Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)

scuba
Novinec

Kraj: Turnišče

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a scuba Po jan 21, 2019 3:20 pm

Verjetno je najbolje res pri pooblaščencu preveriti.
Zanimivo je bilo da na autodocu ko sem vprašal za oznako 03L 130277B mi je ponudil isto oznako razen "S" na koncu .
Prejšnje pa nove niso več dobavljive.
https://www.autodoc.si/vdo/7515479

Nove
https://www.autodoc.si/vdo/10586786
No uradni servisi še vedno baje prodajajo take šobe za 600€

void
Novinec

Napisal/-a void Po jan 21, 2019 5:46 pm

Potem je verjetno to to. Ker ni druge variante. Preveri pri B-Innova v Mengešu. Imam dobre izkušnje z njimi. Pravtako vzamejo staro šobo kot kavcijo in dobiš popust.

stohum
Nov uporabnik

Napisal/-a stohum Če feb 07, 2019 8:28 pm

Void,

kako ste rešili problem? Je bila kriva šoba? Pri obnovah šob je največkrat problem na kateri testni mašini se izvede test. Za Delphi, Siemens in menda tudi za Denso je predpisana testna miza Hartrige, ki pa je vsak v Sloveniji nima. Potem se tu pojavijo problemi ker šoba ni v celoti testirana. Kar se tiče Siemens šob mislim da se električen del in špico lahko zamenja, ventilčka se pa ne dobi. Nekateri bosh serviserji siemens šobe tudi poskušajo nastaviti v tolerančne vrednosti tako da odtisnejo ali potisnejo električen del (ne vem pa kako je to učinkovito). Vglavnem, obnova šob je žal ČISTA JEBA. Za primer naj povem, da sem Siemens šobo dal v test v Italijo (Sprint Auto), kjer naj bi šobo ščistili in nastavili (brez izpiska) in naj bi bila OK. Zaradi slabih izkušenj sem šobo dal v test podjetju v Slo, ki ima ustrezno opremo (Hartrige) in je pokazalo da je odzivni čas v meritvah emisij 251 mikrosekund. Predpisanih je pa 258. Vse ostalo je OK. Zdaj pa vedi ali je taka šoba lahko v motorju ali je potrebna menjave oz obnove.

lp
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov