Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
sbt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: To maj 14, 2013 8:20 pm

Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a sbt Ne jul 20, 2014 10:07 pm

Lep pozdrav. Dodajam to temo, če bo mogoče komu pomagalo. Meni je
Imam ford mondea 2004 l. 2.0 tdci 115 konj. Par mesecev nazaj se mi je začel vse bolj zaganjati v prostem teku, zjutraj je ob zagonu rabil cca 15-20 sec. da sem lahko speljal. Vžgal je takoj ampak je laufal približno na 100 obratov nižje od normalnega prostega teka. Potem je dobil normalne obrate ampak se je full zaganjal.
Preko neta sem si naročil "epruvete" za merjenje povratnega voda in videl da so 3 šobe skoraj takoj k sem zalaufal auto napolnile epruvete, četrta pa malo manj.
Vedel sem da moram dati šobe obnoviti ali kupiti nove. Ko sem klical okrog so bile cene nenormalne glede na vrednost avta. Zato sem se odloču da probam sam uštimati .....nekaj. Po netu sem najdu ogromno ljudi ki so pri istih avtih pač razdrli spodnji-mehanski del šobe, očistili vse v ultrazvočni kopeli in naj bi zadeva potem delala. Pod pogojem seveda da ni kakšen element v šobi preveč uničen.
Torej kupil sem ultrazvočno kopel-posodo, vzel šobe ven jih eno po eno raztavil ter pustil v kopeli po pol ure. Očistilo je res neverjetno vse.
Šobe sem potem sestavu, dal nazaj v avto in na mojo srečo avto zopet dela k pred 100.000km k sm ga kupil.
Priklopil sem jih zopet na epruvete in je razlika neverjetna. Res je da sem se malo namatral z odzračevanjem ampak ko se sedaj zjutraj vsedem v avto in k "zalaufa" se mi kr nasmeji in je bilo vredno vsega truda.
Torej upam da bo še komu pomagala ta izkušnja. Definitivno se splača poskusit. Če mi bo ratalo pa priložim še kakšno fotko
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo Po jul 21, 2014 7:29 am

Dej povej, kje si kupil ultrazvočno kopel, in kakšno tekočino si uporabil.
Kakšne so bile vrednosti v ml v posamezni epruvetki po čiščenju vložkov?

Jaz sem cel vbrizovalni sistem (delphi) očistil tako, da sem v posebno čisto posodo nalil prefiltrirano nafto in stp-jev diesel cleaner. Mešanica je bila 50%-50% (pol litra nafte in pol litra čistila), potem pa cevi iz pumpe napeljal direkt v to posodo (na dovodno cel sem dal še en nov filter za vsak slučaj), mašino zalaufal in pusti laufat mal več kot pol ure (s testerjem sem spremljal temperaturo goriva, da ne bi bila previsoka, da ne bi bilo kakšnega nepotrebnega sranja). Predtem sem z epruvetkami preveril količino backleaka injektorjev, ki je bila različna, ampak še vedno v mejah tolerance. Po tem čiščenju pa je bila količina v vseh epruvetkah popolnoma enaka, motor malenkost lepše deluje in avto malenkost lepše vleče. Od takrat sem z avtom naredil cca. 70kkm, prejšnji teden sem si spet malo več časa vzel in preveril količino backleaka. Še vedno je bila v vseh epruvetkah enaka količina :)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
sbt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: To maj 14, 2013 8:20 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a sbt Po jul 21, 2014 2:21 pm

Živjo. Ultrazvočno kopel sem kupil pri enmu v grosupljem. Mislim da je firma a sonic. Noter sem dal pa destilirano vodo in pa eno cistilo k sem ga dobil v eni avtopralnici k se mesa 1:50 ampak sem jo nalil kr na pamet priblizno. Spucalo je pa neverjetno.
Sem pa neki casa nazaj uporabu tocno to metodo k ti ampak se mi je stanje samo poslabsalo. Sej mi je blo pol kr nekak logicno.......spucalo je vse cevi pa pumpo in vso svinjarijo nabasalo u sobe.

Sem pa pri merjenju u epruvetke pred ciscenjem mi je u parih sekundah 3 napolnilo do vrha. Po ciscenju sem meru sicer samo eno minuto in mi je enakomerno napolnilo samo cevi do epruvet.

Edino kar sem pazu je bilo da nisem elemente sob med sabo mesal med ciscenjem. Zato sem eno po eno. Ampak auto zdej res laufa lepo. Moras pa paziti tudi da pravilno potem tudi zategnes na moment kljuc sobe skupi in pa zamenjas podlozke.
 
sbt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: To maj 14, 2013 8:20 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a sbt Po jul 21, 2014 2:30 pm

šobe.jpg
Priponke
šobe3.jpg
šoba1.jpg
 
sbt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: To maj 14, 2013 8:20 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a sbt Po jul 21, 2014 2:32 pm

Evo tkole se par fotk. Niso lih najboljse k sem s telefonom
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo To jul 22, 2014 9:57 am

sbt je napisal/-a:
Sem pa neki casa nazaj uporabu tocno to metodo k ti ampak se mi je stanje samo poslabsalo. Sej mi je blo pol kr nekak logicno.......spucalo je vse cevi pa pumpo in vso svinjarijo nabasalo u sobe.

Sem pa pri merjenju u epruvetke pred ciscenjem mi je u parih sekundah 3 napolnilo do vrha. Po ciscenju sem meru sicer samo eno minuto in mi je enakomerno napolnilo samo cevi do epruvet.




Ja, je logično :) Očitno moja varianta pomaga le, če sistem ni tulk zasran. ja, očitno si imel šobe fejst zabite, glede na začetni rezultat. Namreč, kar ne gre na šobi ven, gre nazaj na povrat v pumpo. Glavno,da si zrihtal :)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a DePalmo To jul 22, 2014 10:43 am

Kako je pa z bencinarji in čiščenjem šob? Nekje sem zasledil da se sprešane skupaj in se jih neda pucat, da pride v poštev samo menjava. Je kaj na tem ali se tudi te da vreči v ultrazvočno kopel?

Sprašujem ker moj avto ima malce čez 200.000 km in dvomim da se je že kaj delalo na šobah.

Pa ker lih pišem, bi vprašal še o injektorjih. Večkrat sem zasledil da se tudi bencinske nastavlja na cca. 100.000 km. Koliko to pripomore k boljšem izgorevanju bencina, porabi ter moči motorja?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a INFINITI To jul 22, 2014 11:01 am

Tudi se jih spuca v UZ, pa na najbolje takrat ko se naredi menjava filtra goriva. Realno pa to praktično nihče ne naredi, pa servisi tudi nimajo tega v načrtu dela. Tako čez palec naj bi pa na 100.000 to naredil.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
sbt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: To maj 14, 2013 8:20 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a sbt To jul 22, 2014 11:20 pm

Ja se strinjam, da na servisu marsikej nimajo u načrtu, ker jim itak odgovarja, da kej crkne in lepo zaslužjo. Drugače pa tud če ma avto 200.000 pa če uredu laufa po moje ne rabiš pucat šob.
Drugače pa če bo še kdo probal sam uštimat šobe doma pa če rabi kakšno pomoč ali pa nasvet rade volje pomagam, če bom lahko
 
kolci1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne jul 27, 2014 6:28 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a kolci1 Ne jul 27, 2014 6:34 pm

SBT Mzanima cena tiste posode pa če je teško očistit
l.p.
 
kolci1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne jul 27, 2014 6:28 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a kolci1 Ne jul 27, 2014 6:36 pm

Sicer imam espece 2.2dci pa mi na armaturi pokaze med vožnjo ikono z špiralo, kar pomeni napako v delovanju sistema vbrizgavanja in avto izgubi na moči. A lahko kdo napiše kaj več o tem.A je možno da so šobe zapacane¨?
Zadnjič spremenil kolci1, dne Ne jul 27, 2014 7:45 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a gorazdkop Ne jul 27, 2014 7:09 pm

kaj si pa dal v posodo?
Katero čistilno tekočino?
hvala
 
Uporabniški avatar
Tilen18
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po nov 08, 2004 2:09 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a Tilen18 Ne jul 27, 2014 7:13 pm

na tej strani se najdejo stvari

http://ultrazvocnekopeli.si/
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a gorazdkop Po jul 28, 2014 5:21 am

hvala za povezavo, vendar mene zanima kaj konkretno "za eno žavbo" je uporabil avtor teme
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a Nikola_Tesla To avg 12, 2014 8:35 pm

sbt je napisal/-a: Noter sem dal pa destilirano vodo in pa eno cistilo k sem ga dobil v eni avtopralnici k se mesa 1:50 ampak sem jo nalil kr na pamet priblizno. Spucalo je pa neverjetno.


Sicer čiščenja (šob) injektorjev še nisem izvajal ... imam pa eno izkušnjo s čiščenjem rjavih usedlin na vplinjačih od bencina, ...

zelo dobro topi rjave madeže od bencina alkohol ...

Lp.
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a myster Če avg 21, 2014 7:57 am

OFF: tole čistilo mogoče? http://www.makom.si/p-134527-super-hb-5 ... stilo.aspx
to je industrijsko čistilo, ki uporabljajo v avtopralnicah. obvezno je res treba mešat 1:50, ker je močno ko hudič. mastne madeže neverjetno dobro odstrani. no vsaj to sem jaz uporabljal, ko sem preko študenta delal v čistilnem servisu, kjer smo čistili tudi stroje v proizvodnji (razne livrne itd). vem samo da ob 1:1 (čistaku) lahko odplahne tudi barvo iz oljnih (enkomponentih) barv. pa če tako učinkovito topi olje in podobne stvari, lahko po mojem tudi škoduje gumicam (če se le da jih prej odstrani).

to je pač moja izkušnja iz študenskih dni- kaj bo v ultrazvonični kopeli dogajalo pa ne bi vedu.

no ultrazvonično kopel lahko sami naredite: rabite eno plastično posodo, gor čvrsto pritrdite vibracijski brusilnik za les (v trgovini jager jih imajo po 12 eur)-samo pustit je treba 2x-3x dlje kot v pravi ultrazvnonični kopeli :)
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
rokko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Po jul 17, 2006 10:46 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a rokko Če avg 21, 2014 10:58 am

Za SCV ventila pri Toyoti, tudi pomaga ultrazvočni čistilec.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a Nikola_Tesla Po avg 25, 2014 9:52 pm

myster je napisal/-a:
Ultrazvonično kopel lahko sami naredite: rabite eno plastično posodo, gor čvrsto pritrdite vibracijski brusilnik za les (v trgovini jager jih imajo po 12 eur)-samo pustit je treba 2x-3x dlje kot v pravi ultrazvnonični kopeli :)


Še ena potencialno uporabna: vibro od odsluženega mobilca -- kr dobro trese ... samo treba naštudirati
kako ga dobro pritrditi na posodo :)

Lp.
 
Bezi
Novinec
 
Prispevkov: 285
Pridružen: Ne apr 29, 2007 1:23 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a Bezi To sep 09, 2014 6:48 pm

Tudi jaz že dolgo uporabljam podobno a cenejšo tehniko: Spodji del šobe in iglice dam v posodo za kuhanje čaja, uporabljam pa mešanico 50% vode in 50% čistila Meglio, ki ga ima vsaka gospodinja. Kuham približno 20min tako da vreje konkretno! Meglio je zakon!
Dont drink and drive, just smoke and fly :D
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a mropc To sep 09, 2014 7:00 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:
myster je napisal/-a:
Ultrazvonično kopel lahko sami naredite: rabite eno plastično posodo, gor čvrsto pritrdite vibracijski brusilnik za les (v trgovini jager jih imajo po 12 eur)-samo pustit je treba 2x-3x dlje kot v pravi ultrazvnonični kopeli :)


Še ena potencialno uporabna: vibro od odsluženega mobilca -- kr dobro trese ... samo treba naštudirati
kako ga dobro pritrditi na posodo :)

Lp.


al pa kupš vibrator. a?
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov