kkatarina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr apr 24, 2013 9:29 am

Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a kkatarina Sr apr 24, 2013 9:37 am

Živjo


moj ata ima 4x4 ignisa (175/65/R14). Letno naredi ca. 10.000km. Vožnja je upokojenska, mal trgovina, pa hribi, makadam, gozdne poti, parkrat na mesec avtocesta 100km... 1xletno morje.

Škoda mi je da daje vsako jesen in spomlad minimalno 20 EUR (razni kuponi) za menjavo vseh 4 pnevmatik. Letno 40 EUR. torej v 4 letih 160 EUR, kar je pa že skoraj en komplet gum. Lokacija je gorenjska.

Ideja je da bi vseskozi imel letne gume gor in jih menjal na ca. 3 do 4 leta.

Vaše mnenje.

Hvala in lp
 
Volvo-s60
Novinec
 
Prispevkov: 208
Pridružen: Sr nov 23, 2005 7:31 pm

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a Volvo-s60 Sr apr 24, 2013 10:00 am

Kaj pa če bi se kupilo celoletne pnevmatike?
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a Energetik81 Sr apr 24, 2013 10:24 am

Torej ima zimske in letne gume?
Če je problem samo menjava naj nabavi še ene rabljene jeklene feltne in bo lahko zamenjal jeseni/spomladi sam brezplačno. Recimo jaz sem dobil na Bolhi za svojega 4 rabljene jeklenke za 50€, kot nove, vožene 1 zimo. Teh 50€ bom nazaj prinesel v 1 letu, hkrati pa lahko zamenjam na zimske recimo zvečer pred napovedanim sneženjem, nobene gužve pri vulkanizerjih.

Sicer pa bi na njegovem mestu (glede na teren vožnje) raje imel celo leto zimske kot pa letne. Oz. vsaj dobre celoletne = Goodyear Vector4Season
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a dottore Sr apr 24, 2013 3:14 pm

Na to temo ti bomo tukaj težko svetovali, kajti vsak ima svoj seznam prioritet, zato bi morala najprej za mnenje vprašati očeta. Nekaterim je na prvem mestu varnost in se vozijo z ustreznimi pnevmatikami, drugi pa hočejo prihraniti, kar jih lahko drago stane (ni vredno 20€ da obtičiš v snegu, narediš zastoj ali celo povzročiš nesrečo).
Drugače pa teh 40€ na leto sploh ni tako veliko. Pomisli, kolikokrat zapraviš 40€ za nepotrebne stvari in o temu sploh ne razmišljaš ;).
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a DePalmo Sr apr 24, 2013 9:50 pm

Če je lokacija gorenjska, predvidevam da pozimi vidi tudi malo več snega kot kak Ljubljančan. Tako da letne čez celo leto odpadejo. Zimske čez celo leto odpadejo ker jih poleti enostavno uničiš, imaš precej daljšo zavorno pot, itd.

Na tvojem mestu bi kupil še ena platišča ter gor zmontiral najboljše pnevmatike na trgu, seveda če ti je kaj do tvojega ateta. 175/65 R14 je zelo prijazna dimenzija in dobiš zelo dobre gume za ugoden denar (npr.: Goodyear UltraGrip 8 za malenkost čez 200e) ter jih bo imel za 4-5 sezon ali še kakšno več, sam to ni ravno več varno. Letne ti ne morem priporočiti, na njih pa tudi nebi ravno šparal.
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a denko4 Če apr 25, 2013 8:42 am

Jaz bi zaradi tako malih kilometrov na leto, predlagal zimske gume celo leto.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a ban Če apr 25, 2013 9:12 am

denko4 je napisal/-a:Jaz bi zaradi tako malih kilometrov na leto, predlagal zimske gume celo leto.

Ali to, ali pa da kupi neke rabljene jeklene feltne na katerih ima potem zimske gume, zamenjaš jih pa lahko doma sam brezplačno.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a eentox Če apr 25, 2013 10:17 am

denko4 je napisal/-a:Jaz bi zaradi tako malih kilometrov na leto, predlagal zimske gume celo leto.


Moj predlog je enak. Na vsake 3 leta ali pa 2 če bo kakšen kilometer več naredil, pa nove gume (200eur z montažo) in furaj dalje.
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a pavel Če apr 25, 2013 1:15 pm

Imel sem podoben problem. Na Picassoju sem imel 4 leta originalne Micheinke. Po štirih letih so imele še vedno dovolj profila, a so občutno otrdele, in niso imele niti približno takega oprijema kot prva leta.
Če bi kupil ene letne in ene zimske, bi mi oboje trajale 8 let. Ne predstavljam si, kako bi vozil z 8 let starimi gumami, ki bi bile že zelo trde. :?
Odločil sem se za celoletne Goodyear Vector4Season in jih imam tri leta in pol. Mislim, da še vedno bolje držijo, kot prejšne štiri leta stare michelinke. Jeseni kupom nove celoletne :) .
Vsekakor se pa strinjam, da so poleti boljše letne, pozimi pa zimske.
Sem pa tudi sam upokojenec. :)
lp pavel
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a vuli Če apr 25, 2013 1:43 pm

Pomoje bi bil najboljši nakup dobrih celoletnih pnevmatik.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a RedBaron Če apr 25, 2013 2:39 pm

ČE dela vsaj ene 15 kkm/leto, potem je najboljše kupit dodatni komplet platišč. Če pa dela manj km /leto, potem pa ideja o celoletnih gumah mogoče res ni tako slaba...
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a chan Pe apr 26, 2013 7:25 am

Zgolj in samo celoletne pnevmatike (četudi so bolj slab kompromis). Zakaj? Glede na to, da je gospod v pokoju, mu najverjetneje ne bo potrebno rinit na cesto v času največjih snežnih metežev in ima dovolj časa za planiranje svojih poti. Ter nenazadnje (še posebej, če je že globoko v "sivih" letih) nekako ne verjamem, da bi se spravljal sam doma menjavati komplet platišč z gumami.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a Energetik81 Pe apr 26, 2013 8:12 am

chan je napisal/-a:Ter nenazadnje (še posebej, če je že globoko v "sivih" letih) nekako ne verjamem, da bi se spravljal sam doma menjavati komplet platišč z gumami.
No, moj oče penzionist z največjim veseljem doma na dvorišču 2x/leto zamenja komplete feltn+gume na 2 avtih. Tako da ni nujno, da je to problem. :)

Sicer pa pri celoletnih pridejo v poštev praktično samo GY Vector4Seasons, ki so na testih praktično edine dosegle kolikor toliko OK rezultate na vseh površinah. Pri bolj zaj... snegu se nataknejo dodatno ketne, in to je to. Na mokre naj bi bile pa sprejemljive. Sploh če se jih menja na 3 leta ali manj.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a MBtouran Pe apr 26, 2013 9:36 pm

Ce nimam 40€ na leto za zamenjavo pnevmatik raje prodam avto.
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a pavel So apr 27, 2013 9:13 am

MBtouran je napisal/-a:Ce nimam 40€ na leto za zamenjavo pnevmatik raje prodam avto.


Upam, da to nisi mislil resno :?
Resno misliš, da med nami ni upokojencev, pa tudi delavcev ali brezposelnih, ki si pri 500€ ali pa še manj plače ali kakšnega drugega nadomestila, ali pa tudi tega ne, brez problema privoščijo 40€ letno za menjavo
gum. Verjemi da so in to ne ravno redki.
Resno misliš, da tisti, ki si pač avto težko privoščijo lahko živijo brez avtomobila, pa čeprav imajo 5 km do službe, 3 km do trgovine ali 10 km do zdravstvenega doma.
Ti pa verjetno živiš v mestu, imaš soliden dohodek, si lahko privoščiš 40€ letno za zamenjavo in imaš avto za zabavo bolj kot iz potrebe si pač to lahko privoščiš. Vesel sem, da si lahko.

lp pavel
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a Energetik81 Po apr 29, 2013 9:12 am

pavel je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Ce nimam 40€ na leto za zamenjavo pnevmatik raje prodam avto.


Upam, da to nisi mislil resno :?
Resno misliš, da med nami ni upokojencev, pa tudi delavcev ali brezposelnih, ki si pri 500€ ali pa še manj plače ali kakšnega drugega nadomestila, ali pa tudi tega ne, brez problema privoščijo 40€ letno za menjavo
gum. Verjemi da so in to ne ravno redki.
Resno misliš, da tisti, ki si pač avto težko privoščijo lahko živijo brez avtomobila, pa čeprav imajo 5 km do službe, 3 km do trgovine ali 10 km do zdravstvenega doma.
Ti pa verjetno živiš v mestu, imaš soliden dohodek, si lahko privoščiš 40€ letno za zamenjavo in imaš avto za zabavo bolj kot iz potrebe si pač to lahko privoščiš. Vesel sem, da si lahko.

lp pavel
Ah daj no. Grem stavit, da ima pa večina takih osebkov račun za TV vsaj 20€/mesec. Špara se pri nenujnih rečeh, ne pa pri gumah.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx Po apr 29, 2013 11:44 am

kkatarina je napisal/-a:Živjo


moj ata ima 4x4 ignisa (175/65/R14). Letno naredi ca. 10.000km. Vožnja je upokojenska, mal trgovina, pa hribi, makadam, gozdne poti, parkrat na mesec avtocesta 100km... 1xletno morje.

Škoda mi je da daje vsako jesen in spomlad minimalno 20 EUR (razni kuponi) za menjavo vseh 4 pnevmatik. Letno 40 EUR. torej v 4 letih 160 EUR, kar je pa že skoraj en komplet gum. Lokacija je gorenjska.

Ideja je da bi vseskozi imel letne gume gor in jih menjal na ca. 3 do 4 leta.

Vaše mnenje.

Hvala in lp



Če takrat, ko pada sneg nima potrebe iti na cesto ( kar verjetno nima) je to dobra ideja, se bo vsaj v dnevih brez snega vozil varno, druga opcija so dobre celoletne. Na zimske poleti naj pozabi.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a Energetik81 Po apr 29, 2013 11:50 am

maniaxxx je napisal/-a:Če takrat, ko pada sneg nima potrebe iti na cesto ( kar verjetno nima) je to dobra ideja, se bo vsaj v dnevih brez snega vozil varno, druga opcija so dobre celoletne. Na zimske poleti naj pozabi.


Kaj od tega ti ni jasno?
mal trgovina, pa hribi, makadam, gozdne poti, parkrat na mesec avtocesta 100km... 1xletno morje
Lokacija je gorenjska.
Za tako uporabo so zimske veliko boljša izbira, če že noče novih dobrih celoletnih.

Sicer pa kot sem napisal. Odjavi se kakšen časopis/TV, pa je dnarja za 2 kompleta novih gum vsake 4 leta, vključno z menjavo.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
kkatarina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr apr 24, 2013 9:29 am

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a kkatarina To jun 11, 2013 7:13 am

Živjo

hvala za vsa mnenja.Na koncu se je ata odločil in kupil 4 feltne na katere je namontiral dodatni komplet gum, menjaval bo pa sam.

lp
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Upokojenec 4x4 in pnevmatike?

Napisal/-a primozek68 To jun 11, 2013 9:38 am

Prašej ata, če proda avto.
Sex turns gay people into Mexicans.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov