Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Dvigalka za avto

Napisal/-a ven0m Pe jul 24, 2015 3:32 pm

Pozdravljeni,

Že nekaj časa skušam najt neko kvalitetnejšo avto dvigalko za doma v garažo (cenovni rang do 300/400€) in ne najdem nič pametnega, ker so vse spletne trgovine preplavljenje s poceni prebavanimi kitajci, ki jim potem dajo gor cene po 150€, isti model v drugi barvi pa potem najdeš na ebay-u za 40€ in še v drugi barvi za 20€...

Zanima me, če je pri nas v Slo. kak vredu dobavitelj za te dvigalke in katero znamko priporočate, mogoče tudi kak specifičen model s katerim ste zelo zadovoljni?
Lahko tudi rabljeno (na bolhi žal nisem našel nič), glavno je, da dela in je kvaliteten izdelek.

Hvala za vse info. :)
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a pocesnkII Pe jul 24, 2015 6:42 pm

forch ali koch v trzinu bo pravi naslov zate ;)
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a primozek68 Pe jul 24, 2015 8:16 pm

Tista iz Interdiskonta dela že več let
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a lancia hf Pe jul 24, 2015 8:38 pm

primozek68 je napisal/-a:Tista iz Interdiskonta dela že več let


Sej tudi jaz ne vidim logike, da bi za dvigalko dajal po 300-400€ samo zaradi nalepke z priznano firmo.
Verjetno ima pol slovenije iz Interdiskonta dvigalke (tudi jaz) in, če bi bilo kaj narobe znjimi bi to hitro že tukaj kaj pisalo tako da...............
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a Nikola_Tesla So jul 25, 2015 8:24 am

Pred časom sem slišal za: ASO d.o.o. ---> oprema za avtoservisne delavnice.

http://www.aso.si/

Lp.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a yashica So jul 25, 2015 10:43 am

Če bi avtorju teme odgovarjala poceni kitajska izvedba za nekaj 10€, potem ne bi odpiral teme in iskal priporočil. V tem pogledu je nasvet @pocesnkII kar na mestu ;)

Vprašanje kakšno izvedbo sploh iščeš (nosilnost, nizko, alu izvedba, železna ali plastična kolesa in število le teh, velikost pete, ki je gumirana ali ne...). Za omenjeni znesek mora bit že kar konkreten primerek in ne samo EU izdelek.

Sam imam drugače dva primerka krokodilčka nosilnosti 2T in podobne kvalitete, čeprav je novejša EU proizvodnje in se prodaja pod blagovno znamko Michelin.

Če imaš znižano vozilo je pomoje za omenjeni znesek odličen nakup krokodilček od Bete, ki je sedaj v akciji s ceno pod 400€. Je pa odvisno ali potrebuješ dvigalko za tako ceno ali ti je samo želja imeti boljšo verzijo, čeprav jo dejansko rabiš le nekajkrat na leto. To ve vsak pri sebi...

Slika
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a primozek68 So jul 25, 2015 12:19 pm

Venoma bi radi prepričali v nakup 40€ vredne dvigalke zato, da mu ostane 360€, jih investira v Audija in predstavi tle gor, ker je fajn projekt za pogledat
Sex turns gay people into Mexicans.
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a NoFear85 So jul 25, 2015 1:47 pm

http://www.omegalift.com/ProductCategor ... ceJacks/18

sam imam eno od izvedenk, pa vem da ima kolega 3,4 v delavnici ze leta, pa brez problemov, imas pri nas tudi zastopnika.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a matejxx So jul 25, 2015 2:39 pm

Ne vem kako lahko nekateri predlagate nakup poceni kitajske robe. Saj kaj se ti pa lahko zgodi s tole dvigalko, da bi plačeval več denarja? Imam osebno izkušnjo (že kar veliko let nazaj), ko je enemu od očetovih prijateljev nekaj počilo v dvigalki in je avto padel direktno na njegove prste.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a primozek68 So jul 25, 2015 3:17 pm

Če bi vedel, kako deluje, bi ti bilo jasno, da ne more past dol. Kaj je imel pa od očeta kolega pa pitaj boga.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a lancia hf So jul 25, 2015 7:13 pm

Interdiskont ma samoopevano šwabsko robo in ne kitajsko tako, da če kdo to zamenja s kitajsko ni kriv intrediskont ampak kupec sam..............
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a lancia hf So jul 25, 2015 7:18 pm

matejxx je napisal/-a:Ne vem kako lahko nekateri predlagate nakup poceni kitajske robe. Saj kaj se ti pa lahko zgodi s tole dvigalko, da bi plačeval več denarja? Imam osebno izkušnjo (že kar veliko let nazaj), ko je enemu od očetovih prijateljev nekaj počilo v dvigalki in je avto padel direktno na njegove prste.


Poznam jaz to z romunsko robo, k so jo prodajali tudi na Madžarskem ini so jo prodajali pod hiperdruperohinsploh Nemško kvaliteto pred leti in dam roko v ogenj, da je ravno ta dvigalka padla nanj.............. prodajal so pa od štilovih motork do amc posod .................. itd
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a ven0m Po jul 27, 2015 6:57 am

Najlepša hvala vsem! Par sem jih že pogledal in preveril, ostale pa še bom.
Specifično iščem nosilnost 3T, kovinska kolesa in nizko izvedbo (gumirana peta je že luksuz :lol: )

Glede namena nakupa, bom rekel tako - osebna želja po kvalitetnejšem orodju. Pod avtom sem pogosto in obe dvigalki, ta za 20€ ali ta za 400€ bota dvignile avto.
Razliko pa bodo poznali tisti, ki so v rokah imeli Bleckendeckerja in Makito, oboje opravi svojo funkcijo, čemu je namenjeno ampak ni isto.

Glede padanja avta iz dvigalke pa je tako, če si vržeš avto po prstih ali na glavo si kriv sam, kadarkoli delaš pod avtom je smiselno nekaj podstavit (makar cigl pod most) in to če maš dvigalko za 10€ ali 1000€. Vedno lahko gre nekaj narobe.


primozek68 je napisal/-a:Venoma bi radi prepričali v nakup 40€ vredne dvigalke zato, da mu ostane 360€, jih investira v Audija in predstavi tle gor, ker je fajn projekt za pogledat


Hvala stare.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a Black_Racer® To jul 28, 2015 1:53 pm

Js sem kupil 2 takšni za sebe in obe držit že 5 let ;)
Prav tako je kupil sosed mehanik dve takšni na eni je naletel da mu je rahlo puščala po nekaj urah se je avto dol spustil pa je nekaj menjal oz porihtal sam par eur strođka drugače imaš garancijo pa pač menjaš na in imaš super dvigalko za poceni dnarja boš zadovoljen, seveda pa kupi tole močnejšo na spodnji povezavi... ;)

https://www.interdiskont.si/vsi-izdelki ... aspx/i5515
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a pinny Po okt 24, 2016 1:46 pm

Da obudim malo dobro leto staro temo :D ......

Sem tudi sam pred nakupom dvigalke, ki pa more bit nizke izvedbe, saj imam najnižnji del pragu spredaj visok 10,5cm. Poleg tega, pa je tisti del na katerem se avto dviga, od roba praga oddaljen kar 30cm. Zadaj je sicer mal več višine, pa odprtina za dvig dosti bliže, zato moram tam na dvigalko vedno kaj nastavit, da lahko dvignem, pa kake plastike ne zlamam.
Ne rabim profesionalne zadeve, pač tiste 2x na leto ko je treba dvignat, pa morda še kdaj vmes. Gledal sem recimo tole, ki bi cenovno še kar bila .....
http://si.lincos.tools/talne-dvigalke/4 ... 13833.html, mer pa sicer še nisem preverjal.
Tale bi pa ziher ustrezala, je pa res da mi je draga http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=9257326
So pa vse težke k p..... :shock:
Morda še kak predlog?
Drgač pa ne skrbet, k avto dvignem nikoli spodaj kaj ne počnem, če pa že, mam pa poleg 3 nožni fe stojali :).

Sm pozabu oment, da sem do sedaj avto dvigoval z dvigalko iz hofra (ki je bila čisto dobra), pa z klančninami pod vsemi kolesi, me je pa vedn jebal, ker se je skoraj vedno kaka klančnina odpelala :D, in temu bi rad naredil konec :D.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Dvigalka za avto

Napisal/-a sonic Po okt 24, 2016 2:29 pm

Saj načeloma je vsaka dvigalka dobra (no razen če imaš mehanični biznis, jo res velikokrat vsak dan rabiš in mora pač dolgo zdržati).

Itak namreč nikoli ne smeš pod avto, ko je dvignjen z dvigalko - podložiti ga moraš na nosilce primerne nosilnosti, in to narediti pravilno. Tudi še tako dobra dvigalka lahko zataji, pol si pa v zosu.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov