Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a BoneS Po maj 18, 2015 7:24 pm

Glede na nedavne dogodke iscem mehansko blokado za volan. Rabil bi vase predloge/izkusnje/priporocila ter nenazadnje konkreten primer, kaj nabavit.
Nebi rad imel blokad, ki so vezane na prestave/zavoro ampak izkljucno za volan.
Variante, ki so naslonjene na armaturko prav tako odpadejo.

Hvala za predloge/nasvete.

Ce teme nisem objavil v pravem podforumu, se opravicujem, mode pa prosim, ce jo prestavijo. Hvala.
Slika
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a ven0m Po maj 18, 2015 9:34 pm

Si kaj razmišljal o skritem stikalu za gorivo ali mora bit izključno mehanska blokada za volan?
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a Gyga Po maj 18, 2015 10:05 pm

Za Zeder si slišal?
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
aereo132
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 15, 2012 6:05 pm

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a aereo132 Po maj 18, 2015 10:13 pm

multilock za menjalnik
jaz imam montiran multilock ki ti blokira rocico menjalnika ni boga da bi gdo premaknu avto razen ce ga dvigne za zdej sem zadovoljen
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a BoneS To maj 19, 2015 10:51 am

ven0m je napisal/-a:Si kaj razmišljal o skritem stikalu za gorivo ali mora bit izključno mehanska blokada za volan?


Nisem, kao to izgleda?

Gyga je napisal/-a:Za Zeder si slišal?


Nisem se slisal.

Razlog je v tem, da bi rad vsaj malo otezil delo lopovom, ki so nama s punco v roku enega leta ukradli ze drugo vozilo, kljub temu, da je vozilo imelo alarmno napravo, ki se vec kot ocitno ni sprozila, vse kljuce pa sva imela pri sebi.
Vsaj se za nekaj mesecev, predno se pobereva iz te "rovtarske" ljubljane.
Razmisljal sem tudi o raznih GPS modulih (sledilcih), ki bi bili povezani z GSM-om.

Predvsem pa sem opazil po parkiriscu precej razlicnih mehanskih ovir/blokad za volan, in sem zacel razmisljat se v tej smeri.
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a INFINITI To maj 19, 2015 11:02 am

ZEDER je top, tako kot ti je Gyga priporočal
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a BoneS To maj 19, 2015 1:21 pm

INFINITI je napisal/-a:ZEDER je top, tako kot ti je Gyga priporočal


Hvala, bom pogledal.

Edit: ali obstaja kaksen uvoznik za Slo?
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a INFINITI To maj 19, 2015 1:45 pm

Je bil pa ga ni več - v Zagrebu imaš.
http://www.zederlock.hr/
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a adis To maj 19, 2015 3:28 pm

zeder ala mul-t-lock... na youtube je veliko baypassov z izvijačem tako, da je to za mene osebno brezveze.

sam sem imel na bmw elektronsko blokado motorja, ki je bila neodvisna od originalne blokade motorja...skratka onemogočen je vžig avtomobila z ključem tako ali drugače...

če želiš te lahko napotim k mojstru k to izvaja, je pa v lj btc pa še nekaj popusta lahko dobiš :D
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a ven0m To maj 19, 2015 7:22 pm

BoneS je napisal/-a:
ven0m je napisal/-a:Si kaj razmišljal o skritem stikalu za gorivo ali mora bit izključno mehanska blokada za volan?


Nisem, kao to izgleda?



Prekineš dovod do črpalke goriva in vmes zvežeš stikalo. To stikalo skriješ na takšno mesto, kjer ga boš našel samo ti (kak kotiček pod kakšno tapeto kje v kabini/motornem prostoru - opcij je ogromno. Seveda tisti, ki vlomi v avto se lahko takoj loti črpalke zato je smiselno, da zadevo prekineš nekje vmes na težko dostopnem mestu. Zadeva ni 100%, ampak tatu je cilj čim manj časa izgubit pri kraji - če bo trajalo pre dolgo in mu avto ne vžge (vergla v prazno in je glasen) bo postal nervozen in zadevo pustil na miru ter zbežal (spet ne 100%).

GPS odmisli, ker jammer (motilec) dobiš za 5€ na ebay-u in ti bo ruknil vse signale v razdalji 50 metrov. Če si tat pa nimaš tega pri roki si zgrešil poklic v današnjem času informacijske dobe.

Glede mehanskega zaklepa na volanu, ki je viden od zunaj pa je tako - če sem jaz tat, bom šal prvo pogledat avto in če vidim to zadevo na volanu prinesem sabo akumulatorsko brusilko, ki je glasna ampak imaš zadevo dol v roku 1min in se veselo odpelješ. Če pa je mehanska blokada dobro skrita in tega ne pričakuje ob prvem poizkusu kraje pa žal, se bo po vsej verjetnosti isto izšlo kot zgoraj.


Drugače pa najbolj ziher ti je še vedno kasko za krajo in boš najbolj mirno spal. Sem tudi že sam preučil vse opcije in nima smisla se sekirat kje boš potem vse puščal avto in se spominjat, če si vse svoje Varnostne sisteme usposobil itd. Škoda živcev - daš tistih 200€ na leto zraven kaska in imaš mirno dušo.
Zadnjič spremenil ven0m, dne To maj 19, 2015 9:06 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a INFINITI To maj 19, 2015 8:45 pm

adis je napisal/-a:zeder ala mul-t-lock... na youtube je veliko baypassov z izvijačem tako, da je to za mene osebno brezveze.

sam sem imel na bmw elektronsko blokado motorja, ki je bila neodvisna od originalne blokade motorja...skratka onemogočen je vžig avtomobila z ključem tako ali drugače...

če želiš te lahko napotim k mojstru k to izvaja, je pa v lj btc pa še nekaj popusta lahko dobiš :D


Zeder pa multilock ni ista stvar niti pod razno. Neke fejke mogoče lahko obideš - pri zederju pa good luck. Tudi da bi ga pilil pa mesaril - bo uspelo s kakimi palicami dinamita, pa še takrat bo celi avto šel v falus preden boš ti to maso jekla razjebal.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a adis Sr maj 20, 2015 4:21 pm

INFINITI je napisal/-a:
adis je napisal/-a:zeder ala mul-t-lock... na youtube je veliko baypassov z izvijačem tako, da je to za mene osebno brezveze.

sam sem imel na bmw elektronsko blokado motorja, ki je bila neodvisna od originalne blokade motorja...skratka onemogočen je vžig avtomobila z ključem tako ali drugače...

če želiš te lahko napotim k mojstru k to izvaja, je pa v lj btc pa še nekaj popusta lahko dobiš :D


Zeder pa multilock ni ista stvar niti pod razno. Neke fejke mogoče lahko obideš - pri zederju pa good luck. Tudi da bi ga pilil pa mesaril - bo uspelo s kakimi palicami dinamita, pa še takrat bo celi avto šel v falus preden boš ti to maso jekla razjebal.


nekaj branja:
http://forum.klix.ba/zastita-od-krade-p ... l#p2510166

sve kar je mehansko in elektronsko je možno vdreti/razdreti.

elektronska blokada ni vezana na črpalko goriva v obliki stikala ampak je vezana direktno na računalnik in njegovo obstoječo napeljavo. nepeljava je zvezana tako, da enkrat ko dobiš kable v roke se ti niti pod razno ne sanja kateri kabel je "pravi", ker je kabel vpeljan v originalne kable oz je "vštukan"... da se zadeva namontira traja cca 3 ure.

tudi če dobiš podatke vžiga preko obd-ja ti to ne pomaga, ker avtomobila ne moreš zagnati. edini način, da avto vžgeš je da si vzameš čas, razstaviš armaturko, zamenjaš vse kable napeljave računalnika, vžiga, volana itd...

govorim iz izkušenj.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a ven0m Sr maj 20, 2015 7:04 pm

Iz izkušenj kraje ali izkušenj montaže? :lol:

Btw, moj predlog elektronske prekinitve napajanja črpalke za gorivo z navadnim stikalom/relejem je varjanta hobi varovala avta za 5€, ki pa ga tudi brez problema vpelješ v original napeljavo - to ni nobena umetnost :)

Vsekakor pa nič od vsega kar smo našteli ni 100% in nikoli nebo.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a adis Sr maj 20, 2015 9:52 pm

se strinjam, nič ni 100%.

glede montaže sem zadevo prepustil ekspertom, določene dele so mi pokazali... kar se tiče kraje pa, če tega nebi imel bi že zdavnaj bil brez sedanjega avta.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a StajercS Sr maj 20, 2015 10:13 pm

Kaj pa to se splača?
http://www.rsrmotorsport.com/slo/storitve/zascita-proti-kraji/

dodatna mehanska zaščita ECUja z vgradnjo 60€.-

V našem podjetju Vam motorno elektroniko preprogramiramo tako, da postane imuna na tovrstna vlomilska orodja in brez fizične menjave motorne elektronike zagon vozila ni možen. Lahko pa Vam vgradimo tudi dodatno mehansko zaščito, ki onemogoča enostavno menjavo krmilne elektronike. V tem primeru kraja vozila z zagonom motorja praktično ni več možna.


Preprogramirano že imam, zanima pa me ta mehanska zaščita. Po napisanem bi naj bilo potem nemogoče zagnat motor. Kako hitro zaobidejo ta sistem? Ker drago se ne zdi, glede na ceno avta.
Slika
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a adis Sr maj 20, 2015 10:20 pm

StajercS je napisal/-a:Kaj pa to se splača?
http://www.rsrmotorsport.com/slo/storitve/zascita-proti-kraji/

dodatna mehanska zaščita ECUja z vgradnjo 60€.-

V našem podjetju Vam motorno elektroniko preprogramiramo tako, da postane imuna na tovrstna vlomilska orodja in brez fizične menjave motorne elektronike zagon vozila ni možen. Lahko pa Vam vgradimo tudi dodatno mehansko zaščito, ki onemogoča enostavno menjavo krmilne elektronike. V tem primeru kraja vozila z zagonom motorja praktično ni več možna.


Preprogramirano že imam, zanima pa me ta mehanska zaščita. Po napisanem bi naj bilo potem nemogoče zagnat motor. Kako hitro zaobidejo ta sistem? Ker drago se ne zdi, glede na ceno avta.


mehanska zaščita ecu? verjetno mislijo na custom-made obd konektor?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a INFINITI Sr maj 20, 2015 10:56 pm

adis je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:
adis je napisal/-a:zeder ala mul-t-lock... na youtube je veliko baypassov z izvijačem tako, da je to za mene osebno brezveze.

sam sem imel na bmw elektronsko blokado motorja, ki je bila neodvisna od originalne blokade motorja...skratka onemogočen je vžig avtomobila z ključem tako ali drugače...

če želiš te lahko napotim k mojstru k to izvaja, je pa v lj btc pa še nekaj popusta lahko dobiš :D


Zeder pa multilock ni ista stvar niti pod razno. Neke fejke mogoče lahko obideš - pri zederju pa good luck. Tudi da bi ga pilil pa mesaril - bo uspelo s kakimi palicami dinamita, pa še takrat bo celi avto šel v falus preden boš ti to maso jekla razjebal.


nekaj branja:
http://forum.klix.ba/zastita-od-krade-p ... l#p2510166

sve kar je mehansko in elektronsko je možno vdreti/razdreti.

elektronska blokada ni vezana na črpalko goriva v obliki stikala ampak je vezana direktno na računalnik in njegovo obstoječo napeljavo. nepeljava je zvezana tako, da enkrat ko dobiš kable v roke se ti niti pod razno ne sanja kateri kabel je "pravi", ker je kabel vpeljan v originalne kable oz je "vštukan"... da se zadeva namontira traja cca 3 ure.

tudi če dobiš podatke vžiga preko obd-ja ti to ne pomaga, ker avtomobila ne moreš zagnati. edini način, da avto vžgeš je da si vzameš čas, razstaviš armaturko, zamenjaš vse kable napeljave računalnika, vžiga, volana itd...

govorim iz izkušenj.


Eh forum z rekla/kazala pa še to bolj v prid temu kar jaz trdim. Lahko zdej tukaj fantaziramo neke james-bond fore pa ne vem kaj ampak zapomni si nekaj - ne pogovarjamo se o krajah pozlačenega bently-a. Ti če boš dal ta Zeder, lej - pozab da se bo un ukvarjal in ne vem kaj specialno trudil pa študiral, že tako je ful redek. Cilj jim je itak vse skupaj speljati v minuti ne pa drkat 100 let.
Kot prvo če že je nek premum avto pri bajti ti bodo na lagano udrli v hišo, ruknili kak uspavalo al pa še to ne, pobrali ključe in se odpeljali brez težav - takih primerov je še največ.
Drugače pa ti lahko lepo avto malo dvignejo toliko da podložijo pod gume pladnje s koleščki, potegnejo z zajlo na prikolco in se odpeljejo, pa pol v miru delajo kar hočejo - tudi dajo avto na prafaktorje in prodajo za dele v tujini če je treba - pa se ti j*** z ne vem kakšnimi forami. Ampak lej - še enkrat - pogovarjamo se o običnih avtomobilih in že ena simpl zaščita bo dovolj da vržejo puško v kuruzo. Teli tipi so vajeni 95% ali več avtomobilov, ki so serijski iz tovarn in uporabljajo cake za to - če naleti na ekstra težave, bo raje spizdil po drugega kakor da riskira.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a adis Sr maj 20, 2015 10:58 pm

Igor se strinjam, isto je na tem forumu, baba čula, baba kazala...

najbolj simpl zaščita je, kasko ali vsaj splošni kasko z opcijo kraje.
 
Dugy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jan 20, 2012 5:25 pm
Kraj: Lesce

Re: mehanska zapora/blokada/ključavnica za volan

Napisal/-a Dugy Po dec 18, 2017 7:18 am

Sicer malo stara tema ampak vseeno.

Ima kdo mogoče informacijo kdo je mojster, katerega omenja adis, ki vgrajuje elektronske blokade motorja oz., če kdo pozna kakšnega mojstra, ki vgrajuje te elektronske blokade v Lj oz. okolici bi prosil za kontakt.


Lp
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov