svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance gumo

Napisal/-a svetilnik To okt 22, 2013 3:59 pm

Kot sem že v naslovu napisal, se odločam med tema dvema gumama, konkretno med Goodyear EfficientGrip Performance in Dunlop SportMaxx RT. Vem, da ima vsaka svoj namen, v testih pa so označene kot odlične. Cena je približno tam tam, moja vožnja pa je zelo mešana. Ogromno kratkih mestnih razdalij, ogromno AC... vsekakor pa na prvem mestu gledam na varnost v mokrem, kratko zavorno pot in pa varnost v ovinkih.
 
Uporabniški avatar
Axi
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne okt 27, 2002 12:45 pm

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a Axi To okt 22, 2013 5:39 pm

Jaz sem vzel GY Efficientgrip performance letos. In sem zadovoljen, držijo odlično tako v suhem kot mokrem, guma je precej tiha. O udobnosti težko kaj rečem, ker 225/40/18 guma nobena ni preveč udobna. Tudi o obrabi težko kaj rečem, ker sem prevozil z njimi šele kakšnih 8.000km, naj bi pa bila obraba bolj normalna kot pri visokozmogljivih gumah. Edino kar me precej moti je to, da nima zaščitnega roba in feltna gleda rahlo ven oz. je poravnana z gumo. Kar pomeni, da če nisi pazljiv, na kakšen robniku malenkost zapneš in je feltna takoj "uničena". In če bi še enkrat kupoval, bi že zaradi tega vzel gumo, ki ima dosti zaščitnega roba.

Drugače pa z nobeno gumo v tem rangu ne boš falil po mojem mnenju.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a maniaxxx To okt 22, 2013 5:49 pm

Samo te dve prideta v poštev?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a svetilnik To okt 22, 2013 7:38 pm

Je, ker sta cenovno ugodni, ker kot izgleda bom še do naslednje zime vozil ta avto.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a maniaxxx To okt 22, 2013 7:44 pm

Kok denarja prideta? No osebno ti svetujem RT, tebi obraba ni toliko pomembna, ker ne delaš preveč kilometrov...najraj bi pa kaj tretjega...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a svetilnik To okt 22, 2013 8:09 pm

Gy je 74,80€, Rt pa 78,75€
Tudi sam tako razmišljam, saj ima avto 65000 km v štirih letih in pol. Sedaj imam gor Nokian ZG2, ki pa so močno razpokane... vulkanizer pravi, da se pri Nokian gumah to rado dogaja. Ko sem jih kupil, so bile še tople iz tovarne... Profila imajo še ogromno...
Tretjega?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a DePalmo To okt 22, 2013 8:35 pm

svetilnik je napisal/-a:Kot sem že v naslovu napisal, se odločam med tema dvema gumama, konkretno med Goodyear EfficientGrip Performance in Dunlop SportMaxx RT. Vem, da ima vsaka svoj namen, v testih pa so označene kot odlične. Cena je približno tam tam, moja vožnja pa je zelo mešana. Ogromno kratkih mestnih razdalij, ogromno AC... vsekakor pa na prvem mestu gledam na varnost v mokrem, kratko zavorno pot in pa varnost v ovinkih.

Potemtakem ti odsvetujem EfficientGrip Performance. Jaz sem jo kupil ker je bila ena izmed boljših na testih in sem razočaran. Ne rečem, guma včasih presenetljivo dobro drži, a drugič pa tako hitro spusti da sploh neveš kaj se je zgodilo. In me je po mokri cesti kar malo strah peljat hitreje oz. po omejitvah (govorim za regionalne ceste). Obrablja se pa tudi ne kaj pretirano, je pa res da delam zelo malo kilometrov, na uč manj kot 15.000 na leto. Imam pa dimenzijo 205/60 R15.

Za ponovni nakup se nebi odločil, bi raje vzel kaj drugega.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a maniaxxx To okt 22, 2013 9:37 pm

svetilnik je napisal/-a:Gy je 74,80€, Rt pa 78,75€
Tudi sam tako razmišljam, saj ima avto 65000 km v štirih letih in pol. Sedaj imam gor Nokian ZG2, ki pa so močno razpokane... vulkanizer pravi, da se pri Nokian gumah to rado dogaja. Ko sem jih kupil, so bile še tople iz tovarne... Profila imajo še ogromno...
Tretjega?


Sam sem pristaš vredesteina, imel sem pa tudi P7 na focusu in so se zelo izkazale.

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7767232

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7520306 ( toyo so mehke, za tvojo kilometrino idealne )

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7470257 ( zelo dobra guma, preverjena v 205 50 17 dimenziji )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a svetilnik Sr okt 23, 2013 5:30 pm

Seveda, to so dobre gume, toda te dve za katere sprašujem so novejše...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a maniaxxx Sr okt 23, 2013 8:08 pm

sportrac5 in toyo sta čist nova modela. od teh ki te zanimajo uzam dunlop
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a svetilnik Ne okt 27, 2013 1:42 pm

Ja, zanimiva ponudba... pozabil sem napisati, da je v igri tudi odlično pcenjena in cenovno ugodna premium pnevmatika Goodyar Efficentgrip Performance.
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a tom2 Sr okt 30, 2013 7:09 am

Omenjaš, da imaš trenutno gor Nokian, jaz bi pa ravno take vzel. Kako so se kaj obnesle?
tom2
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a svetilnik Sr okt 30, 2013 4:59 pm

Ja, gor imam nokian zg2, katere sem kupil še tople iz tovarne(DOT), toda žal so zelo hutro razpokale. Vulkanizer mi je rekel, da je to tovarniška napak pogosta pri nokian gumah. V gimah imam plin, konstantno 2.5 bara.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Težka odločitev med Premium Touring in Max Performance g

Napisal/-a ~toMmy~ Sr okt 30, 2013 5:18 pm

Glede na majhno letno kilometrino in to, da itak misliš prodat avto bi se osebno bolj nagibal k športnim gumam.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov