkušenj lahko povem, da tudi na mokri cesti drži kot pribita (bom kar za vse tri modele posplošil, saj ni bilo opazit bistvenih razlik) ;)
To je tudi edina guma, kjer si si s samo 2mm profila lahko še vedno privoščil hitro vožnjo skozi ovinke v dežju in se pri tem tudi varno ustavil brez kakšnega poplesavanja in intervencij ESP-ja ;)
Prav tako tudi zdrži kar nekaj kilometrine. Npr. Continental Sport Contact 2 (ki jo je fotr dobil tovarniško na avtu) je zelo dobra guma, vendar jo je pobralo, preden si rekel keks :|

Brat ima na svojem avtu GY Asymmetric (1) pa je ravno tako odlična guma (zaenkrat brez pripomb, glede obrabe se bo še videlo), bi pa jaz vseeno vzel Potenzo zaradi dolgoletnih dobrih izkušenj :twisted:
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a EX-B So sep 03, 2011 11:33 am

Jest sicer teh novih GY Assymetrikov se nisem vozil, tako da ne bom prevec pameten glede primerjav, pomoje kterokol vzames od tehdveh ne zgresis.

Samo eno misel bom dodal, ki sem jo slisal ze od ogromno ljudi, pa sem tudi sam ugotovil, da drzi pri meni osebno: Enkrat Bridgestone, vedno Bridgestone ;)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a Doc_ So sep 03, 2011 2:27 pm

ja sej trenutno mam gor bridgestone potenza re050 ... sam so že stare (5 let) in imajo okol 2,5 profila, tako da me kar hitro zavrti (ko hočem) po suhem...

Tako da res nevem kaj bi...
Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a peroRS So sep 03, 2011 2:31 pm

Doc_ je napisal/-a:ja sej trenutno mam gor bridgestone potenza re050 ... sam so že stare (5 let) in imajo okol 2,5 profila, tako da me kar hitro zavrti (ko hočem) po suhem...

Tako da res nevem kaj bi...


Menjaj avto :mrgreen: =P
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a Doc_ So sep 03, 2011 3:13 pm

peroRS je napisal/-a:
Doc_ je napisal/-a:ja sej trenutno mam gor bridgestone potenza re050 ... sam so že stare (5 let) in imajo okol 2,5 profila, tako da me kar hitro zavrti (ko hočem) po suhem...

Tako da res nevem kaj bi...


Menjaj avto :mrgreen: =P



nene... je že super... seveda če pretiravam se to zgodi... so pa še original in imajo za sabo 23.000km ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Bridgestone vs goodyear

Napisal/-a vojkostar So sep 03, 2011 3:21 pm

po 23000 km si jih že toliko skuril, huh, moje goodrich profiler so po 15k ko nove :D......je pa res da niso ravno na vrhu :)
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov