Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a lizard Če feb 16, 2012 3:18 am

Badzo je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:to je bedarija............DOT 0112 bo uporaben šele nekje junija :arrow: in ne se kregat z mano, da ni tako :!:


Lani 2.4 sem kupil gume z DOT 0211. Tako da to o juniju ni čisto res..


Kdaj točno bo guma uporabna ne bi vedel. Vem pa, da sem lani marca zrihtal gume z začetka leta 2011, šlo pa je za Dunlop SportMaxx TT.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a lizard Če feb 16, 2012 3:23 am

Badzo je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:to je bedarija............DOT 0112 bo uporaben šele nekje junija :arrow: in ne se kregat z mano, da ni tako :!:


Lani 2.4 sem kupil gume z DOT 0211. Tako da to o juniju ni čisto res..


Kdaj točno bo guma uporabna ne bi vedel. Vem pa, da sem si lani marca zrihtal gume z začetka leta 2011, šlo pa je za Dunlop SportMaxx TT.
 
TuningBoy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr avg 26, 2009 10:37 am

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a TuningBoy Če feb 16, 2012 8:07 am

Od uvoznika za Kumho gume sem izvedel da prvi kontejnerji z gumami DOT**12 pridejo konec marca.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a maniaxxx Če feb 16, 2012 4:53 pm

bizi10 je napisal/-a:
X-Hair je napisal/-a:Loooooooool.

Vidiš, zato se pa razlikujejo cene pri gumah. In ni zastonj Bridgestone malo dražji v nekaterih primerih. Spet bom napisal svoj primer. Kupil gumo, katera je bila že takrat stara 2 leti. Vulkanizerju nisem nič kompliciral, sem mu pa povedal, da če po dežju ne bo držalo, jih bo dobil nazaj. No, ni bilo problema, tudi ko so bile stare 4 leta, ni bilo problema. Kolk ste tečni s temi letniki. A ko kupiš novo Kristal Montero 3 in je po treh letih za v smeti, je pa vse OK, pa čeprav ma še 5mm in vsak voznik ponosno pove, da ma gume katere so zmagale na testu. Dejstvo je pa, da je potem vsaka nova boljša od te stare Montero. Pa četudi je Sava S3. Zdej me bojo napadl lastniki te gume. Ah ja.... :roll:


Dobro ne vem zakaj bi bil tečen če kupiš gumo in bi rad imel čim novejšo serijo, si še sam napisal da je marsikatera po par letih šrot. Tud ko greš kruh kupit rad vidiš da je svež in ne dva dni star :)

Drugače pa nisi prvi ki je pohvalil Bridgestone gume in njihovo kvaliteto skozi več let, tako da jaz bom letos nabavil ali RE050A ali pa S001. Pa vsaj jaz nekih gromozanskih razlik nisem videl med cenami kolikor toliko solidnih pnevmatik v dimenziji 225/45 R17.


Ne vem kako lahko hvali kdo kvaliteto bridgestonk skozi več let če se to ja zliža takoj, pa nasplošno ne vem ali res vsi kupujete gume za 5 let, da se tok obremenjujete za vsak teden izdelave? Sam jo mam itak eno sezono pa mi je vseeno če je kak teden stara že, itak je še boljše, da se malo poleže....
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
denčo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Če maj 25, 2006 6:57 pm

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a denčo Če feb 16, 2012 4:59 pm

Danes dobil pnevmatike 2810. Vzel zmontiral in gas! In to naj nebi bilo OK? :roll:
Vsak avto, svojo pesem poje
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a maniaxxx Če feb 16, 2012 5:00 pm

denčo je napisal/-a:Danes dobil pnevmatike 2810. Vzel zmontiral in gas! In to naj nebi bilo OK? :roll:


Če so še nevožene bo ok, odvisno kok let jih misliš furat a ne, glih za 10 let niso :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a peroRS Če feb 16, 2012 5:02 pm

maniaxxx je napisal/-a:
denčo je napisal/-a:Danes dobil pnevmatike 2810. Vzel zmontiral in gas! In to naj nebi bilo OK? :roll:


Če so še nevožene bo ok, odvisno kok let jih misliš furat a ne, glih za 10 let niso :mrgreen:


Jaz več kot za 8 let nimam izkušenj (zimske Bridgestone Blizzak LM-22). Sicer bi zdržale še (je blo še 4mm profila), sam sem dobil ugodno druge feltne z gumami, tako da so šle v prodajo :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
denčo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Če maj 25, 2006 6:57 pm

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a denčo Če feb 16, 2012 5:11 pm

maniaxxx je napisal/-a:
denčo je napisal/-a:Danes dobil pnevmatike 2810. Vzel zmontiral in gas! In to naj nebi bilo OK? :roll:


Če so še nevožene bo ok, odvisno kok let jih misliš furat a ne, glih za 10 let niso :mrgreen:


3-4leta pričakujem od njih-vozim se minimalno
Vsak avto, svojo pesem poje
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a maniaxxx Če feb 16, 2012 5:13 pm

denčo je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
denčo je napisal/-a:Danes dobil pnevmatike 2810. Vzel zmontiral in gas! In to naj nebi bilo OK? :roll:


Če so še nevožene bo ok, odvisno kok let jih misliš furat a ne, glih za 10 let niso :mrgreen:


3-4leta pričakujem od njih-vozim se minimalno


BP se boš vozil, samo po dežju malo bolj po pameti zadnji 2 leti
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a Badzo Če feb 16, 2012 8:35 pm

maniaxxx je napisal/-a:
denčo je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
denčo je napisal/-a:Danes dobil pnevmatike 2810. Vzel zmontiral in gas! In to naj nebi bilo OK? :roll:


Če so še nevožene bo ok, odvisno kok let jih misliš furat a ne, glih za 10 let niso :mrgreen:


3-4leta pričakujem od njih-vozim se minimalno


BP se boš vozil, samo po dežju malo bolj po pameti zadnji 2 leti


TO JA!! Bolj po pameti. Sej čez ovinke lahko greš po pameti, pri kritičnih sitauacijah pa ne moreš it po pameti. :roll:
Tamle v temi kupovanje avtov se pederišate z nevem čem pa tak avto ni ok pa ta ma premalo konj pa ta nima odsesalnika prdcev v zicih pa ne vem kakšnega boga, potem ob nakupu vam je pa problem kupit malo bolj kvalitetne gume?

Denčo tvoja guma je stara dve leti že. Sicer ni rabljena, in ob pravilnem skladiščenju naj ne bi bilo to problematično, vseeno pa se guma stara. S pravilnim skladiščenjem dosežeš samo to, da se guma stara počasneje.
Če drugega ne, bi sigurno pričakoval na dve leti staro gumo dober popust..
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a X-Hair Po feb 20, 2012 10:47 am

bizi10 je napisal/-a:Dobro ne vem zakaj bi bil tečen če kupiš gumo in bi rad imel čim novejšo serijo, si še sam napisal da je marsikatera po par letih šrot.


Seveda sem napisal, da je po parih letih šrot, če pa to drži. Ma to nima nobene veze s kvaliteto al boš ti kupil gumo letnik 12 al pa 11. Ne, sedaj se pogovarjamo že o tednih. To vidiš, je WTF?!?!


maniaxxx je napisal/-a:Ne vem kako lahko hvali kdo kvaliteto bridgestonk skozi več let če se to ja zliža takoj


Za zimsko to ne velja, kjer sem omenil proizvajalca Bridgestone in da se čez leta oprijem rahlo slabša in ne, da je guma samo za v smeti. Da nea bo pomote. ;)
SlikaSlika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a maniaxxx Po feb 20, 2012 5:35 pm

X-Hair je napisal/-a:
bizi10 je napisal/-a:Dobro ne vem zakaj bi bil tečen če kupiš gumo in bi rad imel čim novejšo serijo, si še sam napisal da je marsikatera po par letih šrot.


Seveda sem napisal, da je po parih letih šrot, če pa to drži. Ma to nima nobene veze s kvaliteto al boš ti kupil gumo letnik 12 al pa 11. Ne, sedaj se pogovarjamo že o tednih. To vidiš, je WTF?!?!


maniaxxx je napisal/-a:Ne vem kako lahko hvali kdo kvaliteto bridgestonk skozi več let če se to ja zliža takoj


Za zimsko to ne velja, kjer sem omenil proizvajalca Bridgestone in da se čez leta oprijem rahlo slabša in ne, da je guma samo za v smeti. Da nea bo pomote. ;)



Nisem imel ravno tebe v mislih, ko sem to pisal, :mrgreen: ampak določene osebke , ki pravijo da jim potenze že 6 sezono držijo kot nove :lol: , sam jih zližem v eni sezoni, tako da ne vem kako drži stara guma, ko sem pa enkrat slučajno na avtu imel malo starejše potenze, so bile bolj plastične kot ne...

Zimske bridgestonke sem imel na službenem lm25 pa so boljše prijele od letnih kleber tudi pri vsiokih temperaturah, samo je potem avto ratal totalka z gumami vred tako, da kaj več ne morem napisat o njih
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a sonic Če feb 23, 2012 9:54 am

Badzo je napisal/-a:TO JA!! Bolj po pameti. Sej čez ovinke lahko greš po pameti, pri kritičnih sitauacijah pa ne moreš it po pameti. :roll:
Tamle v temi kupovanje avtov se pederišate z nevem čem pa tak avto ni ok pa ta ma premalo konj pa ta nima odsesalnika prdcev v zicih pa ne vem kakšnega boga, potem ob nakupu vam je pa problem kupit malo bolj kvalitetne gume?

Badzo, ti čestitam dvojno:
- za odlično poanto
- za zabavnost stila ("nima odsesalnika prdcev v zicih" -ta je zmagovalna :D )

Ker je povsem res: za večino avtov so gume sicer res kar strošek, a vendarle spet niso tako grozen strošek (v primerjavi z vsemi ostalimi stroški), da ne bi na par let investiral nekaj v varnost - svojo in varnost drugih...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
Bojanxe
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: So avg 14, 2010 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a Bojanxe Pe mar 16, 2012 9:19 pm

Badzo je napisal/-a:
TO JA!! Bolj po pameti. Sej čez ovinke lahko greš po pameti, pri kritičnih sitauacijah pa ne moreš it po pameti. :roll:
Tamle v temi kupovanje avtov se pederišate z nevem čem pa tak avto ni ok pa ta ma premalo konj pa ta nima odsesalnika prdcev v zicih pa ne vem kakšnega boga, potem ob nakupu vam je pa problem kupit malo bolj kvalitetne gume?

:rofl Jaz tud nimam tega odsesalnika..... :EE
Se pa strinjam popolnoma, na gumah se ne špara!
Alfa Klub Slovenija
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a ggorenc So mar 17, 2012 5:20 am

vem, da ste ovce ampak tako zabiti pa nisem verjel. wiki pisejo navadni uporabniki, tudi ti in jaz lahko in zato ni nekaksno merilo verodostojnosti. v dobi interneta bi to lahko vedel vsak, ampak slovenci ste ovce na kvadrat zato se se vedno zanasate nanjo. dot ni v nikakrsni vezi z datumom izdelave pnevmatik in tudi nikoli ne bo. najlepsi dokaz so pnevmatike kjer je dot kratica na eni strani in datum izdelave na drugi strani.

tommy, beee, beee
 
Uporabniški avatar
Bojanxe
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: So avg 14, 2010 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a Bojanxe So mar 17, 2012 8:33 pm

@Ggorenc, mojster, zdaj pa preberi kaj si napisal pa z glavo udar v ekran. Si se lepo predstavil s tem postom, če ti pa na slovencih kaj ne paše, se lahko pobereš "dole"
:evil:

On topic: Sam sem pri Stipiču dobil nove Goodyear Efficientgrip z DOT 1209, kupljene pa maja 2010. Seveda z gumami ni bilo nič narobe, zato sem mnenja da če so gume pravilno skladiščene, ni nič narobe če so malo starejše.
Alfa Klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a IcEm4n So mar 17, 2012 8:39 pm

Sam sem včeraj dobil GY Excellence, tri z DOT2311, ena pa DOT0311.
Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a ~toMmy~ Ne mar 18, 2012 3:03 am

ggorenc je napisal/-a:vem, da ste ovce ampak tako zabiti pa nisem verjel. wiki pisejo navadni uporabniki, tudi ti in jaz lahko in zato ni nekaksno merilo verodostojnosti. v dobi interneta bi to lahko vedel vsak, ampak slovenci ste ovce na kvadrat zato se se vedno zanasate nanjo. dot ni v nikakrsni vezi z datumom izdelave pnevmatik in tudi nikoli ne bo. najlepsi dokaz so pnevmatike kjer je dot kratica na eni strani in datum izdelave na drugi strani.

tommy, beee, beee


Še dobro, da se zavedam, da se na internetu najdejo kakšni pametnjakoviči, ki kar nekaj nabijajo in ne jemljem vsega resno. Ti si živi dokaz za to! :D

P.S.: Turanza T001 je DOT 0512, kar je logično, ker gre za čisto nov model.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
markokoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe jul 15, 2005 2:03 pm
Kraj: Stranice

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a markokoz Ne mar 18, 2012 9:01 am

sašo5 je napisal/-a:
bizi10 je napisal/-a:Torej letos me čaka nakup novih letnih pnevmatik. Mi lahko kdo pove kakšna je možnost da človek kupi pnevmatiko z DOT oznako za 2012 torej nekaj od 0112 do npr. 0812 že v marcu? Ali bodo v marcu najprej počistili stare zaloge in se bo šele kasneje dalo dobit "letošnje" pnevmatike?

to je bedarija............DOT 0112 bo uporaben šele nekje junija :arrow: in ne se kregat z mano, da ni tako :!:


Odvisno kje kupiš. Sem dobil že konec februarja gumo z dot 0412, sicer ne me vprašat kako, ker se še jaz čudim, ampak zgleda da gre?
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Re: Nova letna pnevmatika DOT 2011 ali 2012?

Napisal/-a MuRiCi Ne mar 18, 2012 9:10 am

markokoz je napisal/-a:Odvisno kje kupiš. Sem dobil že konec februarja gumo z dot 0412, sicer ne me vprašat kako, ker se še jaz čudim, ampak zgleda da gre?

gre gre :lol: isto z koncem februarja dobil gume 0512 :shock:
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov