Renault_user
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Pe sep 11, 2009 6:29 pm

Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a Renault_user Po mar 04, 2013 3:27 pm

Moral bom kupiti nove letne pnevmatike in sem zožil izbor na ti dve v naslovu. Do zdaj sem bil vedno pristaš Michelina (nikoli težav z njimi), a glede na zadnje teste gre veliko stvari v prid tem novim Dunlop gumam (praktično vse razen obrabe). V zadnjem času sem zasledil kar nekaj težav z Dunlop gumami na tem forumu, zato me zanima Vaše mnenje oz. kateri bi dali svoj glas. Ali so že kakšne izkušnje s temi tanovimi Dunlopkami, da bi kdo povedal iz prve roke? Aja, dimenzija je 185/60 R15... Hvala!
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a MBtouran Po mar 04, 2013 4:37 pm

Michelinke bi bile moj izbor.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a INFINITI Po mar 04, 2013 4:52 pm

Tudi moje
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a RedBaron Po mar 04, 2013 4:54 pm

Z nobenimi ne boš zgrešil, ampak glede na rezultate testov, bi jaz raje vzel dunlop, ker je najbolje ocenjena na suhem in na mokrem boljša od michelina.
 
sdkcus76
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Po nov 29, 2010 6:04 pm

Re: Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a sdkcus76 Po mar 04, 2013 7:44 pm

TEST: http://www.adac.de/_mmm/pdf/Sommerreife ... 163011.pdf
+1 za dunlop ali pa morda goodyearove efficient grip performance

Kot vidiš v testu, veliko boljše na suhem in na mokri cesti(skoraj najpomembnejše) + manjša poraba goriva(kar pri teh rastočih cenah morda več ni nezanemarljiv podatek...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a INFINITI Po mar 04, 2013 8:52 pm

sdkcus76 je napisal/-a:TEST: http://www.adac.de/_mmm/pdf/Sommerreife ... 163011.pdf
+1 za dunlop ali pa morda goodyearove efficient grip performance

Kot vidiš v testu, veliko boljše na suhem in na mokri cesti(skoraj najpomembnejše) + manjša poraba goriva(kar pri teh rastočih cenah morda več ni nezanemarljiv podatek...



Rad bi videl na testu, ko je tam že na pol znucana tale Dunlopka - splastikani se da je joj. Po mojih izkušnjah je edino Mišelinka pa Bridgestonka takšna, ki je od A do Ž relativno enako kvalitetna.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
sdkcus76
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Po nov 29, 2010 6:04 pm

Re: Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a sdkcus76 Po mar 04, 2013 10:41 pm

INFINITI je napisal/-a:
sdkcus76 je napisal/-a:TEST: http://www.adac.de/_mmm/pdf/Sommerreife ... 163011.pdf
+1 za dunlop ali pa morda goodyearove efficient grip performance

Kot vidiš v testu, veliko boljše na suhem in na mokri cesti(skoraj najpomembnejše) + manjša poraba goriva(kar pri teh rastočih cenah morda več ni nezanemarljiv podatek...



Rad bi videl na testu, ko je tam že na pol znucana tale Dunlopka - splastikani se da je joj. Po mojih izkušnjah je edino Mišelinka pa Bridgestonka takšna, ki je od A do Ž relativno enako kvalitetna.


Posploševanje. Pač nekateri proizvajalci(dunlop, goodyear,.... ) po predstavitviji novih modelov še vedno prodajajo zastarele. Zato pa pri recimo continentalu skoraj ne moreš zgrešiti z gumo, saj starih modelov ne delajo več(razen stare zaloge)

Kot vidiš na prejšnih testih
http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821
http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821
->Dunlop SP Streetresponse so zanič na mokrem. Enako Goodyear DuraGrip. Obe premium firmi a oba zastarela modela

V novem testu imaš nova modela Dunlop Sport BluResponse in Goodyear Efficient Grip Performance, ki sta odlična tudi na mokri podlagi

In še enkrat: vsak mora gledati celotna imena gume, ne le znamke. Še vedno se prodajajo stari veliko slabši modeli.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a INFINITI Po mar 04, 2013 11:18 pm

Ne govorim o testu novih gum, ki ga tako veselo limaš, temveč takrat ko je kaj izrabljena. Ni tem tovarnam toliko problem narediti dobro gumo, ko je nova problem je, ko ta guma oz zmes doživi "termalne šoke", obrabo po asvaltu, obremenitve ipd. Zakaj pa misliš, da je priporočeno zamenjati gumo po določenem času pa četudi ni izrabljena do indikatorja?

Pošteno bi bilo videti kako je guma na polovici in pred koncem uporabne dobe. Jaz ne vozim vsak teden novi set pnevmatik, mene zanima kako bo čez celotno uporabno obdobje in ja - Dunlop (razen če so v celoti naredili remont izdelave in tehnologije) ne blesti v tem segmentu - sam ti lahko potrdim kako lepo Sportmaxx plastične postanejo, pa sem komaj 1/3 profila sfural - crap od gume a kao "max performance" klasa, enako govno mi je bila njihova RFT Dunlopka na BMW petici. Misliš, da so pa pri "eco" gumi uporabili pa boljšo zmes z boljšim oprijemom in tehnologijo? -Pozabi.

Potenza, pa Pilot Sport je bila guma, ki je grizla do odpada - res je, da je izgubila aquaplaning zavoljo znucanega profila(logično) ampak oprijem je bil do konca vrhunski. Tudi Pirelli Pzero je limal zelo dobro dobro, da sem zjutraj vedno poslušal kako pobira pesek po asvaltu in ga buta po blatnikih - čigumi od gume, ampak požrlo pa jo je v pol krajšem času.

Mene nihče več ne prepriča da grem na Dunlop - dovolj jajcanjam sem imel že pri njihovih tovarniških vgradnjah.

-Pa vprašaj kakšnega vulkanizerja še koliko reklamacij so dobivali za Sportmaxx zaradi stopničastih gum - še ena od "briljanc" njihove izdelave - seveda jo jožeki v tovarni niso nikomur priznali - celo pooblaščenem trgovcu, ki jo je sam uporabljal na Superbu. Vedno imajo pripravljen izgovor "posledica načina vožnje" in podobna j***a - aha seveda; in to vsi smo ravno z njihovo gumo čez noč začeli voziti drugače. Bollocks!
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a RedBaron To mar 05, 2013 4:12 pm

INFINITI je napisal/-a:
sdkcus76 je napisal/-a:TEST: http://www.adac.de/_mmm/pdf/Sommerreife ... 163011.pdf
+1 za dunlop ali pa morda goodyearove efficient grip performance

Kot vidiš v testu, veliko boljše na suhem in na mokri cesti(skoraj najpomembnejše) + manjša poraba goriva(kar pri teh rastočih cenah morda več ni nezanemarljiv podatek...



Rad bi videl na testu, ko je tam že na pol znucana tale Dunlopka - splastikani se da je joj. Po mojih izkušnjah je edino Mišelinka pa Bridgestonka takšna, ki je od A do Ž relativno enako kvalitetna.



Tudi tale opevana "mišelinka", verjetno nima enakih lastnosti ko je napol znucana...

Za michelin ne vem, bridgestone pa ima (pri nektareih modelih, ne pa pri vseh) zmes narejeno tako, da z obrabo narašča delež silike.
 
Uporabniški avatar
Bojanxe
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: So avg 14, 2010 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a Bojanxe To mar 05, 2013 4:58 pm

INFINITI je napisal/-a:sam ti lahko potrdim kako lepo Sportmaxx plastične postanejo, pa sem komaj 1/3 profila sfural - crap od gume a kao "max performance" klasa, enako govno mi je bila njihova RFT Dunlopka na BMW petici. Misliš, da so pa pri "eco" gumi uporabili pa boljšo zmes z boljšim oprijemom in tehnologijo? -Pozabi.


Zanimivo kako drugačna je lahko izkušnja z enako gumo. Jaz sem bil z Dunlop popolnoma zadovoljen, imel Sportmaxx TT v 215/45/17 in guma tudi po štirih letih, ter na polovici profila, ni izgubila oprijema na mokrem in ni postala "plastična". Zame super guma, za letos sem si omislil pa Sportmaxx RT, katere naj bi bile še boljše.
Res pa da jaz nisem zelo "zahteven" uporabnik, pač dokaj dinamična vožnja, z občasnimi izpadi :mrgreen:
Alfa Klub Slovenija
 
klemenv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:33 pm

Re: Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a klemenv Ne apr 07, 2013 7:06 pm

Pneumant ali Dunlop?
Ker nekoč sem imel na Hondi prvo vgradnjo Dunlop. Edine gume, ki sem jih kdajkoli dol vrgel. Totaln krš.

Sedaj pa imam zimske Dunlop 4D in so super.

Tiste Hondine Dunlopke pa so imele profil podoben Pneumantu. Pa malce špekuliram, če ni prva vgradnja včasih Dunlop made by Pneumant?
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Re: Dunlop Sport Bluresponse ali Michelin Energy Saver +??

Napisal/-a Templar Ne apr 07, 2013 7:45 pm

Jaz imam tako dobe kot slabe izkušnje z isto znamko samo z drugo gumo. Continental pred par leti, imel za prvo vgradnjo, so bile po eni sezoni neuporabno plastične. Zdaj imam spet prvovgradnje BP in tudi zimske BP.

Michelinke, prvovgradnja pred leti, zanič. Trde, pokale po stenah... Oče jih je na svojega dal ravno omenjen tip, letos naredil cca dva tisoč pa je vesel kot radio, mehke, tihe, oprijemljive.

Dunlop, imel 3 komplete zimskih tipa wintersport M2 in M3 pa so vedno bile BP.

Goodyear zimske, ultragrip 7 na mojem avtu BP, na maminem BP, na očetoven stopničasto požrte v dveh sezonah in na deponijo (res, da vsi avti različnih dimenzij).
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov