zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Michelin Energy Saver

Napisal/-a zan0088 So mar 10, 2012 5:12 pm

Pozdravljeni,

Zanimajo me mnenja o teh gumah http://www.michelin.si/potniske-pnevmat ... ergy-saver
Uporabu sem iskalnik ampak nisem nasel nic uporabnega. Zanima me a se splaca kupt te gume, avto je fiat punto, 185/60/14 pa dimenzija.
Zanima me a so res tako slabe v dezju? :) Kakrsnokoli mnenje je dobrodoslo.

Zanima pa me se kje se kupuje gume tako, da najcenej cez prides. Sam sem skoraj preprican da jih vzamem. http://www.gumax.si/default/michelin-en ... 4-82h.html je ze kdo kupoval tukaj?

LP
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Re: Michelin Energy Saver

Napisal/-a Kalos So mar 10, 2012 5:17 pm

Take mam jzt letne in z njimi nisem imel nikoli problemov na dežju. Ista dimenzija. Pri porabi se tudi malenkost pozna, obraba je prav tako bolj mala...Mislim da nimaš kaj zgrešiti, sploh 2012 imajo dobre ocene se mi zdi...

Sam sem jih kupil v Španu, ker je pač najbljižje ni pa to najceneje...
Slika
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Michelin Energy Saver

Napisal/-a ejsim So mar 10, 2012 5:44 pm

Jaz sem bil tudi skeptičen glede obnašanja v dežju, po prebranih testih, ampak sem bil zelo pozitivno presenečen, kar se tega tiče.
 
Uporabniški avatar
ijuvan
Novinec
 
Prispevkov: 397
Pridružen: Pe okt 12, 2007 4:19 pm
Kraj: SG

Re: Michelin Energy Saver

Napisal/-a ijuvan So mar 10, 2012 5:50 pm

Tudi jaz jih imam, sicer v dimenziji 185/65-15. Sem tudi bil malo skeptičen, kako se bojo obnašale v dežju, ampak ni problemov ;) Da bi se poraba zmanjšala pa nisem opazil (energy saver press) :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Re: Michelin Energy Saver

Napisal/-a Kalos So mar 10, 2012 6:15 pm

ijuvan je napisal/-a:Tudi jaz jih imam, sicer v dimenziji 185/65-15. Sem tudi bil malo skeptičen, kako se bojo obnašale v dežju, ampak ni problemov ;) Da bi se poraba zmanjšala pa nisem opazil (energy saver press) :lol:
Ja sej neke ogromne razlike ni v porabi, malenkost se pozna, vsaj pri meni.
Slika
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Michelin Energy Saver

Napisal/-a zan0088 So mar 10, 2012 6:31 pm

No ce ste zadovolni bom tut jst :lol: jih bom pa kar narocu :D
Sej porabo zdele pozim mam 4.2 bo polet pa 3.9 nima tolk veze :lol: Zanimal me je samo glede dezja, ker je blo tolk kritik ;) Hvala za mnenja 8)
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: Michelin Energy Saver

Napisal/-a Drocky Ne mar 11, 2012 11:07 pm

Meni pri speljevanju po mokrem obrne v prazno res hitro, tak da biser glih niso po dežju in hitrejša speljevanja s stranske ceste lahko pozabiš. Ampak guma dokaj enakomerno zgublja oprijem, tak da te ne preseneti preveč, ko zdrsne. Moreš si pa puščati malo več rezerve pri vseh manevrih. Konec koncev pa je namenjena nizki porabi in verjetno večina njenih pomanjkljivosti pri vsakodnevni vožnji ne bo opazila.
Sem bil pa pozitivno šokiran nad vožnjo pri zunanjih temperaturah nad 30 stopinj. Takrat pa se s to gumo celo da peljati (za eko model) zares dinamično :)
LP Rok
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Michelin Energy Saver

Napisal/-a ~toMmy~ Po mar 12, 2012 2:03 pm

Drocky je napisal/-a:Meni pri speljevanju po mokrem obrne v prazno res hitro, tak da biser glih niso po dežju in hitrejša speljevanja s stranske ceste lahko pozabiš. Ampak guma dokaj enakomerno zgublja oprijem, tak da te ne preseneti preveč, ko zdrsne. Moreš si pa puščati malo več rezerve pri vseh manevrih. Konec koncev pa je namenjena nizki porabi in verjetno večina njenih pomanjkljivosti pri vsakodnevni vožnji ne bo opazila.
Sem bil pa pozitivno šokiran nad vožnjo pri zunanjih temperaturah nad 30 stopinj. Takrat pa se s to gumo celo da peljati (za eko model) zares dinamično :)


Jaz sem sicer vozil Michelin Energy v 16" na Golfu 6, tisto je bilo navadno sranje od gume za moje kriterije, po občutku ima na istem asfaltu Turanza ER300 po mokrem boljši oprijem, kot tista po suhem. Spet po drugi strani nekdo tega ne bo nikoli pogruntal, ker ne vozi hitro...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: Michelin Energy Saver

Napisal/-a Drocky Po mar 12, 2012 6:22 pm

Pa dobro, za tistih 70, ko se večina vozi ma čist dost oprijema. Če jo pa na 3 bare napumpaš pa pade poraba še za dodaten deci =P
LP Rok
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov