bizi10
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Pe maj 23, 2003 2:20 pm
Kraj: Štajerska

Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a bizi10 Sr feb 15, 2012 7:16 am

Torej letos me čaka nakup novih letnih pnevmatik. Mi lahko kdo pove kakšna je možnost da človek kupi pnevmatiko z DOT oznako za 2012 torej nekaj od 0112 do npr. 0812 že v marcu? Ali bodo v marcu najprej počistili stare zaloge in se bo šele kasneje dalo dobit "letošnje" pnevmatike?
 
Uporabniški avatar
cossy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: Sr avg 25, 2004 8:46 am
Kraj: Tržič

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a cossy Sr feb 15, 2012 7:59 am

Odvisno.......pri volkanizerjih bodo prvo pospravl stare zaloge, s tem če kupiš direktno pri uvozniku ali ljudeh k uvažajo gume na svojo roko pa boš dobu letošnji letnik
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a sašo5 Sr feb 15, 2012 10:02 am

bizi10 je napisal/-a:Torej letos me čaka nakup novih letnih pnevmatik. Mi lahko kdo pove kakšna je možnost da človek kupi pnevmatiko z DOT oznako za 2012 torej nekaj od 0112 do npr. 0812 že v marcu? Ali bodo v marcu najprej počistili stare zaloge in se bo šele kasneje dalo dobit "letošnje" pnevmatike?

to je bedarija............DOT 0112 bo uporaben šele nekje junija :arrow: in ne se kregat z mano, da ni tako :!:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a TrijoAdijo Sr feb 15, 2012 10:38 am

sašo5 je napisal/-a:
bizi10 je napisal/-a:Torej letos me čaka nakup novih letnih pnevmatik. Mi lahko kdo pove kakšna je možnost da človek kupi pnevmatiko z DOT oznako za 2012 torej nekaj od 0112 do npr. 0812 že v marcu? Ali bodo v marcu najprej počistili stare zaloge in se bo šele kasneje dalo dobit "letošnje" pnevmatike?

to je bedarija............DOT 0112 bo uporaben šele nekje junija :arrow: in ne se kregat z mano, da ni tako :!:


Brezveze. Itak se bo našlo 1.500 ta pametnih... :roll: ;)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a ggorenc Sr feb 15, 2012 11:31 am

Ker ste taksni veleumi mi prosim en razlozi pomen oznake DOT. Kratice cesa so? Morda boste potem nehali uporabljati taksno neumnost. Ker oznaka DOT je cisto samostojna in ne pomeni datuma izdelave ali podobne neumnosti.

Kdo je zdaj ovca?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 15, 2012 12:23 pm

bizi10 je napisal/-a:Torej letos me čaka nakup novih letnih pnevmatik. Mi lahko kdo pove kakšna je možnost da človek kupi pnevmatiko z DOT oznako za 2012 torej nekaj od 0112 do npr. 0812 že v marcu? Ali bodo v marcu najprej počistili stare zaloge in se bo šele kasneje dalo dobit "letošnje" pnevmatike?


Zakaj bi morale bit še tople direkt iz traka :?:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a virtuoso89 Sr feb 15, 2012 12:28 pm

bizi10 je napisal/-a:Torej letos me čaka nakup novih letnih pnevmatik. Mi lahko kdo pove kakšna je možnost da človek kupi pnevmatiko z DOT oznako za 2012 torej nekaj od 0112 do npr. 0812 že v marcu? Ali bodo v marcu najprej počistili stare zaloge in se bo šele kasneje dalo dobit "letošnje" pnevmatike?



Ko kupiš upaj do dobiš xx11 letnico.
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a rhino Sr feb 15, 2012 12:30 pm

ggorenc je napisal/-a:Ker ste taksni veleumi mi prosim en razlozi pomen oznake DOT. Kratice cesa so? Morda boste potem nehali uporabljati taksno neumnost. Ker oznaka DOT je cisto samostojna in ne pomeni datuma izdelave ali podobne neumnosti.

Kdo je zdaj ovca?


Ti še vedno.DOT je oznaka datuma izdelave.Včasih je celo bila oznaka za kraj izdelave (6 mestna koda).Sedaj so kode 4-mestne (od. 2000 dalje) in pomenijo teden in leto izdelave. Npr. 4004 bi pomenilo 40 teden,leto 2004
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 15, 2012 12:46 pm

rhino je napisal/-a:
ggorenc je napisal/-a:Ker ste taksni veleumi mi prosim en razlozi pomen oznake DOT. Kratice cesa so? Morda boste potem nehali uporabljati taksno neumnost. Ker oznaka DOT je cisto samostojna in ne pomeni datuma izdelave ali podobne neumnosti.

Kdo je zdaj ovca?


Ti še vedno.DOT je oznaka datuma izdelave.Včasih je celo bila oznaka za kraj izdelave (6 mestna koda).Sedaj so kode 4-mestne (od. 2000 dalje) in pomenijo teden in leto izdelave. Npr. 4004 bi pomenilo 40 teden,leto 2004


Je tako, DOT je sicer kratica za Department of Transportation, DOT oznaka, DOT številka oz. DOT Markings, DOT Numbers ipd. pa pomeni označbo gume, kar lepo skupaj s kratico DOT in ni v tem primeru ni čisto nič samostojna. Mislim, da je kristalno jasno, kdo je tu "veleum" in govori neumnosti.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
bizi10
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Pe maj 23, 2003 2:20 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a bizi10 Sr feb 15, 2012 1:02 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
rhino je napisal/-a:
ggorenc je napisal/-a:Ker ste taksni veleumi mi prosim en razlozi pomen oznake DOT. Kratice cesa so? Morda boste potem nehali uporabljati taksno neumnost. Ker oznaka DOT je cisto samostojna in ne pomeni datuma izdelave ali podobne neumnosti.

Kdo je zdaj ovca?


Ti še vedno.DOT je oznaka datuma izdelave.Včasih je celo bila oznaka za kraj izdelave (6 mestna koda).Sedaj so kode 4-mestne (od. 2000 dalje) in pomenijo teden in leto izdelave. Npr. 4004 bi pomenilo 40 teden,leto 2004


Je tako, DOT je sicer kratica za Department of Transportation, DOT oznaka, DOT številka oz. DOT Markings, DOT Numbers ipd. pa pomeni označbo gume, kar lepo skupaj s kratico DOT in ni v tem primeru ni čisto nič samostojna. Mislim, da je kristalno jasno, kdo je tu "veleum" in govori neumnosti.


http://en.wikipedia.org/wiki/Tire

The DOT Code begins with the letters "DOT" followed by a plant code (two numbers or letters) that identifies where it was manufactured. The last four numbers represent the week and year the tire was built. A three-digit code was used for tires manufactured before the year 2000. For example, 178 means it was manufactured in the 17th week of 8th year of the decade. In this case it means 1988. For tires manufactured in the 1990s, the same code holds true, but there is a little triangle (Δ) after the DOT code. Thus, a tire manufactured in the 17th week of 1998 would have the code 178Δ.

In 2000, the code was switched to a 4-digit code. Same rules apply, so for example, 3003 means the tire was manufactured in the 30th week of 2003. Other numbers are marketing codes used at the manufacturer's discretion.

Na ostale komentarje da zakaj a naj bodo tople pa da naj bom srečen če bo 2011 letnik pa vi kar kupujte stare gume če želite. Jaz manj kot konec 2011 ne bom kupoval. Zakaj bi? Najboljše da mi uturi kak mojster kakšen 2008-2009 letnik gume kot novo in po dveh letih bo to samo dve leti stara guma ane?
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a LinuxFuter Sr feb 15, 2012 1:25 pm

Guma se začne starat ko jo začneš vozit če je bila pravilno skladiščena do 2 leti. Povsem nove pa ne boš dobil in je tudi nočeš dobit, na to namiguje @sašo5, ker gume morajo nekaj časa "zoret" poenostavljeno rečeno.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 15, 2012 1:47 pm

bizi10 je napisal/-a:Na ostale komentarje da zakaj a naj bodo tople pa da naj bom srečen če bo 2011 letnik pa vi kar kupujte stare gume če želite. Jaz manj kot konec 2011 ne bom kupoval. Zakaj bi? Najboljše da mi uturi kak mojster kakšen 2008-2009 letnik gume kot novo in po dveh letih bo to samo dve leti stara guma ane?


Poglej, ena stvar je, če so gume 2008 ali pa celo 2010, ker je težko znat, če so bile dejansko ves čas pravilno skladiščene, takšnih si tudi jaz ne želim oz. jih ne kupujem. Ti pa pač rineš v drugo skrajnost, ki naj celo ne bi bila dobra, kot so ti napisali. Pač pretiravaš, ker če bo proizvedena v drugi polovici 2011, bo to še vedno čisto nova guma in ne boš imel popolnoma nobene koristi, če namesto nje vzameš staro 1 mesec.

Sicer pa vsaj pri mojem vulkanizerju ni noben problem vprašat po DOT-u, preden jo naroči.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
bizi10
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Pe maj 23, 2003 2:20 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a bizi10 Sr feb 15, 2012 2:09 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
bizi10 je napisal/-a:Na ostale komentarje da zakaj a naj bodo tople pa da naj bom srečen če bo 2011 letnik pa vi kar kupujte stare gume če želite. Jaz manj kot konec 2011 ne bom kupoval. Zakaj bi? Najboljše da mi uturi kak mojster kakšen 2008-2009 letnik gume kot novo in po dveh letih bo to samo dve leti stara guma ane?


Poglej, ena stvar je, če so gume 2008 ali pa celo 2010, ker je težko znat, če so bile dejansko ves čas pravilno skladiščene, takšnih si tudi jaz ne želim oz. jih ne kupujem. Ti pa pač rineš v drugo skrajnost, ki naj celo ne bi bila dobra, kot so ti napisali. Pač pretiravaš, ker če bo proizvedena v drugi polovici 2011, bo to še vedno čisto nova guma in ne boš imel popolnoma nobene koristi, če namesto nje vzameš staro 1 mesec.

Sicer pa vsaj pri mojem vulkanizerju ni noben problem vprašat po DOT-u, preden jo naroči.


Razumem da mesec stare gume ne moreš dobit ampak druga polovica 2011 bi pa lahko bila kar se mene tiče. Prodajajo ti pa vse živo.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 15, 2012 2:19 pm

To se pa res ni problem pozanimat pri nakupu, pač zahtevaš DOT najmanj 2011 oz. najmanj tam od poletje 2011, to se bo že našlo.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 15, 2012 2:19 pm

To se pa res ni problem pozanimat pri nakupu, pač zahtevaš DOT najmanj 2011 oz. najmanj tam od poletje 2011, to se bo že našlo.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a X-Hair Sr feb 15, 2012 2:26 pm

Loooooooool.

Vidiš, zato se pa razlikujejo cene pri gumah. In ni zastonj Bridgestone malo dražji v nekaterih primerih. Spet bom napisal svoj primer. Kupil gumo, katera je bila že takrat stara 2 leti. Vulkanizerju nisem nič kompliciral, sem mu pa povedal, da če po dežju ne bo držalo, jih bo dobil nazaj. No, ni bilo problema, tudi ko so bile stare 4 leta, ni bilo problema. Kolk ste tečni s temi letniki. A ko kupiš novo Kristal Montero 3 in je po treh letih za v smeti, je pa vse OK, pa čeprav ma še 5mm in vsak voznik ponosno pove, da ma gume katere so zmagale na testu. Dejstvo je pa, da je potem vsaka nova boljša od te stare Montero. Pa četudi je Sava S3. Zdej me bojo napadl lastniki te gume. Ah ja.... :roll:
SlikaSlika
 
Jerry007
Novinec
 
Prispevkov: 306
Pridružen: Če sep 30, 2010 11:59 am

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a Jerry007 Sr feb 15, 2012 4:23 pm

X-Hair je napisal/-a:Loooooooool.

A ko kupiš novo Kristal Montero 3 in je po treh letih za v smeti, je pa vse OK, pa čeprav ma še 5mm in vsak voznik ponosno pove, da ma gume katere so zmagale na testu. Dejstvo je pa, da je potem vsaka nova boljša od te stare Montero. Pa četudi je Sava S3. Zdej me bojo napadl lastniki te gume. Ah ja.... :roll:

Imam sam to gumo in po 2 letih... Že nova ni mela nobenega bočnega oprijema po snegu to je ogromen minus. Sicer pa tud res ni neki biser že zdaj. Tako da ti dam čisto prav ;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a maniaxxx Sr feb 15, 2012 4:37 pm

X-Hair je napisal/-a:Loooooooool.

Vidiš, zato se pa razlikujejo cene pri gumah. In ni zastonj Bridgestone malo dražji v nekaterih primerih. Spet bom napisal svoj primer. Kupil gumo, katera je bila že takrat stara 2 leti. Vulkanizerju nisem nič kompliciral, sem mu pa povedal, da če po dežju ne bo držalo, jih bo dobil nazaj. No, ni bilo problema, tudi ko so bile stare 4 leta, ni bilo problema. Kolk ste tečni s temi letniki. A ko kupiš novo Kristal Montero 3 in je po treh letih za v smeti, je pa vse OK, pa čeprav ma še 5mm in vsak voznik ponosno pove, da ma gume katere so zmagale na testu. Dejstvo je pa, da je potem vsaka nova boljša od te stare Montero. Pa četudi je Sava S3. Zdej me bojo napadl lastniki te gume. Ah ja.... :roll:



Sam sem te gume zamenjal s 6mm profila po eni sezoni, šrot od gume...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
bizi10
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Pe maj 23, 2003 2:20 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a bizi10 Sr feb 15, 2012 6:27 pm

X-Hair je napisal/-a:Loooooooool.

Vidiš, zato se pa razlikujejo cene pri gumah. In ni zastonj Bridgestone malo dražji v nekaterih primerih. Spet bom napisal svoj primer. Kupil gumo, katera je bila že takrat stara 2 leti. Vulkanizerju nisem nič kompliciral, sem mu pa povedal, da če po dežju ne bo držalo, jih bo dobil nazaj. No, ni bilo problema, tudi ko so bile stare 4 leta, ni bilo problema. Kolk ste tečni s temi letniki. A ko kupiš novo Kristal Montero 3 in je po treh letih za v smeti, je pa vse OK, pa čeprav ma še 5mm in vsak voznik ponosno pove, da ma gume katere so zmagale na testu. Dejstvo je pa, da je potem vsaka nova boljša od te stare Montero. Pa četudi je Sava S3. Zdej me bojo napadl lastniki te gume. Ah ja.... :roll:


Dobro ne vem zakaj bi bil tečen če kupiš gumo in bi rad imel čim novejšo serijo, si še sam napisal da je marsikatera po par letih šrot. Tud ko greš kruh kupit rad vidiš da je svež in ne dva dni star :)

Drugače pa nisi prvi ki je pohvalil Bridgestone gume in njihovo kvaliteto skozi več let, tako da jaz bom letos nabavil ali RE050A ali pa S001. Pa vsaj jaz nekih gromozanskih razlik nisem videl med cenami kolikor toliko solidnih pnevmatik v dimenziji 225/45 R17.
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a Badzo Sr feb 15, 2012 10:45 pm

sašo5 je napisal/-a:to je bedarija............DOT 0112 bo uporaben šele nekje junija :arrow: in ne se kregat z mano, da ni tako :!:


Lani 2.4 sem kupil gume z DOT 0211. Tako da to o juniju ni čisto res..
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov