Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a hp6715s Če mar 24, 2016 9:22 pm

Res je, pasat jim začne tam nad 1500 oz. še bolje od 1750 rpm naprej. Pa tudi za vztrajnik ni najbolš na polno pohodit že pri 1250 rpm. Govorim za mk1 Focusa mk2 s tem motorjem še nisem vozil, ampak dvomim da je kaj bistveno drugače.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo Pe mar 25, 2016 8:36 am

stohum je napisal/-a:Se pravi ni nič narobe. Takega je pač mati narava izdelala:) Sej problem nastane samo kjer je 50 omejitev in malo hriba ker 3 brzini je 50 pri 1750-1800 kar mu pa ne preveč ustreza. Dodatek k temu naredijo še jajčaste gume in avto lepo pri 50 na uro veselo ziba:)

lp



Ja,nimaš kaj, razn če bi ga malo programsko "obdelal".

hp6715s je napisal/-a:Res je, pasat jim začne tam nad 1500 oz. še bolje od 1750 rpm naprej. Pa tudi za vztrajnik ni najbolš na polno pohodit že pri 1250 rpm. Govorim za mk1 Focusa mk2 s tem motorjem še nisem vozil, ampak dvomim da je kaj bistveno drugače.



Jest mojga vozim v četrti pri že 45km/h,kar je tko...od oka nekje 1200 rpm al pa še kak rpm manj in če treba pospešit,mu pač dam gas,če treba tut polnega.. Avto ma 277kkm, od tega sem jih jest naklepal 207kkm in ima original vztrajnik.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum Pe mar 25, 2016 11:33 am

Blagor tebi:) Pr meni je to 3 brzina. S tem da najlepše teče na oko rečeno od 1800obr/min dalje. Saj ne rečem, tudi pod 1800 ampak le v dolino:) Glej pač drugačen motor, predvidevam da zaradi Siemens sistema in elektronike. Pol pa od 1800 kar povleče. Tudi pedal za gas se ne takoj odziva in ko se začne, je bistveno bolj zvezno (linearno) kor pa pri mondeotu mk3, 2.0 tdci. Tisti avto je bil skoraj nemogoč za speljat z mesta da nebi mel obratov čez 2000.

lp
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a ven0m Pe apr 01, 2016 9:21 am

Pozdravljeni vsi skupaj, eno vprašanje.

Je kje v Mariboru ali okolici podjetje, ki se ukvarja z meritvijo pretoka, obnovo in izenačevanjem toka injektorjev (flow matching)?

V mojem primeru gre za HITACHI 079906036D injektorje. http://www.ebay.de/itm/Audi-RS4-2007-2008-Set-of-8-Fuel-Injectors-OEM-HITACHI-079-906-036-D-/151232287965


Meritve (čiščenje in flow-matching)

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a ven0m So apr 09, 2016 2:01 pm

Če bo koga zanimalo sem našel 3 kompetentne servise, ki se ukvarjajo z ultrazvočnim čiščenjem in umerjanjem šob. Sam jih bom kontaktiral v kratkem in bom vrnil informacijo pred/po čiščenju, ko se bo zadeva čistla.

Andrej Puconja s.p. - http://www.puconja.si/
Miha Arčon s.p. - http://www.avtomehanika-arcon.si
Alfa klub: Fish - sigi.elect@gmail.com
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum Pe okt 14, 2016 9:41 am

Dober servis za diesel šobe je mehanika Vinder, Gotovlje. Cena obnove šobe je nekje do 90€ z DDV, če je električen del delujoč. V ceni je všteto delo, ventil(Delphi) ali (plošča-Siemens), špica, matica ter 4 bakrene podložke.
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum Pe okt 14, 2016 9:56 am

Imam še vprašanje če kdo ve na koliko kil oz Nm se zatisne matico pri siemens šobi? Za delphi vem da je 55Nm.

lp
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo Po okt 17, 2016 7:50 am

Pa so pri vinderju deli original?
Meni je rekel tkole:

Cca. 85€ z vsemi testi in novo kodo,seveda pod pogojem,da je električni del delujoč. V tej ceni je od materiala le nova špica,matica in podložka. Ko sem ga povprašu še za ventile, je reku,da ventili redko spustijo,če pa jih je treba menjat, pa je cena 110-120€ za vse komplet (1x ventil,1xšpica,testi + koda). Gre se pa za delphi zadevo. Ampak to je že ene dve leti nazaj blo. Sem ga pa dva meseca nazaj klicu za ventile, pa je reku da ima in je cena 55€ komad. Jelen na Gomilskem pa od 80 - 105€/kom.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum Po okt 17, 2016 10:50 pm

lej, tega ti ne znam povedat. Lahko rečem samo da dela in mi je dal tudi izpis. Pri siemensu se največkrat menja samo špica (če se ti ne odlomijo pini). Plošča oz plunger lahko če ni poškodovan ostane isti ker je samo vmesni del med špico in vodilom, ki špico odpira. Zato je tudi popravilo dokaj hitro in poceni. Če si malo maček lahko tudi sam to narediš ker ni potrebno generirat nove kode. Ravno danes sem skončal čiščenje take šobe in vizualni pregled pod mikroskopom (43 kratna povečava). Muči me samo to, da ne vem če sem dovolj zatisnil matico - 56Nm. Mogoče ti veš kje bi se dalo zbrskat podatke?

lp,
Stojan
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo To okt 18, 2016 6:12 am

Za siemensa nimam pojma...:S :S Če ne ščije,pol je že vredi :D
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum To okt 18, 2016 7:39 am

Samo slabo razprši zaradi saj okoli luknjic. In saje udarijo mimo podložke. Trenutno sem zatisnil na 55Nm. To je minimalna vrednost in je velja za delphi, denso in bosh šobe.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo To okt 18, 2016 1:46 pm

Ja ob predpostavki da daš nove matice gor :) Ker pr delphiju bi po pravem mogo matice zarezat,odšraufat in likvidirat v smeti.Jest nisem še nobene...ne zarezal ne zamenjal.Sem samo stare previdno odtegnu,potem pa opral,pa nazaj zmontiral.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum To okt 18, 2016 2:37 pm

Se strinjam s tabo. In na koliko si jih potem ponovno zategnil. Material se deformira in zato sklepam da je potrebno nove matice dat gor. Bojim se samo, da če preveč zategnem gre šoba na dolgi rok u franže. Sicer do 5,2 kila mislim da nebi smelo bit problema. Za vse šobe so, za siemensove pa tega ne informacije ne najdem.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo To okt 18, 2016 8:16 pm

Ma ne,stare matice je treba pred demontažo zarezat,da navoj odpusti,ker je zalepljen. In ker je matica zarezana,je zanič.Zato je treba dat nove gor. jest nisem zarezal še nobene,ampak sam z občutkom odtegno. Drgač pa stegno sem jih tko,kot je predpis: 55Nm. S tem,da sem delu po delphijevem p.s-u in naležno površino med matico in špico namazal,pa pljunu dve kapljici lepila na navoj.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum To okt 18, 2016 9:45 pm

Lej, jst matic nism rezal in mi je uspelo šobo uspešno demontirat brez poškodb. Za demontažo sem upošteval navodila siemens proizvajalca. Špico sem tiščal dol (proti ventilu) da se nebi zasukala in počasi odtisnil matico. Še prej sem špico dal v ultrazvočno posodo in temeljito očistil saje, ki se naberejo med matico in podložko. V mislih imam, da bi eno tako šobo najprej poskušal malo odtisnit in nato z moment ključem ponovno zatisnit na prvotno stanje. Na matici in steblu bi nekako zarisal eno črtico. Glede na to, da je bila tako zapacana, jo bom še razdrl in očistil komponente.
Priponke
slika3.jpg
slika2.jpg
slika1.jpg
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo Če okt 20, 2016 6:05 am

Ja ja,sej se zastopma :) Sam pravim,da je pri delphiju pri navodilih proizvajalca tako,da je treba matico zarezat. In ko je zarezana več ni uporabna za ponovno uporabo in je treba dat gor novo. Tudi meni je ratalo vse delphi šobe odvit brez rezanja in poškodb in s starimi maticami skup zašraufat.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum Če okt 20, 2016 8:00 am

Se opravičujem. Sem jaz malo narobe razumel. Glede na to, da imaš enak motor, mi lahko kako si očistil ležišče? Si ga spoliral ali samo spihal oz nekako s kako krpo očistil? Ko podložko prepiha je tudi kompresija najbrž slabše ne?

lp
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo Če okt 20, 2016 9:23 am

Ni panike :)

Samo krpa,brake cleaner in spihat s kompresorjem. Polirat al pa kakorkol rihtat ni blo treba,ker so bila ležišča ok :) Sam malo umazana,osedlin pa na njih ni bilo.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a bunny01 Če okt 20, 2016 10:39 am

Vinder je dober serviser za šobe.
www.obnovi-volan.si
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum Če okt 20, 2016 11:48 am

Še enkrat ti hvala za pomoč in nasvete. Včeraj zvečer sem zmontiral, danes pa palim avto. Malo me je zmotilo samo to, da sta bila šoba in ležišče mastna, samo mislim da je to od wd spreja, ker sem pošteno našprical okrog nastavka za šobe da bi jih lažje izvelekel. Pa tudi olje je kdaj steklo mimo po bloku motorja. Za kontrolo luknjic na šobi si pomagam še z lupo (43 kratna povečava). Na prejšnji sliki je zgledalo, da so vse luknjice čiste, pod lupo pa sta bili 2 še delno zapacani.

lp
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov