Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Gume 235/40/18 Goodyear vs Continental

Napisal/-a Pipita To okt 23, 2012 11:23 am

Živjo,

letos sem po 3. sezonah iztrošil gume Goodyear Asymmetric 1 235/40/18. Kilometrov prevoženo nekje 50k, tako na uč gledano. Gume so bile odlične v mokrih razmerah a morda se mi zdi, da bi lahko vzdržale še eno sezono več. Seveda je veliko tu odvisnega od načina vožnje. Edina negativno oceno so si prislužile zaradi glasnosti. Ko sem imel ugasnjen radio, se mi je včasih zdelo, da kar precej ružijo. Da bi recimo obdržal podobne lasnosti novih gum sedaj tehtam med Goodyear Asymmetric 2 in Continental Sport Contact 5. Res sem malo v dilemi ampak nekako se nagibam k slednji, da enkrat na lastno kožo preizkusim še Continentalke. Če bi bile v mokrem vsaj pribljižno tako dobre kot Goodyear in da ne bi bile tako glasne, bi to bila zmaga. Glede na to, da je to povsem nova guma še nisem zasledil kakih testov v podobni dimenziji ampak zagotovo ima kdo svoj pogled na to. Oziroma bi lahko primerjali s Conti predhodnjico serije 3.

Kaj izbrati, glede na želje? Goodyear Asymmetric 2 ali Conti SC 5? Avto Passat TDI 2.0.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Gume 235/40/18 Goodyear vs Continental

Napisal/-a peroRS To okt 23, 2012 12:00 pm

Meni se Goodyear assymetric niso zdele tako zelo glasne (235/45/17''), recimo B Potenza S001 je malo glasnejša.
Continental SC2 so bile pa tišje, ne vem pa kako je s SC5. ;)

Glede obrabe...naredil si 50.000km? To se mi zdi zelo dobro. Brat je svoje vse 4 znucal v ca. 25.000km :twisted:
Je pa res, da tudi teža V6 dizla naredi svoje, poleg vožnje oops

Zdaj so gor Assymetric 2 in bomo videli koliko bodo zdržale. Lego na suhem lahko zelo pohvalim (!! 8) ), na mokrem ga nisem pretirano testiral, pri normalni vožnji je dobra, tudi na mastni cesti.
Načeloma pa pomoje z nobeno ne moreš falit ;)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Gume 235/40/18 Goodyear vs Continental

Napisal/-a pskoda To okt 23, 2012 12:34 pm

Vi če delate po 25 ali celo 50kkm je za moje pojme škoda takih gum. Osebno bi ti bolj priporočal kakšno B turanzo ali C premium oz ecocontact
Lp
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: Gume 235/40/18 Goodyear vs Continental

Napisal/-a Pipita To okt 23, 2012 12:38 pm

Ja, saj kar se tiče kilometrov se mi zdi da bi moralo biti OK. Sem očitno še vedno navajen iz časov, ko sem z manjšim avtom gladko naredil 4 sezone pa je bilo še dosti profila. Večji (težji) avto pač pobere davek. Nekako sta res obe gumi odlična izbira. Nekaj razlike je seveda v ceni. Conti je nekoliko dražja, zato bi bilo fajn da bi bila vsaj malo tišja kot tale moja GY. Meni se res zdi, da kar orenk brenčijo. Ko dam zimske gor je kot dan in noč. Res pa da so ožje.

Saj verjetno se bom kar za Conti SC5 odločil. Na nekih starejših testih za 225/45/17 sem zasledil, da je GY nekoliko boljša od Conti SC3 na mokrem ampak potem ima pa GY kar višjo porabo goriva in je tudi nekoliko glasnejša. Obe naslednici GY AS2 in Conti SC5 sta verjtno malce boljši.

Uf...25k pa je do konca obrabil gume. To pa je bila dinamična :vrum Hehe...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Gume 235/40/18 Goodyear vs Continental

Napisal/-a sašo5 To okt 23, 2012 2:40 pm

Pipita je napisal/-a: Conti je nekoliko dražja, zato bi bilo fajn da bi bila vsaj malo tišja kot tale moja GY.

saj tudi je.....nekako najtišja guma od vseh_ob enem pa tudi najmanjši kotalni upor :arrow: torej tudi kak "centilitrček" porabe manj...

seveda je tudi cena višja - "nekako tri za štiri" se pravi tri conti, ko maš za isti gnar štiri GY

Z GY-jem je enako kot z Michelinom; kr na vsakih cca 7000 jim moraš obrnit, potem se to "tuljenje" izniči - tuli pa zato, ker rata stopničasta, težki dizel v nosu, veliko navora to še samo pospeši.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Gume 235/40/18 Goodyear vs Continental

Napisal/-a BoneS To okt 23, 2012 2:48 pm

Kaj pa kaksna druga znamka pnevmatik?
Na 18" pri golfu sem imel gy eagle f1, pa bf goodrich (sem pozabil kater model)-slednje so zdrzale najvec. Na micki imam pa ze tretje leto yokohama advan sport-prvi komplet mi je zdrzal cca 60k km. LEtos spomladi sem nabavil novejso razlicico advank, pa prakticno ni obrabe, niso glasne in se super drzijo v mokrem in suhem. Mesecno delam cca 3-4k km.
Dimenzija pa je 215/45/18. Imajo pa tudi v 235/40/18 razlicici. Cenovno so ugodnejse od vecine konkurence, vsaj pri moji dimenziji.

http://www.yokohamatire.com/tires/consu ... by=by_size
Slika
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Gume 235/40/18 Goodyear vs Continental

Napisal/-a a4 To okt 23, 2012 5:06 pm

vzami continental če so tišje, ostalih razlik itak ne opaziš ker nisi dirkač F1
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov