Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Kaj je to s Continental gumami?

Napisal/-a sonic Če feb 23, 2012 10:11 am

K pisanju te teme me je spodbudilo ko sem danes bral rezultate novih ADAC-ovih testov pnevmatik (glej tudi sosednjo temo o teh testih: http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=55&t=68424&start=940#p1508789)

Prvo vprašanje: v zadnjem testu je v skupini 205/55/R16 omenjena (v bistvu tudi zmagala na testu) Continental ContiPremiumContact 5 - kaj pa je to za en model gume??? Na uradni strani Continentala (tudi če izbereš Nemčijo) obstaja samo ContiPremiumContact 2 ali pa ContiSportContact 5 in ContiEcoContact 5.
Katero gumo so torej pri ADAC-u dejansko testirali, a sploh uradno še ni v prodaji?


Drugo vprašanje: kateri vulkanizerji oz. servisi v Sloveniji (predvsem me zanima LJ in okolica) redno držijo pnevmatike od Continentala? Ker večina jih sploh nima, ali pa vpišeš v iskalnike (recimo od Špana) pa ni nič dejansko na zalogi?...
Sem že pred leti poskušal nabaviti Continetal pa so bili vedno neki problemi z dobavljivostjo...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Kaj je to s Continental gumami?

Napisal/-a Bat_zajla Če feb 23, 2012 10:32 am

Večina ponudnikov še nima tako velike zaloge letnih pnevmatik. Drugače pa ni problema z dobavljivostjo Conti gum, samo k tapravim moraš it. Kar se pa tiče ContiPremiumContact 5 mora biti pa neka napaka.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je to s Continental gumami?

Napisal/-a sonic Če feb 23, 2012 10:37 am

Bat_zajla je napisal/-a: Drugače pa ni problema z dobavljivostjo Conti gum, samo k tapravim moraš it. .


... kateri pa so ti tapravi?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
Axi
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne okt 27, 2002 12:45 pm

Re: Kaj je to s Continental gumami?

Napisal/-a Axi Če feb 23, 2012 10:59 am

A ni Autocommerce uvoznik, pri njih jih najbrž morajo imeti :?:
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Kaj je to s Continental gumami?

Napisal/-a Badzo Če feb 23, 2012 12:17 pm

Testirana Continentalka je po profilu najbolj podobna PremiumContactu 2, z enim drugalnim detajlom.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Kaj je to s Continental gumami?

Napisal/-a Bat_zajla Če feb 23, 2012 12:37 pm

Možno je tudi, da gre za nov model, ki še ni v prodaji in bo prišel letos.
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Re: Kaj je to s Continental gumami?

Napisal/-a Templar Če feb 23, 2012 5:34 pm

1. kot rečeno je možno, da gre za nov model v prihodu.

2. kakorkoli obrneš gre za premium proizvajalca, ki je prvovgradnja na veliko novih vozilih, vendar pa ni cenovno ugodna in na sončni strani alp, kjer se 3 leta stari BMWji, MB, Audiji, VW ipd. vozijo na ESKIMO S3 celo leto ni povpraševanja... Posledično to pomeni, da je ne naročajo toliko oz. je dobava praktično na povpraševanje. Jaz sem pred pol leta dobil zimske brez težav samo je bilo treba počakat ene 2-3 tedne, da so prišle iz skladišča v tujini... 1 mesec po datumu proizvodnje 8)
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
mimax
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: To maj 08, 2007 11:26 am

Re: Kaj je to s Continental gumami?

Napisal/-a mimax Če feb 23, 2012 6:16 pm

Res je novi model.

Prav tako je novi model tudi

http://www.gume-pnevmatike.com/products/pid/796333
Continental ContiEcoContact 5 205/55R16 91V
avtogume com
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je to s Continental gumami?

Napisal/-a sonic So mar 17, 2012 12:44 am

mimax je napisal/-a:Res je novi model.

Prav tako je novi model tudi

http://www.gume-pnevmatike.com/products/pid/796333
Continental ContiEcoContact 5 205/55R16 91V

Tole je pa ali površnost ali pa (bolj verjetno) zavajanje s strani tega ponudnika: razglaša da je ContiEcoContact 5 zmagovalka ADAC testa, ko pa na testu ni bila ta guma, temveč ContiPremiumContact 5...

Sicer, ko smo že pri tem, kaj menite, kako se v tem primeru model 'eco' obnese v primerjavi s 'premium''? Koliko je dejanske razlike (v oprijemu) med obema...

Pa še en update glede nove ContiPremiumContact 5 205/55R16 - dobavljivost in cena:
ko sem bil pred kratkim na VW servisu, sem se pozanimal če že imajo ta model in so rekli, da bo v kratkem, ceno so povedali pa kar zasoljeno - nekje v rangu 110 - 115 EUR za to dimenzijo, me je kar malo na rit vrglo.
Ampak gledam danes v novi pomladni brošuri VW, ko ponujajo letne gume, in imajo splošno pri VW hude cene - recimo stari model Premium Contact 2 zacolajo kar 106 EUR, medtem ko je drugod v tej dimenziji cca 75-80 EUR (novega modela Premium Contact 5 v brošuri sicer sploh ne omenjajo - očitno se hočejo najprej znebiti starih zalog...)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Kaj je to s Continental gumami?

Napisal/-a Badzo Ne mar 18, 2012 1:23 pm

sonic je napisal/-a:Sicer, ko smo že pri tem, kaj menite, kako se v tem primeru model 'eco' obnese v primerjavi s 'premium''? Koliko je dejanske razlike (v oprijemu) med obema...

Pa še en update glede nove ContiPremiumContact 5 205/55R16 - dobavljivost in cena:
ko sem bil pred kratkim na VW servisu, sem se pozanimal če že imajo ta model in so rekli, da bo v kratkem, ceno so povedali pa kar zasoljeno - nekje v rangu 110 - 115 EUR za to dimenzijo, me je kar malo na rit vrglo.
Ampak gledam danes v novi pomladni brošuri VW, ko ponujajo letne gume, in imajo splošno pri VW hude cene - recimo stari model Premium Contact 2 zacolajo kar 106 EUR, medtem ko je drugod v tej dimenziji cca 75-80 EUR (novega modela Premium Contact 5 v brošuri sicer sploh ne omenjajo - očitno se hočejo najprej znebiti starih zalog...)


Eco je ponavadi slabši na zlizanem asfaltu, ter v mokrem malenkost slabši. Ima pa manjšo obrabo, (porabo!?), so popolnoma tihe in pa precej daljšo življensko dobo. Eco gume nimajo zaščitnega roba za feltno - ne vem če ti to kaj igra vlogo.
Jaz bi izbral PremiumC, mogoče v primeru kjer bi avto delal res veliko km večino po AC pa ecoC.

Cene na AH so vedno zasoljene - imaš a3m (črnuče) - cena gum dobra, montaža kvalitetna in recimo da 40% cenejša kot drugje v LJ..
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov