Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
scuba
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: So feb 24, 2007 8:54 pm
Kraj: Turnišče

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a scuba Po jan 21, 2019 3:20 pm

Verjetno je najbolje res pri pooblaščencu preveriti.
Zanimivo je bilo da na autodocu ko sem vprašal za oznako 03L 130277B mi je ponudil isto oznako razen "S" na koncu .
Prejšnje pa nove niso več dobavljive.
https://www.autodoc.si/vdo/7515479

Nove
https://www.autodoc.si/vdo/10586786
No uradni servisi še vedno baje prodajajo take šobe za 600€
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a void Po jan 21, 2019 5:46 pm

Potem je verjetno to to. Ker ni druge variante. Preveri pri B-Innova v Mengešu. Imam dobre izkušnje z njimi. Pravtako vzamejo staro šobo kot kavcijo in dobiš popust.
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum Če feb 07, 2019 8:28 pm

Void,

kako ste rešili problem? Je bila kriva šoba? Pri obnovah šob je največkrat problem na kateri testni mašini se izvede test. Za Delphi, Siemens in menda tudi za Denso je predpisana testna miza Hartrige, ki pa je vsak v Sloveniji nima. Potem se tu pojavijo problemi ker šoba ni v celoti testirana. Kar se tiče Siemens šob mislim da se električen del in špico lahko zamenja, ventilčka se pa ne dobi. Nekateri bosh serviserji siemens šobe tudi poskušajo nastaviti v tolerančne vrednosti tako da odtisnejo ali potisnejo električen del (ne vem pa kako je to učinkovito). Vglavnem, obnova šob je žal ČISTA JEBA. Za primer naj povem, da sem Siemens šobo dal v test v Italijo (Sprint Auto), kjer naj bi šobo ščistili in nastavili (brez izpiska) in naj bi bila OK. Zaradi slabih izkušenj sem šobo dal v test podjetju v Slo, ki ima ustrezno opremo (Hartrige) in je pokazalo da je odzivni čas v meritvah emisij 251 mikrosekund. Predpisanih je pa 258. Vse ostalo je OK. Zdaj pa vedi ali je taka šoba lahko v motorju ali je potrebna menjave oz obnove.

lp
 
KrunklS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če mar 14, 2019 8:25 am
Kraj: Usa

Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a KrunklS Če mar 14, 2019 8:50 am

Pozdravljeni, sem nov na forumu.
Stvar je sledeča, že 3. leto si lastim Ford Mondeo karavan 2.0 tdci 96kw (2006). Ob nakupu je imel prevoženih 360000km. Od samega začetka ko si ga lastim imam problem..avto ko je mrzel vžge ko šus, ko pa je malo ogret ali vroč pa je vžig malo težji, ko vžge so nekaj časa obrati na 500 in gas je neodziven (cca 5-15sec), potem avto normalno gre. Peljal sem ga na Bosch servis Burja v Kamnik, kjer je rekel da so vse šobe fuč (brez kakršnekoli dokumentacije), od takrat sem naredil že okrog 55000km (trenutno ima avto 420000km). Sem ga imel tudi na računalniku kjer sta imeli 1. in 3. šoba odstpanje +0,16 in +0,20. Takrat mi je mehanik svetoval naj vsake toliko časa dolijem Liqui Moly aditiv za čiščenje injektorjev. Po tem je samo malo bolj miren tek motorja, težava pa ostaja. Avto je redno servisiran, ne javlja nobene napake, pumpa naj bi bila tudi uredu. Menjan je bil tudi senzor temperature motorja. Na youtubu sem zasledil enak primer, ki se ga baje da rešit z updateom SW. Baje da je napaka z vročim vžigom.

Hvala za kakršnokoli pomoč
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a void Če mar 14, 2019 9:12 am

V vsakem primeru so šobe pri teh kilometrih bolj kot ne kaput. Sploh te novejše piezzo električne.
Na update lahko pelješ do pooblaščenca, se je dogajalo tudi pri drugih znamkah podobna stvar.

stohum je napisal/-a:Void,

kako ste rešili problem? Je bila kriva šoba? Pri obnovah šob je največkrat problem na kateri testni mašini se izvede test. Za Delphi, Siemens in menda tudi za Denso je predpisana testna miza Hartrige, ki pa je vsak v Sloveniji nima. Potem se tu pojavijo problemi ker šoba ni v celoti testirana. Kar se tiče Siemens šob mislim da se električen del in špico lahko zamenja, ventilčka se pa ne dobi. Nekateri bosh serviserji siemens šobe tudi poskušajo nastaviti v tolerančne vrednosti tako da odtisnejo ali potisnejo električen del (ne vem pa kako je to učinkovito). Vglavnem, obnova šob je žal ČISTA JEBA. Za primer naj povem, da sem Siemens šobo dal v test v Italijo (Sprint Auto), kjer naj bi šobo ščistili in nastavili (brez izpiska) in naj bi bila OK. Zaradi slabih izkušenj sem šobo dal v test podjetju v Slo, ki ima ustrezno opremo (Hartrige) in je pokazalo da je odzivni čas v meritvah emisij 251 mikrosekund. Predpisanih je pa 258. Vse ostalo je OK. Zdaj pa vedi ali je taka šoba lahko v motorju ali je potrebna menjave oz obnove.

lp


O samih obnovah šob ne vem veliko. Vem samo da so mi pri nas vsi, ki se ukvarjajo s temi stvarmi rekli da Continental se ne da popravit, če piezzo kristalček šteka. (kar je pri continentalu zelooo pogosto)
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum Sr mar 20, 2019 12:47 pm

Če kristal ne dela pravilno se ga lahko zamenja, ampak samo z originalom in ne kopijo. Ali je dobava možna pa ne vem. Vem pa da so bile serije šob Siemens VDO ki so delale probleme. Kolikor vem PSA šobe 3,4 in 5 niso imele problemov s kristali. Kateri letnik izdelave so bile ne vem. Mogoče 2008 - 2009.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov